Zavrieť

Porady

danové priznanie typu A

otázka č.1/
Chcem sa opýtať dôchodca v roku 2007 si môže nárokovať na vrátenie dane len pri príjmoch do výšky 50% nezd.čiastky t.j. 47808.- Sk na potvrdení má dôchodca rozdelené príjem v sume 25670.- s preddav.danou vo výške 4876.- a príjem 28200.- so zrážkovou danou 5357.-.
Celkový príjem však činí 53870.-Sk. Môžem do danov.priznania zobrať len príjem 25670 s predd.danou a uplatniť dan vo výške 4876.- na vrátenie?

2/
Na potvrdení o príjmoch FO zo závislej činnosti je v r.09 zrazené príspevky na doplnk.dôch.spor. 2800.- v riadku 10 Príspevky na DDP,účelové sporenie platené zamestnávateľom za zamestnanca zahr.v riadku 1/ suma 2800.-
Moja otázka je pri ročnom zúčtovnaí uplatňujem nezdan.čiastku na DDP len sumu 2800.-Sk?


Naposledy upravil Dav : 11.02.11 at 15:04
Usporiadat
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Bubka9 Pozri príspevok
Dobrý deň,
prosím Vás, manžel si má podať daňové typ A sám. Január 2010 jeden zamestnanec, 1.2.-7.9. nezamestnaný, 8.9. do 31.1.2011 druhý zamestnávateľ.
Zaráta si príjmy prvého a aj druhého zamestnávateľa.
Moje otázky:
1.Zaratúva si aj nezamestnaneckú do príjmov?
2. Odráta si na mňa odpočítateľnú položku, keď som bola SZČO, no od 5.8. na materskej? Ak áno, tak, prosím v akej výške?
V plnej?
Ďakujem pekne.
Bubka, málo údajov.
Výška príjmu manžela = ?
Príjem teba ako SZČO / nie základ dane/
Ak si chce manžel nárokovať odpoč. položku na manželku odpočíta od NČZD tržby SZČO aj materskú
1 0
Silkov Silkov

Silkov je offline (nepripojený) Silkov

Silkov Pozri príspevok
Zamestnancovi vykonali Ročné zúčtovanie a vyplatili v marcovej výplate DB a preplatok. Teraz si všimol, že nemal uplatnenú NČ na manželku, ktorá nemala za rok 2010 príjem. Otázka: Môžeme podať opravné DP typ A ak už DB a preplatok z ročného zúčtovania mál vyplatený vo výplate????????????????
Prosím poraďte!!!!!
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Bubka9 Pozri príspevok
Dobrý deň,
prosím Vás, manžel si má podať daňové typ A sám. Január 2010 jeden zamestnanec, 1.2.-7.9. nezamestnaný, 8.9. do 31.1.2011 druhý zamestnávateľ.
Zaráta si príjmy prvého a aj druhého zamestnávateľa.
Moje otázky:
1.Zaratúva si aj nezamestnaneckú do príjmov? Nie.
2. Odráta si na mňa odpočítateľnú položku, keď som bola SZČO, no od 5.8. na materskej? Ak áno, tak, prosím v akej výške? Rozdiel medzi NČ a tvojím príjmom(aj materskou)
V plnej?
Ďakujem pekne.
V texte.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Silkov Pozri príspevok
Prosím poraďte!!!!!
Áno.
0 0
nedielka nedielka

nedielka je offline (nepripojený) nedielka

Danove priznanie A, dohodar : rIADOK 32- uhrn prijmov 3391, riadok 33-454 eur, riadok 34- 2937eur.rIADOK 37- 3559,3, RIADOK 62- 230EUR. rIADOK 64-230EUR.
Je to tak spravne? ak dohodar zarobi len 3391 eur, vratia mu plnu vysku dane,kt. zaplatil zamestnavatel? Dakujem pekne.Pa
0 0
nedielka nedielka

nedielka je offline (nepripojený) nedielka

Prosim Vas pekne, je to tak spravne?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

nedielka Pozri príspevok
Danove priznanie A, dohodar : rIADOK 32- uhrn prijmov 3391, riadok 33-454 eur, riadok 34- 2937eur.rIADOK 37- 3559,3, RIADOK 62- 230EUR. rIADOK 64-230EUR.
Je to tak spravne? ak dohodar zarobi len 3391 eur, vratia mu plnu vysku dane,kt. zaplatil zamestnavatel? Dakujem pekne.Pa
Za ktorý rok podávaš DP ? Ak za rok 2011, suma príjmu prekročila 1/2 NČZD a bude to s pokutou.
Dohodár nie je poberatelom SD alebo PSD ?
0 0
nedielka nedielka

nedielka je offline (nepripojený) nedielka

Ano,za rok 2011. Ale dohodarka mala odklad podania DP,pretoze sa zdrziavala v zahranici,odtial samozrejme nemala prijem.Nie je poberatelkou SD,ani PSD.Ma iba cisty prijem z dohody. Ak prekrocila 1/2NC,nema narok na vratenie dane?
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
Áno, má nárok na vrátenie dane. Veronikasad sa len preto pýtala, lebo ak suma príjmu prekročila 1/2 NČZD, musí byť podané DP. Nevedela, že tvoja dohodárka mala podaný odklad. Preto tá pripomienka na pokutu.
Riadky máš správne.
0 0
nedielka nedielka

nedielka je offline (nepripojený) nedielka

dAKUJEM velmi pekne. Pekny den prajem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

nedielka Pozri príspevok
Ano,za rok 2011. Ale dohodarka mala odklad podania DP,pretoze sa zdrziavala v zahranici,odtial samozrejme nemala prijem.Nie je poberatelkou SD,ani PSD.Ma iba cisty prijem z dohody. Ak prekrocila 1/2NC,nema narok na vratenie dane?
Len aby si nevyrobila problém ... Odklad pre podanie DP z príjmu zo SR je možný len do 30.6.2012. Má nárok na vrátenie dane ale je dosť možné, že to bude s pokutou za nedodržanie termínu ...
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

chcela som sa opýtať, nestretla som sa s tým tvrdením.....
postupne, k 01 10 2012 sa podalo DP typ A, ale klient (zamestnaný v roku 2011 v cudzine) sa priznal, že začiatkom roka bol podnikateľom, doklady mu robila manželka......
podám DDP typ B som si myslela, nič sa nedeje, pretože podľa dokladov dokonca bol v state....
ale teraz otázka, teta na DÚ mi tvrdí (podložila to daňovým poriadkom, bez konkr. §§), že musím znovu podať riadne DP typ B, nie DDP.......
kto v tejto motanici má pravdu??? (neoverovala som to nikde inde)
Ďakujem.....
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Mila123 Pozri príspevok
chcela som sa opýtať, nestretla som sa s tým tvrdením.....
postupne, k 01 10 2012 sa podalo DP typ A, ale klient (zamestnaný v roku 2011 v cudzine) sa priznal, že začiatkom roka bol podnikateľom, doklady mu robila manželka......
podám DDP typ B som si myslela, nič sa nedeje, pretože podľa dokladov dokonca bol v state....
ale teraz otázka, teta na DÚ mi tvrdí (podložila to daňovým poriadkom, bez konkr. §§), že musím znovu podať riadne DP typ B, nie DDP.......
kto v tejto motanici má pravdu??? (neoverovala som to nikde inde)
Ďakujem.....
Isté je, že podávaš DP typu B. Ale či je to riadne, alebo dodatočné - túto motanicu ti neviem rozmotať ... (skôr by som napísala že riadne, teda bude podané po termíne s pokutou).
1 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

veronikasad Pozri príspevok
Isté je, že podávaš DP typu B. Ale či je to riadne, alebo dodatočné - túto motanicu ti neviem rozmotať ... (skôr by som napísala že riadne, teda bude podané po termíne s pokutou).
Veronika ďakujem za názor.......zistím to na drsr a zavesím ich stanovisko......
0 0
eviku2811 eviku2811

eviku2811 je offline (nepripojený) eviku2811

Zdravím. Prosím o radu,manžel bol pol roka na UP a pol roka pracoval.Potrebuje potvrdenie zo soc.poisťovne o výške vyplatenej nemoc.dávky a o dávke v nezamestnanosti za pol roka pre výpočet dani alebo stačí len potvrdenie o evidencii na UP a že bol PN? Ďakujem Vám
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

eviku2811 Pozri príspevok
Zdravím. Prosím o radu,manžel bol pol roka na UP a pol roka pracoval.Potrebuje potvrdenie zo soc.poisťovne o výške vyplatenej nemoc.dávky a o dávke v nezamestnanosti za pol roka pre výpočet dani alebo stačí len potvrdenie o evidencii na UP a že bol PN? Ďakujem Vám
K svojmu DP alebo k RZD u zamestnávateľa tie potvrdenia nepotrebuje.
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety



eviku2811

5 Minutes Ago #33755 takže k DP stačí jedno potvrdenie od zamestnávateľa aj ked pracoval len 5 mesiacov v roku? a zvyšok čo bol na UP? a čo sa rozumie RZD ešte raz Vám ďakujem
RZD- ročné zúčtovanie dane. RZD urobí zamestnávateľ na žiadosť zamestnanca. O RZD žiada na tlačive do 15.2.2013.
0 0
Božena12 Božena12

Božena12 je offline (nepripojený) Božena12

Starobný dôchodca pracoval na zmluvu 7 mesiacov. Zarobil 2300,- EUR v hrubom. Ma nárok na vratenie dane, v akej výške je odpočet celý rok alebo 7 mesiacov.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Božena12 Pozri príspevok
Starobný dôchodca pracoval na zmluvu 7 mesiacov. Zarobil 2300,- EUR v hrubom. Ma nárok na vratenie dane, v akej výške je odpočet celý rok alebo 7 mesiacov.
Odkedy je poberatelom SD ? Aká je výška vyplateného SD v roku 2012 ?

Vyplatená mzda je vyšia ako 1/2 NČZD, nárok na vrátenie dane uplatnením § 46 v DP nemá.
0 0
zabka83 zabka83

zabka83 je offline (nepripojený) zabka83

Dobry den, chcem sa len uistit ci som dobre vyplnila danove priznanie... bola som na dohodu popri RD, takze v danovom priznani vyplnam aj r. 37 na danovnikaa? ked som isla podla farebnych okienok vyplnilo mi to len 32,32a,34,36,37,39 do 62 som doplnila dan a potom az preplatok je to spravne? Dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať