Zavrieť

Porady

Anjelské trúby-datury

Ahojte milé poradáčky a poradáci. chcem sa opýtat ,že či niekto má skúsenosti s anjelskými trúbami. Pred dvoma rokmi som si i objednala zo starkla, ale neviem prečo vyhinuli mi. A preto že nie sú ani velmi lacné v kataógoch nechcem znova objednávat. Keby niekto mal a vedel by mi poslat vyhonky bola by som velmi rada. Chcela by som ich na balkone pestovat v obrovskom kontajneri. Velmi sa mi páčia. Dakujem vopred za rady.
Naposledy upravil arizona : 17.01.12 at 16:17
Usporiadat
Téma je uzavretá.
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Moje anjelské trúby
Snímka013.jpg  
Snímka014.jpg  
Snímka299.jpg  
Snímka286.jpg  
Snímka287.jpg  

1/1
11 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Tak takéto mám Anjelské trúby. Zatiaľ len rozkvitá, ale puky ešte má veľa...
Anjel.trúby.jpg  
Anjelské trúby ž..jpg  
Anjelské trúby žlté.jpg  
1/1
10 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
Ešte trúby ktoré kvitnú teraz.
P8080322.JPG  
P8080323.jpg  
P8080324.jpg  
1/1
8 0
csillag3112 csillag3112

csillag3112 je offline (nepripojený) csillag3112

Som ucitel, ucitel jazdy na koni, a malujem obrazy. Milujem kvety a hlavne anjelske truby ktore aj pestujem. ...viac
Vecerne fotenie.Zujimave u tejto je ze kvety rozkvitnu a vydrzia kvitnut aj viac ako tyzden. U inych mi odkvitaju skor.
Obrázok 005.jpg  
Obrázok 007.jpg  
Obrázok 008.jpg  
1/1
8 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
Prikladám foto žltých datur, ktoré kvitnú ale neskoro v jeseň. Toto sú z roku 2009. Nakoľko prišli rýchlo mrazy dokvitla v práčovni.
10-2009.jpg  
102009.jpg  
okt.2009.jpg  
1/1
7 0
csillag3112 csillag3112

csillag3112 je offline (nepripojený) csillag3112

Som ucitel, ucitel jazdy na koni, a malujem obrazy. Milujem kvety a hlavne anjelske truby ktore aj pestujem. ...viac
Kultivar cervenej mi prave zacal kvitnut.
DSC_0027.jpg  
DSC_0029.jpg  
1/1
7 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

..konečne už kvitne aj mne
P7222322.jpg  
6 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
Valčake Pozri príspevok
Ahoj, Vlastas, prvýkrát mám Anj.trúby. Prezrela som google krížom-krážom, ale niet nad osobnej skúsenosti. Skoro na jar som nevedela zohnať, až neskôr. Kúpila som dvoje, ale mi nevedeli povedať aké budú farby. Vysadila som ich do zeme a teraz má len puky. Až zakvitne, pridám foto. Veľmi som zvedavá na farby. Chcela by som vedieť, kedy ich mám vybrať zo zeme a presadiť do črepníka. Kedy sa majú zostrihať a na množenie treba tie výhonky, čo vyrastajú pri listoch? Ako ich prezimujem, keď mám úplne tmavú pivnicu. Podotýkam, že Oleandre v tej tme krásne prezimovali. Prepáč za toľko otázok Díky
Zo zeme ich treba vybrať pred prvými mrazmi, sú náchylné. Pri presádzaní ich môžeš ihneď zrezať. Znesú veľký rez. Na množenie používam všetky odrezky. Zasadiť ich hlboko do zeme v črepníku, aby mali v zemi aspoň 3-4 očká /listové výhony/. Ak budeš mať väčší črepník môžeš dať do neho aj niekoľko výhonkov. Na jar ich presadíš samostatne.
Prezimovať ich môžeš aj v tmavšej pivnici ale ich treba občas poliať aby nevyschli. Koncom februára ich dávam na svetlejšie miesto a začnem ich prihnojovať kristalonom štart. Keď začnú vyhanať prvé listy, tie na koncoch zaštipkávam aby tak rýchlo nerástli a hlavne aby zmocneli.Ak si prezimovala oleander, tak by to mali trúby tiež prežiť. Držím palce a teším sa na rozkvitnuté obrázky.
A ešte:tie presadené výhonky som ale vždy prezimovala na pivničných oknách, neboli v tme. Kým sa chytia treba ich často polievať.
6 0
eva61 eva61

eva61 je offline (nepripojený) eva61

Neviem či sa mi podarí pridať obrázok ako mi kvitnú anjelské trúby, práve to skúšam
Obrázok 003.jpg  
6 0
milenass milenass

milenass je offline (nepripojený) milenass

Anjelské trúby pestujem už mnoho rokov. Strihám na jeseň pred uskladnením a zo skúsenosti viem, že potrebujú dostatočne veľký kvetináč a počas leta obrovské množstvo vody
DSC05971.jpg  
DSC06013.jpg  
1/1
5 0
csillag3112 csillag3112

csillag3112 je offline (nepripojený) csillag3112

Som ucitel, ucitel jazdy na koni, a malujem obrazy. Milujem kvety a hlavne anjelske truby ktore aj pestujem. ...viac
Z mojej sa vyklulo toto !!!
Obrázok 001.jpg  
Obrázok 002.jpg  
Obrázok 003.jpg  
Obrázok 004.jpg  
1/1
5 0
csillag3112 csillag3112

csillag3112 je offline (nepripojený) csillag3112

Som ucitel, ucitel jazdy na koni, a malujem obrazy. Milujem kvety a hlavne anjelske truby ktore aj pestujem. ...viac
Pnokveta anjelka sa uz zafarbila a dorastla. Nadherna je oplatilo sa ju kupit.
DSC_0011.jpg  
DSC_0013.jpg  
DSC_0016.jpg  
1/1
5 0
šumina šumina

šumina je offline (nepripojený) šumina

Ja osobne milujem datury, ako všetko iné, mám jednu 30 ročnú, bielu dupľu, zasadenú v súdku, tu opatrujem ako oko v hlave. Ostatne - žltú, ružovú a bielu obyč. na jar sadím do záhrady a tento rok som ich vysotila veľmi skoro. Na jeseň, v správny čas, ich dávam do vedier, korene osekávam rýľom, inak by sa nezmestili, aj ich strihám a na jar ešte skrátim.Teto rok mi žltá už zakvitla kvetom zo zimy a nahadzuje ďalšie puky.Ostatné vyháňajú lístky a malé púčky.Prepáčte za fotku "hore značky", akosi to neviem otočiť
Snímka001.jpg  
4 0
eva61 eva61

eva61 je offline (nepripojený) eva61

tu je pár obrázkov z mojich kvetov
Obrázok 004.jpg  
S5001787.jpg  
S5001769.jpg  
1/1
4 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Ajhľa, čo sa z neho vykľulo
Daturia1.jpg  
Daturia5.jpg  
1/1
4 0
csillag3112 csillag3112

csillag3112 je offline (nepripojený) csillag3112

Som ucitel, ucitel jazdy na koni, a malujem obrazy. Milujem kvety a hlavne anjelske truby ktore aj pestujem. ...viac
Vonave duo.
Obrázok 021.jpg  
4 0
csillag3112 csillag3112

csillag3112 je offline (nepripojený) csillag3112

Som ucitel, ucitel jazdy na koni, a malujem obrazy. Milujem kvety a hlavne anjelske truby ktore aj pestujem. ...viac
Bozsky krasna
Obrázok 162.jpg  
4 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
V dnešný upršaný deň sa rozvil kvet a zafarbil do ružova.... Mám ju od jari, kvitne prvý krát, vôbec som nevedel, akej farby budú kvety.
Naposledy upravil domenico.office : 11.09.10 at 09:35
SNC00035.jpg  
SNC00036.jpg  
SNC00037.jpg  
1/1
3 0
eňuš eňuš

eňuš je offline (nepripojený) eňuš

žena
csillag3112 Pozri príspevok
Vecerne fotenie.Zujimave u tejto je ze kvety rozkvitnu a vydrzia kvitnut aj viac ako tyzden. U inych mi odkvitaju skor.
csillag3112 blahoželám, máš prekrásne anjelske trúby. Táto mi pripomína moju krémovú, ktorá mala strašne velké kvety. Bola mi poslaná ako double žltá zo starkla a nakoniec nebola dvijitá ani žltá, ale aj tak strašne potešila.
Večerné fotenie je prekrásne len škoda, že fotka nezachytí tú fantastickú vôňu.
Tak takto vyzerala tá moja v porovnaní s obyčajnou ružovou.
7493.jpg  
7272.jpg  
7293.jpg  
1/1
3 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

wagner, to som zostala v nemom úžase. Biele sú nááááádherné. Také elegantné. A ty toto chceš nechať v zemi? Bóóóže, tak rada by som z nich mala. Nedalo by sa z nich namnožiť, prosímalebo...
2 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Moja anjelská trúba nahodila kvet v týchto dňoch
SNC00031.jpg  
SNC00032.jpg  
1/1
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať