Zavrieť

Porady

Anjelské trúby-datury

Ahojte milé poradáčky a poradáci. chcem sa opýtat ,že či niekto má skúsenosti s anjelskými trúbami. Pred dvoma rokmi som si i objednala zo starkla, ale neviem prečo vyhinuli mi. A preto že nie sú ani velmi lacné v kataógoch nechcem znova objednávat. Keby niekto mal a vedel by mi poslat vyhonky bola by som velmi rada. Chcela by som ich na balkone pestovat v obrovskom kontajneri. Velmi sa mi páčia. Dakujem vopred za rady.
Naposledy upravil arizona : 17.01.12 at 16:17
Usporiadat
Téma je uzavretá.
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

.stále kvitnú a tá vôňa..
datura ružová1.jpg  
datura ružová2.jpg  
datura ružová3.jpg  
1/1
2 0
csillag3112 csillag3112

csillag3112 je offline (nepripojený) csillag3112

Som ucitel, ucitel jazdy na koni, a malujem obrazy. Milujem kvety a hlavne anjelske truby ktore aj pestujem. ...viac
Maju ich ak teda este nepredali ale uz toho roku nestihnu vyrast, a kvitnut.
A pridavam ako kvitla moja modra - metel. Je to jednorocka ale podarilo sa mi ju drzat tri roky je uzasna uz mam novu mladu rastlinu ale kvitnut asi toho roku nestihne. ja si pockam
Naposledy upravil csillag3112 : 01.06.11 at 21:03
DSC00131.jpg  
DSC00132.jpg  
1/1
2 0
Anna123 Anna123

Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

csillag3112 - nádherné kvety, ja mám len malý púčik - zatiaľ.
2 0
verads verads

verads je offline (nepripojený) verads

Su krásne tieto vaše trúby, mne sa nepodaril zaštepit ani jeden .
2 0
csillag3112 csillag3112

csillag3112 je offline (nepripojený) csillag3112

Som ucitel, ucitel jazdy na koni, a malujem obrazy. Milujem kvety a hlavne anjelske truby ktore aj pestujem. ...viac
Mimo vykop ich ostrihaj ich najlepsie je ich odstrihnut nad rozdvojenim kmena nad " V " ak su tvarovane do stromceka ja ich zrezavam tak 80 cm nad zemou, nezimuj ich v priestore kde neni svetlo na jar budu mat problem pozviechat sa, mozu aj vyhynut v uplnej tme, zimuj v svetlej chladnejsej miestnosti do 10 - 15 stupnov. Poliat max. tak 3 - 4 krat za zimu, len symbolicky aby korene uplne nevyschli a koncom februara zvysit zalievku a zacnu pomali rast, truby sa strihaju na zimu nech su akokolvek vysoke. Menej narocne druhy staci len trochu prisypat zemou ine dat do nadoby a zasypat normalne zeminou ako do kvetinaca. Listy ja uplne zostriham takze ostanu len hole kmene aj tak ti listy inak zhodia vsetky. Tak prajem dalsie krasne kvety na buduci rok na jar.
2 0
eňuš eňuš

eňuš je offline (nepripojený) eňuš

žena
Nádherná. Žltú som objednala, ale mi namiesto nej poslali krémovú. Potešila samozrejme, má nezvyčajný veľký kvet. Ak sa podarí priložím foto.
Naposledy upravil eňuš : 10.03.10 at 09:18 Dôvod: chýba citát pôvodcu textu zuzkahris
žlta starkl 0198.jpg  
1 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

bezradná Pozri príspevok
Naša predvlani "vyschla" v pivnici. Tak som ju ľutovala, že som ju vysadila do záhrady, zrezala staré uschnuté konáre a týždenne som ju "trénovala" - vyťahovala som ju zo zeme, či žije alebo ju mám predsa len vyhodiť. Po mesiaci vyšli nové výhonky a až do neskorej jesene sme mali na nej plno kvetov. Na zimu som ju ani nevybrala zo zeme, len sme ju prikryli starým kabátom.
Ja som so svojou daturou urobila podobný "pokus" - tiež zimovala v zemi "pod kabátom". Môže mi niekto skúsený povedať, či má šancu, alebo ju treba vykopať. Zatiaľ je zrezaná, (vnútro stebiel slabo zelené). Je ešte nádej?
1 0
eňuš eňuš

eňuš je offline (nepripojený) eňuš

žena
Na jar durmany nerežem. Spravila som to raz na jednej a tá mi potom skoro vyschla. Vyschli mi až také priemerom 1,5-2cm už drevnaté konáriky. Vytekala z nich miazga a durman už len nahodil mládničky od koreňov. Ani vôbec nekvitol a mal svetlozelené listy. Ak strihať tak ich len niečím zatrieť aby neplakali. "Potrebujem poradiť" ako mám odstrániť veľké množstvo koreňov keď ich budem sadiť na jar? Vlani keď som ich vyberala z črepníkov mali hrozne veľa koreňov. Už aj tá zem ako som ich presádzala rok čo rok do väčších črepníkov mi pripadá ako samý koreň ako by tam nebola ani zem. Dakedy dávno som čítala, že treba odstrániť staré korene aby mala rastlina viac živín. Keď som posadila durman do zeme na vrchu bol iba ryšavý flak/vidieť to aj v albume/ to boli korene. Prosím o radu, lebo čas na sadenie sa blíži.
1 0
veva.. veva..

veva.. je offline (nepripojený) veva..

eňuš Pozri príspevok
Na jar durmany nerežem. Spravila som to raz na jednej a tá mi potom skoro vyschla. Vyschli mi až také priemerom 1,5-2cm už drevnaté konáriky. Vytekala z nich miazga a durman už len nahodil mládničky od koreňov. Ani vôbec nekvitol a mal svetlozelené listy. Ak strihať tak ich len niečím zatrieť aby neplakali. "Potrebujem poradiť" ako mám odstrániť veľké množstvo koreňov keď ich budem sadiť na jar? Vlani keď som ich vyberala z črepníkov mali hrozne veľa koreňov. Už aj tá zem ako som ich presádzala rok čo rok do väčších črepníkov mi pripadá ako samý koreň ako by tam nebola ani zem. Dakedy dávno som čítala, že treba odstrániť staré korene aby mala rastlina viac živín. Keď som posadila durman do zeme na vrchu bol iba ryšavý flak/vidieť to aj v albume/ to boli korene. Prosím o radu, lebo čas na sadenie sa blíži.
Mne jedna pani radila, že korene mám kolom-dokola zrezať aj 15 cm a po zasadení preliať vlažnou vodou. Tých koreňov ostane dosť. Kvetináč je 60-ka.
1 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Ahoj, Vlastas, prvýkrát mám Anj.trúby. Prezrela som google krížom-krážom, ale niet nad osobnej skúsenosti. Skoro na jar som nevedela zohnať, až neskôr. Kúpila som dvoje, ale mi nevedeli povedať aké budú farby. Vysadila som ich do zeme a teraz má len puky. Až zakvitne, pridám foto. Veľmi som zvedavá na farby. Chcela by som vedieť, kedy ich mám vybrať zo zeme a presadiť do črepníka. Kedy sa majú zostrihať a na množenie treba tie výhonky, čo vyrastajú pri listoch? Ako ich prezimujem, keď mám úplne tmavú pivnicu. Podotýkam, že Oleandre v tej tme krásne prezimovali. Prepáč za toľko otázok Díky
1 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Ďakujem za tak rozsiahlu odpoveď. Dúfam, že sa mi to všetko podarí. Dám vedieť.
1 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
mazanova Pozri príspevok
Vlasti, ako si dosiahla také množstvo kvetov?Ja mám kerisko veliký v exteriéri a za celé leto tri kvety... no kukaj
No to ja neviem, polievam ich odstátou dažďovou vodou a málo hnojím každý deň
(polievam ich aj niekoľkokrát počas horúceho dňa, ale len do podmisky nie do pôdy alebo na kvety). Ale ma mrzí, že mám listy zožltknuté a Wagner ich má krásne zelené.
1 0
PLUMERIA PLUMERIA

PLUMERIA je offline (nepripojený) PLUMERIA

Volám sa Soňa :-)
csillag3112 Pozri príspevok
Bozsky krasna
Naozaj je nááádherný!
1 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

..teraz ked a schladilo datury začali nahadzovať puky,snád sa mi podarí ich udržať a zabezpečiť im kvitnutie,kedysi mi kvitli až do vianoc
1 0
csillag3112 csillag3112

csillag3112 je offline (nepripojený) csillag3112

Som ucitel, ucitel jazdy na koni, a malujem obrazy. Milujem kvety a hlavne anjelske truby ktore aj pestujem. ...viac
Negoti Pozri príspevok
Dobrý večer....
poprosím radu, mám smotanovožltú anjelskú trúbu, zakúpenú na SK (pôvod určite PL)....
rastie ako z vody, má samé nové výhonky, dokonca aj 3 kvety, kt. po čase odpadli....
polievam, pravidelne hnojím, je momentálne na záhrade, má dostatok slnka.....
ale čo ma trápi? keď sa pozriem na iné, tá moja je na tom s kvetmi veľmi, veľmi biedne.....
a ešte jedna záležitosť, stále jej zožltnú listy, kt. potom odpadnú (i keď jej stále nové rastú) je to normálne????....ďakujem.....
Rovnako odpovedam ako pred tym - vela slnka - zltnu listy - treba polotien, na zahradu ano ale do polotiena, pokial je to mlada rstlina, nemusi mat vela kvetov o rok starsia bude mat viac. No a pokial chcete viac kvetov treba ju straaaasne vela hnojit, jedna z tych mojich ma momentalne 200 kvetov, prihnojujem ju kazdy den trochou hnojiva do zalievky, ak sa poctivo nehnoji nekvitne, niektore odrody kvitnu viac ked su tak 3 rocne, ja mam tiez niektore nove druhy rok a maju tak 5 - 6 kvetov, ale maju, viem ze o rok ich bude viac pokial preziju zimu.
Na zlknutie listov treba prihnojovat horkou solou.Horkou solou sa neda prehnojit.
1 0
Negoti Negoti

Negoti je offline (nepripojený) Negoti

csillag3112 Pozri príspevok
Rovnako odpovedam ako pred tym - vela slnka - zltnu listy - treba polotien, na zahradu ano ale do polotiena, pokial je to mlada rstlina, nemusi mat vela kvetov o rok starsia bude mat viac. No a pokial chcete viac kvetov treba ju straaaasne vela hnojit, jedna z tych mojich ma momentalne 200 kvetov, prihnojujem ju kazdy den trochou hnojiva do zalievky, ak sa poctivo nehnoji nekvitne, niektore odrody kvitnu viac ked su tak 3 rocne, ja mam tiez niektore nove druhy rok a maju tak 5 - 6 kvetov, ale maju, viem ze o rok ich bude viac pokial preziju zimu.
Na zlknutie listov treba prihnojovat horkou solou.Horkou solou sa neda prehnojit.
Dobrý deň, opýtam sa ako teraz prezumuvávate Datury?
ja ju mám na chodbe, má dostatok zimného slnka (poobede) , zalievam ju raz do týždňa, nehnojím.....
kedy ju môžem zrezať?
chcela by som z nej urobiť odrezky a rozmnožiť ju, ale ako, to netuším....
dakujem za radu....
1 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Negoti Pozri príspevok
Dobrý deň, opýtam sa ako teraz prezumuvávate Datury?
ja ju mám na chodbe, má dostatok zimného slnka (poobede) , zalievam ju raz do týždňa, nehnojím.....
kedy ju môžem zrezať?
chcela by som z nej urobiť odrezky a rozmnožiť ju, ale ako, to netuším....
dakujem za radu....
Ja zrežem koncom januára. Ale potom musia mať aj trochu viac tepla a svetla. Tiež ich potom treba prihnojovať.
1 0
csillag3112 csillag3112

csillag3112 je offline (nepripojený) csillag3112

Som ucitel, ucitel jazdy na koni, a malujem obrazy. Milujem kvety a hlavne anjelske truby ktore aj pestujem. ...viac
Ona pekne teraz spinka. Zrezat nad rozvetvenim "V" tak 15 cm. Ranu ošetriť. Aspoň mletou skoricou trochu zasypat vydezinfikuje.
1 0
csillag3112 csillag3112

csillag3112 je offline (nepripojený) csillag3112

Som ucitel, ucitel jazdy na koni, a malujem obrazy. Milujem kvety a hlavne anjelske truby ktore aj pestujem. ...viac
tak ju zostrihni v takej vyske v akej chces aby sa rozvetvila, alebo nestrihaj. Ona na jar pekne vyzenie. Ten jesenny strih je dolezity preto lebo zabezpeci hojne kvitnutie.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať