Zavrieť

Porady

Anjelské trúby-datury

Ahojte milé poradáčky a poradáci. chcem sa opýtat ,že či niekto má skúsenosti s anjelskými trúbami. Pred dvoma rokmi som si i objednala zo starkla, ale neviem prečo vyhinuli mi. A preto že nie sú ani velmi lacné v kataógoch nechcem znova objednávat. Keby niekto mal a vedel by mi poslat vyhonky bola by som velmi rada. Chcela by som ich na balkone pestovat v obrovskom kontajneri. Velmi sa mi páčia. Dakujem vopred za rady.
Naposledy upravil arizona : 17.01.12 at 16:17
Usporiadat
Téma je uzavretá.
rybanka rybanka

rybanka je offline (nepripojený) rybanka

A kde má listy?
Moja mi tiež kvitla na samé Vianoce, ale manžel neznášal tú silnú vôňu, tak som ju potom začala dávať na zimu do pivnice.
0 0
malalulu malalulu

malalulu je offline (nepripojený) malalulu

danielko Pozri príspevok
Hnojivo sa dá kúpiť aj u nás, my ho máme bežne v predajni. Anjelské trúby pestuje manžel, sú jeho srdcovkou. Zo Starkla máme fialovú anjelskú trúbu a tá asi naozaj je jednoročná. Kvety na nej rastú dohora, sú tmavo fialové, kvtine do jesena a v jeseni sa na výhonkoch vytvoria "orechy", ktoré treba nechať dozrieť, v ich vnútri sú semienka, ktoré na jar vysádzame a stále máme nové rastlinky. Je pravda, že semienka klíčia horšie, ale zatiaľ nám vyklíčili každý rok a rastlinky aj rozdáme. "Klasické" trúby zimujú aj u nás v pivnici, ale nám táto fialová neprezimovala takýmto spôsobom nikdy. Tento rok ju nechal manžel v kúpelni, zatiaľ žije, uvidíme, či bude kvitnúť. Ale pre istotu máme aj semienka.
Neviem, či je to to isté, ale mala som také trúby, ako opisuješ, ale biele. Vždy som si ich siala na jar zo semiačka, až predminulý rok prišla víchrica a polámala mi to, keď to kvitlo. Takže už nemám semiačka, strašne by som to chcela, ale nikde som to nevidela. (Vlani v Bulharsku som to videla, ale ešte to len kvitlo, takže semiačka neboli). Nemohla by si mi zopár poslať?
Inak moja svokra to nechávala cez zimu v zemi, malo to korene ako pýr, zakryla to cez zimu a rástlo jej to potom roky veľmi pekne a každým rokom sa to rozrástlo, až raz sa to rozhodla presadiť, ale to už bolo po trúbach.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

malalulu Pozri príspevok
Neviem, či je to to isté, ale mala som také trúby, ako opisuješ, ale biele. Vždy som si ich siala na jar zo semiačka, až predminulý rok prišla víchrica a polámala mi to, keď to kvitlo. Takže už nemám semiačka, strašne by som to chcela, ale nikde som to nevidela. (Vlani v Bulharsku som to videla, ale ešte to len kvitlo, takže semiačka neboli). Nemohla by si mi zopár poslať?
Inak moja svokra to nechávala cez zimu v zemi, malo to korene ako pýr, zakryla to cez zimu a rástlo jej to potom roky veľmi pekne a každým rokom sa to rozrástlo, až raz sa to rozhodla presadiť, ale to už bolo po trúbach.
Ahoj malalulu, chcem sa spýtať:čím (ako) ste ich zakrývali cez zimu? Aj ste to nejak zostrihli pred zimou? Nebývate niekde na juhu, kde sú teplejšie zimy?
Ja mám vanilkovo žlté trúby , ak by pomohol odrezok,daj vedieť.
0 0
malalulu malalulu

malalulu je offline (nepripojený) malalulu

arizona Pozri príspevok
Ahoj malalulu, chcem sa spýtať:čím (ako) ste ich zakrývali cez zimu? Aj ste to nejak zostrihli pred zimou? Nebývate niekde na juhu, kde sú teplejšie zimy?
Ja mám vanilkovo žlté trúby , ak by pomohol odrezok,daj vedieť.
Písala som o tých iných "trúbach" z prísp. č. 12 (to nie je klasický durman, je to niečo iné, neviem, ako sa to volá, len kvety má podobné). Svokra to na jesen zrezala a zakryla na zimu čečinou. Pár rokov to prežilo (a to bývame na Orave). Normálny durman ide na zimu dnu.
0 0
rybanka rybanka

rybanka je offline (nepripojený) rybanka

Ja presne viem o aký durman ide.
Nám sa raz stalo, že sme vysiali reďkovku a medzi tým nám vyrástol taký veľký kriak, ktorý kvitok na bielo a mal na jeseň také malé semiačka v takej pichľavej guľke. V knihe liečivých rastlín sme vyčítali, že je to durman, tie semiačka sú silne jedovaté, vždy sme sa potom smiali, že koho otrávime. Mali sme to ešte jeden rok, ale potom už nie. A kvety má dohora. Durman - datura akú máte viacerí /na fotkách/ je iná, viacročná, semená nemá a kvety má nadol. Sú dva druhy.
Ale bohužiaľ, semiačka nemám.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Ano to čo vám zišlo v tej redkovke je burina durman. Silno jedovatý nám to rastie za záhradou ale ked ho tam zbadám hned ho trhám preč, aby to náhodou neobjavili deti lebo nikdy neviem či by to neskúšali jesť, naši sú už veľký ale máme tu blízko veľa malých a hlavne zvedavých detí.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Moje kvitli vlani takto
P3170002.jpg  
P3170003.jpg  
1/1
0 0
rybanka rybanka

rybanka je offline (nepripojený) rybanka

Krásne, ja mám iba žltú, ale minulý rok kvitla slabo. Toho roku sa musím viac snažiť.
0 0
LillySK LillySK

LillySK je offline (nepripojený) LillySK

holky, ak mate odrezky, poprosila by som mooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooc vsetky durmany su krasne, chcem mat doma tiez take krasne kvietky..postovne zaplatim ak by niekto mal, prosim,ozvite sa, aj cez ss..
0 0
rybanka rybanka

rybanka je offline (nepripojený) rybanka

Ja mám len žltú, je teraz srašne slabá, bola v pivnici, ale keď pustí nové výhonky môžem poslať.
0 0
est est

est je offline (nepripojený) est

Mám biele a ružové durmany, tento rok som objednala modré a červeno-žlté zo sieberz.sk, zatiaľ nič neposlali, mala som 2x fialové a červené z rastlinky.sk, nikdy neprežili zimu, teraz som sa dočítala, že tie fialové asi boli asi len jednoročky. Hnojím hnojivom na paradajky a kvitnú mi až do prvých mrazov kedy ich musím nasťahovať dnu.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Kočky, môžem pekne poprosiť ak máte niekto navyše odrezky nemohli by ste mi poslať? kontakt cez ss. Ďakujem.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

est Pozri príspevok
Mám biele a ružové durmany, tento rok som objednala modré a červeno-žlté zo sieberz.sk, zatiaľ nič neposlali, mala som 2x fialové a červené z rastlinky.sk, nikdy neprežili zimu, teraz som sa dočítala, že tie fialové asi boli asi len jednoročky. Hnojím hnojivom na paradajky a kvitnú mi až do prvých mrazov kedy ich musím nasťahovať dnu.
Fialové sú jednoročky a tie červené sú dosť problémové na pestovanie, aj ja som chcela, ale nechala som si poradiť, že sú náročné tak neviem či niekto má s tým inú skúsenosť.
0 0
LillySK LillySK

LillySK je offline (nepripojený) LillySK

holky, mne akurat zakvitol moj durman, prvy krat, ma taketo kvietky, tato fotka neni nasa,to som z netu stiahla, len ma presne taketo kvety urobil mi radost..velkuu mam ho na chodbe v panelaku..
durman3.jpg  
0 0
bubulak bubulak

bubulak je offline (nepripojený) bubulak

Prosim aj ja by som moc prijala odrezky durmanu. Ak by sa nasla nejaka dobra dusicka, velmi by ma to potesilo. Postovne samozrejme uhradim. Prosim kontaktujte ma cez SS.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Dievčence, ktoré hľadáte nejaké rastlinky, pozrite burzu poraďákov...
0 0
LesnáVíla LesnáVíla

LesnáVíla je offline (nepripojený) LesnáVíla

Aj ja by som veľmi veľmi veľmi pekne poprosila,ak by mal niekto odrezky,prosím ozvite sa!!!!
0 0
verads verads

verads je offline (nepripojený) verads

Ahojte kočky, ja som otvorila túto tému pod menom chiarca, ale neviem čo sa stalo, že už pod týmto nickom neviem vsúpit do porady. Velmi pekne Vás poprosím ak má niekto odrezok ktorý by vedel darovat bola by som velmi rada,poštovne samozrejme hradím ja. píšte mi prosím sem. Dakujem
0 0
Ešli Ešli

Ešli je offline (nepripojený) Ešli

Čaute všetci milovníci durmanov, patrím medzi Vás. Mám doma krásny durman a viem, že je vždy "hladný a smädný" a preto výdatne hnojím a polievam. Lenže teraz môj durmaník má listy deravé ako rešeto a nemôžem nájsť toho hladoša, čo sa na ňom pasie . Samozrejme, že som postrekovala chémiou, ale papáči konzumujú ďalej. A pri tom sa hovorí, že durman je sám jedovatý.
0 0
beatap beatap

beatap je offline (nepripojený) beatap

Ešli Pozri príspevok
Čaute všetci milovníci durmanov, patrím medzi Vás. Mám doma krásny durman a viem, že je vždy "hladný a smädný" a preto výdatne hnojím a polievam. Lenže teraz môj durmaník má listy deravé ako rešeto a nemôžem nájsť toho hladoša, čo sa na ňom pasie . Samozrejme, že som postrekovala chémiou, ale papáči konzumujú ďalej. A pri tom sa hovorí, že durman je sám jedovatý.

Presne toto sa deje aj s mojim durmanom a nie a nie prísť na to, kde je problém.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať