Zavrieť

Porady

Anjelské trúby-datury

Ahojte milé poradáčky a poradáci. chcem sa opýtat ,že či niekto má skúsenosti s anjelskými trúbami. Pred dvoma rokmi som si i objednala zo starkla, ale neviem prečo vyhinuli mi. A preto že nie sú ani velmi lacné v kataógoch nechcem znova objednávat. Keby niekto mal a vedel by mi poslat vyhonky bola by som velmi rada. Chcela by som ich na balkone pestovat v obrovskom kontajneri. Velmi sa mi páčia. Dakujem vopred za rady.
Naposledy upravil arizona : 17.01.12 at 16:17
Usporiadat
Téma je uzavretá.
ketty3811 ketty3811

ketty3811 je offline (nepripojený) ketty3811

tak ja som moju trúbu preniesla dnu asi pre 10 dňami,keď sa tak zrazu ochladilo.V miestnosti bolo okolo 12 stupňov,a tento víkend mi všetky pupce(okolo 30)opadali.Neviete kde sa stala chyba?Už ju mám zrezať?
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

ketty3811 Pozri príspevok
tak ja som moju trúbu preniesla dnu asi pre 10 dňami,keď sa tak zrazu ochladilo.V miestnosti bolo okolo 12 stupňov,a tento víkend mi všetky pupce(okolo 30)opadali.Neviete kde sa stala chyba?Už ju mám zrezať?
Na jeseň opadajú puky aj listy. To je normálne. Zrezať stačí koncom januára.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

No ja som musela včera zrezať, vykopať a dať do črepov, aby nezmrzli bolo mi ich ľúto ešte boli na nich puky, ale aj tak by opadali, no a dobre, že som ich schovala lebo do rána mrzlo síce len -2 ale ostatné zmrzli. toto sú pred zrezaním tá ružová sa už ani nevyfarbovala od zimy
datura žltá.jpg  
datura ružová.jpg  
1/1
0 0
drzka11 drzka11

drzka11 je offline (nepripojený) drzka11

Chcela by som sa spýtať, či nemá niekto skúsenosti s molicami. Dali sa mi na Datury a neviem sa ich zbaviť. Už som kúpila tri postreky a nič ich nevyničilo. A najhoršie je na tom to, že sa mi tie molice po prenesení do vnútra dali aj na ostatné kvety. Mám ich teraz v obývačke, kedže nemám žiadnu chladnú miestnosť kde by som ich prezimovala. Tam je najchladnejšie. Prezimujú? Dostala som ich od mami a nerada by som o ne prišla.
0 0
pipino pipino

pipino je offline (nepripojený) pipino

AHOJ,poradila by som len tolko,ze casto polievat z jari ani nie,ale cez leto aj dva krat za den,ak chces rychli rast.Ja ich mam v zahone rok maju asi meter vysku,no este nekvitli asi na rok.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

drzka11 Pozri príspevok
Chcela by som sa spýtať, či nemá niekto skúsenosti s molicami. Dali sa mi na Datury a neviem sa ich zbaviť. Už som kúpila tri postreky a nič ich nevyničilo. A najhoršie je na tom to, že sa mi tie molice po prenesení do vnútra dali aj na ostatné kvety. Mám ich teraz v obývačke, kedže nemám žiadnu chladnú miestnosť kde by som ich prezimovala. Tam je najchladnejšie. Prezimujú? Dostala som ich od mami a nerada by som o ne prišla.
Skús ich postriekať postrekmi DIAZOL 50EW, Mospilan, Aplaud alebo Lannate, ale s odstupom 8-10 dní, najlepšie meniť postrek, no a daj ich do miestnosti kde sa nezdržujete, napr. ak máš možnosť garáž. ja som mala molice začiatkom jari tiež som sa ich ledva zbavila. Ked sú napadnuté škodcami tak mám jednu miestnoť chladnú tak ich tam premiestnujem akože do karantény
0 0
drzka11 drzka11

drzka11 je offline (nepripojený) drzka11

Skúšala som všetky postreky. Ale jedine mechanicky odstrániť sa mi to trochu darí. ale bohužiaľ len na fuksii a na Darurách nie. Radili mi aj výluh zo žihľavy tak idem trhať. A jedna známa ničí škodcov lieh plus saponát. Vyskúšam a dám vedieť.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

drzka11 Pozri príspevok
Skúšala som všetky postreky. Ale jedine mechanicky odstrániť sa mi to trochu darí. ale bohužiaľ len na fuksii a na Darurách nie. Radili mi aj výluh zo žihľavy tak idem trhať. A jedna známa ničí škodcov lieh plus saponát. Vyskúšam a dám vedieť.
Daj postrek aj do zálievky.
0 0
eňuš eňuš

eňuš je offline (nepripojený) eňuš

žena
wagner Pozri príspevok
Takto kvitla teraz moja datura
:Nádherná Ja obdivujem a taktiež pestujem anjelske trúby.
Presne takú mi mali poslať od starkla,ale asi to nejak spackali a dvojitá neprišla ani jedna. Až na jednu bielu ta je aspoň plná a vonia ako konvalinka.Tá potešila. Som nováčik a neviem v tom lietať tak ak sa mi podarí priložím aj nejaké foto. S pozdravom eňuš
0 0
eňuš eňuš

eňuš je offline (nepripojený) eňuš

žena
Nádherná. Žltú som objednala, ale mi namiesto nej poslali krémovú. Potešila samozrejme, má nezvyčajný veľký kvet. Ak sa podarí priložím foto.
Naposledy upravil eňuš : 10.03.10 at 09:18 Dôvod: chýba citát pôvodcu textu zuzkahris
žlta starkl 0198.jpg  
1 0
rozborova rozborova

rozborova je offline (nepripojený) rozborova

Dievčatá,prosím o radu.Mám durmany umiestnené na schodisku a povyháňali listy na koncoch,tak neviem či ich tam mám nechať,alebo výhonky poskracovať.Po prenesení dnu ešte kvitli a potom som ich už nezostrihovala.
004 (5).jpg  
0 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

bezradná Pozri príspevok
Naša predvlani "vyschla" v pivnici. Tak som ju ľutovala, že som ju vysadila do záhrady, zrezala staré uschnuté konáre a týždenne som ju "trénovala" - vyťahovala som ju zo zeme, či žije alebo ju mám predsa len vyhodiť. Po mesiaci vyšli nové výhonky a až do neskorej jesene sme mali na nej plno kvetov. Na zimu som ju ani nevybrala zo zeme, len sme ju prikryli starým kabátom.
Ja som so svojou daturou urobila podobný "pokus" - tiež zimovala v zemi "pod kabátom". Môže mi niekto skúsený povedať, či má šancu, alebo ju treba vykopať. Zatiaľ je zrezaná, (vnútro stebiel slabo zelené). Je ešte nádej?
1 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Datúra znesie aj hlbší rez, najmä, ak sa zreže zavčasu, bohato vyraší nové a krajšie výhonky. Rozborova, ponechaj tie celé, čo sú na nich vyrašené listy a tie, kde nie su skráť.
Gilda, s Tvojou to bude asi náročnejšie, je veľmo dôležité poskracovať steblá, ale pozor, ak by hlasili mrazíky a v dutých steblách zostane voda môže poškodiť aj relatívne nádejné na aktivitu, vtedy to treba prekryť. Ak sa datura ponechá v zime v yemi, je dôležité prekryť ju najskôr slamou a az potom kabátom, aby dychala. ale šanca je aj teraz, ak sú steblá zelené.
0 0
marika0912 marika0912

marika0912 je offline (nepripojený) marika0912

"Danielko" Ja by som chcela poprosiť stiež semienka alebo ak mate ešte vyhonky anjelskej truby z každej farby.Ďakujem
0 0
eňuš eňuš

eňuš je offline (nepripojený) eňuš

žena
Na jar durmany nerežem. Spravila som to raz na jednej a tá mi potom skoro vyschla. Vyschli mi až také priemerom 1,5-2cm už drevnaté konáriky. Vytekala z nich miazga a durman už len nahodil mládničky od koreňov. Ani vôbec nekvitol a mal svetlozelené listy. Ak strihať tak ich len niečím zatrieť aby neplakali. "Potrebujem poradiť" ako mám odstrániť veľké množstvo koreňov keď ich budem sadiť na jar? Vlani keď som ich vyberala z črepníkov mali hrozne veľa koreňov. Už aj tá zem ako som ich presádzala rok čo rok do väčších črepníkov mi pripadá ako samý koreň ako by tam nebola ani zem. Dakedy dávno som čítala, že treba odstrániť staré korene aby mala rastlina viac živín. Keď som posadila durman do zeme na vrchu bol iba ryšavý flak/vidieť to aj v albume/ to boli korene. Prosím o radu, lebo čas na sadenie sa blíži.
1 0
veva.. veva..

veva.. je offline (nepripojený) veva..

eňuš Pozri príspevok
Na jar durmany nerežem. Spravila som to raz na jednej a tá mi potom skoro vyschla. Vyschli mi až také priemerom 1,5-2cm už drevnaté konáriky. Vytekala z nich miazga a durman už len nahodil mládničky od koreňov. Ani vôbec nekvitol a mal svetlozelené listy. Ak strihať tak ich len niečím zatrieť aby neplakali. "Potrebujem poradiť" ako mám odstrániť veľké množstvo koreňov keď ich budem sadiť na jar? Vlani keď som ich vyberala z črepníkov mali hrozne veľa koreňov. Už aj tá zem ako som ich presádzala rok čo rok do väčších črepníkov mi pripadá ako samý koreň ako by tam nebola ani zem. Dakedy dávno som čítala, že treba odstrániť staré korene aby mala rastlina viac živín. Keď som posadila durman do zeme na vrchu bol iba ryšavý flak/vidieť to aj v albume/ to boli korene. Prosím o radu, lebo čas na sadenie sa blíži.
Mne jedna pani radila, že korene mám kolom-dokola zrezať aj 15 cm a po zasadení preliať vlažnou vodou. Tých koreňov ostane dosť. Kvetináč je 60-ka.
1 0
josadko josadko

josadko je offline (nepripojený) josadko

PROSIM, KTO VIE POSKYTNUT ZAKORENENU RASTLINKU DATURY?

Neviem sa k nej nikde dostat, cez starkla a podobne macku vo vreci objednavat nechcem.

Najlepsie z BB. Budem povdacny akejkolvek informacii.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

josadko Pozri príspevok
PROSIM, KTO VIE POSKYTNUT ZAKORENENU RASTLINKU DATURY?

Neviem sa k nej nikde dostat, cez starkla a podobne macku vo vreci objednavat nechcem.

Najlepsie z BB. Budem povdacny akejkolvek informacii.
neviem či je v BB baumax, ale včera som bola v baumaxe v BA a tam ich mali, ale cenu neviem
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
josadko Pozri príspevok
PROSIM, KTO VIE POSKYTNUT ZAKORENENU RASTLINKU DATURY?

Neviem sa k nej nikde dostat, cez starkla a podobne macku vo vreci objednavat nechcem.

Najlepsie z BB. Budem povdacny akejkolvek informacii.
Daturu som práve pár dní dozadu kúpila v LIDLi /mali to aj v letáku/,
rastlinka sa zdá pevná, zdravá a stála len 2,-EUR...
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

josadko Pozri príspevok
PROSIM, KTO VIE POSKYTNUT ZAKORENENU RASTLINKU DATURY?

Neviem sa k nej nikde dostat, cez starkla a podobne macku vo vreci objednavat nechcem.

Najlepsie z BB. Budem povdacny akejkolvek informacii.
Zájdi na tržnicu, určite tam predávajú Datúru aj viac farieb...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať