Zavrieť

Porady

Anjelské trúby-datury

Ahojte milé poradáčky a poradáci. chcem sa opýtat ,že či niekto má skúsenosti s anjelskými trúbami. Pred dvoma rokmi som si i objednala zo starkla, ale neviem prečo vyhinuli mi. A preto že nie sú ani velmi lacné v kataógoch nechcem znova objednávat. Keby niekto mal a vedel by mi poslat vyhonky bola by som velmi rada. Chcela by som ich na balkone pestovat v obrovskom kontajneri. Velmi sa mi páčia. Dakujem vopred za rady.
Naposledy upravil arizona : 17.01.12 at 16:17
Usporiadat
Téma je uzavretá.
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Tiež som si objednala daturu od starkla živorila 3roky a potom uhynula. Ale naštastie som dostala od kamarátky mladé výhonky ružovej a žltej a odvtedy mi robia každé leto radosť no už pekných 8 rokov. škoda, že si nepísala na jeseň lebo čo som mala zakorenené odrezky tak som všetky rozdala, pretože to nemam kde všetko zazimovať.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
rybanka rybanka

rybanka je offline (nepripojený) rybanka

Tiež som si objednala od Starkla, ale žije dodnes, mám z nej veľký strom, pestujem to rôzne. Anjelskú trúbu - treba dať pred prvými mrazmi dovnútra, najlepšie niekde na chodbu, kde má veľa svetla a chladno, teplo z radiátorov neznáša. Moja mi kvitla na chladnej chodbe na Vianoce. Robím aj tak, že ju zrežem a dám ju do pivnice, kde držíme zemiaky, občas za zimu ju treba ale poliať, inak by bolo po nej, podľa potreby, aby nevyschla, nie však veľa, lebo tam nemá svetlo. Na jar vyberiem a zakopem von do zeme. Treba ju dosť hnojiť, inak rozkvitne až na jeseň. Občas ju napadajú škodcovia, vošky alebo také biele chrobáčiky, myslím že sa volajú štítničky, treba to postriekať postrekom zo záhradkárstva inak môže byť po nej. V lete veľa polievať a hnojiť, aby kvitla. Toť z mojej skúsenosti. Mala som rôzne farby, ale najviac sa mi osvedčila žltá. Teraz mám len takú, lebo je to potom problém prezimovať. Štiepky v lete, alebo na jeseň. Teraz je to problém.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Ja si neviem pomôcť, ale mne ten durman nie je sympatický, ale mnohí čo mi vraveli a aj moji rodičia tak tvrdia, že od Starkla mali vždy akúkoľvek rastlinku veľmi vitálnu a naozaj im ešte nič neskapalo.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Teda neviem od starkla som mala velmi vela rastlin zostal mi len štedrec, drienka a lieska to je všetko ine rastliny mi vyhynuli, ale už som to tu pisala v inej téme. No už dlhšiu dobu od neho nič nekupujem, lebo som sa sklamala. Tie durmany sa po dobrom zazimovaní dožijú dosť, len potrebuju chlad, svetlo a občas poliať, aby nepreschli. Momentálne mám 6, 2 staršie a 4 minuloročné, dnes som ich prave pozerala ako sa im darí už začínajú nahadzovať listy, budem ich musieť asi preniesť do garáže asi už nebude taká zima, že by vyhynuli.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Tiež mám od Starkla durmany už asi 10 rokov. Kvitnú od jari až do neskorej jesene. Nedarí sa mi sem prilepiť fotky, lebo je to z mobilu. Ale ak by ich chcel niekto vidieť, viem tie fotky poslať cez skype. Boli nádherné. Koncom januára ich treba zostrihať, lebo kvitnú len na nových prírastkoch. Tiež ich treba hnojiť a polievať. Sú to vďačné kvety a na večer pekne voňajú. Odrezky môžem dať ale až v lete, lebo tie čo som zostrihala, som vyhodila. Mám šesť koreňov, tak som neplánovala sadiť viac.
0 0
Tarif Tarif

Tarif je offline (nepripojený) Tarif

som farmárka,vlastním spolu s manželom ranč,kde prevádzkujeme jazdeckú školu, minizoo a vesternovú reštauráciu ...viac
Ja ich tiež pestujem, mám biele,žlté a ružové. Na jar ich úplne zostrihám a odrezky dám do vody aby sa zakorenili. Najlepšie sa im darí, ked ich vysadím do záhradky. Potrebujú vela vody. Večer krásne vonajú.
0 0
vasulka vasulka

vasulka je offline (nepripojený) vasulka

mam rada život
Ja tiež pestujem bielu a ružovú. Na jeseň ich zostrihnem o 1/3 a dám do pivnice.Pred výsadbou von do záhradky odstrihnem zaschnuté konce. Datury
potrebujú veľa polievať.Hnojím raz do týždňa hnojivom na muškáty.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

vasulka Pozri príspevok
Ja tiež pestujem bielu a ružovú. Na jeseň ich zostrihnem o 1/3 a dám do pivnice.Pred výsadbou von do záhradky odstrihnem zaschnuté konce. Datury
potrebujú veľa polievať.Hnojím raz do týždňa hnojivom na muškáty.
Je dostať kúpiť aj hnojivo na datury
0 0
vasulka vasulka

vasulka je offline (nepripojený) vasulka

mam rada život
beba13 ,hnojivo na datury som u nás nevidela.Muškátové hnojivo radili v Kvety a záhrada. Kedysy.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Ja som ho videla už vo viacerých záhradkárskych obchodoch, ale ja som ho konkrétne kupila v malom obchodíku s rozličným tovarom. Vyrába sa v polsku ked chceš pozri www.intermag.pl
0 0
danielko danielko

danielko je offline (nepripojený) danielko

Hnojivo sa dá kúpiť aj u nás, my ho máme bežne v predajni. Anjelské trúby pestuje manžel, sú jeho srdcovkou. Zo Starkla máme fialovú anjelskú trúbu a tá asi naozaj je jednoročná. Kvety na nej rastú dohora, sú tmavo fialové, kvtine do jesena a v jeseni sa na výhonkoch vytvoria "orechy", ktoré treba nechať dozrieť, v ich vnútri sú semienka, ktoré na jar vysádzame a stále máme nové rastlinky. Je pravda, že semienka klíčia horšie, ale zatiaľ nám vyklíčili každý rok a rastlinky aj rozdáme. "Klasické" trúby zimujú aj u nás v pivnici, ale nám táto fialová neprezimovala takýmto spôsobom nikdy. Tento rok ju nechal manžel v kúpelni, zatiaľ žije, uvidíme, či bude kvitnúť. Ale pre istotu máme aj semienka.
0 0
chiarca chiarca

chiarca je offline (nepripojený) chiarca

A nemohla by som dostat z tych semienok ? prosiiim
0 0
chiarca chiarca

chiarca je offline (nepripojený) chiarca

Janette odpovedala som mne to nevadi, bola by som velmi rada .
0 0
david93 david93

david93 je offline (nepripojený) david93

pripajam foto mojej truby.....minuly rok
PICT0138.jpg  
0 0
vasulka vasulka

vasulka je offline (nepripojený) vasulka

mam rada život
Prikladám moje datury z vlaňajška.
Ružová datúra.jpg  
0 0
bezradná bezradná

bezradná je offline (nepripojený) bezradná

knihomol I. stupňa
Naša predvlani "vyschla" v pivnici. Tak som ju ľutovala, že som ju vysadila do záhrady, zrezala staré uschnuté konáre a týždenne som ju "trénovala" - vyťahovala som ju zo zeme, či žije alebo ju mám predsa len vyhodiť. Po mesiaci vyšli nové výhonky a až do neskorej jesene sme mali na nej plno kvetov. Na zimu som ju ani nevybrala zo zeme, len sme ju prikryli starým kabátom.
0 0
bezradná bezradná

bezradná je offline (nepripojený) bezradná

knihomol I. stupňa
vasulka Pozri príspevok
Prikladám moje datury z vlaňajška.
presne takáto je aj naša
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

beba13 Pozri príspevok
Teda neviem od starkla som mala velmi vela rastlin zostal mi len štedrec, drienka a lieska to je všetko ine rastliny mi vyhynuli, ale už som to tu pisala v inej téme. No už dlhšiu dobu od neho nič nekupujem, lebo som sa sklamala. Tie durmany sa po dobrom zazimovaní dožijú dosť, len potrebuju chlad, svetlo a občas poliať, aby nepreschli. Momentálne mám 6, 2 staršie a 4 minuloročné, dnes som ich prave pozerala ako sa im darí už začínajú nahadzovať listy, budem ich musieť asi preniesť do garáže asi už nebude taká zima, že by vyhynuli.
Ja objednávam od Starkla dosť.Pri kvietkoch sa často stáva, že zamenia farbu, príp. rastlinu. (aj napriek tomu, že písomne upozorňujem, že si neprajem zámenu)
Vždy mám smolu, že za špatnejšiu. Ale s okrasnými a ovocnými stromami som nadmiernu spokojná!
Našťastie, keď som reklamovala, vždy boli ochotní.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ten durman je krásny! Divím sa tomu malému črepníku... Môj trojročný má také "koreniská", že keď to pôjde takto ďalej, budem zoháňať nejaký barel použ. na ropu
0 0
fusta fusta

fusta je offline (nepripojený) fusta

Zdravím všetkých poraďákov-milovníkov kvetov. Prikladám foto, ako vyzerala moja oranžová datura na Nový rok. Áno, na Nový rok.
Snímek 150.jpg  
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať