Zavrieť

Porady

začiatočník v jednoduchom účtovníctve

Ahojte poraďáci,
chcem sa poradiť,ako si chystáte v JÚ doklady pred spracovaním?
ja som si povypisovala pokladňu, k bank.výpisom som poprikladala faktúry.
Faktúry si nahadzujete do záväzkov až keď si účtujete bank.výpis-teda ich účtujete porade,ako boli uhradené,
alebo si najskor zaúčtujete všetky prijaté faktúry podľa dátumu vystavenia?
ďakujem
Téma je uzavretá.
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

veronkaj Pozri príspevok
prosím a ešte mám dotaz

ked pani čo robila v min. rokoch dph tak som zistila že napr. ked jej vyšlo z vystav. fa základ. dane a dph tak zaokruhlovala daň aj základ dolu a mne to počítač zaokrúhuje na celú korunu hore.
ako to je teda správne ??

ako sa zaokrúhlovalo do 1.1.2009 dph?? a základ dane??
ako sa zaokrúhluje teraz ?? na dve desat. čísla matematicky ???

a na dvoch kvartáloch 07 neviem z akého dôvodu nedala bežne dph do riadkov ako sa dávajú ale do r. kde v starých tlačivách r. 23 rozdiel v základe dana a v dani po oprave tak tam napísala že - a základ dane za výdavky za uvedený qartál a do r 24 uviedla z toho daň. dalej už odčítala ako sa má, prečo to tak robila v dvoch qart. neviem pred a po to robila už normálne. v tých 2 q neboli žiadne rozdiely na výdav. alebo nejaké zvláštne nákupy normálne bežne ako inokedy. prečo ,?????
...... a prečo to skúmaš ? robíš opravu účtovníctva ?
zákon a metod. usmernenia k DPH sa často menia, v niektorom roku aj 2x , takže už sme to staré pozabúdali .
V minulosti sa dobropisy a ťarchopisy ktoré mali vplyv aj na DPH uvádzali do osobitných riadkov - dnes sa to už tak nerobí. Je to v súčasnosti pre teba dôležité vedieť presne ako to bolo ?
0 0
Dobroslava Dobroslava

Dobroslava je offline (nepripojený) Dobroslava

Pekný večer, možno som mimo témy, ale nikde som sa nevedel "umiestniť". Chcem sa spýtať, aké sú pre mňa výhody a nevýhody, keď si ako SZČO, platca DPH, JÚ postavím garáž, ktorú budem využívať na garážovanie súkr. auta používaného v podnikaní a na uskladňovanie staveb. materiálu? Ďakujem.
0 0
Dobroslava Dobroslava

Dobroslava je offline (nepripojený) Dobroslava

Pekný večer, možno som mimo témy, ale nevedel som sa "umiestniť". Chcem sa spýtať, aké sú pre mňa ako SZČO, platca DPH, JU výhody a nevýhody, ak si chcem postaviť garáž a dať ju do podnikania /bude využívaná na garážovanie súkr. auta používaného na služobné účely a na uskladnenie staveb. materiálu. Ďakujem.
0 0
Jarka Košice Jarka Košice

Jarka Košice je offline (nepripojený) Jarka Košice

Dobrý večer, mám malý dotaz: SZČO prijala peniaze od rodičov (prevodným príkazom) na podnikateľský BÚ a následne z tých peňazí uhradila fa. za tovar. Môžem to dať ako vklad podnikateľa alebo to musí byť pôžička, keď áno, tak mal by mať na tú pôžičku od rodičov nejakú zmluvu?
0 0
suvaha suvaha

suvaha je offline (nepripojený) suvaha

všetko sa len učím..
Ahojte,

mozte mi prosim poradit ako mam zauctovat poplatok za omeskanu platbu?

dakujem pekne.
0 0
suvaha suvaha

suvaha je offline (nepripojený) suvaha

všetko sa len učím..
prosim poradte..

kompletizujem penazny dennik a tieto platby mam problemove(
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

suvaha Pozri príspevok
Ahojte,

mozte mi prosim poradit ako mam zauctovat poplatok za omeskanu platbu?

dakujem pekne.
Ak je to zmluvný poplatok, potom je to VOZD.
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

suvaha Pozri príspevok
Ahojte,

mozte mi prosim poradit ako mam zauctovat poplatok za omeskanu platbu?

dakujem pekne.
Trochu konkrétnejšie, za akú platbu? Bol ten poplatok zmluvne dohodnutý?
Sú to úroky z omeškania ?
0 0
suvaha suvaha

suvaha je offline (nepripojený) suvaha

všetko sa len učím..
je to vo fakture ako oneskorenie platby..hlavne za telefon.
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

suvaha Pozri príspevok
je to vo fakture ako oneskorenie platby..hlavne za telefon.
ja by som to dala ako VNZD!
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Ja by som to účtovala ako VOZD, sú to zrejme dohodnuté úroky z omeškania, trebalo by pozrieť zmluvu. Dodávateľ tieto peniaze určite zdaňuje - má ich vo výnosoch, teda u odberateľa budú vo výdavkoch.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Jarka Košice Pozri príspevok
Dobrý večer, mám malý dotaz: SZČO prijala peniaze od rodičov (prevodným príkazom) na podnikateľský BÚ a následne z tých peňazí uhradila fa. za tovar. Môžem to dať ako vklad podnikateľa alebo to musí byť pôžička, keď áno, tak mal by mať na tú pôžičku od rodičov nejakú zmluvu?
Je potrebné prijatú sumu ošetriť zmluvou . Zaúčtujete ako príjem neovlyvňujúci ZD.Pôžičku budete viesť v Knihe záväzkov .
0 0
suvaha suvaha

suvaha je offline (nepripojený) suvaha

všetko sa len učím..
este by som sa chcela spytat ak si SZCO vybera z uctu peniaze na vlastnu spotrebu a je tam za vyber poplatok je to VOZD ci nie?
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Je to VOZD.
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

Katarina Pozri príspevok
Ja by som to účtovala ako VOZD, sú to zrejme dohodnuté úroky z omeškania, trebalo by pozrieť zmluvu. Dodávateľ tieto peniaze určite zdaňuje - má ich vo výnosoch, teda u odberateľa budú vo výdavkoch.
ved prave,ze k takymto zmluvam sa vacsinou pri uctovnictve nedostanem,tak sa vzdy poistim s tym,ze to dam radsej do VNZD!!
0 0
Jarka Košice Jarka Košice

Jarka Košice je offline (nepripojený) Jarka Košice

Ďakujem
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

dobré ráno,

potrebujem prispôsobiť doklady k roku 2007, pozerali sme a nechápem prečo to vtedy dala do riadku 23 ked je to obyčajný základ dane a vedal z toho daň tak ako iné mesiace a nič sa nemenilo, pozerali sme to s kolegiňami a oni majú dph za tie obdobia tak ako majú byť, no čo už.
0 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

suvaha Pozri príspevok
este by som sa chcela spytat ak si SZCO vybera z uctu peniaze na vlastnu spotrebu a je tam za vyber poplatok je to VOZD ci nie?
No ja by som to dala ako VNZD. Výber z podnik. účtu na súkromný účel, mi neslúži k dosiahnutiu a udržaniu príjmu a preto ani poplatok za túto transakciu nie je daňovo uznaný.
0 0
betty852 betty852

betty852 je offline (nepripojený) betty852

mám faktúru zo zahraničia....ako ju zaúčtujem v Sk ak den prijatia a vyplatenia je rovnaký? hlavne akým kurzom
0 0
mon26e mon26e

mon26e je offline (nepripojený) mon26e

Dobrý deň... čiastočný invalidný dôchodca ...dlhodobo nezamestnaný...si vzal dotáciu z úradu práce...niekedy od 01.07.2008...vyšiel mu zisk 9.614 Sk... má nárok na nezdaniteľnú položku...a ak na akú čiastku...?...a priznáva sa aj príjem toho čiastočného invalidného dôchodku???
Vďaka
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať