Zavrieť

Porady

Mobil zahrnutý do podnikania

Chcem sa spýtať, som SZČO - to znamená, že vystupujem pod rovnakým menom aj v podnikaní. Do podnikania som si zahrnula aj telefónne účty - mobil. Je potrebné prepísať zmluvu za telefón na podnikateľa, alebo môže ostať tak ako je. Do nákladov si dávam celú sumu, pretože pre osobné potreby mám iný telefón na primu. V decembri sa mi stalo, že som darovala 60,- Sk deťom z telefónu na podnikanie - do ovplyvniteľných výdavkov som si dala sumu bez tejto sumy. Poraďte mi či to robím správne.

Ďakujem
Usporiadat
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Myslím, že áno.
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Tiež som za to, že áno. Pretože na fa. potom budeš mať minimálne svoje IČO, ktoré tam teraz nemáš. Teraz, keďže je to Tvoj súkromný mobil, môže sa stať, že Ti z toho niečo vyhodia. (Ja osobne mám napr. doma pevnú linku a na DÚ mi povedali, že z mesačného paušálu si nemôžem dať do nákladov vôbec nič, len z hovorného.)
Naposledy upravil Ľuba : 16.03.05 at 11:09
0 0
zuso zuso

zuso je offline (nepripojený) zuso

začiatočník v účtovníctve
S tými telefónmi je to nedomyslené. Mobil-paušál si môžem dať celý do nákladov, a poplatky za pev. linku nie? Áno je tam problém, že pevná linka je v mieste bydliska=miesto podnikania. Ale veď z mobilu mám tak isto súkromné hovory, a tam sa nič krátiť nemusí.
Niekto mi povedal že z pev. linky uplatniť max. 50%, teraz čítam že len hovorné, už fakt neviem.
Pri daň. kontrole bude asi skutočne záležať na tom, kto ako ten telefón k svojej činnosti potrebuje. Ja dávam podnikateľke celú pev. linku, obhajuje sa mi že stále komunikuje prostr. telefónu (poisťováčka). Je to na nej, ona si to bude objhajovať.
0 0
saglucka saglucka

saglucka je offline (nepripojený) saglucka

Mohli by ste mi prosím Vás ešte povedať, čo vtedy ak na výpise v eurotelu nemá ICO. Podniká od mája a nevedel že to má isť prehlásiť. Co by ste mi poradili. Ako to spravit?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Pokiaľ sa to v Euroteli dá zmeniť na firmu , kľudne nes si to prehlási na firmu .
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

Zita5
Pokiaľ sa to v Euroteli dá zmeniť na firmu , kľudne nes si to prehlási na firmu .
Poznám známu, ktorá mala taký istý problém, 1 osoba, čo tam pracovala, jej povedala, že už staré vystavené fa sa už opraviť nedajú. To jej ten človek, čo tam pracuje, povedal. Ak si to prepíše, až odvtedy jej budú chodiť na firmu.
Známa sa postavila a išla preč. Nabudúce išla za inou osobou a tá jej to ochotne spravila.
....fakt je všetko na ľuďoch...
0 0
veronica veronica

veronica je offline (nepripojený) veronica

:O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac
mirkastevekova
Chcem sa spýtať, som SZČO - to znamená, že vystupujem pod rovnakým menom aj v podnikaní. Do podnikania som si zahrnula aj telefónne účty - mobil. Je potrebné prepísať zmluvu za telefón na podnikateľa, alebo môže ostať tak ako je. Do nákladov si dávam celú sumu, pretože pre osobné potreby mám iný telefón na primu. V decembri sa mi stalo, že som darovala 60,- Sk deťom z telefónu na podnikanie - do ovplyvniteľných výdavkov som si dala sumu bez tejto sumy. Poraďte mi či to robím správne.

Ďakujem
Ahoj ja to robím tak, že telefón je na mňa a 50% dávam donákladov, pretože to tak asi vychádza pol hovorov na podnikanie a pol na súkromné účely a robím to tak, že celú sumu zaúčtujem ale tá suma,ktorú som pretelefonavala na podnikanie dávam do prevádzkovej réžie tú druhú časť dávam do výdavkov neovpylňujúcich základ dane. .
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Mickya
Poznám známu, ktorá mala taký istý problém, 1 osoba, čo tam pracovala, jej povedala, že už staré vystavené fa sa už opraviť nedajú. To jej ten človek, čo tam pracuje, povedal. Ak si to prepíše, až odvtedy jej budú chodiť na firmu.
Známa sa postavila a išla preč. Nabudúce išla za inou osobou a tá jej to ochotne spravila.
....fakt je všetko na ľuďoch...
Já som myslela zmenu teraz v roku 2005 . Tie staršie fa , to už len na vlastnú zodpovednosť .

Čo sa týka toho prepisu treba to vyskúšať , za to nič nedá ale aj já si myslím , že keď je ochota a dobrá vôľa tak sa dá všetko .
0 0
Milanmsk Milanmsk

Milanmsk je offline (nepripojený) Milanmsk

pracoval som v Česku v controllingu a v spolupráci s ABB Lenzburg som sa dostal k finančným analýzam. Žiaľ na Slovensku nie je dopyt po spomínanej činnosti. ...viac
Mám overerné z DÚ. Ak je mobil, pevná linka napísané na podnikateľa (faktúra musí obsahovať IČO), na DÚ uznajú 100 % nákladov. Ak faktúra neobsahuje IČO, neuznajú ani korunu v nákladoch. PRIMA a EASY karty sa nedajú dať do nákladov (náklady - položka znižujúca daňový základ). Mám klienta, (firemný mobil), ktorému ORANGE v paušálnych faktúrach udáva IČO, túto faktúru si môže dať do nákladov, ale čo platí nad limit mesačného paušálu, mu ORANGE neudáva IČO a túto faktúru si nemôže dať do nákladov. Platí to aj pre odpočet DPH.
0 0
Shaman Shaman

Shaman je offline (nepripojený) Shaman

muž
Co to znamena - overene z DU?
Neviem preco by si nemohol dat SZCO do nakladov PRIMU ci EASY.
A tiez by ma zaujimalo, kto povedal tomu klientovi, ze si nemoze dat mobil do nakladov..
Prepac, ale to su hrozne bludy
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Milanmsk
Mám overerné z DÚ. Ak je mobil, pevná linka napísané na podnikateľa (faktúra musí obsahovať IČO), na DÚ uznajú 100 % nákladov. Ak faktúra neobsahuje IČO, neuznajú ani korunu v nákladoch. PRIMA a EASY karty sa nedajú dať do nákladov (náklady - položka znižujúca daňový základ). Mám klienta, (firemný mobil), ktorému ORANGE v paušálnych faktúrach udáva IČO, túto faktúru si môže dať do nákladov, ale čo platí nad limit mesačného paušálu, mu ORANGE neudáva IČO a túto faktúru si nemôže dať do nákladov. Platí to aj pre odpočet DPH.
A to akože čo má byť ? DÚ bude obmedzovať, či ja si budem platiť paušál alebo prima karty ? Keď z nich volám služobne nevidím dôvod prečo by to mal byť výdavok neovplyvňujúci základ dane?!
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

dara
A to akože čo má byť ? DÚ bude obmedzovať, či ja si budem platiť paušál alebo prima karty ? Keď z nich volám služobne nevidím dôvod prečo by to mal byť výdavok neovplyvňujúci základ dane?!
Súhlasím z predošlým príspevkom. KRAVIN JAK MRAKY!!!
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

dara
Súhlasím z predošlým príspevkom. KRAVIN JAK MRAKY!!!
Veď to súhlasíš sama so sebou
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

nie so SHAMANOM
0 0
Monica Monica

Monica je offline (nepripojený) Monica

Chcem sa spýtať,akú mám dať predkontáciu do Prijaté faktúry za fa z Eurotelu? Keď som platca DPH, tak aj z tejto fa si môžem uplatniť DPH?
Díky
0 0
Julča Julča

Julča je offline (nepripojený) Julča

Ja by som tiež prosila o radu ohľadom telefóna. Jedná sa o pevnú linku. Asi po pol roku som si všimla, že živnostník má na doklade IČO, ale nie IČ pre DPH. Doteraz si uplatňoval časť nákladov a odpisov si aj DPH-čku. Môžem na fa toto číslo dopísať a žiadať ich aby to číslo b budúcnosti uvádzali na faktúru?
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Monica
Chcem sa spýtať,akú mám dať predkontáciu do Prijaté faktúry za fa z Eurotelu? Keď som platca DPH, tak aj z tejto fa si môžem uplatniť DPH?
Díky
Účtuješ 518, 343/321. DPH si normálne uplatňuješ.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Julča
Ja by som tiež prosila o radu ohľadom telefóna. Jedná sa o pevnú linku. Asi po pol roku som si všimla, že živnostník má na doklade IČO, ale nie IČ pre DPH. Doteraz si uplatňoval časť nákladov a odpisov si aj DPH-čku. Môžem na fa toto číslo dopísať a žiadať ich aby to číslo b budúcnosti uvádzali na faktúru?
Treba písomne oznámiť pridelenie IČ DPH Slovaktelekomu a ďalšie fa už budú obsahovať aj túto povinnú zložku podľa zákona .
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

A spätne by som do daňových dokladov ručne povpisovala IČ DPH, ak Ti nedajú opis a nárokovala si si DPH. My sme to vo firme tak robili, doporučila nám to takto audítorka.
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

Je to v poriadku?:
Faktúru mám vystavenú na firmu, ale stane sa, že sem-tam použijem mobil na súkromné účely? Smie sa to alebo firemný telefón môžem používať len na firemné hovory?
Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie