Zavrieť

Porady

Recepty pre bezlepkovú diétu

Ahojte celiatici,
rozhodla som sa zalozit temu, pre bezlepkove recepty, nakolko som tiez celiaticka. Zaciatky boli dost tazke, tak dufam, ze sa prida niekto, kto ma podobny problem a navzajom si pomozeme, ako je tu na porade zvykom.
Prikladam link, pre uplnych zaciatocnikov http://ivako.cz/.
Skvela stranka je http://celiakia.sk/.
http://recepty.celiakia.sk/ .
Naposledy upravil tina1 : 13.02.08 at 07:35
Usporiadat
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

[QUOTE=milagros208;864193]Takže pozrela som čo mám doma. Vajíčka nie sú problém, olej mám 100% slnečnicový bez konzervačných látok, práškový cukor Korunní, obsahuje zemiakový škrob, kypriaci prášok Dr. Oetker a pudingové prášky Dr. Oetker /aj keď ma trochu zarazilo, že na zadnej strane je spomenuté, že výrobok bol vyrobený v závode, kde sa spracúva sušené mlieko, pšeničná múka a ovsené vločky/. Dúfam, že tieto ingediencie sú v poriadku. Na vymastenie použijem PALMARIN a na vysypanie tú špeciálnú bezlepkovú strúhanku. Na krém chcem použiť 33% smotanu na šľahanie SABI, je 10-dňová a teda nie sú tam použité ďalšie látky. Čo však s čokoládou? Čokoláda ORION nie je na stránke NESTLE uvádzaná ako vhodná na bezlepkovú dietu. Niekde som čítala, že sa dá použiť KINDER čokoláda. Tú viem, že môže. Prevarím spolu so šľahačkou a na druhý deň vyšľahám. Vďaka za odobrenie.[/QUOTE
Oetker v minulosti sa vyjadroval, ze ich vyrobky su bezpecne pre BD. Dnes zo zakona musia uvadzat vsetky alergeny, Na ceskej stranke som citala od vyrobcu, ze spracuva v jednej prevadzke aj ine /aj lepkove vyrobky/, preto moze dojst ku kontaminacii. Kedze som v minulosti pouzivala tieto vyrobky, nevidim dovod nepouzivat ich dalej. Varovu cokoladu od Orionu som bezne pouzivala, len som dlho ju nepouzila, tak neviem ci sa nieco zmenilo. Pokial nieje v zlozeni psenicny skrob, kludne mozes pouzit. Vyrobca musi uvadzat vsetky alergeny. Sabi smotana je tiez ok, len na parizsky krem neviem ci sa ti vyslaha pretoze mam dojem, ze ta slahacka je rastlinna a po prevareni neviem. Slahacka od Raja je tiez OK.
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

Ďakujem pekne. Bola by som sa poďakovala už v piatok, ale nedarilo sa mi prihlásiť.
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

milagros208 Pozri príspevok
Takže pozrela som čo mám doma. Vajíčka nie sú problém, olej mám 100% slnečnicový bez konzervačných látok, práškový cukor Korunní, obsahuje zemiakový škrob, kypriaci prášok Dr. Oetker a pudingové prášky Dr. Oetker /aj keď ma trochu zarazilo, že na zadnej strane je spomenuté, že výrobok bol vyrobený v závode, kde sa spracúva sušené mlieko, pšeničná múka a ovsené vločky/. Dúfam, že tieto ingediencie sú v poriadku. Na vymastenie použijem PALMARIN a na vysypanie tú špeciálnú bezlepkovú strúhanku. Na krém chcem použiť 33% smotanu na šľahanie SABI, je 10-dňová a teda nie sú tam použité ďalšie látky. Čo však s čokoládou? Čokoláda ORION nie je na stránke NESTLE uvádzaná ako vhodná na bezlepkovú dietu. Niekde som čítala, že sa dá použiť KINDER čokoláda. Tú viem, že môže. Prevarím spolu so šľahačkou a na druhý deň vyšľahám. Vďaka za odobrenie.
Čokolada ozaj ma v zlozeni psenicny skrob, takze pouzivam cukrarsku polevu Carla. Dostat ju kupit v tescu
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

nakatinka, pozri si stranku, velmi dobra pre zaciatocnikov www.ivako.cz
Dobra diskusia a aj vela sa tam dozvies http://diskuse.dama.cz/d.php?d=5245 tam tiez najdes vela cennych rad aj receptov.
0 0
ivceka ivceka

ivceka je offline (nepripojený) ivceka

Zdravím všetkých skúsených kuchárov a prosím o radu. Celiakiu nemam potvrdenú napriek tomu som z 90% vylúčila pšeničnú múku zo svojho jedálnička - necítila som sa dobre. Prešla som na ryžové chlebíky, cestoviny a zahustujem škrobom. Použila som pri zahustovaní a varení aj pohánkovú, kukuričnú múku a kukuričnú strúhanku. Ale potrebujem to konzultovat :-D. Akú mate skúsenosť s používaním pohánkovej, kukuričnej alebo ryžovej múky (čo sa týka zahustovania polievok a prívarkov). Dakujem za rady.
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

Bezlepkovy chlieb

400 ml vody
1 PL ocot /vinny, jablcny/
1 PL olej /davam olivovy/
1 KL soli
250 g mix B
150 g Mantler
1 KL cukor
1/4 kocky cerstve drozdie / Fala, Noli, Vivo/ alebo 2KL sus. /oetker, lastovicka/
Pec na chleb: program rychly, tmava korka /trva asi 2 hod./
0 0
GABAZ GABAZ

GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

ivceka Pozri príspevok
Zdravím všetkých skúsených kuchárov a prosím o radu. Celiakiu nemam potvrdenú napriek tomu som z 90% vylúčila pšeničnú múku zo svojho jedálnička - necítila som sa dobre. Prešla som na ryžové chlebíky, cestoviny a zahustujem škrobom. Použila som pri zahustovaní a varení aj pohánkovú, kukuričnú múku a kukuričnú strúhanku. Ale potrebujem to konzultovat :-D. Akú mate skúsenosť s používaním pohánkovej, kukuričnej alebo ryžovej múky (čo sa týka zahustovania polievok a prívarkov). Dakujem za rady.
Na zahusťovanie ti odporúčam používať napríklad kukuričný alebo zemiakový škrob - je ho bežne dostať. Polievky a omáčky sú jemnejšie a všimla som si, že aj pre nás neceliatikov ľahšie stráviteľné. Keď som zahusťovala smotanové polievky múkou, príliš nafukovali. Môj syn je celiatik, varím bezlepkovo pre všetkých a chutí nám to.
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

GABAZ Pozri príspevok
Na zahusťovanie ti odporúčam používať napríklad kukuričný alebo zemiakový škrob - je ho bežne dostať. Polievky a omáčky sú jemnejšie a všimla som si, že aj pre nás neceliatikov ľahšie stráviteľné. Keď som zahusťovala smotanové polievky múkou, príliš nafukovali. Môj syn je celiatik, varím bezlepkovo pre všetkých a chutí nám to.
Polievky zahustujem tak, ze do nej na jemno postruham zemiak. Do zeleninovej polievky pridavam pseno, ktore preplachnem horucou vodou, aby stratilo horkastu chut a povarim asi 15 min. Chuti ako mrvenicka
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

Zemiakova slama:
2 surove zemiaky nastruhane na hrubo, sol, kmin, majoranku a 1 strucik cesnaku zmiesame, na panvici pecieme z oboch stran na olivovom oleji
IMG_7441.jpg  
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

*Babovka:
250 g zmes Mantler
100 g olej
200 g p. cukor
4 vajcia
hrozienka
PDP
stika soli
vanilka.
Vyslahame bielka s 150g cukru, zltka s 50g cukru, miesame spolu. Vmiesame Mantler, PDP, hrozienka vanilku a na koniec pridame olej. Pecieme pri 180st. 35 min.
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

Nechcem robiť reklamu, ale včera som objavila v BA na Karadžičovej 57 (križovatka Karadžičovej a Krížnej) bližšie vedľa bývalého Sehatexu bezcukrovú cukráreň, kde podľa letáku ponúkajú zákusky pre diabetikou a celiatikou. Podľa prvých ochutnávok sú zákusky skutočne dobré. Aj keď chvalabohu nepatrím ani do jednej z horemenovaných skupín, prvá skušobná ochutnávková várka veľmi chutila a určite sa to oplatí aspoň vyskúšať.
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

accad Pozri príspevok
Nechcem robiť reklamu, ale včera som objavila v BA na Karadžičovej 57 (križovatka Karadžičovej a Krížnej) bližšie vedľa bývalého Sehatexu bezcukrovú cukráreň, kde podľa letáku ponúkajú zákusky pre diabetikou a celiatikou. Podľa prvých ochutnávok sú zákusky skutočne dobré. Aj keď chvalabohu nepatrím ani do jednej z horemenovaných skupín, prvá skušobná ochutnávková várka veľmi chutila a určite sa to oplatí aspoň vyskúšať.
Dakujem pekne. Velmi si cennim tuto radu.
0 0
GABAZ GABAZ

GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

Vďaka za tip, určite pôjdem vyskúšať so synom. Ja mu síce pečiem, ale je to iný zážitok schrupnúť si niečo v cukrárni.
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

Prečítala som si recepty, ale nenašla som návod, ako upiecť z bezlepkovej múky makový závin. Kto má skúsenosti s týmto budem rada keď poradí, ďakujem.
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

branislavp Pozri príspevok
Prečítala som si recepty, ale nenašla som návod, ako upiecť z bezlepkovej múky makový závin. Kto má skúsenosti s týmto budem rada keď poradí, ďakujem.
BEZLEPKOVÉ KYSNUTÉ BUCHTY S TVAROHOM
20 dkg múky Mazanec od Labety
20 dkg Promix UNI, alebo PK
1/4 kocky droždia, alebo 2 KL susene
10 dg smetolu
1 vajce
asi 2 dcl vlažného mlieka
Spracujeme cesto. Lyzicou vyhadzujeme na pomucenu dosku bochnicky, ktore rukou rozrobime na placku, doprostred kazdej placky dame tvaroh. Placku s tvarohom zamotame ako kolacik a dame na vymasteny plech. Do stredu kazdeho takto nachystaneho kolacka urobime jamku a doprostred dame lekvar. Nechame kysnut 45-50 min. Potrieme vajickom a pecieme.

Toto cesto mozes pouzit aj na makovy zavin, len sa s tym pracuje horsie. Cesto rozgulat na papieri na pecenie, potriet makou plnkou a pomocou papiera zvinut. Potriet vajickom a piect
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

tina1 Pozri príspevok
BEZLEPKOVÉ KYSNUTÉ BUCHTY S TVAROHOM
20 dkg múky Mazanec od Labety
20 dkg Promix UNI, alebo PK
1/4 kocky droždia, alebo 2 KL susene
10 Dg smetolu
1 vajce
asi 2 dcl vlažneho mlieka
Toto cesto mozes pouzit aj na makovy zavin, len sa s tym pracuje horsie. Cesto rozgulat na papieri na pecenie, potriet makou plnkou a pomocou papiera zvinut. Potriet vajickom a piect
Ďakujem a ešte prosím, kde kúpim múku Mazanec od Labety.
Naposledy upravil branislavp : 15.03.09 at 22:57
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

branislavp Pozri príspevok
Ďakujem a ešte prosím, kde kúpim múku Mazanec od Labety.
Dostat ju v lekarni, na predpis 500 g za 12sk/0,39eur.
0 0
Evinka73 Evinka73

Evinka73 je offline (nepripojený) Evinka73

zaciatocnik - úctovnik
Našla som super recepty na www.radost.sk. Skúšala som bezlepkové langoše. Boli suuuuuuupeeeeer.Odporúčam.
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

tina1 Pozri príspevok
Dostat ju v lekarni, na predpis 500 g za 12sk/0,39eur.
Ďakujem za radu.
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

branislavp Pozri príspevok
Ďakujem za radu.
http://foto.dama.cz/foto.php?f=517520
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať