Zavrieť

Porady

ZTP a odvody

Poradí mi niekto:: ?? Som zamestnanec, mám celiakiu a chronický zápal žalúdka a mám určenú mieru funkčnej poruchy 55 %, mám aj preukaz ZTP. Mal by mi môj zamestnávateľ strhávať na zdravotné poistenie 4%??? . Podľa mňa by mal len 2 % a za on by mal platiť tiež len polovicu, teda 5 %. Je to tak, alebo sa mýlim. ?? Pred 2 rokmi, ked som robila ešte mzdy ja, som sa bola informovať priamo v poisťovni , a pani mi povedala že musím byť invalid. Mne invalidita priznaná ale nie je. ako je to teda???
Usporiadat
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

grupe Pozri príspevok
Poradí mi niekto:: ?? Som zamestnanec, mám celiakiu a chronický zápal žalúdka a mám určenú mieru funkčnej poruchy 55 %, mám aj preukaz ZTP. Mal by mi môj zamestnávateľ strhávať na zdravotné poistenie 4%??? . Podľa mňa by mal len 2 % a za on by mal platiť tiež len polovicu, teda 5 %. Je to tak, alebo sa mýlim. ?? Pred 2 rokmi, ked som robila ešte mzdy ja, som sa bola informovať priamo v poisťovni , a pani mi povedala že musím byť invalid. Mne invalidita priznaná ale nie je. ako je to teda???
predložila si rozhodnutie o ZŤP zamestnávateľovi a svojej ZP? asi nie, inak by si mala znížené poistné.....
urob to čo najrýchlejšie a preplatok sa ti vráti formou RZZP cez príslušnú ZP....
1 0
pp2601 pp2601

pp2601 je offline (nepripojený) pp2601

ja mam taky isty problém.. oznamilo som to po niekolkých rokoch v ZP.. ale tam mi vsetko zamietli ze mi nic nevratiaa...zamestnavatelovi som to este neoznamail?..Ked oznamim bude mozne aby mi to vratili ten preplatok ktorý tam vznikol??
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

pp2601 Pozri príspevok
ja mam taky isty problém.. oznamilo som to po niekolkých rokoch v ZP.. ale tam mi vsetko zamietli ze mi nic nevratiaa...zamestnavatelovi som to este neoznamail?..Ked oznamim bude mozne aby mi to vratili ten preplatok ktorý tam vznikol??
čo ti zamietli ? Prilož to rozhodnutie (bez osobných údajov) na Poradu
0 0
pp2601 pp2601

pp2601 je offline (nepripojený) pp2601

ako sem vlozim SCAN?? Ide to?
0 0
pp2601 pp2601

pp2601 je offline (nepripojený) pp2601

toto mi prislo postou zo ZP
zamietacka.jpg  
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

pp2601 Pozri príspevok
toto mi prislo postou zo ZP
Akosi mi nesedí odpoveď ZP Dôvera s tým čo tu už niekolko mesiacov riešime - viď pôvodný príspevok. O žiadnom nedoplatku v ZP si doteraz nepísal

http://www.porada.sk/t72695-ztp-a-od...ml#post2232895
0 0
pp2601 pp2601

pp2601 je offline (nepripojený) pp2601

No zamietli mi tento nedoplatok ktorý som mal.. ale aj to ze co tam ma ten preplatok ze ten mi nevratia lebo ma zavidovali ako obcana ZTP.. od 1.1.2012
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

pp2601 Pozri príspevok
No zamietli mi tento nedoplatok ktorý som mal.. ale aj to ze co tam ma ten preplatok ze ten mi nevratia lebo ma zavidovali ako obcana ZTP.. od 1.1.2012
Prečo od 1.1.2012 ? V rozhodnutí nič také nevidím.
0 0
pp2601 pp2601

pp2601 je offline (nepripojený) pp2601

Toto rozhodnutie co som sem dal je na ten nedoplatok.. taki mi to povedal do telefonu pani kontorlorka...ze ma az dovtedy eviduju asi preto ze som im to az teraz ohlasil ze mam preukaz ZTP.. a za tie minule roky ze sa nic neda robit noo.. ja mam preukaz od roku 201
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

pp2601 Pozri príspevok
Toto rozhodnutie co som sem dal je na ten nedoplatok.. taki mi to povedal do telefonu pani kontorlorka...ze ma az dovtedy eviduju asi preto ze som im to az teraz ohlasil ze mam preukaz ZTP.. a za tie minule roky ze sa nic neda robit noo.. ja mam preukaz od roku 201
Ak ti zostala kopia, prilož sem tie námietky čo si ZP poslal.
Odpoveď ZP je v poriadku, neodvolal si sa (v stanovenej lehote) voči výške nedoplatku. Ale nie je v poriadku sadzba poistného.
0 0
pp2601 pp2601

pp2601 je offline (nepripojený) pp2601

ietky podavala pani co robi na ZP.. cez ich pocitač.. hej namietka je ale nesedi vyska mal som zplatit len polovicu
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

pp2601 Pozri príspevok
ietky podavala pani co robi na ZP.. cez ich pocitač.. hej namietka je ale nesedi vyska mal som zplatit len polovicu
Kopiu ti nedala ? Voči čomu si teda podával námietku ?
0 0
pp2601 pp2601

pp2601 je offline (nepripojený) pp2601

Nie nedala mi nic.. ona povedala ze podava namietku na rozne zučtovanie za rok 2011..a doslo mi take rozhodnutie ktore som sem prilozil...ale ja chcem zistit aj ci je mozne aby mi vyplatili preplatok ktorý zvnikol nespranou sadzbou poistneho... od toho roku od keddy mam preukaz ZTP
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

pp2601 Pozri príspevok
Nie nedala mi nic.. ona povedala ze podava namietku na rozne zučtovanie za rok 2011..a doslo mi take rozhodnutie ktore som sem prilozil...ale ja chcem zistit aj ci je mozne aby mi vyplatili preplatok ktorý zvnikol nespranou sadzbou poistneho... od toho roku od keddy mam preukaz ZTP
To na Porade určite nezistíš. Dostal si dosť rád, nepostupuješ podľa nich.
0 0
pp2601 pp2601

pp2601 je offline (nepripojený) pp2601

Ved vsetko som nahlasil do positovne odovzdal rozhodnutie..preukaz ZTP.. ale ked mi na ZP povedia ze vsetko mi zamietaju tak kde to mam zistovat??
0 0
angela85 angela85

angela85 je offline (nepripojený) angela85

chcem sa spytat, priatel ma preukaz ZTP, ale podla posledneho posudku mu zrusili dietny prispevok kvoli zlepsenemu stavu, mal by v takom pripade vratit ZTP? a zrusit polovicne odvody do zdravotnej poistovni? aby to spatne nemusel doplacat. zatial to od neho nikto neziadal
0 0
pp2601 pp2601

pp2601 je offline (nepripojený) pp2601

Zdravím, chcem sa spýtať.. nastupil som do práce, musim chodit na pravidelne kontorly.. tento mesiac som raz bol u lekára a zevraj pada dochádzkový bonus je to tak?..Mám aj preukaz ZTP a k tomu lekarovi musim chodit takze si to nevymyslam.. Poradí niekto ....ďakujem
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Dochádzkový bonus nie je niečo, čoho podmienky sú dané zákonom. Podmienky pre priznanie dochádzkového bonusu si určuje zamestnávateľ sám v interných predpisoch alebo dohaduje v kolektívnej zmluve. Treba sa teda pozrieť, aké sú konkrétne podminkey pre priznanie doch. bonusu vo vašej firme.
0 0
pp2601 pp2601

pp2601 je offline (nepripojený) pp2601

Tak kolektivna zmluva este nieje.. a v zakone to je asi tak ze nemozno vynechat asi ani jedjen den nie si myslim.. ale ja si to nevymyslam chodit po lekaroch.. proste ma objedna a je to noo
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

pp2601
Tak kolektivna zmluva este nieje.. a v zakone to je asi tak ze nemozno vynechat asi ani jedjen den nie si myslim.. ale ja si to nevymyslam chodit po lekaroch.. proste ma objedna a je to noo
žiadny zákon nerieši dochádzkový bonus
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať