Zavrieť

Porady

Odvody do soc. a zdrav. poistovne

Som SZČO.
Vedel by mi niekto poradit ako sa pocitaju odvody do soc. a zdrav. poistovne ak bodem mat tento rok (v druhej polovici roka) prijem napr. 1 000 000.- sk ???
Usporiadat
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Dobrý deň,potrebovala by som poradiť. Zo základu dane podľa čoho sa vypočítava odvod do soc.poist. sa odrátava len poistné na životné poistenie vo výške 12 000,-?- samozrejme,ak takúto poistku mamé uzatvorenú. Neodrátava sa aj nezdaniteľná časť na daňovníka? Myslím,že nie,ale chcem sa uistiť.
ďakujem pekne
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

L-M Pozri príspevok
Dobrý deň,potrebovala by som poradiť. Zo základu dane podľa čoho sa vypočítava odvod do soc.poist. sa odrátava len poistné na životné poistenie vo výške 12 000,-?- samozrejme,ak takúto poistku mamé uzatvorenú. Neodrátava sa aj nezdaniteľná časť na daňovníka? Myslím,že nie,ale chcem sa uistiť.
ďakujem pekne
Počíta sa z hrubej mzdy. Existuje minimálny a max. vymeriavací základ.
Nezdaniteľná časť sa neodpočítava.
Naposledy upravil VERONIKA6 : 21.07.08 at 10:04
0 0
andrea33 andrea33

andrea33 je offline (nepripojený) andrea33

mam otazku na platenie odvodov do ZP: cely rok 2007 som mala pozastavenu zivnost a platila som poistne do ZP ako samoplatca (692 SK). Od januara 2008 platim 751 Sk. Od februara 2008 som znova zivnost rozbehla. teraz mi prislo upozornenie zo ZP, ze kedze som uz znova SZCO, mala by som platit poistne vo vyske 1134 Sk. Maju pravdu?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

andrea33 Pozri príspevok
mam otazku na platenie odvodov do ZP: cely rok 2007 som mala pozastavenu zivnost a platila som poistne do ZP ako samoplatca (692 SK). Od januara 2008 platim 751 Sk. Od februara 2008 som znova zivnost rozbehla. teraz mi prislo upozornenie zo ZP, ze kedze som uz znova SZCO, mala by som platit poistne vo vyske 1134 Sk. Maju pravdu?

Pokiaľ si čistá SZČO tak treba platiť minimum čo je tých 1134,-
0 0
andrea33 andrea33

andrea33 je offline (nepripojený) andrea33

Som este sudny znalec, ale moj vymeriavaci zaklad za rok 2007 bol 54.000 Sk. Takze aj od jula 2008 platim tych 1134,-az do juna 2009?
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

VERONIKA6 Pozri príspevok
Počíta sa z hrubej mzdy. Existuje minimálny a max. vymeriavací základ.
Nezdaniteľná časť sa neodpočítava.
Ďakujem za radu,ale ospravedlňujem sa,nenapísala som základnú vec-myslím ak si vyrátava odvody SZČO. Z daňového priznania sa použije - základ dane-teda bez odpočtu nezdaniteľnej časti na daňovníka,len s odpočítaním 12.000,- poistného na životné poistenie-správne som to pochopila? Už som si stiahla aj taku dobrú tabuľku na výpočet odvodov do SP,uvedenú o pár príspevkov dozadu,len som si nebola istá tým základom dane.
Ďakujem pekne
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

SZČO platil doteraz z vyššieho vym. základu do SP asi 2800 a do ZP tiež nie minimum, teraz mu vyšlo platiť z minima, už som taká domotaná z toho, môže si zmeniť trv.príkazy na minimum, alebo nie? ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Pru Pozri príspevok
SZČO platil doteraz z vyššieho vym. základu do SP asi 2800 a do ZP tiež nie minimum, teraz mu vyšlo platiť z minima, už som taká domotaná z toho, môže si zmeniť trv.príkazy na minimum, alebo nie? ďakujem
Áno.
0 0
Natallka Natallka

Natallka je offline (nepripojený) Natallka

Ahojte poradaci prosim Vas dostala som informaciu ze uz za jul sa odvody do socialnej poistovne zvysili myslim minimalne odovody,kolko mam zaplatit prosim Vas v auguste za jul?Neviem to tu nikde najst docitala som sa len ze do ZP sa nemeni minimum ale ci sa meni a kolko do SP som sa nedocitala.Dakujem vopred za odpoved.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Natallka Pozri príspevok
Ahojte poradaci prosim Vas dostala som informaciu ze uz za jul sa odvody do socialnej poistovne zvysili myslim minimalne odovody,kolko mam zaplatit prosim Vas v auguste za jul?Neviem to tu nikde najst docitala som sa len ze do ZP sa nemeni minimum ale ci sa meni a kolko do SP som sa nedocitala.Dakujem vopred za odpoved.
http://www.socpoist.sk/tabulka-plate...la-2008/13574s
0 0
Natallka Natallka

Natallka je offline (nepripojený) Natallka

EVINA dakujem za tabulku,no nejako sa v nej vyznat takze ak dobre citam tak doteraz som platila tych 2686 a od jula sa to nemeni ak budem platit minimum?Dakujem este raz.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Natallka Pozri príspevok
EVINA dakujem za tabulku,no nejako sa v nej vyznat takze ak dobre citam tak doteraz som platila tych 2686 a od jula sa to nemeni ak budem platit minimum?Dakujem este raz.
Áno nemení, platí sa podľa min. mzdy 8 100,- SK.
0 0
Natallka Natallka

Natallka je offline (nepripojený) Natallka

Evina dakujem, pozerala som vsade na internete aj v HN neviem mkde to ta moja kamoska zobrala ze sa zvysuju odvody, hned mi to bolo nejake divne ved len prednedavnom sa zvysovali aj SP aj ZP.Dakujem este raz.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Natallka Pozri príspevok
Evina dakujem, pozerala som vsade na internete aj v HN neviem mkde to ta moja kamoska zobrala ze sa zvysuju odvody, hned mi to bolo nejake divne ved len prednedavnom sa zvysovali aj SP aj ZP.Dakujem este raz.
Menili sa smerom hore u maximálneho VZ
0 0
Mima P. Mima P.

Mima P. je offline (nepripojený) Mima P.

Ahojte všetci.
Mám zamestnancov, kt. mali celý jún neospravedlnené absencie. Po vygenerovaní výplat sa mi v prílohe výkazu do SP je uvedený 1 kalendárny deň - neodpracoval žiadny deň a nebol v mesiaci ani platený sviatok.
Po vygenerovaní výplat sa mi v odvodoch do ZP zobrazil príjem
0,00 Sk avšak vymeriavací základ je mes. mzda podľa prac.zmluvy a z toho vypočítané odvody. Teda za niekoho kto neodrobil v mesiaci ani deň mám zaplatiť zdravotné poistenie akoby pracoval? To snáď NIE :-(
Dúfam, že je to len chyba nejakeho nastavenia v programe (OLYMP) lebo inak ma picne.
Dakujem za rady a nazory. Ak si najdete cas prosím reagujete čo najskôr.
Ďakujem a prajem krásny deň.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Mima P. Pozri príspevok
Ahojte všetci.
Mám zamestnancov, kt. mali celý jún neospravedlnené absencie. Po vygenerovaní výplat sa mi v prílohe výkazu do SP je uvedený 1 kalendárny deň - neodpracoval žiadny deň a nebol v mesiaci ani platený sviatok.
Po vygenerovaní výplat sa mi v odvodoch do ZP zobrazil príjem
0,00 Sk avšak vymeriavací základ je mes. mzda podľa prac.zmluvy a z toho vypočítané odvody. Teda za niekoho kto neodrobil v mesiaci ani deň mám zaplatiť zdravotné poistenie akoby pracoval? To snáď NIE :-(
Dúfam, že je to len chyba nejakeho nastavenia v programe (OLYMP) lebo inak ma picne.
Dakujem za rady a nazory. Ak si najdete cas prosím reagujete čo najskôr.
Ďakujem a prajem krásny deň.
Bohužiaľ áno
http://www.porada.sk/t82134-neosprav...cia-olymp.html
http://www.porada.sk/t13221-absencia...ody-do-zp.html
0 0
Mima P. Mima P.

Mima P. je offline (nepripojený) Mima P.

Ďakujem za promptnú odpoveď, aj keď ma vôbec nepotešila :-(
Asi nie som sama, kto najradsej pracuje v noci:-)))
Pa a ešte raz vďaka.
Mima
0 0
Mima P. Mima P.

Mima P. je offline (nepripojený) Mima P.

Jaj a este otazocka: Nekrati sa VZ do ZP o dni absencie? §13 ods.15,16 zákona o zdr. poistení.
Lebo logicky ked bola absencia cely mesiac potom by VZ bol 0,00
Naposledy upravil Mima P. : 30.07.08 at 21:29
0 0
aknelh aknelh

aknelh je offline (nepripojený) aknelh

Veď nemusíš platiť všetko z maxima. Všetci to tlačia na minimum a v sociálnej poisťovni sa môžeš dôchodkovo dobrovoľne poistiť. U nás tak robili baby čo chceli ísť na materskú /hoci na rozdiel od teba boli zamestnané v trvalom prac.pomere/

Čoho a koľko si doplácali tie baby? To by ma možno aj zaujímalo...
0 0
mkatka mkatka

mkatka je offline (nepripojený) mkatka

Mima P. Pozri príspevok
Jaj a este otazocka: Nekrati sa VZ do ZP o dni absencie? §13 ods.15,16 zákona o zdr. poistení.
Lebo logicky ked bola absencia cely mesiac potom by VZ bol 0,00
V prípade absencie alebo neplateného voľna sa VZ nekráti. Platí sa z minimálneho VZ.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať