Zavrieť

Porady

chranene pracovisko

dobry vecer vsetkym!!!vsetkym co tu nieco napisali dakujem!!a chcela by som sa opytatna jednu vec. chcem si otvorit bufet ako chranene pracovisko!!ale mam velke problemi s uradom prace.vzdy ked zajdem sa na nieco opytat tak ma zrusia!!!
dnes som tam bola sa opytat ze si si mozem do sumy 30tisic kupit stanok a oni povedali ze nie!!ako je mozne ze pocitac si kupit mozem a stanok nie??
ma s tym niekto nejaku skusenost???dakujem
Usporiadat
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

veronikasad Pozri príspevok
tak nech po 3 mesiacoch požiada o dotáciu a až po schválení dotácie nech ide na SP žiadať o prehodnotenie zdr.stavu. Ak by mu uznali postih nad 70% a bola by prekážkou podnikania, ak by zrušil živnosť - bolo by to zo zdravotných dôvodov a dotáciu nemusí vracať. Počas prevádzkovania živnosti už nie je evidovaný na úrade práce, takže ho nemajú z čoho vyradiť.
To uz bude asi tazke to takto urobit, nakolko jeho veci su uz vo vybavovani, to prehodnotenie navrhol posudkar, nakolko marodoval jeden rok. Uz papiere su u lekara. Skoda, kolko veci clovek nevie, az zasnem.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

alaya1 Pozri príspevok
Hm...nic sa nestalo, len som si uz obcas po tvojich prispevkoch pripadala ako moji ziaci- blba., Jer to v pohode.
Prepáč ak sa niekedy horšie vyjadrujem, snažím sa to čím viac po lopate, a niekedy to úplne ináč vypáli. Bohužial ľahšie sa rozpráva ako píše.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

alaya1 Pozri príspevok
To uz bude asi tazke to takto urobit, nakolko jeho veci su uz vo vybavovani, to prehodnotenie navrhol posudkar, nakolko marodoval jeden rok. Uz papiere su u lekara. Skoda, kolko veci clovek nevie, az zasnem.
Tak tomu nechaj volný priebeh, do 3 mesiacov sa s ním nikto o dotácii aj tak baviť nebude... Možno to vyrieši čas ...
Neverím, že na SP budú takí rýchli. Ja som žiadosť na ID odovzdala 30.4.09 a až zajtra idem na komisiu
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

alaya1 Pozri príspevok
To uz bude asi tazke to takto urobit, nakolko jeho veci su uz vo vybavovani, to prehodnotenie navrhol posudkar, nakolko marodoval jeden rok. Uz papiere su u lekara. Skoda, kolko veci clovek nevie, az zasnem.
U posudkového? Či u obvodného? Obvodný by to mohol pár dní či mesiac pozdržať. Ak sa mu vysvetlí situácia a bude ochotný. Ak už u posudkového, tak potom len robiť obštrukcie a naťahovať čas, prečo sa nemôže dostaviť na prejednanie. Je to trošku nekošér ale môže pomôcť. A natiahne sa čas. 3 mesiace neni tak veľa.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

veronikasad Pozri príspevok
Tak tomu nechaj volný priebeh, do 3 mesiacov sa s ním nikto o dotácii aj tak baviť nebude... Možno to vyrieši čas ...
Neverím, že na SP budú takí rýchli. Ja som žiadosť na ID odovzdala 30.4.09 a až zajtra idem na komisiu
No pri mne boli veľmi rýchly, do mesiaca ma predvolali pred komisiu. Takže asi len obštrukcie, ospravedlnovať sa z komisie, a tak.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Tak to neviem ako , papiere su u obvodneho, no on musi ist na tu komisiu, nakolko na zaklade toho, ze sa mu zhorsil zdr.stav ho prepustili z roboty.Aj tak sa dochodok priznava spiatocne, tak neviem, akoby to pomohlo.
Dakujem pekne, uz je mi to celkom jasne, islo mi o tu CHD a tie percenta.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Alaya1 daj potom vedieť ako dopadol, či mu priznali PID a či dostal dotáciu na CHDaP. Dík.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Xanti Pozri príspevok
Alaya1 daj potom vedieť ako dopadol, či mu priznali PID a či dostal dotáciu na CHDaP. Dík.
Ak budem vediet tak napisem. este by ma zaujimali odvody. Aj si ID ziadi CHP. Plati odvody, ked ma nad 70%?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

alaya1 Pozri príspevok
Ak budem vediet tak napisem. este by ma zaujimali odvody. Aj si ID ziadi CHP. Plati odvody, ked ma nad 70%?
Ano platí odvody.
Do ZP znížené ( cca ja som platila vo výške 1/4 oproti zdravým ), a potom po prvom daňovom priznaní ak prekročí príjem tak aj do SP, ale znížené lebo neplatí poistenie v nezamestnanosti a invalidné poistenie ( je to malinká suma )
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Dakujem, ty mas nad 70%? Nediferencuje sa to podla miery % priznania dochodku?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

alaya1 Pozri príspevok
Dakujem, ty mas nad 70%? Nediferencuje sa to podla miery % priznania dochodku?
Nie % ZPS na to nemá vplyv, ja mám 60%.
( ale pošuškám Ti mne vždy ZP vrátila všetko čo som jej dala, na preddavkoch a tento rok som myslela, že budem mať nedoplatok 100€ a oni mi vyrátali pri RZZP preplatok 40€ , no hádaj sa s nimi- poteší nie )
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

hm...blahozelm k preplatku, nemozes mi napiat, kolko je to dokopy" aj do SS.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Dakujem . Trošku to tu mrníkujeme
0 0
Pacino Pacino

Pacino je offline (nepripojený) Pacino

Som obyčajný jednoduchý človek s normalnymi dňami a snami. ...viac
Ahojte, keďže sa stále zaujímam o túto tému...nechcem rozvádzať nové vlákno, chcem sa spýtať resp. vysvetliť:
Ak ja ako živnostník (ZŤP nad 75%) chcem mať chránenú dielňu, a vedel by som o dobrom projekte ktorý by som urobil pre obec resp. mesto ako chránena dielňa aké výhody by plynuli pre obec resp. mesto vďaka tomu že dajú prácu mne?
Mám taký nápad a keďže chcem ísť za starostom obce tak, chcem mu týmto projektom naznačiť že aj obec bude mať z toho osoh...Nechcem aby to dali ľuďom ktorí sa očividne na tom snažia len nabaliť. Aj keď to vyznieva tak že sa nabalím ja, ale bol by to pre mňa odraz a prvý väčší zárobok aj s materiálom,cca 5000 €.
0 0
Miroslav Minárik Miroslav Minárik
Od 1.11.2009 som SZČO a mám zriadené chránené pracovisko vo vlastných priestoroch rodinného domu. Môžem použiť fatkúru za elektrinu, vodné a stočné a plyn ako výdavok podľa § 57 zákona č. 5/2004 o služb.zamest. v plnej výške alebo musím mať urobené zvlášť merače na teplo a plyn a vodu. Mám v dome vyhradenú jednu miestnosť? Ďakujem za odpoveď.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Miroslav Minárik Pozri príspevok
Od 1.11.2009 som SZČO a mám zriadené chránené pracovisko vo vlastných priestoroch rodinného domu. Môžem použiť fatkúru za elektrinu, vodné a stočné a plyn ako výdavok podľa § 57 zákona č. 5/2004 o služb.zamest. v plnej výške alebo musím mať urobené zvlášť merače na teplo a plyn a vodu. Mám v dome vyhradenú jednu miestnosť? Ďakujem za odpoveď.
Musíš mať vlastné merače na elektrinu, vodu, plyn. Ak si chceš dávať tieto položky do nákladov vo svojej chránenej dielni.
0 0
Pacino Pacino

Pacino je offline (nepripojený) Pacino

Som obyčajný jednoduchý človek s normalnymi dňami a snami. ...viac
Pacino Pozri príspevok
Ahojte, keďže sa stále zaujímam o túto tému...nechcem rozvádzať nové vlákno, chcem sa spýtať resp. vysvetliť:
Ak ja ako živnostník (ZŤP nad 75%) chcem mať chránenú dielňu, a vedel by som o dobrom projekte ktorý by som urobil pre obec resp. mesto ako chránena dielňa aké výhody by plynuli pre obec resp. mesto vďaka tomu že dajú prácu mne?
Mám taký nápad a keďže chcem ísť za starostom obce tak, chcem mu týmto projektom naznačiť že aj obec bude mať z toho osoh...Nechcem aby to dali ľuďom ktorí sa očividne na tom snažia len nabaliť. Aj keď to vyznieva tak že sa nabalím ja, ale bol by to pre mňa odraz a prvý väčší zárobok aj s materiálom,cca 5000 €.
Posúvam...
0 0
emili21 emili21

emili21 je offline (nepripojený) emili21

Ahojte vie mi prosím niekto poradiť kde sa dá kúpiť interaktívna tabula z chránenej dielne? Ďakujem
0 0
Lubica12 Lubica12

Lubica12 je offline (nepripojený) Lubica12

Určite Ti poradia v dobrí ľudia v škole, ak nechceš skúsiť na základnej, skús na strednej v najbližšom meste - to by už nemal byť taký problém.

Ja mám však otázku: Uplatňoval si už niekto dodatočné náklady na cestovné pre zamestnancov v CHD? Čo všetko je treba predložiť UP, ak dovážate zamestnancov firemným autom, a keď sa prepravujú súkromným vozidlom?
Prosím o odpoveď. Ďakujem
0 0
luana38 luana38

luana38 je offline (nepripojený) luana38

Ahojte, ma niekto skusenost s tym, ako dostat na chranenu dielnu prispevok na lizing auta. Pise sa o tom, no ma niekto konkretnu skusenost?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať