Zavrieť

Porady

zivy plot

Kto poradi a ma skusenosti s vyberom krikov na zivy plot? Aby rastol nie velmi pomaly, je to zapadna strana-polotien, dakujem.
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

http://www.porada.sk/t49582-zivy-plot.html

alebo : http://www.porada.sk/gsearch.php?do=...50dc97ea9f#781

pouzivaj vyhladavac pred zbytocnym zalozenim novej temy...
3 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ivana 1511 Pozri príspevok
dobrý deň, mám viac ročný živý plot z vtáčieho zobu. v tomto roku má z veľkej časti pokrútené listky. Vie miekto poradiť, čím ho treba postriekať?
hocičím, proti savým škodcom. Poradia v každom záradkársvte.
Prípadne zostrihať riadne na krátko ...
2 0
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
..veľmi dobre sa vyníma ako živý plot tuja....
2 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

Ivana 1511 Pozri príspevok
dobrý deň, mám viac ročný živý plot z vtáčieho zobu. v tomto roku má z veľkej časti pokrútené listky. Vie miekto poradiť, čím ho treba postriekať?
S pestovaním vtáčieho zobu /Ligustrum/ sa zaoberám celé desaťročia, ale nepoznám žiadneho škodcu /z hmyzu, ani z plesní/, ktorý by dokázal v tomto období pokrútiť väčšinu listov. Celá rastlina je tak strašne horká, že ju vážnejšie nič nepoškodzuje. Skôr mi pripadá, že je to následok buď veľkého ohňa v blízkosti, alebo nejakého nežiadúceho postreku. Tiež to môže byť príznakom začínajúceho vyschýnania celej rastliny, napr. od prehnojenia umelým hnojivom, otravy pôdy, spály kôry, poškodenia koreňov, alebo niečo podobné. Kým nezistíš príčinu, nemá význam ničím striekať. V záhradkárstve Ti veľmi radi predajú nejaký hocijaký zaručene dobrý postrek, ale keď nevieš pravú príčinu, tak to bude márne, škoda chémie, aj prostredia. Veľmi rád by som sa dozvedel, či po čase prežil a zregeneroval .... a čo bolo pravou príčinou.
1 0
svrbik juraj svrbik juraj

svrbik juraj je offline (nepripojený) svrbik juraj

novinka-turkestansky brest
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Tiež som ho na jeseň zasadila, ale či to je pravda, čo o ňom píšu, môžem potvrdiť alebo vyvrátiť až v jeseni
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
klikni

http://www.porada.sk/t68969-aky-zivy-plot.html
0 0
gabikao gabikao

gabikao je offline (nepripojený) gabikao

Prosim o radu: ideme sadit zivy plot na oddelenie hlavnej cesty od verejnej zelene a obytnej zony. Chceli by sme nieco, co vyrastie tak do 2m, ak sa da stalo zelene. Co okrem tuje (zda sa nam dost draha) si mozme zvolit? Jedna biologicka - nie zahradkarka nam dala tieto tipy: tis, stlpovita al. mohutna borievka, ilex, drac, vresovec, rododendron.
0 0
zuzix zuzix

zuzix je offline (nepripojený) zuzix

Ja som objednala z časopisu Záhradkár tuje západné za 6,-Sk kus v minulom roku a teraz už len trpezlivo čakám až vyrastú do 2m výšky, no treba vela trpezlivosti a okopávania.
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Na tuje a iné podobné sa chystám na trhy do Poľska, už mi ich niekoľko odtiaľ pekne rastie a sú lacnejšie.
0 0
gudi gudi

gudi je offline (nepripojený) gudi

kde sa daju lacno kupit tuje v Polsku?
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
Pri tujách je dobré počítať s tým, že ak sú pestované zo semena, môžu sa jednotlivé kusy vo vyššom veku dosť líšiť.
Ak kúpim napr. smaragdy, alebo hocičo iné, množené z rezkov, je to prvý krok k tomu aby boli tie rastliny podobné aj neskôr.
Niesom pestovateľ smaragdov
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

gudi Pozri príspevok
kde sa daju lacno kupit tuje v Polsku?
asi na každom trhu
0 0
jan baca jan baca

jan baca je offline (nepripojený) jan baca

Tiez velmi pekny a stalo zeleny zivy plot je po slovensky CREMCHA VAVRINOVITA alebo VAVRINOVEC LEKARSKY je po cely rok zeleny ma taktiez pekne vonave kvety mam skusenost s nim pretoze kazdy rok ho striham ,akurat zaberie trosku miesta na sirku min.1 meter a vysku to zalezi aku potrebujes.....
DSC01080.jpg  
0 0
jan baca jan baca

jan baca je offline (nepripojený) jan baca

A velmi nenarocny je tiez CYPRUSOVEC LEYLANDSKY priblizne za rok vyrastie 1 meter .
DSC01204.jpg  
DSC01191.jpg  
1/1
0 0
jan baca jan baca

jan baca je offline (nepripojený) jan baca

ten druhy obrazok je vtaci zob
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

chcem sa spýtať ako rýchlo rastie vavrinovec lekársky a v akej vzdialenosti je vysadený ten cyprusovec - od seba 30 cm alebo viac? Teda koľko sadeníc si dával na bežný meter.
0 0
jan baca jan baca

jan baca je offline (nepripojený) jan baca

zdravim takze ten vavrinovec lekarsky rastie do vysky min.50 cm za rok , striham ho 2 krat rocne ale musim povedat ze co strih tak to min. 30 cm ale to zalezi od zemini a pod . ale inak skutocne pekne zivy plot takze za rok ti vyrastie min. 50cm , ten cyprusovec som sadil presne podla palicky ktora mala 35 cm ,takze na meter 3 ks , inak absolutne nenarocna drevina az chces vediet viac neni problem hoc to strihanie je makacka ale vysledok je omnoho lepsi nez ploty z pletiva...
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Ďakujem za odpoveď, budem nad tým uvažovať
0 0
joolly joolly

joolly je offline (nepripojený) joolly

Na jar 2008 som sadila turkestansky brest, 2x som ho v lete strihala a teraz meria asi 170 cm. Nevýhodou je, že v zime opadá.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať