Zavrieť

Porady

Vyplnenie danoveho priznania.

Dobrý deň.

Chcem sa poradiť. Ak uplatňujem výdavky %z príjmov v oddieli VI. stĺ.2,riadok 2 píšem len výdavky % alebo + odvody? Minulý rok tam mali byť výdavky+odvody a teraz na stranke drsr, keď vyplňam cez internet, tak mi to vychádza , že tam majú byť len výdavky% a na riadku 9 úhrnom+odvody. Pripadá mi to trocha nelogické, z pohľadu tabuľky, ale tak je nastavený program. Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne.

Môžte sa prosím vyjadriť , kto má s tým skúsenosť?

A čo výpis z daň.priznania na soc.poisťovňu? Nebude vadiť , že výdavky budú uvedené len % z príjmov a tým pádom príjmy-výdaje nebude čiastkový základ dane na riadku 10 ?

Vďaka.
Usporiadat
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Dzoana Pozri príspevok
Takže už mám oficiálne vyjadrenie. Tlačivo na stránke drsr je chybné.
Takže na r. 2 má byť výdavky+odvody.
Dostala som t.č. aj e-mailovu adresu, že to mám nahlásiť na call-centrum , aby to opravili. Takže v najbližších /možno/ dňoch by to mali opraviť. Dúfam, že som tým pomohla viacerým. Ja si môžem všetko zase pekne poprepisovať, lebo som to už mala podľa nich. Hádam kde by to malo byť najsprávnejšie, keď nie priamo na stránke drsr, no nie?!
Toto sa mi veľmi páči. A čo, pracovníci DR nekomunikujú navzájom? Alebo sa riadia heslom. " Daňovník chceš mať veci v poriadku ? Postaraj sa nám o nápravu!"
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Treba jednoznačne povedať a napísať, že do stlpca 2 v riadku 2 (živnosť) sa uvádza príslušné % z príjmov (v prípade paušálnych výdavkov), plus zaplatené poistné.
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

ekopo Pozri príspevok
Treba jednoznačne povedať a napísať, že do stlpca 2 v riadku 2 (živnosť) sa uvádza príslušné % z príjmov (v prípade paušálnych výdavkov), plus zaplatené poistné.
Postaraj sa! Vypýtaj si od Dzoany t.č., alebo mail a oznám zodpovedným, čo treba urobiť.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Katija Pozri príspevok
Postaraj sa! Vypýtaj si od Dzoany t.č., alebo mail a oznám zodpovedným, čo treba urobiť.
.....a potom im vystavím FA na 20.000,-SKK za konzultačnú činnosť
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

ekopo Pozri príspevok
.....a potom im vystavím FA na 20.000,-SKK za konzultačnú činnosť
A potom budeš márne čakať na preplatenie, kým si ju nakoniec neprirátaš k príjmu a nedodaníš.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Dzoana Pozri príspevok
Takže už mám oficiálne vyjadrenie. Tlačivo na stránke drsr je chybné.
Takže na r. 2 má byť výdavky+odvody.
Dostala som t.č. aj e-mailovu adresu, že to mám nahlásiť na call-centrum , aby to opravili. Takže v najbližších /možno/ dňoch by to mali opraviť. Dúfam, že som tým pomohla viacerým. Ja si môžem všetko zase pekne poprepisovať, lebo som to už mala podľa nich. Hádam kde by to malo byť najsprávnejšie, keď nie priamo na stránke drsr, no nie?!
Prosím si t.č.
0 0
ola ola

ola je offline (nepripojený) ola

Pepa Pozri príspevok
Prosím si t.č.
Dzoana vycap sem to tlf.číslo a minimálne všetci, ktorí musia teraz opravovať DP nech tam zavolajú, aspoň 7 x za hodinu

...ja som im našťastie neuverila, ale telefonovať idem
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Najväčší osoh z daňového mrníka budú mať telef. operátori
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

ola Pozri príspevok
Dzoana vycap sem to tlf.číslo a minimálne všetci, ktorí musia teraz opravovať DP nech tam zavolajú, aspoň 7 x za hodinu

...ja som im našťastie neuverila, ale telefonovať idem
A si myslíš, že my sme im uverili? Ale nechodím s každým DP JA a nebudem riskovať, že klientovi nejaká podateľníčka alebo kto povie, že to má zle - sa klepú niektorí, len keď tam majú ísť a jak sa klepú, keď im niekto niečo povie nechcem ani vidieť- a ja zostanem "sprostá" lebo na DU povedali - nehrozí. Ja pre istotu na riadok 2 nedám nič do riadku 9 všetko a pekne im to tam vysvetlím. Horšie je to u "samonosičov".
0 0
ola ola

ola je offline (nepripojený) ola

Ľudia, tak toto je ozaj sila!...volala som s jednou známou, ktorej som predostrela problém. Samozrejme na ich DÚ ešte o ničom nevedia a navyše ma presviedčala, že tlačivá a aj softvér sú nastavené správne...čo DÚ, to iné vyjadrenie. ......aaaa sprdla ma, že prečo volám cez obed, keď ona má prestávku...
Mi to pripomenulo moju dávnu návštevu u očnej lekárky. Povedala som jej, že ma bolí pravé oko, že mi tam zrejme niečo padlo.... ona tvrdošijne žiadala odo mňa, nech jej otrčím ľavé oko...skoro sme sa pohádali. Jej záver: "Mňa nezaujíma Vaše pravé oko, ja chcem vidieť ĽAVÉ"
Naposledy upravil ola : 05.03.08 at 10:27
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Pepa Pozri príspevok
A si myslíš, že my sme im uverili? Ale nechodím s každým DP JA a nebudem riskovať, že klientovi nejaká podateľníčka alebo kto povie, že to má zle - sa klepú niektorí, len keď tam majú ísť a jak sa klepú, keď im niekto niečo povie nechcem ani vidieť- a ja zostanem "sprostá" lebo na DU povedali - nehrozí. Ja pre istotu na riadok 2 nedám nič do riadku 9 všetko a pekne im to tam vysvetlím. Horšie je to u "samonosičov".
Pepa pamätáš na našu minuloročnú debatu okolo tohto problému /pravideľne sa opakujúceho každý rok/ . Ja stále tvrdím, že vysvetlenie v poznámke je napísané zle a je napísané tak, že odvody na riadku 2 nemajú byť. Sme sa na tom bavili /nemôžem to bohužiaľ nájsť/ a vidíš sofwerista drsrs to tiež pochopil ako píšu
Nič podľa mňa nemení na veci, že odvody v riadku dva majú byť /alebo konečne nastavili sofwer dobre tento rok? /.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Našla som
http://www.porada.sk/t44989-p3-danove-priznanie.html
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

evina Pozri príspevok
Pepa pamätáš na našu minuloročnú debatu okolo tohto problému /pravideľne sa opakujúceho každý rok/ . Ja stále tvrdím, že vysvetlenie v poznámke je napísané zle a je napísané tak, že odvody na riadku 2 nemajú byť. Sme sa na tom bavili /nemôžem to bohužiaľ nájsť/ a vidíš sofwerista drsrs to tiež pochopil ako píšu
Nič podľa mňa nemení na veci, že odvody v riadku dva majú byť /alebo konečne nastavili sofwer dobre tento rok? /.
Pamätám Evi, pamätám - a tento rok nebudeme pokračovať hádam aj tak si budem tvrdiť svoje - úhrnom na riadku 9 vrátane odvodov - takže keď to vyplním aj na DRSR tak, že riadok 2 nič a riadok 9 úhrn - chybu mi to nevyhodí A minulý rok im vyhadzovalo chybu vtedy ak bol riadok 2 iný ako riadok 9 - tak ja už nevím čo som či čia som či čo.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Pepa Pozri príspevok
Pamätám Evi, pamätám - a tento rok nebudeme pokračovať hádam aj tak si budem tvrdiť svoje - úhrnom na riadku 9 vrátane odvodov - takže keď to vyplním aj na DRSR tak, že riadok 2 nič a riadok 9 úhrn - chybu mi to nevyhodí A minulý rok im vyhadzovalo chybu vtedy ak bol riadok 2 iný ako riadok 9 - tak ja už nevím čo som či čia som či čo.
Pripla som ten link, softwerista to pochopil ako píšu

V linku uvidíte napísané. Nevadí, že je to blbo napísané v poznámke priamo v DP, ale do riadku 2 patria k paušálu aj výdavky na poistné
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Šikulka a aj tak som do dnešného dňa to a nenašla
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Pepa Pozri príspevok
Šikulka a aj tak som do dnešného dňa to a nenašla
To za to, že nevieš čia si ... a či čo ...
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

evina Pozri príspevok
Pripla som ten link, softwerista to pochopil ako píšu

V linku uvidíte napísané. Nevadí, že je to blbo napísané v poznámke priamo v DP, ale do riadku 2 patria k paušálu aj výdavky na poistné
Šak veď dobre - keď vyplniš riadok 2 s poistným a poistné vyplníš aj pod tabulku, tak to tam máš dva krát - priráta ti to do riadku 9 - takže by to malo byť v riadku 2 bez poistného - chápeme sa?
Hovorím o tomto roku.
0 0
Dzoana Dzoana

Dzoana je offline (nepripojený) Dzoana

Dnes by ste im tam zbytočne volali, lebo sú na školení /to mi bolo povedané/, preto som im napísala e-mail. Môžte sa pridať. Adresa je určená pre verejnosť.

callcentrum@drsr.sk
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Dzoana Pozri príspevok
Dnes by ste im tam zbytočne volali, lebo sú na školení


No konečne!
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

ekopo Pozri príspevok
Preto sa nevracajú DP, pretože na väčšine DU nemajú naištalovaný nový sw. Dúfam, že sa ani nebudú vracať, či už bude DP vyplnené tak, alebo onak. Volal som na náš DU, tam zastávali názor, že aj poistné do r.2. Robil som to tak vždy a aj to robím tak.
Práve mi jeden klient priniesol naspäť DP s tým, že tam má dopísané ceruzkou od pracovníčky DÚ toto:
Stĺpec č. 2, riadok 2 ceruzkou dopísané 40% + poistné.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať