Zavrieť

Porady

Vyplnenie danoveho priznania.

Dobrý deň.

Chcem sa poradiť. Ak uplatňujem výdavky %z príjmov v oddieli VI. stĺ.2,riadok 2 píšem len výdavky % alebo + odvody? Minulý rok tam mali byť výdavky+odvody a teraz na stranke drsr, keď vyplňam cez internet, tak mi to vychádza , že tam majú byť len výdavky% a na riadku 9 úhrnom+odvody. Pripadá mi to trocha nelogické, z pohľadu tabuľky, ale tak je nastavený program. Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne.

Môžte sa prosím vyjadriť , kto má s tým skúsenosť?

A čo výpis z daň.priznania na soc.poisťovňu? Nebude vadiť , že výdavky budú uvedené len % z príjmov a tým pádom príjmy-výdaje nebude čiastkový základ dane na riadku 10 ?

Vďaka.
Usporiadat
MichaelaMA MichaelaMA

MichaelaMA je offline (nepripojený) MichaelaMA

mamicka na RD :)
Priznám sa, že použiť bielitko-korektor ma nenapadlo. A keď nemalú námietky.. Škoda, že neskoro. Začala som radšej vypisovať DP na PC, lebo som sa už 3 krát pomýlila. A už mi chýba len jedno- MOJE!!!
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

MichaelaMA Pozri príspevok
A už mi chýba len jedno- MOJE!!!


Tolik štěstí, tolik štěstííííííííííí . Gratulujem....a po ňom utekaj na dovolenku
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
MichaelaMA Pozri príspevok
Priznám sa, že použiť bielitko-korektor ma nenapadlo. A keď nemalú námietky.. Škoda, že neskoro. Začala som radšej vypisovať DP na PC, lebo som sa už 3 krát pomýlila. A už mi chýba len jedno- MOJE!!!
Ja DP vypisujem výlučne gumovateľným perom . Nič lepšie ma doteraz nepostretlo. A viete čo? Tým, že vôbec nemám strach ,že sa pomýlim napr. na poslednej strane ...ja s týmto superperom vôbec nerobím chyby.
Jeho cena je cca 40-80.-Sk
0 0
pohodička pohodička

pohodička je offline (nepripojený) pohodička

správne opravný lak, takto to je napísané na fľaštičke, ešte ak môžem pre PO je správny software na drsr ?
Naposledy upravil pohodička : 08.03.08 at 19:45
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
pohodička Pozri príspevok
správne opravný lak, takto to je napísané na fľaštičke, ešte ak môžem pre PO je správny software na drsr ?

myslíš vyplňanie tlačív, čiže súvaha, výkaz ziskov a strát a DP?
Tak tie sú OK,
bežne si tam zájdem vyplniť....
0 0
pohodička pohodička

pohodička je offline (nepripojený) pohodička

Ja som tiež vyplnila všetky a išlo to bez problémov, tak som si chcela overiť, či pre PO nie je tiež chybý software. Ďakujem.
0 0
honeyflower honeyflower

honeyflower je offline (nepripojený) honeyflower

Melnick Pozri príspevok
Ja DP vypisujem výlučne gumovateľným perom . Nič lepšie ma doteraz nepostretlo. A viete čo? Tým, že vôbec nemám strach ,že sa pomýlim napr. na poslednej strane ...ja s týmto superperom vôbec nerobím chyby.
Jeho cena je cca 40-80.-Sk
Ahoj,
dam ti malu radu ku gumovatelnemu peru. Vlani som tiez nim vyplnala danove priznania a ked som ich fotila prisla som o vsetky udaje v tlacivach. Toto pero sa velmi neznesie s teplom. Ak by ti zmizli udaje odporucam tlacivo dat do chladnicky a opat sa tam zjavia. :-)
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Prosím Vás o pomoc pri vyplanneí DP PO:
- Výsledok hospodárenia mám 26.556,- pred zdanením, túto sumu zdaním 19% - 5046,- .Po zdanení mám 21510,-Sk.
- vytvorím si záväzok, kde to zaúčtujem - daň 5046,- 591/341 a daň z úrokov -425,- 341XX/341,
potom mám už na účte 341 len 4621,- Sk
- nejako mi nesedí tá 341, lebo v daň.pohľ. vo výkaze Súvahy mám sumu 310.629 a ak mi má vrátiť DÚ preplatok tak mi tam ostáva ešte nejaká suma?
DPPO:
- r.100 - 26.556
r.130 - 10.497 - repre. z 513
r. 310 - 37.053 x 19%
r. 600 - 7.040 ( ale ja mám na účte 341 sumu 4621,-Sk)
r.810 - 311.920 - preddavky za rok 2007
r. 830 - 425
r. 850 - 7.040
r. 901 - 305.305 -preplatok

Ďakujem vopred, vôbec si neviem poradiť?
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Maxinka Pozri príspevok
Prosím Vás o pomoc pri vyplanneí DP PO:
- Výsledok hospodárenia mám 26.556,- pred zdanením, túto sumu zdaním 19% - 5046,- .Po zdanení mám 21510,-Sk.
- vytvorím si záväzok, kde to zaúčtujem - daň 5046,- 591/341 a daň z úrokov -425,- 341XX/341,
potom mám už na účte 341 len 4621,- Sk
- nejako mi nesedí tá 341, lebo v daň.pohľ. vo výkaze Súvahy mám sumu 310.629 a ak mi má vrátiť DÚ preplatok tak mi tam ostáva ešte nejaká suma?
DPPO:
- r.100 - 26.556
r.130 - 10.497 - repre. z 513
r. 310 - 37.053 x 19%
r. 600 - 7.040 ( ale ja mám na účte 341 sumu 4621,-Sk)
r.810 - 311.920 - preddavky za rok 2007
r. 830 - 425
r. 850 - 7.040
r. 901 - 305.305 -preplatok

Ďakujem vopred, vôbec si neviem poradiť?
PROSÍíííííííííííííííííííííí ííííííM
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Maxinka Pozri príspevok
Prosím Vás o pomoc pri vyplanneí DP PO:
- Výsledok hospodárenia mám 26.556,- pred zdanením, túto sumu zdaním 19% - 5046,- .Po zdanení mám 21510,-Sk.
- vytvorím si záväzok, kde to zaúčtujem - daň 5046,- 591/341 a daň z úrokov -425,- 341XX/341,
potom mám už na účte 341 len 4621,- Sk
- nejako mi nesedí tá 341, lebo v daň.pohľ. vo výkaze Súvahy mám sumu 310.629 a ak mi má vrátiť DÚ preplatok tak mi tam ostáva ešte nejaká suma?
DPPO:
- r.100 - 26.556
r.130 - 10.497 - repre. z 513
r. 310 - 37.053 x 19%
r. 600 - 7.040 ( ale ja mám na účte 341 sumu 4621,-Sk)
r.810 - 311.920 - preddavky za rok 2007
r. 830 - 425
r. 850 - 7.040
r. 901 - 305.305 -preplatok

Ďakujem vopred, vôbec si neviem poradiť?
Máš zaúčtovanú nesprávne daň. Tu počítaš samozrejme z HV pred zdanením plus pripočitateľné položky /to si nespravila/. Mala si teda účtovať 7 040,- 591/341
Výpočet dane sa vykoná z výsledkov účtovníctva mimo DP, a tam sa potom prenáša.
Daň k úhrade Ti vyjde potom 7040 mínus 425 6 615,- SK mínus zaplatené preddavky - 305 305
Po zaúčtovaní dane vo výške 7 040 vytláčaš výkazy a tieto prikladáš k DP.

Na účte 341, ak si správne účtovala preddavky musíš mať zostatok -305 305, čo je Váš preplatok, ktorý si vyžiadate priamo v DP k vráteniu.

T
Naposledy upravil evina : 12.03.08 at 08:02
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

evina Pozri príspevok
Máš zaúčtovanú nesprávne daň. Tu počítaš samozrejme z HV pred zdanením plus pripočitateľné položky /to si nespravila/. Mala si teda účtovať 7 040,- 591/341
Výpočet dane sa vykoná z výsledkov účtovníctva mimo DP, a tam sa potom prenáša.
Daň k úhrade Ti vyjde potom 7040 mínus 425 6 615,- SK mínus zaplatené preddavky - 305 305
Po zaúčtovaní dane vo výške 7 040 vytláčaš výkazy a tieto prikladáš k DP.

Na účte 341, ak si správne účtovala preddavky musíš mať zostatok -305 305, čo je Váš preplatok, ktorý si vyžiadate priamo v DP k vráteniu.

T
ĎAKUJEM - poslala som aj bodík, naozaj ste mi pomohla - neviete si predstaviť aká som rada.
Takže:
potom v r.100 budem mať sumu 37.053 (26.556 + 10.497)?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Maxinka Pozri príspevok
ĎAKUJEM - poslala som aj bodík, naozaj ste mi pomohla - neviete si predstaviť aká som rada.
Takže:
potom v r.100 budem mať sumu 37.053 (26.556 + 10.497)?
Nie.
Na riadku 100 bude 26 556
na riadku 130 bude 10 497
dtto 200 a tabuľka III. 14, 15.
na riadku 310 bude 37 053 a tak ďalej.


Hrubý HV pred zdanením/ je prenesený z účtovníctva plus pripočitaťeľné položky a tak dostaneš základ dane /nie HV/.

Po zaúčtovaní dane dostaneš disponibilný /čistý HV/, ktorý má firma k dispozícii sama pre seba v roku 2008...
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

evina Pozri príspevok
Nie.
Na riadku 100 bude 26 556
na riadku 130 bude 10 497
dtto 200 a tabuľka III. 14, 15.
na riadku 310 bude 37 053 a tak ďalej.


Hrubý HV pred zdanením/ je prenesený z účtovníctva plus pripočitaťeľné položky a tak dostaneš základ dane /nie HV/.

Po zaúčtovaní dane dostaneš disponibilný /čistý HV/, ktorý má firma k dispozícii sama pre seba v roku 2008...
Ano,ano máte pravdu ja som si to všimla len ste už bola skorej napísaná - ale ináč aj tak naozaj ďakujem za objasnenie problematiky, ktorá sa ma týkala. Ďakujem
0 0
topper1 topper1

topper1 je offline (nepripojený) topper1

Prosim poradte,
podavam danove priznanie typu B z prijmu zo závislej činnosti a z príjmu podľa §6. Za iné príjmy podľa §6 som začal platiť poistné do sociálneho poistenia len v roku 2007, aj ked povinnosť bola aj za predchádzajúce roky. To som priznal v socialnej poistovni a dodatočne doložil opisy daňových priznaní za predchádzajúce roky, podľa ktorých mi dali doplatiť sociálne poistenie zhruba za 20 000,-. To som zaplatil v roku 2007. Môžem si tuto sumu uviesť v daňovom priznaní za rok 2007 ako preukazateľne zaplatené poistné, aj ked sa to tyka aj predchádzajúcich rokov? Dakujem veľlmi pekne
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
v predchádzajúcich obdobiach si neznižoval prijmy o zaplatené poistné

áno, môžeš si zaučtovať / uplatniť v DP / celú čiastku zaplateného poistného, okrem penále all. pokuty
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
honeyflower Pozri príspevok
Ahoj,
dam ti malu radu ku gumovatelnemu peru. Vlani som tiez nim vyplnala danove priznania a ked som ich fotila prisla som o vsetky udaje v tlacivach. Toto pero sa velmi neznesie s teplom. Ak by ti zmizli udaje odporucam tlacivo dat do chladnicky a opat sa tam zjavia. :-)
Cha,cha, veď som si jedneho pekného dňa myslela, že už mi šibe, kým som neodhalila jeho zlú vlastnosť. Tlačivo pre klienta vypísané som prehnala ešte laserovou tlačiarňou - ani už neviem z akého dôvodu , zobrala som ho a ani naň nepozrúc odložila k pripraveným a hotovým veciam pre klienta. Keď prišiel pre doklady nastal trapas- dala som mu prázdne tlačivo .Keď na mňa hľadel asi takto , rýchlo som ho išla hľadať v domnení, že som omylom vložila čisté a to vypísané niekde musí byť. Napriek tomu ,že bol december potila som sa ako v auguste pri 35 stupňoch a začala som pochybovať o sebe či som ho naozaj vyplnila. Potom sa vo mne prebudil Sherlock ...po rozhádzaných papieroch po celej miestnosti nastúpila lupa a vtedy som zbadala na pôvodnom tlačive náznak ,ale naozaj len náznak písmeniek aj to iba v určitom uhle oproti svetlu.
Keby ste videli tú radosť , keď bola záhada vyriešená..............

Čo si o mne myslí klient, dodnes neviem ,lebo tá pátracia akcia trvala oveľa dlhšie ako mal on čas.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Melnick Pozri príspevok
Cha,cha, veď som si jedneho pekného dňa myslela, že už mi šibe, kým som neodhalila jeho zlú vlastnosť. Tlačivo pre klienta vypísané som prehnala ešte laserovou tlačiarňou - ani už neviem z akého dôvodu , zobrala som ho a ani naň nepozrúc odložila k pripraveným a hotovým veciam pre klienta. Keď prišiel pre doklady nastal trapas- dala som mu prázdne tlačivo .Keď na mňa hľadel asi takto , rýchlo som ho išla hľadať v domnení, že som omylom vložila čisté a to vypísané niekde musí byť. Napriek tomu ,že bol december potila som sa ako v auguste pri 35 stupňoch a začala som pochybovať o sebe či som ho naozaj vyplnila. Potom sa vo mne prebudil Sherlock ...po rozhádzaných papieroch po celej miestnosti nastúpila lupa a vtedy som zbadala na pôvodnom tlačive náznak ,ale naozaj len náznak písmeniek aj to iba v určitom uhle oproti svetlu.
Keby ste videli tú radosť , keď bola záhada vyriešená..............

Čo si o mne myslí klient, dodnes neviem ,lebo tá pátracia akcia trvala oveľa dlhšie ako mal on čas.
Majka, toto je "zrelé" do perličiek...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať