Zavrieť

Porady

konatel a podiel na zisku

anka anka

anka je offline (nepripojený) anka

Ak konantel dostal v roku 2004 podiel na zisku z roku 2003, je povinny z tohto podielu odvadzat nejake odvody?
Usporiadat
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
Takze ak my v nasej spolocenskej zmluve nemame zmienku o tom ze delenie zisku bude prebiehat inak ako to stanovuje obch. zakonnik, tak musia byt podiely spolocnikov na zisku v rovnakom pomere? Cize potom to mozeme riesit len tym podielom konatela na zisku..resp.odmeny konatela zo zisku?
ja som tu na porade tiez prvy krat pocula slovne spojenie podiel konatela na zisku....
Toto by bola potom teda najvyhodnejsia varianta, kedze nie su z toho ziadne odvody ani dan z prijmu....na rozdiel od odmeny konatela zo zisku, kde sa platia odvody do ZP...
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

bui Pozri príspevok
Takze ak my v nasej spolocenskej zmluve nemame zmienku o tom ze delenie zisku bude prebiehat inak ako to stanovuje obch. zakonnik, tak musia byt podiely spolocnikov na zisku v rovnakom pomere? Cize potom to mozeme riesit len tym podielom konatela na zisku..resp.odmeny konatela zo zisku?
Vo vašom prípade spoločník=konateľ, teda všetci spoločníci=majitelia dostanú svoj 20%-ný podiel na zisku.
ja som tu na porade tiez prvy krat pocula slovne spojenie podiel konatela na zisku.... určite aj viackrát - je to preto, že nie každý vie, že podiel na zisku má spoločník, teda majiteľ firmy (nie konateľ bez majetkovej účasti).
Toto by bola potom teda najvyhodnejsia varianta, kedze nie su z toho ziadne odvody ani dan z prijmu....na rozdiel od odmeny konatela zo zisku, kde sa platia odvody do ZP...
. .
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
To bohuzial nebude mozne ze kazdy dostane rovnaky podiel, pretoze mame medzi sebou dohodu ..aj ked nie spisanu v spolocenskej zmluve....ze kazdy dostane taky podiel akym sa podielal na vzniku zisku. Nikto s tym nema problem, zeby bol proti.
Teda to budeme musiet nejako vyriesit. Bud zmenit spolocensku zmluvu, co sa mi zda byt trochu komplikovane, menili sme ju nedavno kvoli zmene sidla....
alebo vyplatime odmeny konatelom...co je zase nevyhodne kvoli odvodom do zdrav. poistovne..
alebo porusime obchodny zakonnik a vyplatime podiely na zisku v nerovnakom pomere....na zaklade zapisnice z valneho zhromazdenia so suhlasom vsetkych spolocnikov potvrdenym podpisom....
Co sa stane ak porusime obchodny zakonnik? Kto to moze kedy napadnut? Nie je dolezite ze s tym suhlasia vsetci spolocnici?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ak všetci spoločníci podpíšu uznesenie VZ, tak to potom asi nemá kto napadnúť. Tie ustanovenia sú na to aby chránili práva spoločníkov.
0 0
andy4 andy4

andy4 je offline (nepripojený) andy4

ahojte...ak je osoba zamestnanec a zaroven konatel/bez odmeny/,odvadza dvakrat do ZP?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

andy4 Pozri príspevok
ahojte...ak je osoba zamestnanec a zaroven konatel/bez odmeny/,odvadza dvakrat do ZP?
a má aj príjem 2x ? Podľa mňa nemá, má príjem iba z pracovného pomeru a z neho odvádza. Keď bude mať príjem za výkon funkcie konateľa, potom z neho odvedie.
Z podielu na zisku neplatí nič - ani daň ani odvody.
0 0
andy4 andy4

andy4 je offline (nepripojený) andy4

liba2 Pozri príspevok
a má aj príjem 2x ? Podľa mňa nemá, má príjem iba z pracovného pomeru a z neho odvádza. Keď bude mať príjem za výkon funkcie konateľa, potom z neho odvedie.
Z podielu na zisku neplatí nič - ani daň ani odvody.
no prave o to mi ide..aby boli co najnizsie odvody,pretoze zamestnanec je konatel a zaroven aj podielnik..ako z toho vyjst co najjednoduchsie a najefektivnejsie.
Ako zamestnanec odvody,a ako konatel ziadny prijem/mzda ,a ani odmena..aj tak sa da??
0 0
andy4 andy4

andy4 je offline (nepripojený) andy4

andy4 Pozri príspevok
no prave o to mi ide..aby boli co najnizsie odvody,pretoze zamestnanec je konatel a zaroven aj podielnik..ako z toho vyjst co najjednoduchsie a najefektivnejsie.
Ako zamestnanec odvody,a ako konatel ziadny prijem/mzda ,a ani odmena..aj tak sa da??
poradte prosim ako z toho von..
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
andy, ak občan je v nejakej s.r.o. zamestnancom s pracovnou zmluvou a súčasne konateľom bez odmeny za výkon funkcie konateľa a súčasne spoločníkom danej s.r.o. bez odmeny za prácu pre s.r.o. - čiže keď má v s.r.o. príjem len na základe pracovnej zmluvy, tak:

1. Všetko je OK, žiadny zákon sa tým neporušuje.

2. Do ZP má byť prihlásený ako zamestnanec - z dôvodu že má pracovnú zmluvu - a preddavky do ZP platí ako zamestnanec len a len z príjmov plynúcich mu na základe pracovnej zmluvy.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať