Zavrieť

Porady

Goji

Ahoj poraďáci, objednala som z nemenovaného záhradníctva bobuľoviny - Goji- kustovnica čínska, žiaľ nemám návod na pestovanie. Máte s tým skúsenosti?
Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

durisovad Pozri príspevok
Aj ja som citala a pocula, ze je to vynikajuci liek na vsetko. Da sa kupit v predajni so zdravymi potravinami. Nemusime vsetko pestovat sami, zvlast ked tu citam, ze este nikomu nezarodila. Zrejme potrebuje ine klimaticke podmienky ako su u nas. Cina je predsa-len trochu ina ako Slovensko. Moj muz to doniesol domov, jeme kazdy den 20-30 bobuliek, ale ci to na nieco pomaha, neviem, pretoze ma chvala Bohu nic neboli, takze ma nema co prestat boliet. Ale vraj zlepsuje celkovy stav, tak dufam, ze ma nic zleho nepostihne.
http://www.zzz.sk/?clanok=9836
4 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ako vidim, asi budem musiet tych bobuliek zjest raz tolko ako doteraz, aby sa ucinok dostavil.
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Uvažoval som nad tým goji a prišiel som možno na to ako to je naozaj. Je tu jedna možnosť prečo to nerodí...
Predajcovia začali množiť akonáhle sa urobila reklamná kampaň zo semienok. Je to jednoduché. Klíčia dobre. Takto získali semenáče. Potom zistili, že goji je fakt burina a veľmi ľahko sa zakoreňuje z rezkov. Tak potom ju rezkovali. Ale zasa len nejaké semenáče. Nikto sa neobťažoval zistiť či daný klon vôbec rodí a aké má plody a vlastnosti v porovnaní s in ým klonom. Pretože to by to museli najprv 2-3 roky popestovať a zistiť a na to nebol a nie je čas. Rýchlo namnožiť a predať a je úplne jedno aké to má vlastnosti. Veď je to goji tak čo...
Ľudia ktorý podlahli reklame zasa kupujú goji a ani ich nenapadne, že by to mohlo mať viacero klonov. Často ani nerozlišujú semenáče... Nechápu že nie je goji ako goji. Ak ich raz toto goji sklame sú ako rasisti, proste už neuveria že by goji mohli úspešne pestovať a možno je to škoda.
Takže šíria sa semnáče a neoverené klony. Preto je len veľkou výnimkou keď niekomu vôbec zarodí a väčšina ľudí skutočne bude za niekoľko rokov túto nerodiacu burinu zo záhrady klčovať pričom budú sklamaný že goji nestojí za to pestovať, pretože rodí zle alebo dokonca vôbec.
Je to, akoby ste šli pestovať jablone z kvôstok a potom ich ďalej množili rezkami a pritom vôbec nezisťovali aké budú mať plody a iba predávali a predávali. Ľudia by potom zistili po niekoľkých rokoch po kúpe že síce majú jabloň ale rodí maličké horké plánky...
Chce to najisť človeka, ktorému goji naozaj dobre rodí a namnožiť práve tento osvedčený klon...
Počul som zatiaľ len od 3 ľudí že im goji skutočne dobre rodí a naopak asi od 50, že im nerodí vôbec či veľmi mizerne a iba rastie a rastie...

Dajte vedieť aký máte na toto názor. A či poznáte niekoho komu fakt dobre rodí...
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

No, ja poznám rastlinky kustovnice, čo rastú voľne a pred pár rokmi veselo rodili. Ale asi cca 3 roky ani nekvitnú. Čo s tým?
0 0
07martinka08 07martinka08

07martinka08 je offline (nepripojený) 07martinka08

žena
Ahojte... tak pestujem GOJI... kúpila som si 2 kríčky aby sa opeľovali, čo sa aj podarilo... veľa plodov.. už aj zafarbené asi 2týždne... len mám otázočku, má niekto skúsenosti zo zberom? ako vlastne zistím, že je zrelé? lebo nové a nové sa rodia a zrejú a neviem kedy môžem teda začať zberať ďakujem vám za radu
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

07martinka08 Pozri príspevok
Ahojte... tak pestujem GOJI... kúpila som si 2 kríčky aby sa opeľovali, čo sa aj podarilo... veľa plodov.. už aj zafarbené asi 2týždne... len mám otázočku, má niekto skúsenosti zo zberom? ako vlastne zistím, že je zrelé? lebo nové a nové sa rodia a zrejú a neviem kedy môžem teda začať zberať ďakujem vám za radu
našla som toto:Plody dozrievajú od augusta do októbra. Každý plod obsahuje 4 až 20 hnedo žltých guľatých semien s priemerom okolo 2mm
z :http://www.biokonzult.sk/na-stiahnut...pestovanie.pdf
http://www.botanika.wbl.sk/Goji---Ku...a-cinska-.html
0 0
07martinka08 07martinka08

07martinka08 je offline (nepripojený) 07martinka08

žena
áno áno to také som čítala aj ja a dokonca aj také že sa to nemá oberať po poliati ale pred poliatim... ale to ako dlho bude červené, však to rastie ako besné tak aby to nezhnilo náhodou preto zisťujem..
zasielam aj foto
050720124941.jpg  
050720124938.jpg  
1/1
1 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Tak to gratulujem. Pekný úspech.
Počkajte pokiaľ to poriadne prezreje až sa to bude zvráskavovať a potom okoštujte.
Zaujímalo by ma odkiaľ pochádzajú tire rastliny. Ako sú straré, či rodia obe a tiež veľkosť plodov. Kde ich máte vysadené a v akých podmienkach klíma u vás, ak to nie je problém...
0 0
07martinka08 07martinka08

07martinka08 je offline (nepripojený) 07martinka08

žena
Ďakujem pekne za pochvalu ale aj radu ma tak teší, že to rodí a zreje... ale ako som dnes uvidela, tak osi mi to začali konzumovať
Rastliny som kúpila v záhradníctve tento rok a aj zasadila na jar a začali teraz rodiť, teda prvýkrát to mam od jary. Odrody sú dve No. 1 Lifeberry a Sweet lifeberry. Tak plody sú aj väčšie aj menšie ale je ich dosť (vidieť aj na foto). Tak zasadila som to do záhrady, svieti tomu slnko a aj to má tieň, podľa toho kde je na oblohe už slnko a každý večer to polievam každej plnú krhlu vody. Podmienky klímy tak je to tak, keď je teplo je teplo a keď chladno chladno a je to v okolí Nitry
090720124961.jpg  
090720124960.jpg  
090720124959.jpg  
080720124955.jpg  
1/1
2 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Ja som sa o tejto rastline dopocul len toho tyzdna z radia regina a zaujalo ma hlavne to, ze rastlina lieci aj chronicke ochorenia pecene (ktore ma trapia uz nejaky ten piatok).
Chcel by som si to kupit, ale zasadit by som to chcel niekde do lesa (nad dom cca 1000 mnm), alebo je to lepsie zasadit niekde do zahrady ?
Chcel by som vsak vediet nejake konkretne davkovanie s co najvacsou ucinostou na liecenie pecene (nemusim zit 256 rokov ako mnich s tibetu ) a ako to uzivat, susit rastlinu, jest/susit plody atd ...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Fero11 Pozri príspevok
Ja som sa o tejto rastline dopocul len toho tyzdna z radia regina a zaujalo ma hlavne to, ze rastlina lieci aj chronicke ochorenia pecene (ktore ma trapia uz nejaky ten piatok).
Chcel by som si to kupit, ale zasadit by som to chcel niekde do lesa (nad dom cca 1000 mnm), alebo je to lepsie zasadit niekde do zahrady ?
Chcel by som vsak vediet nejake konkretne davkovanie s co najvacsou ucinostou na liecenie pecene (nemusim zit 256 rokov ako mnich s tibetu ) a ako to uzivat, susit rastlinu, jest/susit plody atd ...
http://www.goji-kustovnice-cinska.cz/davkovani/
http://varecha.pravda.sk/diskusie/ku...435-forum.html
http://www.prozdravi.cz/goji-kustovn...bio-stava.html
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Fero11 Pozri príspevok
Ja som sa o tejto rastline dopocul len toho tyzdna z radia regina a zaujalo ma hlavne to, ze rastlina lieci aj chronicke ochorenia pecene (ktore ma trapia uz nejaky ten piatok).
Chcel by som si to kupit, ale zasadit by som to chcel niekde do lesa (nad dom cca 1000 mnm), alebo je to lepsie zasadit niekde do zahrady ?
Chcel by som vsak vediet nejake konkretne davkovanie s co najvacsou ucinostou na liecenie pecene (nemusim zit 256 rokov ako mnich s tibetu ) a ako to uzivat, susit rastlinu, jest/susit plody atd ...
http://www.zdravyobchod.sk/zdravyobc...kustovnica-1kg
1 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

vdaka damy, budem studovat
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Da sa to kupit niekde v okoli PP ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Fero11 Pozri príspevok
Da sa to kupit niekde v okoli PP ?
Kupujem to v carrefoure. Neviem, či ho tam máte. PS mimo témy, nepresvedčím ťa na zmenu avataru?
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

kvoli tebe som si menil avatar s fica na andreasa, tak ma nenut si menit ho zase napr. na taketo nieco a tym nemyslim tu dievcinu vpravo
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Tweety Pozri príspevok
Kupujem to v carrefoure. Neviem, či ho tam máte. PS mimo témy, nepresvedčím ťa na zmenu avataru?
A to kupujes plody ??
Ja si to chcem zasadit.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Fero11 Pozri príspevok
A to kupujes plody ??
Ja si to chcem zasadit.
plody majú aj bille, ale rastliny sa popýtaj v záhradkárstve.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Fero11 Pozri príspevok
kvoli tebe som si menil avatar s fica na andreasa, tak ma nenut si menit ho zase napr. na taketo nieco a tym nemyslim tu dievcinu vpravo
A nebolo by najsamlepšie, ak by si dal svoju fotečku? Určite je príjemnejšia, jak tie obludy, čo ani ľudmi sa nedajú nazvať.
0 1
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Ja chcem naozaj skutocnu kustovnicu cinsku priamo z tibetu, nechcem nejake klony z bili, alebo zo sintri
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať