Zavrieť

Porady

liečitelia...

Dobry vecer,
chcela by som VAs poprosit,ci mi vie niekto doporucit nejakeho dobreho liecitela. Mama ma velmi bolave ruky, az povykrucane prsty a uvazuje,ci by jej nepomohl nejaky liecite.Ak niekoho poznate a viete doporucit, budem rada. Dakujem.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Nemyslela som to tak, sú ľudia, ktorí sú oveľa viac všímaví ako si viete predstaviť.
Z viacerých nepatrných náznakov si vedia vyvodiť ich príčiny, hlavne, keď sa tomu venujú profesionálne a naozaj sú v tom dobrí.
Nechcela som vás uraziť, ak by ste krívali, tak by vám to nemusel vravieť liečiteľ.
V austrálii som zažila niečo podobné pri TČM a tak mi to bolo vysvetlené, lebo som tiež čumela, či sú to nejaké čary či čo.
Prajem vám skoré zlepšenie.
0 0
pachola pachola

pachola je offline (nepripojený) pachola

každý je sám sebe liečiteľom,ak vie, z akej príčiny jeho choroba vznikla...choroba ukazuje,že v niečom ideme iným smerom...veľmi dobrá stránka je www.empatia.cz duchovné príčiny nemocí a v poradni dobré rady,ktoré niekedy pomôžu aj iným,nielen pýtajúcim sa
2 0
mamka Danka mamka Danka

mamka Danka je offline (nepripojený) mamka Danka

Raz som sa rozprávala so známim psychiatrom, ktorý ma varoval pred liečiteľmi. Vraj veľa nie len pacientov, ale aj samotných liečiteľov skončí napokon na psychiatrii. Hlavne vtedy, ak sa pri liečení používajú zmenené stavy vedomia ( silvova metóda, kineziológia, rôzne odblokovania a podobne). Problém je v tom, že pacient si povie skúsim to a buď mi pomôže, alebo nie. Ale zabúda na možnosť, že mu môže aj poškodiť (či už vedome, alebo nevedome). Tak sa dá spustiť napr. schizofrénia, ktorá v človeku drieme a možno by sa nikdy neprejavila, ale práve pri liečení napr. žalúdočných vredov, liečiteľ svojim nevhodným pôsobením spustí inú chorobu.
Ak si vezmete 100 pacientov, kde liečiteľ uspel len u tridsiatich a z toho 20 bol placebo efekt, tak tí 70 nevyliečený to hodí za hlavu nesťažujú sa, ale ostatní robia liečiteľovi reklamu. Pritom zárobok liečiteľa je stopercentný, ale skutočný výsledok iba 10% (ak nerátame placebo)
3 0
mamka Danka mamka Danka

mamka Danka je offline (nepripojený) mamka Danka

Asi pred rokom bežal v TV dokument o liečiteľstve. Do výskumného centra v Amerike pozvali z veľa krajín známich liečiteľov. Tí mali za úlohu zistiť diagnózu 10 pacientom, pričom za úspešného považovali toho, kto sa pomýli najviac 3x.
V prvom kole pacienti boli otočený chrbtom, v druhom kole sedeli tvárou k sebe, ale nemohli rozprávať a v treťom mohli odpovedať na všetky otázky áno – nie a v poslednom kole mohli viesť bežný rozhovor. V prvých kolách neuspel nikto. V treťom uspeli asi traja a v poslednom ich bolo najviac. Potom to posledné kolo zopakovali s psychológom a ten tiaž určil správne diagnózy aj bez špeciálnych schopností. Stačilo len správne formulovať otázky pri rozhovore s pacientom a vytiahnuť z neho potrebné informácie a potom sa tváriť múdro.
5 0
mamka Danka mamka Danka

mamka Danka je offline (nepripojený) mamka Danka

V TV Markíza (v Paľbe) dávali reportáž o jednom typológovi. Zistili, že dlhé roky robil šoféra v MHD BA a zrazu je uznávaný profesor typológ, ktorý viedol aj kurzy pre Pražských policajtov a robí školenia svojím nástupcom (samozrejme za drahé peniaze). Má unikátny prístroj na diagnostiku, ktorý vám hneď namieša ten správny liek a bol vyvinutý pre kozmonautov. Reportér sa tam vybral so skrytou kamerou a zistil, že knižnica je plná prázdnych šanonov s nalepenou bočnou stranou, tak aby vyzerali ako knihy. Podľa diplomu na stene zistili, že taká vysoká škola na svete neexistuje. Pri diagnostike máte na ušiach slúchadlá, ktoré vám snímajú mozgovú činnosť no reportér zistil, že sa jednalo o bežné slúchadla, ktoré majú výstupom a nemajú vstup. No a na záver dali do labáku urobiť rozbor lieku. Jednalo sa o pitnú vodu. Liečiteľ nepopieral, že predáva vodu, ale argumentoval, tým, že v tej vode je prostredníctvom počítaču zadaná informácia o chorobe a aj liečive.
A za takéto zázraky sú ľudia ochotný dať nekresťanské peniaze.
1 0
Denisa Denisa

Denisa je offline (nepripojený) Denisa

optimista
mamka Danka Pozri príspevok
Raz som sa rozprávala so známim psychiatrom, ktorý ma varoval pred liečiteľmi. Vraj veľa nie len pacientov, ale aj samotných liečiteľov skončí napokon na psychiatrii. Hlavne vtedy, ak sa pri liečení používajú zmenené stavy vedomia ( silvova metóda, kineziológia, rôzne odblokovania a podobne). Problém je v tom, že pacient si povie skúsim to a buď mi pomôže, alebo nie. Ale zabúda na možnosť, že mu môže aj poškodiť (či už vedome, alebo nevedome). Tak sa dá spustiť napr. schizofrénia, ktorá v človeku drieme a možno by sa nikdy neprejavila, ale práve pri liečení napr. žalúdočných vredov, liečiteľ svojim nevhodným pôsobením spustí inú chorobu.
Ak si vezmete 100 pacientov, kde liečiteľ uspel len u tridsiatich a z toho 20 bol placebo efekt, tak tí 70 nevyliečený to hodí za hlavu nesťažujú sa, ale ostatní robia liečiteľovi reklamu. Pritom zárobok liečiteľa je stopercentný, ale skutočný výsledok iba 10% (ak nerátame placebo)
Samozrejme, že doktori nebudú propagovať liečiteľov. Zaujímalo by ma kde si zobrala tie percentá? A kde sa uvádzajú pravdivé percentá úspešnosti doktorov
Z mojich skúseností (osobných, mojich detí a známych) mám skúsenosť, že tak na 80-90% pomohla alternatívna medicína a tých 10-20% alopatická. Aj to bolo treba potom doliečiť inak, lebo vedľajšie účinky liekov...
Ano, sú aj podvodníci medzi liečiteľmi...a myslíš, že medzi doktormi nie? To že má diplom neznamená, že je odborník a rozumie tomu čo robí a nemôže ublížiť.
V oboch prípadoch platí to isté: slobodná voľba lekára, či liečiteľa...
1 0
mamka Danka mamka Danka

mamka Danka je offline (nepripojený) mamka Danka

Denisa Pozri príspevok
Ano, sú aj podvodníci medzi liečiteľmi...a myslíš, že medzi doktormi nie? To že má diplom neznamená, že je odborník a rozumie tomu čo robí a nemôže ublížiť.
V oboch prípadoch platí to isté: slobodná voľba lekára, či liečiteľa...
Áno, s tým úplne súhlasím. Poznám takých "doktorov" čo na výške každú skúšku opakovali a prešli len vďaka štedrosti, alebo postaveniu svojich rodičov. Ale v ambulantnej praxi o tom pacienti nevedia, ku akému "odborníkovi" chodia.
To isté platí aj o liečiteľoch, ako rozlíšiť človeka so zvláštnymi liečiteľskými schopnosťami, od podvodníka, ktorý chce zarobiť.
Keď Vám predá za nehorázne peniaze zázračný liek na rakovinu a pri ďalšom šetrení sa ukáže, že je to vitamín "B" a vy žiadnu rakovinu nemáte, že si to vymyslel, aby zarobil a zázračne Vás vyliečil? Pritom má aj tytul MUDr. a tak mu oto viac dôverujete. (kauza prebehla médiami cca pred 1/2 r.)
Samozrejme všetci sme ľudia s vlastnou vôlou a je len na každom z nás pre čo a pre koho sa rozhodneme.
0 0
zvs-enco zvs-enco

zvs-enco je offline (nepripojený) zvs-enco

Prajem pekný deň,
nemohla som nájsť príspevok na stres/ strach/ zo školy. Syn je prvák na strednej škole, a po 2 dňoch vyhlásil, že tam nepôjde. Dostal sa aj do nemocnice , veľké bolesti žalúdka. Tam všetko bolo po zdravotnej stránke v poriadku, ale on ihneď pri vizite povedal, že to je strach zo školy. Učí sa dobre mal 1 dvojku. Teraz akurát má pohovor zo psychologičkou.
Ako na to? Som z toho zničená.
S pozdravom Julka.
0 0
E15 E15

E15 je offline (nepripojený) E15

Ahojte,
chcela by som sa opýtať, či niekto má skúsenosti s liečiteľom Antonom Hornáčkom zo Starej Turej, či už pozitívne, alebo negatívne. Ďakujem.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

zvs-enco Pozri príspevok
Prajem pekný deň,
nemohla som nájsť príspevok na stres/ strach/ zo školy. Syn je prvák na strednej škole, a po 2 dňoch vyhlásil, že tam nepôjde. Dostal sa aj do nemocnice , veľké bolesti žalúdka. Tam všetko bolo po zdravotnej stránke v poriadku, ale on ihneď pri vizite povedal, že to je strach zo školy. Učí sa dobre mal 1 dvojku. Teraz akurát má pohovor zo psychologičkou.
Ako na to? Som z toho zničená.
S pozdravom Julka.
Neviem ako sa k tvojmu príspevku vyjadria ostatní, ale podľa mňa môže ísť o blok. Ak nepochodíte u psychologičky, skúsila by som iné cesty, aby sa to neprehlbovalo a nemalo neblahý dopad ne štúdium.
Mohol sa tam s niekým stretnúť na koho zaregoval asi nevedome. Je možných viac príčin.
Žalúdok,tretia čakra? Skúste aj touto cestou ísť.
Inak je to jeho vysnívaná škola? Mal o ňu záujem?
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Jedna moja klientka má tinitus (písaknie v ušiach). mala ho len v jednom uchu. Celé roky proti tomu nebojovala, pretože nevedela ako. Následne začala chodiť na masáže, cvičiť, plávať, dodržiavať pitný režim - proste žiť zdravšie a starať sa o svoju telesnú schránku. Tinitus neprestával, ale tým, že mala čo robiť ho až tak nepociťovala a náslene si vsugerovala, že to čo robí jej proti tomu naozaj aj pomáha. šum a písakanie začali slabnúť. Následne jej niekto poradil liečiteľku. Pani ju navštívila raz a zdôverila sa mi, že cítila silnú energiu z jej rúk, takže asi bude dobrá. Keď k nám prišla po istom čase, tak mi s takmer plačom rozprávala, že u nej bola tak 4-5x, a zhoršil sa jej stav tak, že cíti hlasný piskot už v oboch ušiach. Keď volala liečiteľke, nech jej pomôže, tak ju liečiteľka odbila tým, že nech počká týždeň, kym bude na rade. Samozrejme pani chcela čo najskôr a preto sa opýtala či si ju naozaj nevie niekam dať. Ona na to odpovedala, že obedovú prestávku si kôli nej nezruší.

Mnoho ľudí ovláda tok energií, ale stačí jeden zlý deň, zlá myšlienka, alebo problémy a všetko to zlo v liečiteľovi sa môže preniesť na klienta - pacienta. Preto si vyberajte liečiteľov opatrne
2 0
zvs-enco zvs-enco

zvs-enco je offline (nepripojený) zvs-enco

Prajem všetkým krásne ráno, dlho som sa neozvala ,nemala som náladu, ani čas. Riešili sme problém. Neišla som cestou liečiteľa/ ale nemám proti ním nič!/. Som povedala, musíme nato prísť. Cesta si myslím je ešte veľmi krehká a pomalá, všetko má svoj čas. ale už vidíme prvé výsledky. Išli sme od psychológa až ku psychiatrovi Dr.Kvasnička -Trenčín.Bola to veľmi dobrá voľba.
Dcérka je veľmi ctižiadostivá, bojí sa , že to nezvládne, že musí mať stále 1 a 2.Takže toto musí odbúrať, že aj 3 je dobrá známka. Nie je istá, keď ide na neznáme miestá.Keď si zvykne, bude to v poriadku.
Má už prvé písomky za sebou/ má za 1/ takže krôčik za krôčikom.
Držím všetkým veľa-veľa trpezlivosti a síl, aby to dotiahli do konca ,vydržali.Lebo ako som už písala, cesta je veľmi pomalá a krehká.
A chcem poďakovať všetkým, ktorý sa zapojili a písali. To človeka veľmi povzbudí. S pozdravom Viki.
0 0
plada plada

plada je offline (nepripojený) plada

To je veľmi milé, ja doktora Kvasničku poznám, bola som na vyšetrení pred asi štyridsiatimi rokmi ako dieťa, bolo to posledné vyšetrenie, veľmi som sa bála, necítila som sa blázon, ako som to vtedy vyjadrovala, bola som veľmi prekvapená jeho prístupom. Od tých čias sa nebojím psychiatrov, zmenila som názor na duševné choroby.
Prajem skoré uzdravenie.
Plada
0 0
zvs-enco zvs-enco

zvs-enco je offline (nepripojený) zvs-enco

Plada, veľmi pekne ďakujem,
aj Ja vždy hovorím , keď niekto spomína , že má problémy, nehanbí sa a choď. Preto sú psychiatri a psychológovia, aby nám pomohli.
To dnes asi každý tretí človek potrebuje.
S pozdravom Viki.
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Dantess Pozri príspevok
Jedna moja klientka má tinitus (písaknie v ušiach). mala ho len v jednom uchu. Celé roky proti tomu nebojovala, pretože nevedela ako. Následne začala chodiť na masáže, cvičiť, plávať, dodržiavať pitný režim - proste žiť zdravšie a starať sa o svoju telesnú schránku. Tinitus neprestával, ale tým, že mala čo robiť ho až tak nepociťovala a náslene si vsugerovala, že to čo robí jej proti tomu naozaj aj pomáha. šum a písakanie začali slabnúť. Následne jej niekto poradil liečiteľku. Pani ju navštívila raz a zdôverila sa mi, že cítila silnú energiu z jej rúk, takže asi bude dobrá. Keď k nám prišla po istom čase, tak mi s takmer plačom rozprávala, že u nej bola tak 4-5x, a zhoršil sa jej stav tak, že cíti hlasný piskot už v oboch ušiach. Keď volala liečiteľke, nech jej pomôže, tak ju liečiteľka odbila tým, že nech počká týždeň, kym bude na rade. Samozrejme pani chcela čo najskôr a preto sa opýtala či si ju naozaj nevie niekam dať. Ona na to odpovedala, že obedovú prestávku si kôli nej nezruší.

Mnoho ľudí ovláda tok energií, ale stačí jeden zlý deň, zlá myšlienka, alebo problémy a všetko to zlo v liečiteľovi sa môže preniesť na klienta - pacienta. Preto si vyberajte liečiteľov opatrne
Je pravda ze clovek si ma davat pozor na to, akeho si vyberie liecitela ale hlavne ci sa nejedna o podvodnika ktory taha od ludi len peniaze. Na druhej strane si treba uvedomit, ze aj liecitel je len clovek a takisto aj on moze byt unaveny a dokonca aj chory. Ja sa alternativnej liecbe venujem tak viem o com hovorim. Nikdy som nikoho neodmietol, ani v noci alebo cez sviaky.. jednoducho stale a odrazilo s to na mojom zdravi. Neda sa donekonecna pomahat bez toho aby si clovek oddychol. Preto hovorim ze aj liecitel je len clovek a potrebuje oddych ako kazdy iny. Ale nemal by byt arogantny, razlivy, nemal by byt citit z neho hnev, to sa potom odrazi aj na pacientoch. Vzdy treba najst nejaky komptomis a ked sa jedna o surny pripad, mal by to zohladnit. Je to ako u lekara. Ked je lekar v zlej psychickej pohode tak sa to odrazi aj na jeho pacientoch, aj pacienti maju zlu naladu. ked je lekar usmiaty, aj pacientom sa lepsie "dycha".
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
idaret Pozri príspevok
Dobry vecer,
chcela by som VAs poprosit,ci mi vie niekto doporucit nejakeho dobreho liecitela. Mama ma velmi bolave ruky, az povykrucane prsty a uvazuje,ci by jej nepomohl nejaky liecite.Ak niekoho poznate a viete doporucit, budem rada. Dakujem.
Keď možem poradiť akeho liečiteľa, tak v tomto pripade by bolo dobre najsť niekoho, kto sa venuje kyneziologii ( neviem presne ako sa to pise ). Dokažu zrušit rôzne blokácie v hlave. Alebo psycholog ci psychiater. Je to lekar ako kazdy iny a nie je hamba k nemu ist. To len u nas zijeme s tym ze je to hamba ale to nie je pravda. Vo vela statoch ma kazdy svojho psychiatra alebo psychologa a potom sa im lepsie dari zvladat urcite situacie, tak ako trebars dietatu škola. Skôr naopak, ked ho ma clovek vyhladat tak sa hambi a stav sa este zhorsi ( to som zazil ked svokor kôli hambe nedal liecit vlastnu manzelku a takmer o nu prisiel ). A nie je naskodu ked clovek spoji lekár *- liecitel... v niektorych statoch je to zatial bezne ale eu sa to snazi zatrhnut.
0 0
Abeata Abeata

Abeata je offline (nepripojený) Abeata

tina1 Pozri príspevok
Skus v Dolnom Kubine p. Jašica, ul. Odbojarov 1957, t. 0908 460526
Jašica nie je liečiteľ, ale športový a reflexný masér. reflexná masáž nie je žiadne liečiteľstvo,ale tred.čínska liečebná metóda, fungujúca na základe stimulácie reflexných bodov, ktoré prislúchajú jednotlivým orgánom. Dá sa to naučiť a nie su pri tom potrebné žiadne mimoriadne schopnosti.
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Abeata Pozri príspevok
Jašica nie je liečiteľ, ale športový a reflexný masér. reflexná masáž nie je žiadne liečiteľstvo,ale tred.čínska liečebná metóda, fungujúca na základe stimulácie reflexných bodov, ktoré prislúchajú jednotlivým orgánom. Dá sa to naučiť a nie su pri tom potrebné žiadne mimoriadne schopnosti.
Nie celkom s tebou súhlasím. Nehovorme o mimoriadnych schopnostiach ale o nadaní čo sa týka masérstva. Ale športová masáž je zameraná na výkony športovcov pred športovým výkonom alebo tesne po ňom. Pri klasickej masáži viac využívaš stimuláciu reflexných bodov. A hovoríš o schopnostiach ? tak mi skús povedať kde sa aký akupresúrny alebo akupunktúrny bod na tele nachádza ? vieš koľko ich je ? Vieš ako silno treba ktorý potlačiť ? To pri reflexnej masáži je potrebne vedieť. Okrem toho, veľa masérov vie napravovať chrbtice, rôzne bloky ale musí sa jednať o dobrých maserov, ktorý pracuju s radosťou a nie preto aby nahrabali čo najviac auráčov. Samozrejme, zadarmo sa to robiť neda, to nehovorím. A nie je mimoriadna schopnosť aj to, keď niekto cíti b rukách body, ktoré ma pritlačiť ? Nepoznám p. Jašicu ale keď k nemu chodia ľudia pre pomoc, určite to nebude len v masírovaní. A spraviť dobrú reflexnú masáž tiež nie je jednoduche....
1 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

vcera som bola u jedneho liecitela az v Revucej.ale cuduj sa svete,uz asi aj viem,preco som mala tie potraty.predstavte si-

mala som zacviknuty nerv medzi stavcami
/a co som sa nachodila po doktoroch,lebo mi cela prava strana uplne trpla,cim dalej tym to bolo horsie a na krcnej som mala od dietata skoliozu/ a tento liecitel mi to vsetko vcera napravil.
veru,aj bolelo ale stalo to za to.
vdaka tomu nervu som mala stiahnutu oblicku,ktora uz vobec nepracovala.
no a vdaka tomu nervu sa mi vykrutila maternica doprava a pravy vajecnik je spadnuty dolu.
vajcovody sa stiahli,ale vraj nie su zrastene.

vyfasovala som caje ktore budem aspon mesiac pit,oblicka je uz znova funkcna ale musim sa chranit nachladnutia.pitim caju sa posilni vajecnik i maternica.
po mesiaci treba prist znova a ked sa to cajikmi trochu upravilo,zdvihne mi maternicu i vajecnik do povodneho stavu-tam kde patria.
povedal,ze mozem otehotniet aj prirodzene,len to treba napravit.
som nadsena a samozrejme ze v pripravach na umele pokracujeme,ale aj tak ,aspon ze viem co mi je.
ked tak nad tym uvazujem,je jasne ze mi nezistili spadnuty vajecnik,ked vsetky vysetrenia sa robia v lahu.ked sa postavim,spadne.ako by nato mohli na gynde prist?
tak drzte palceky.dietatko nam straaaaasne chyba.
1 0
Denisa Denisa

Denisa je offline (nepripojený) Denisa

optimista
...držíme!!! :-)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať