Zavrieť

Porady

príjmy z ČR

Ahojte, potrebujem skontrolovať:
Kamarátka zarobila v ČR za rok 2007:
úhrn príjmov - 96181,-CZK
úhrn poistného - 12038,-CZK
základ dane - 84143,- CZK
zrazená daň - 2897,- CZK

preratávala som to priemerným kurzom českej koruny 1,217

takže vyšlo mi to takto:
r.32-117 052,-
r.33-14650,-
r.34-102402,-
r.36-102402,-
r.37-95616,-
r.43-95616,-
r.44-6786,-
r.45-1289,-
r.49-102402,-
r.50-3525,-
r.51-100,00
r.52-1289,-
r.53-1289,-

to znamená, že nemá žiaden nedoplatok ani preplatok na dani, úhrn príjmov aj úhrn poistného som zaokrúhľovala na celé koruny nadol, môže byť? Ďakujem za kontrolu, pekný večer
Usporiadat
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

No tak sú písané naše zákony.
Priznám sa, že v mojom prípade mi vychádza lepšie použiť metódu zápočtu dane. Je to však skôr špecifický prípad. Bola by som rada, keby sa k tomu naozaj vyjadril niekto skúsenejší.
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
Ono by možno nebolo zlé podať dopyt na daňové riaditeľstvo ...
Len dúfam, že napošlú zas neakú tú svoju superdiplomatickú odpoveď, z ktorej sa človek nedozvie viac ako vedel pred tým
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Pozrela som to, a ten príspevok, ktorý písal Jožko na Drakovi písal predtým, ako pridal príspevok na blog. Takže budem sa snažiť zistiť, ako to je a ak by som sa niečo dozvedela, určite dám vedieť.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ešte niet k čomu podať dopyt, zákon ešte v zbierke zákonov nevyšiel. Musíme chvíľku počkať.
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Podľa HN bude možne vybrať si ako zdaniť zahraničný príjem až za zdaňovacie obdobie 2009, teda v roku 2010

http://hnonline.sk/c1-34722450
0 0
TanaTM TanaTM

TanaTM je offline (nepripojený) TanaTM

Vrátim sa ešte k potvrdeniam z ČR a výške poistného. Mám potvrdené z DÚ, že výšku poistného zamestnanca spočítam z výplatných pások a uvediem v poznámkach v daňovom priznaní.
Neriešil nikto z vás problém, že nemá ani v potvrdení ani na páskach uvedenú zrazenú daň? Na výplatných páskach mám uvedené rovnaké sumy pre daň zálohovú a úľavu na dani, čiže daň nebola zrazená, pokryla ju v plnej výške úľava na dani. Nemam potom čo uviesť na riadku 50 DP. Ale aj po uplatnení NČZD dostanem základ dane a daň na riadku 45, ktorú mam zaplatiť. (vychádza dosť veľký nedoplatok aj pri nízkom príjme).Neviem, či sa dá použiť suma zálohovej dane z výplatných pások. Veď predsa nemôžem doplatiť na to, že v čechách sa uplatňuje uľava na už vypočítanú daň a na Slovensku nezdaniteľná čiastka zo základu.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

TanaTM Pozri príspevok
Vrátim sa ešte k potvrdeniam z ČR a výške poistného. Mám potvrdené z DÚ, že výšku poistného zamestnanca spočítam z výplatných pások a uvediem v poznámkach v daňovom priznaní.
Neriešil nikto z vás problém, že nemá ani v potvrdení ani na páskach uvedenú zrazenú daň? Na výplatných páskach mám uvedené rovnaké sumy pre daň zálohovú a úľavu na dani, čiže daň nebola zrazená, pokryla ju v plnej výške úľava na dani. Nemam potom čo uviesť na riadku 50 DP. Ale aj po uplatnení NČZD dostanem základ dane a daň na riadku 45, ktorú mam zaplatiť. (vychádza dosť veľký nedoplatok aj pri nízkom príjme).Neviem, či sa dá použiť suma zálohovej dane z výplatných pások. Veď predsa nemôžem doplatiť na to, že v čechách sa uplatňuje uľava na už vypočítanú daň a na Slovensku nezdaniteľná čiastka zo základu.
Všetko uvádzaš správne, až na poslednú vetu. Veď v ČR a SR neplatí ten istý zákon, u nich platí iný typ "úľavy" ako u nás. Veľmi zjednodušene, neviem, koľko si ušetrila na dani v ČR, predpokladám, že v SR viac neodvedieš, ako si ušetrila v ČR, takže stratová nie si. Ono to totiž ťažko ide nezaplatiť daň v ČR a súčasne "mať" daň na zápočet v SR.
0 0
TanaTM TanaTM

TanaTM je offline (nepripojený) TanaTM

Vlastne áno, maš pravdu. Asi som veľa okolo toho čítala a som dopletená. Ešte som počula takú informáciu, že hrubý príjem z potvrdenia mam ponížiť o poistné zamestnávateľa a takto uviesť úhrn príjmov na riadku 32 DP a potom ešte z výplatných pások spočítať poistné zamestnanca a uviesť na riadku 33. Ale to sa mi veľmi nepozdáva.
Keď mam príjem za rok 2008 len z ČR, môžem si okrem NČZD na daňovníka uplatniť aj zaplatné poistné na životné poistenie tu na Slovensku?
0 0
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
ahojte mám tiež na stole potvrdenia zo ZC, je to rovnaké obdobie 1-4/2008, z česka HM 159073, uhrn poistného, ktoré je povinný platit zamestnávatel sám za sebe z príjmov na r.1 t.j. 159073,-poistné 45680, daň 24 525, nezdanitená položka tam nie je uplatňovaná ?
zo slovenska HM 0, poistné a príspevky 21 716,-, základ dane -21716
absolútne nechápem, pomôžete ?
0 0
andrejka255 andrejka255

andrejka255 je offline (nepripojený) andrejka255

betka631 Pozri príspevok
Ako už napísala Johanka česká superhrubá mzda je vlastne naša celková cena práce. Z toho mi logicky vyplýva, že do nášho DP do r.32 sa dá úhrn príjmov z r.1 Potvrzeni o zdaniteľnej mzde a k vyplneniu r.33 bude potrebné od českého zamestnavateľa vyžiadať Potvrdenie o zrazených odvodoch. Zatiaľ to inač nevidím. Skúsim ešte zájsť na DÚ ...možno poradia. Manžel nemá zatiaľ Potvzení o zdaniteľných príjmoch, ale preventívne som mu poradila, nech si hneď žiada na účtárni aj Potvrzení o zrazených odvodoch...uvidíme ako na to zareaguje mzdárka.
Dobrý deň!
Som tu nová ale už teraz sa mi páči ako si tu všetci navzájom pomáhate. Ja by som tiež potrebovala pomôcť s českým potvrdením o zdaniteľnej mzde /ich superhrubej mzde/ a či naozaj stačí vypočítať odvody /12,5%/ len v pomocných výpočtoch alebo musia mať zamestnanci potvrdenie o odvedených príspevkov do fondov od zam.v ČR
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Nestačí. Potrebujú buď potvrdenie od zamestnávateľa alebo všetky výplatné pásky.
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Presne ako píše Marína, podľa najnovších usmernení z DÚ je potrebné priložiť aj potvrdenie od zamestnávateľa alebo výplatné pásky.
0 0
Ali36 Ali36

Ali36 je offline (nepripojený) Ali36

Ahojte dievčatá prosím Vám neviete či platí, že sa môže vyňať príjem zo závislej činnosti zo zdrojov v zahraničí, ak je tento postup výhodnejší? Neviem sa nikde k tomu dopátrať. Ďakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Pre tých, čo sa trápia s vyplňaním DP z ČR - pomoc od p. Mihála tu :
http://blogy.etrend.sk/mihalblog/dan...2./159433.html
0 0
ROBOTA ROBOTA

ROBOTA je offline (nepripojený) ROBOTA

Tak toto by veľmi zaujímalo aj mňa, lebo výklad poslednej novelizácie nie je nikde zverejnený. Neviem, či môžem použiť vyňatie z prijmu už pri DP za rok 2008. Prosím poraďte.
0 0
andrejka255 andrejka255

andrejka255 je offline (nepripojený) andrejka255

Marína Pozri príspevok
Nestačí. Potrebujú buď potvrdenie od zamestnávateľa alebo všetky výplatné pásky.
a v prípade keď výplatné pásky už nemajú a potvrdenia o odvedených príspevkov český zamestnávateľ nieje ochotný vydávať??? ďakujem
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

ROBOTA Pozri príspevok
Tak toto by veľmi zaujímalo aj mňa, lebo výklad poslednej novelizácie nie je nikde zverejnený. Neviem, či môžem použiť vyňatie z prijmu už pri DP za rok 2008. Prosím poraďte.
Pokiaľ viem, tak až za zdaňovacie obdobie 2009.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

ROBOTA Pozri príspevok
Tak toto by veľmi zaujímalo aj mňa, lebo výklad poslednej novelizácie nie je nikde zverejnený. Neviem, či môžem použiť vyňatie z prijmu už pri DP za rok 2008. Prosím poraďte.
Nemôže byť výklad k niečomu, čo ešte nebolo zverejnené - samotná novela zákona.
0 0
UBIKA25 UBIKA25

UBIKA25 je offline (nepripojený) UBIKA25

Marína Pozri príspevok
Nestačí. Potrebujú buď potvrdenie od zamestnávateľa alebo všetky výplatné pásky.
Mám mzdový list, môže byť?
Ďakujem...
0 0
Tatiana Tatiana

Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

normálka
UBIKA25 Pozri príspevok
Mám mzdový list, môže byť?
Ďakujem...
ale nech ti ho potvrdí zamestnávateľ podpisom a pečiatkou
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať