Zavrieť

Porady

Poľnohospodárska a lesná pôda prenájom

Dobrý deň jeden klient ma nahana, ze vraj polnohospodarska poda a lesy prenajte druzstvam, ci lesnym spolkom su oslobodene od dane. Ja to nikde neviem najst. Prosim ak ma niekto s tym skusenosti, alebo vie o nejakej vyhlaske ci paragrafe, dajte mi vediet. Dakukjem.

Kuko
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    dr.kuko Pozri príspevok
    Dobrý deň jeden klient ma nahana, ze vraj polnohospodarska poda a lesy prenajte druzstvam, ci lesnym spolkom su oslobodene od dane. Ja to nikde neviem najst. Prosim ak ma niekto s tym skusenosti, alebo vie o nejakej vyhlaske ci paragrafe, dajte mi vediet. Dakukjem.

    Kuko
    Ide o DPH.
    Oslobodenie podľa par.38. dodanie a nájom pozemkov (nehnuteľností)...
    Ak prenajíma platiteľ DPH platiteľovi DPH, rozhoduje sa, že prenájom bude od dane oslobodený...
    Ak prenajíma platiteľ DPH neplatiteľovi DPH- prenájom je vždy od dane oslobodený (okrem stavebného pozemku, kt. je vždy v režime DPH)

    anaj555 je offline (nepripojený) anaj555

    anaj555
    Dobrý deň, aj mňa zaujíma táto téma, práve som zdedila na juhu Slovenska nejaké parcely. Niektoré ma v prenájme tamojšie družstvo, daň z prenájmu platí ono. Musím z týchto pozemkov platiť daň z príjmu? Ak áno tak aký je postup, počkám kým ma v katastri zapíšu a pošlú list vlastníctva a ja spíšem s PD zmluvu o prenájme? a daň začnem platiť až mi družstvo niečo zaplatí?
    A čo s pozemkami, kt. niekto využíva a ani neviem kto čo s nimi? Musím za ne platiť daň z nehnuteľnosti ja? Kde sa mám o tieto pozemky zaujímať vôbec neviem čo mám s nimi robiť.
    Ďakujem za (po)radu.
    človiečik Vladimír Ozimý
    anaj555 Pozri príspevok
    Dobrý deň, aj mňa zaujíma táto téma, práve som zdedila na juhu Slovenska nejaké parcely. Niektoré ma v prenájme tamojšie družstvo, daň z prenájmu platí ono. Musím z týchto pozemkov platiť daň z príjmu? Ak áno tak aký je postup, počkám kým ma v katastri zapíšu a pošlú list vlastníctva a ja spíšem s PD zmluvu o prenájme? a daň začnem platiť až mi družstvo niečo zaplatí?
    A čo s pozemkami, kt. niekto využíva a ani neviem kto čo s nimi? Musím za ne platiť daň z nehnuteľnosti ja? Kde sa mám o tieto pozemky zaujímať vôbec neviem čo mám s nimi robiť.
    Ďakujem za (po)radu.
    Nechápem pojem daň z prenájmu platí družstvo????
    Aký príjem máte z pozemkov. Máte zmluvu o prenájme?
    Daň z nehnuteľnosti platí vlastník ale je možnosť že platí nájomca ak ide o nájom dlhší ako 5 rokov. Takže treba bližšie info

    anaj555 je offline (nepripojený) anaj555

    anaj555
    Pardón ospravedlňujem sa, daň z nehnuteľnosti platí družstvo. Ja zatiaľ nemám zmluvu ani nič nedostávam, je to veľmi čerstvé, iba sa popredu informujem, aby som niečo neprešvihla.... Zisk s prenájmu bol asi do 4000,- Sk za rok.

    Janurka je offline (nepripojený) Janurka

    Janurka
    anaj555 Pozri príspevok
    Pardón ospravedlňujem sa, daň z nehnuteľnosti platí družstvo. Ja zatiaľ nemám zmluvu ani nič nedostávam, je to veľmi čerstvé, iba sa popredu informujem, aby som niečo neprešvihla.... Zisk s prenájmu bol asi do 4000,- Sk za rok.
    Príjmy z prenájmu sú uvedené v § 6 ZDP-odst.3. Podľa § 9 odst. 1 písm. h/ sú od dane oslobodené príjmy, ktorých úhrn nepresiahol päťnásobok životného minima platného k 1. januáru príslušného zdaň. obdobia. Ak takto vymedzené príjmy presiahnu 5-násobok život. minima, do základu dane sa zahrnú len príjmy nad takto ustanovenú sumu. Výdavky k príjmom zahrnovaným do ZD sa zistia rovnakým pomerom, ako je pomer príjmov zahrnovaných do ZD k celkovým príjmom. Podrobné vysvetlenie je v DP FO typ B str. 3.

    Poľnohospodárska a lesná pôda prenájom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.