Zavrieť

Porady

Zimolez kamčatský

vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Má niekto tento kríček. My sme dostali 4 sadenice a dosť sme sa tešili, ale dočítala som sa, že nie vždy sú tie plody chutné. V Stárkli píšu, že je to ako čučoriedka, kde je pravda? My si to zasadíme na chate, tak ak to nebude ono, nebude to tam prekážať.
Usporiadat
viktororlik viktororlik

viktororlik je offline (nepripojený) viktororlik

Paráda.
To je to, čo potrebujeme dostať do našich záhrad. V poslednej dobe som zistil, že ľudia už konečne začali prichádzať na to, čo je pre nich dobré. Je totiž lepšie mať v záhrade napr, rakytník, kamčatku a pod. ako kupovať nejaké drahé vitamíny v lekárňach. Nepotrebujeme pri týchto rastlinách používať žiadne chemikálie na ochranu pred škodcami a chorobami.

Asi má na tom svoj podiel aj internet – teda väčšia informovanosť. Mám rakytník už približne 20 rokov, no keď som niekomu ponúkol plody, alebo rastliny, tak záujem bol len veľmi malý. Často som nestihol všetko obrať, tak vždy ostalo niečo pre vtáky a nikto sa do toho nehrnul aby si to pooberal. Teraz je to naopak! Hlásia sa už dopredu, aby si to mohli pooberať. Požiadavky po rastlinách je veľmi veľká.

Čo sa týka kamčatiek, tak je to obdobné. Keď to ochutnajú, tak poväčšinou to chcú mať v záhrade. Niektorí si to kúpia aj preto, aby mali v záhrade niečo netradičné a neskôr prídu na to, že je to vynikajúce.
0 0
kavka123 kavka123

kavka123 je offline (nepripojený) kavka123

ahoj,ma niekto na podarovanie,alebo vymenu 1sadenicku zemelezu kamcatskeho?Neviete ako sa rozmnozuje?Ked pozeram katalogy tak je to neskutocne drahe na moju penazenku....a tak som si zacala stepit ribezle a egrese sama/teda ucim sa/uspesnost mam tak na 50% a velmi sa z toho tesim.Pripravujem si podpniky a zacnem si stepit aj stromceky.
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Potrebuješ minimálne dve rastliny rôznych odrôd aby si sa dočkala úrody
1 0
pablito74 pablito74

pablito74 je offline (nepripojený) pablito74

Ahoj Paloo, mam asi tretim rokom odrody Czelabinka, Duet a Atut (alebo altaj, teraz si nepamätam), celkom nam chutia, hoci citit tu horkost... Pisal si ze pestujes viacej odrôd, keby si si mal vybrat 3 najlepsie, ktore by boli urcene na konzum v cerstvom stave, ktore by to boli ? Planujem rozsirit sortiment ...
PS: Ake mas skusenosti so slovenskymi e-shopami ktore ponukaju zemolezy ? Doporuc, nejaky, kde maju dobry vyber a zarucenu pravost.
PS2: Spominal si ze ich aj mnozis, aka metoda je najlepsia ? Pripadne nepredavas ich ? Ked zmizne sneh, tak ja skusim klasicky potapanie.
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

pablito74 Pozri príspevok
Ahoj Paloo, mam asi tretim rokom odrody Czelabinka, Duet a Atut (alebo altaj, teraz si nepamätam), celkom nam chutia, hoci citit tu horkost... Pisal si ze pestujes viacej odrôd, keby si si mal vybrat 3 najlepsie, ktore by boli urcene na konzum v cerstvom stave, ktore by to boli ? Planujem rozsirit sortiment ...
PS: Ake mas skusenosti so slovenskymi e-shopami ktore ponukaju zemolezy ? Doporuc, nejaky, kde maju dobry vyber a zarucenu pravost.
PS2: Spominal si ze ich aj mnozis, aka metoda je najlepsia ? Pripadne nepredavas ich ? Ked zmizne sneh, tak ja skusim klasicky potapanie.
Odrody Czelabinka, Duet a Atut nie to pravé orechové.Treba skúsiť niečo nové,overené.Odrody tu písať nebudem bola by to lacná,bezpracná reklama pre šopových a iných predajcov
V šopách už nekupujem ušetrím si tým hodne sklamania...
Ja množím odrezkami.Potápaním sa dá asi najjednoduchšie.Mám niečo namnožené nie je problém ak to nebude v stovkách kusov
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Prosím vás, vedel by mi niekto povedať aké sú to odrody-názvy? Vďaka
Snímka4628.jpg  
Snímka4629.jpg  
1/1
0 0
peterslovak peterslovak

peterslovak je offline (nepripojený) peterslovak

Tak pri tomto poradiť by sa asi rovnalo malému zázraku. To ako keby som odfotil kvitnúcu čerešňu, alebo jabloň a pýtal sa, aká je to odroda.
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Ak to máš od tetušky z Malohontu tak to prvé je Wojtek a druhé asi Fialka
3 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

paloo
Ak to máš od tetušky z Malohontu tak to prvé je Wojtek a druhé asi Fialka
Deduško si dobrý, hneď vedel
1 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Díííky, ste dobrí...máte 100 bodov
0 0
J500j J500j

J500j je offline (nepripojený) J500j

A čo vám vari doteraz spali, keď ešte len kvitnú????

Jano
0 0
viktororlik viktororlik

viktororlik je offline (nepripojený) viktororlik

Valcake
Prosím vás, vedel by mi niekto povedať aké sú to odrody-názvy? Vďaka
Ten s tými okrúhlymi listami je pravdepodobne Poľský DUET. Wojtek nemá až tak okrúhle listy. Ten druhý neviem odhadnúť.
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

..z toho s okrúhlymi listmi som práve dnes obrala pár plodov...chutili, som spokojná
0 0
viktororlik viktororlik

viktororlik je offline (nepripojený) viktororlik

Tu na prvom obrázku napravo je môj Duet a ešte má úplne zelené plody. Mám ich pár kríkov no nejak ma chuťou nenadchli hoci nemajú žiadnu horkosť. Majú dosť nevýraznú chuť na rozdiel od takého AMURU, ktorý je na druhom obrázku a je vynikajúci. Neviem či mu chuťou niektorá odrody bude konkurovať. Hoci nie je až tak úrodný ako iné odrody.
Naposledy upravil viktororlik : 26.05.13 at 20:23
Amur_duet.JPG  
1-P1012966.JPG  
1/1
1 0
viktororlik viktororlik

viktororlik je offline (nepripojený) viktororlik

Tuje zase zatiaľ najskorší ALTAJ a neskorší WOJTEK, ktorý je síce úrodný no chuťou nevyniká. Sú už novšie odrody ako už bolo spomenuté. Altaj mi skôr chuťou pripomína černice. Plody sú špicaté a predlžené.
Naposledy upravil viktororlik : 27.05.13 at 21:27
1-P1012190.JPG  
1-P1012289.JPG  
1/1
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Nestihla som ani odfotiť, lebo ich bolo málo...iba sme ochutnali, ale ešte dozrieva /dúfam, že neopadá pokiaľ pôjdeme znovu na chatu/ ..pršíííííí.....zato jahôd sme mali veľa. Aj tak je to pre nás lepšie, lebo normálnym čučoriedkam sa nijak nedarilo...ten druhý krík ešte nerodí, tak uvidíme..
Tvoje sú krásne...
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

Vali, ja mám dva kríky, jeden má menšie listy a aj plody a akonáhle je dozreté tak to padne, ten druhý je krajší väčší a má aj plody väčšie. Som s nimi spokojná. Mám ich od wabiho a skúsim potopiť konárik, lebo synátor si to chváli a hlavne je to prvé ovocie. Píšeš o jahodách naše tiež už začínajú dozrievať, ale je chladno tak to ide pomaly a ty píšeš akoby ste už mali po úrode.
0 0
viktororlik viktororlik

viktororlik je offline (nepripojený) viktororlik

Ak to chcete namnožiť, tak to napichajte 15-20 cm odrezky do kvetináčov a to čo najskôr po odkvitnutí do zmesi borovicovej hrabanky a riečneho piesku. Zakryť to pet fľašami a je to. Dať pozor aby to nespálilo slnko. Takto som začínal ich množiť a úspešne. Poprípade môžete použiť práškový stimulátor.
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Ela,... kdeže po úrode ....jahody mám aj celoročné. Minulý rok sme mali ešte aj v októbri...no bolo už chladno, tak nedozrievali.
Zimolez kamč. mám nasadené na rôznych miestach. Chcem ich dať spolu...kedy je najlepšie presádzať...na jeseň?...či skoro na jar.
Tento malý krík má potom červené plody...sú to brusnice????
Snímka4893.jpg  
0 0
gaspi gaspi

gaspi je offline (nepripojený) gaspi

Ano, malo by ist o brusnice. Iked teda fotka je presne opacne ostrena .
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať