Zavrieť

Porady

zákonný zástupca a odvody

Mám živnosť a musím mať zák.zástupcu.Je to človek, ktorý má tiež živnosť.Ak s ním uzatv.zmluvu na kratší prac čas napr. 5h do týždňa x38Sk=760Sk za mesiac.Aké budem mať odvodové povinnosti-zdravotná, sociálka a DÚ?On má živnosť aké budú moje odvody aký bude vym.základ?Treba ho poprihlasovať kde?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Ak bude mať uzatvorenú pracovnú zmluvu, platia sa všetky odvody do SP. ZP sa síce vypočíta, ale kedže suma poistného bude do 100,- Sk, tak sa neodvedie - až pri ročnom zúčtovaní poistného (prvý krát sa bude robiť za rok 2005 v roku 2006). Čo sa týka daňového úradu, daň bude platiť preddavkovo v prípade, že si nepodpíše Vyhlásenie k dani... . Prihlásiť ho treba na SP - ak je to pred 1.4.2005 tak do 8 dní. Ak bude zmluva podpísaná 1.4.2005 a neskôr tak pred začatím výkonu práce. Čo sa týka vymeriavacieho základu bude ním (veľmi zjednodušene) mzda a náhrada mzdy. V tomto prípade asi tých 760,- Sk.

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    Somij do zdravotnej sa vypočíta odvod za zamestnanca aj zamestnávateľa a keď bude do 100Sk tak ho neodvediem, ale tlačivo pošlem?Alebo za zamestnávateľa odvediem?

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Toto do určitej miery rieši Metodické usmernenie, ktoré hovorí, že ak celková výška preddavku za zamestnanca v danom mesiaci je nižšia ako 100,- Sk, preddavok sa neodvedie a zamestnanec sa vo výkaze uvedie s nulovým preddavok. Čo sa týka odvodu za zamestnávateľa, ktorý je nižší ako 100,-Sk, nie som si istá riešením. Doporučujem opýtať sa na príslušnej pobočke ZP. Zákon to nešpecifikuje.

    lydinka je offline (nepripojený) lydinka

    lydinka
    lydinka
    Ale ak má tvoj zákonný zástupca tiež živnosť, nemusíš s ním uzatvoriť pracovnú zmluvu, ale uzavriete zmluvu medzi dvoma SZČO, kde bude uvedený druh práce, a on ti to raz mesačne vyfakturuje /podľa toho, ako sa dohodnete - musí to buť uvedené v zmluve/, on si odvody platí zo svojej živnosti sám.
    Chcela by som vymazat tento prispevok, ale neviem ako na to, a tak by som chcela POPROSIT RICHARDA,. dnes som bola na zivnostenskom urade a potvrdili mi to, co sa tu rozoberalo niekde v inej teme / MUSI BYT PRACOVNO PRAVNY VZTAH.
    Takze este raz sa ospravedlnujem

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Klikni pri svojom príspevku na Uprav. Ďalej zaškrtni(zelená bodka)Vymazať príspevok a klikni na okienko Vymazať tento príspevok.

    zákonný zástupca a odvody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.