Zavrieť

Porady

prijatá faktúra z Čiech

Ahojte,

chcem sa spýtať, mám takýto príklad:
konateľ nakupoval tovar z Čiech a preberal to od slovenského prepravcu na dobierku: UPS a k tovaru obdržal faktúry 2 a to je jedna vystavená fa v KČ bez DPH a druhá je taká istá v KČ s DPH. Majú rovnaký VS. Neviem čo tým chceli povedať. Neviete mi poradiť čo mám robiť, ako sa mám k tomu správať??? Oni sú v Čechách platcami DPH a my sme tiež platcami DPH. A navyše na faktúre nie je uvedený kurz aký použili. Fa bola vystavená 12. 3. 2008 bez DPH 3774,00 KČ (tá druhá 4491,00 KČ už s ich DPH) a zásielku prevzal od UPC dňa 17. 3. 2008 a zaplatil 4974,00 SKK. Vôbec neviem akým kurzom to prepočítavali, nesedí mi kurz použitý pri úhrade. Ten kurz vraj mal uvedený UPC-sák a neviem odkiaľ ho vykúzlil..

Prosím poraďte mi čo mám vlastne urobiť, ktorá fa je platná a odkiaľ mám zobrať kurz, ktorým to bolo uhradené..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    Ja som mala podobný prípad: išlo však o neplatcu, JU, kúpil DHM od CZ občana, ktorý prevzal v SR od UPC. Doložený bol len príjmový doklad od UPC v SKK /nevedela som vôbec zistiť kurz, pretože to bola cena celá za DHM aj za dopravu/. Žiadala som Fa od UPC, tí ma odkázali na prvotného českého prepravcu, s nimi som si chvíľu dopisovala, sľúbili mi poslať doklad o doprave s použitými kurzami, dodnes neprišiel. Celú dopravu som dala do VNZD:-(

    barbie18 je offline (nepripojený) barbie18

    barbie18
    To je tá istá faktúra, lebo je tam tovar v položkácha a tiež aj doprava. Sú úplne totožné. len jedna je aj s DPH českou a druhá je bez DPH.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    barbie18 Pozri príspevok
    Ahojte,

    chcem sa spýtať, mám takýto príklad:
    konateľ nakupoval tovar z Čiech a preberal to od slovenského prepravcu na dobierku: UPS a k tovaru obdržal faktúry 2 a to je jedna vystavená fa v KČ bez DPH a druhá je taká istá v KČ s DPH. Majú rovnaký VS. Neviem čo tým chceli povedať. Neviete mi poradiť čo mám robiť, ako sa mám k tomu správať??? Oni sú v Čechách platcami DPH a my sme tiež platcami DPH. A navyše na faktúre nie je uvedený kurz aký použili. Fa bola vystavená 12. 3. 2008 bez DPH 3774,00 KČ (tá druhá 4491,00 KČ už s ich DPH) a zásielku prevzal od UPC dňa 17. 3. 2008 a zaplatil 4974,00 SKK. Vôbec neviem akým kurzom to prepočítavali, nesedí mi kurz použitý pri úhrade. Ten kurz vraj mal uvedený UPC-sák a neviem odkiaľ ho vykúzlil..

    Prosím poraďte mi čo mám vlastne urobiť, ktorá fa je platná a odkiaľ mám zobrať kurz, ktorým to bolo uhradené..
    Mne z toho vychádza, že vám to prepočítali kurzom 1,317 =4974/3777.
    Takže platli ste cenu bez DPH a urobte samozdanenie .
    Pozrite ešte či nie je medzi nimi rozdiel , že na jednej máte a na druhej nemáte DIč.Ale to nič nemení.

    barbie18 je offline (nepripojený) barbie18

    barbie18
    Ale odkiaľ zobrali ten kurz sa nedozviem?? teraz neviem či to bol kurz k dátumu vystavenia alebo až keď ten UPC-sák došiel, k tomu dňu. A nemajú oni náhodou nutné uvádzať kurz, ktorým to počítali k tomu dňu?? asi ani nie že?? lebo oni si vystavovali vo vlastnej mene.. čo? a to samozdanenie ako vykonám????
    Ďakujem

    prijatá faktúra z Čiech

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.