Zavrieť

Porady

Daňové hľadisko a účtovne

Prosím Vás vysvetlite mi jednu vec.
Ak mám HV účtovný-zisk.Upravím ho o pripočít.a odpoč.položky na zákl.tých polož.čo mám zaúčtov. a vypočítam daň-zaúčtujem.Ak spravím daňovú výsledovku sedí to.Ale ak pôjdem robiť daň.priznanie PO tam sú ešte položky, ktoré zvyš. a zniž. HV výsledok neúčtovne napr.ak DOsú väčšie ako účtovné, kurz.rozdiely z r.2003 nezahrň.ado zákl.dane.To som naúčtované v účtovníctve namala.Teraz ak toto všetko tie rozdiely čo zaúčtov.mám a tie čo nemám -o to upravím HV pred zdanením v daň.priznaní, tak mi vyjde iný základ ako v súvahe a v daň.výsledovkea iná daň.Ako to robíte, najprv sa robí súvaha výkaz a potom daň.priznanie, ale vlastne potom nesedí daň.výsledovka?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto
    Trocha to máš popletené.:

    Zistiš rozdiel medzi nákladmi a výnosmi v účtovníctve. Vyhotovíš daňové priznanie, kde tento rozdiel uvedieš ako základ dane. Potom tam uvedieš všetky pripočitateľné a odpočítateľné položky k základu dane a vypočítaš daň. Tú zaúčtuješ do účtovníctva.

    To je veľmi stručne, inak sa to v skrátke nedá

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    anto
    Trocha to máš popletené.:

    Zistiš rozdiel medzi nákladmi a výnosmi v účtovníctve. Vyhotovíš daňové priznanie, kde tento rozdiel uvedieš ako základ dane. Potom tam uvedieš všetky pripočitateľné a odpočítateľné položky k základu dane a vypočítaš daň. Tú zaúčtuješ do účtovníctva.

    To je veľmi stručne, inak sa to v skrátke nedá
    Tomu rozumiem ale ide o daň.výsledovku, ktorú mi robí program a tam je iba to teda nákl.a výnosy, ktoré sú zaúčtované, čiže tie, ktoré nie sú zaúčtované ale zniž a zvyš zákl.dane tam nie sú, a tak mi tam vidieť rozdiel medzi daň.prizn.a daň.výsled.Nemám povinnosť účtov.o odlož.dani.

    ingi je offline (nepripojený) ingi

    ingi
    Zuzka, nepoznám Tvoj program, ale po zdanení (zaúčtovaní dane) by ťa mal zaujímať už iba účtovný VH a teda aj výsledovka, z ktorej vychádzaš aj pri vypĺňaní výkazu.

    rosemary je offline (nepripojený) rosemary

    rosemary
    Zuzka ja to robím nasledovným spôsobom: Než ideš rátať daň máš vytlačenú výsledovku, kde je účtovný HV. Tento hodíš do daňového priznania /je to z obratovej predvahy rozdiel medzi 6 a 5 / . Teraz pripočítaš a odpočítaš / v daňovom priznaní/ čo treba. Vypočítanú daň potom zaúčtuješ. Až potom urobíš súvahu a výsledovku prislúchajúcu k daňovému priznaniu.

    Daňové hľadisko a účtovne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.