Zavrieť

Porady

Hľadanie pravdy o 11.septembri

Možno na Poradu táto téma nepatrí, ale prečo nie.
Myslím si, že to patrí na každé fórum, aby malo čo najviac ľudí možnosť vidieť pravdu o tom , čo sa naozaj stalo 11.9.2001 v NY.
Kliknite si na stránku http://911.yweb.sk/ a urobte si názor.
Videl som takmer všetko, čo tam ponúkli a nechcel som tomu veriť, ale fakty sa vyvrátiť nedajú.
Napíšte potom svoj názor.
Naposledy upravil omega2.0 : 07.04.08 at 23:52
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
skaspa Pozri príspevok
A nesmieme zabúdať ani na ďalšiu vec (dúfam, že to nevyznie ako že som xenofób), ale USA je ovládaná židmi, takže pre nich je každý mŕtvy arab dobrý arab. Všetci tak môžu byť spokojní (až na pozostalých).
Sú to proste tie najvyššie hry o akých sa nám ani len nedokáže snívať a pravdu môžno vie len zopár ľudí, všetko ostatné sú len dohady.

Bohu žiaľ, s takýmito vyhláseniami začala aj 2.svetová vojna. Veľká hospodárska kríza prišla Hitlerovi vhod, aby mohol vinu zvaliť na židov. Preto súhlasím s Bastianom, že sa nesmú ľudia jednej národnosti hádzať do spoločného vreca. Nie je to závislé od národnosti, ale od povahy konkrétnych ľudí.
Nemožme kolektívne obviňovať...... To sme tu už zažili, bohu žiaľ. A čo z toho vzniklo? Nevraživosť, ktorá trvá dodnes.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 21.04.08 at 18:17
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

smith Pozri príspevok
Bohu žiaľ, s takýmito vyhláseniami začala aj 2.svetová vojna. Veľká hospodárska kríza prišla Hitlerovi vhod, aby mohol vinu zvaliť na židov. Preto súhlasím s Bastianom, že sa nesmú ľudia jednej národnosti hádzať do spoločného vreca. Nie je to závislé od národnosti, ale od povahy konkrétnych ľudí.
Nemožme kolektívne obviňovať...... To sme tu už zažili, bohu žiaľ. A čo z toho vzniklo? Nevraživosť, ktorá trvá dodnes.
Pokusim sa vysvetlit, preco k takymto uvaham casto dochadza (len hned na zaciatku pripominam, ze s nimi tiez nesuhlasim). Ako som uz pisal aj ja, aj napr. Bastian, Zidia boli vzdy v historii velmi pracoviti ludia - mozno az workholici a to uz v dobach, ked sa tento termin este nepouzival. Nevysedavali nikdy v krcmach, ale od detstva studovali a vzdelavali sa. Milovali umenie a dokazali mu rozumiet. Inklinovali vzdy k intelektualnej praci a spravidla ju vykonavali velmi dobre.

To je dovodom, preco sa vypracovali do spickovych pozicii. Dnes v USA z 10 uspesnych lekarov, pravnikov, majitelov velkych firiem a pod. najdete mozno 8 Zidov, mozno aj viac.

Najvyssia svetova "mafia" - teda uzka skupinka maitelov celeho zbrojneho priemyslu, ktora prostrednictvom US administrativy dnes ovlada cely svet nie je vynimkou. Tych najmocnejsich ludi je mozno nie viac ako 20, alebo 30 a je medzi nimi logicky vacsina Zidov. Ale ak je medzi nimi co i len jeden prislusnik ineho naroda (a som presvedceny, ze je) tak suhlasim s tym, ze nemozno pausalne hovorit o "Zidoch". To je podobne, ako keby sme hovorili, ze na vych. Slovensku vsetky nasilne trestne ciny robia Romovia. Nerobia. Je mozne, ze v niektorych oblastiach je 90% pachatelov lupezi Romov, ale vzdy je nutne hovorit bud o "pachateloch" alebo o konkretnom pachatelovi konkretneho skutku, ktory moze byt podla okolnosti Rom.

Este k problemu, ktory to bol nacrtnuty - ze "Zidia ovladaju Ameriku a cez nu cely svet a snazia sa slikvidovat Arabov". Ja si myslim, ze ziaden inteligentny clovek (a to Zidia nepochybne su) nemoze byt tak naivny, aby sa domnieval, ze nejakou vojnou v Iraku, alebo Afganistane, ci nebodaj pripravovanou vojnou v Irane pomoze Izraelu alebo snad Zidom vo vseobecnosti. Kazdy sudny clovek voperd vie, ze sa tym dosiahne pravy opak. Smrt kazdeho bojovnika, ktory padne rukou agresora dava sancu na zrodenie 20 novych bojovnikov, odhodlanych spravit cokolvek, len aby sa pomstili.

To, ze agresivna politika USA skodi vsetkym obyvatelom USA, navyse vsetkym statom "zapadneho sveta" a znemoznuje Izraelu upokojit situaciu na Blizkom Vychode vedia aj organizatori tychto vojen. Tym su obycajni ludia (ci uz v USA alebo v Izraeli, alebo kdekolvek na svete) uplne ukradnuti. Tito ludia si jednoducho potrebuju prihriat svoju biznis - polievocku, nic viac. Profituju zo stale zhorsujucej sa bezpecnostnej situacie a k jej zhorseniu aktivne prispievaju. Ved - poculi sme nieco napr. pre 15 rokmi o Al-Kaide? Dnes je to uz silna organizacia, ktorej vplyv je umelo rozsirovany aj na uzemia, kde donedavna neposobila (napr. Irak) a stale vznikaju nove a nove teroristicke skupiny ako reakcia na bezpravie, agresiu a upretie prava branit svoju vlast legalnymi prostriedkami.

Je to nieco podobne, ako keby vasa firma vyrabala napr. lyze a 10 rokov by nikde na svete nenasnezilo. To by bola hotova katastrofa nie? Tak ako sa muselo vymysliet umele zasnezovanie, tak sa museli vyfabrikovat aj umele hrozby, umely 11. september, len aby sa "vleky" mohli znova zapnut.

Nehovorme prosim o Zidoch, ale o uzkej skupine ludi, ktori ovladaju svet. Ja som presvedceny, ze nie su vsetci z nich Zidia, a aj keby boli, tak je to v podstate jedno, pretoze zaujmy Zidov v ziadnom pripade nereprezentuju.
0 0
icemonika icemonika

icemonika je offline (nepripojený) icemonika

nikto...zatiaľ :)
misomiso Pozri príspevok
A co s tym chces urobit?

Ja som to tu uz pisal do temy o Osviencime, pred 5 rokmi som bol jeden z cca asi 200 ludi, z celeho Slovenska, ktori boli ochotni vytiahnut nohy z papuc, vypnut telku a ist demonstrovat proti zapojeniu nasej armady do agresie v Iraku.

Takisto som (mozno ako jediny Slovak) vypovedal zivotnu poistku u Amslico, aj s uvedenim dovodu, aby som nepodporoval US ekonomiku, ktora umoznuje tejto krajine zabijat.

To je vsetko. Co sa da spravit viac? Napis, rad sa necham inspirovat
Dobré je už to, že ľudia reagujú. Veď úplne by stačilo, keby každý otvoril oči a nestaral sa len o seba. Ak by sa každý človek zaujímal o svet vôkol seba, určite by to nevyzeralo tak ako teraz.

Ale každý by mal reagovať v rámci svojích možnosti, svojej sféry pôsobenia. Napríklad nedávno som bola na besede s Irenou Brežnou, spisovsteľka, ktorá emigrovala do Švajčiarka, ktorá rozprávala ako odišla do Čečenska, lebo mala možnosť napísať o živote žien,ktoré sú obklopené vojnou.
Len využila príležitosť, nestrčila hlavu do piesku. Od takých ľudí by sme sa mali učiť.
Rovnako aj v škole sa učíme o mnohých autoroch, ktorí nepísali o láske, ale bezprostredne reagovali na svetové dianie vo svojích básniach.

A ak sa pýtaš, čo sa dá spraviť viac, myslím že si toho spravil dosť na rozdiel od ľudí, ktorí sú nečinný.

Len tak ďalej.
A ako budem bojovať ja? Možno písať...ak sa podarí. Ak nie, tak aspoň budem vyjadrovať svoj názor nahlas.
0 0
omega2.0 omega2.0

omega2.0 je offline (nepripojený) omega2.0

icemonika Pozri príspevok
Dobré je už to, že ľudia reagujú. Veď úplne by stačilo, keby každý otvoril oči a nestaral sa len o seba. Ak by sa každý človek zaujímal o svet vôkol seba, určite by to nevyzeralo tak ako teraz.

Ale každý by mal reagovať v rámci svojích možnosti, svojej sféry pôsobenia. Napríklad nedávno som bola na besede s Irenou Brežnou, spisovsteľka, ktorá emigrovala do Švajčiarka, ktorá rozprávala ako odišla do Čečenska, lebo mala možnosť napísať o živote žien,ktoré sú obklopené vojnou.
Len využila príležitosť, nestrčila hlavu do piesku. Od takých ľudí by sme sa mali učiť.
Rovnako aj v škole sa učíme o mnohých autoroch, ktorí nepísali o láske, ale bezprostredne reagovali na svetové dianie vo svojích básniach.

A ak sa pýtaš, čo sa dá spraviť viac, myslím že si toho spravil dosť na rozdiel od ľudí, ktorí sú nečinný.

Len tak ďalej.
A ako budem bojovať ja? Možno písať...ak sa podarí. Ak nie, tak aspoň budem vyjadrovať svoj názor nahlas.
Velmi si vazim tvoj nazor a som rad, ze sa stale zapajate do tejto temy.
Ja sa len obavam, aby sme naozaj nedopadli ako v Aktoch X , alebo v Matrixe s implantovanymi cipmi, ktore uz obsahuju aj nove pasy.
Budeme naozaj niekedy otrokmi jednej svetovej vlady?
Dufam , ze sa to nestane.
0 0
jozefstefan jozefstefan

jozefstefan je offline (nepripojený) jozefstefan

Stane sa.
Ved ocividne k tomu spejeme. Predpovedal som to uz pred par rokmi, ale nikto mi neveril. Tak tu je dokaz. Vsetko robia zato, aby vedeli kazdeho kontrolovat. Pozrite sa na filmy: podla vas, odkial maju take zaujimave napady filmary o buducnosti? Pozrite si film z 80-ich rokov, potom z 90-ich rokov, potom z roku 2000? Nezda sa vam nieco povedome? Mate pravdu: vela veci z toho tu uz mame. Takze predpoklad je, ze to, co nam teraz serviruju, je len na to, aby sme sa na to vopred pripravili, aby to uz bolo pre nas nieco zname, aby sme to prijali ako samozrejmost.
Treba otvorit oci a porozhliadnut sa okolo. Naco je nam dobre, ze sa spajaju narody? V podstate na nic, pre ludi je to jedno. Ale tu sa naozaj jedna o moc, o kontrolu ludi. Kazdeho cloveka.
Konroluju nas vsade, pod zamienkou terorizmu. Bu-bu-bu. Kazdy moze byt terorista. Nasadme kamery, kontrolujme vsetko.
Vedeli ste napr. to, ze kontroluju aj vase spotrebitelske zvyky? Marketing funguje na tomto. vselijeke ankety, pokladnice napojene na centralnu databazu a server, ktory vyhodnocuje nakupne zvyklosti, kamery v obchodoch. Chcu stopovat aj kazdeho na internete: na aku stranku chodi, kolko casu tam pobudne, kam ide dalej z tej stranky, co ho zaujima a takto krasne vyprofiluju kazdeho z nas. Chcu stopovat a citat aj nase e-maily. Vstupuju do nasho sukromia. Ak by chceli, kazdeho by vedeli sledovat aj cez satelity. Paci sa vam to? Dokedy este?
0 0
omega2.0 omega2.0

omega2.0 je offline (nepripojený) omega2.0

Je to silne jozefstefan , co tu pises, ale uplne s tebou suhlasim, az mam z toho strach.
0 0
trevis trevis

trevis je offline (nepripojený) trevis

Inak kolko z vas vedelo, ze 9/11 padli 3 vyskove budovy? O WTC1 a 2 vedeli(videli) vsetci, ale WTC7, ta ako keby ani nexistovala, nikde ani zmienka, hlavne v "oficialnych" vladnych dokumentoch co mali 9/11 vysvetlit.
0 0
icemonika icemonika

icemonika je offline (nepripojený) icemonika

nikto...zatiaľ :)
omega2.0 Pozri príspevok
Budeme naozaj niekedy otrokmi jednej svetovej vlady?
Dufam , ze sa to nestane.

dúfaš???? veď sa to už pomaly deje. čo taká EÚ??? a predčasom sme jej odovzdali ďalšie právomoci podpísaním Lisabonskej zmluvy!!!

a to že pravda o 11. septembri sa ututlala, lebo média neinformujú...
to isté sa deje aj u nás, keď si vláda upevnila moc, a oslabila média tlačovým zákonom.

VITAJ V AKTOCH X!!!
0 0
omega2.0 omega2.0

omega2.0 je offline (nepripojený) omega2.0

icemonika Pozri príspevok
dúfaš???? veď sa to už pomaly deje. čo taká EÚ??? a predčasom sme jej odovzdali ďalšie právomoci podpísaním Lisabonskej zmluvy!!!

a to že pravda o 11. septembri sa ututlala, lebo média neinformujú...
to isté sa deje aj u nás, keď si vláda upevnila moc, a oslabila média tlačovým zákonom.

VITAJ V AKTOCH X!!!
Ja viem, co sa tu deje.
Viem o tom , ze sa vytvorila severoamericka unia, pravdepodobne bude aj africka unia a aj azijska unia. No a potom spolu s europskou uniou vznikne jedna svetova unia a svetova vlada. Zopar mocnych ludi, ktori stoja aj za 9/11, bude vladnut svetu. Asi k tomu spejeme, ale co s tym vieme urobit?
Ako sa branit?
Ja nechcem Matrix a ani Akty X !!!
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

omega2.0 Pozri príspevok
Ja viem, co sa tu deje.
Viem o tom , ze sa vytvorila severoamericka unia, pravdepodobne bude aj africka unia a aj azijska unia. No a potom spolu s europskou uniou vznikne jedna svetova unia a svetova vlada. Zopar mocnych ludi, ktori stoja aj za 9/11, bude vladnut svetu. Asi k tomu spejeme, ale co s tym vieme urobit?
Ako sa branit?
Ja nechcem Matrix a ani Akty X !!!
Neviem, v akom veku ste vy, ale mna pred tymto ochrani prirodzena smrt.
0 0
omega2.0 omega2.0

omega2.0 je offline (nepripojený) omega2.0

misomiso Pozri príspevok
Neviem, v akom veku ste vy, ale mna pred tymto ochrani prirodzena smrt.
Tiez neviem v akom ste veku vy, ale ja sa obavam, ze pri mojich 35 rokoch, ma prirodzena smrt nevyslobodi.
A ked aj ano, tak co nase deti a deti nasich deti?

0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

jozefstefan Pozri príspevok
Stane sa.
Ved ocividne k tomu spejeme. Predpovedal som to uz pred par rokmi, ale nikto mi neveril. Tak tu je dokaz. Vsetko robia zato, aby vedeli kazdeho kontrolovat. Pozrite sa na filmy: podla vas, odkial maju take zaujimave napady filmary o buducnosti? Pozrite si film z 80-ich rokov, potom z 90-ich rokov, potom z roku 2000? Nezda sa vam nieco povedome? Mate pravdu: vela veci z toho tu uz mame. Takze predpoklad je, ze to, co nam teraz serviruju, je len na to, aby sme sa na to vopred pripravili, aby to uz bolo pre nas nieco zname, aby sme to prijali ako samozrejmost.
Treba otvorit oci a porozhliadnut sa okolo. Naco je nam dobre, ze sa spajaju narody? V podstate na nic, pre ludi je to jedno. Ale tu sa naozaj jedna o moc, o kontrolu ludi. Kazdeho cloveka.
Konroluju nas vsade, pod zamienkou terorizmu. Bu-bu-bu. Kazdy moze byt terorista. Nasadme kamery, kontrolujme vsetko.
Vedeli ste napr. to, ze kontroluju aj vase spotrebitelske zvyky? Marketing funguje na tomto. vselijeke ankety, pokladnice napojene na centralnu databazu a server, ktory vyhodnocuje nakupne zvyklosti, kamery v obchodoch. Chcu stopovat aj kazdeho na internete: na aku stranku chodi, kolko casu tam pobudne, kam ide dalej z tej stranky, co ho zaujima a takto krasne vyprofiluju kazdeho z nas. Chcu stopovat a citat aj nase e-maily. Vstupuju do nasho sukromia. Ak by chceli, kazdeho by vedeli sledovat aj cez satelity. Paci sa vam to? Dokedy este?
Dúfam, že sa to nikdy nestane... bolo by to pre ľudstvo strašné, keby bolo povinné nechať si implantovať nejaký čip. Aj keď verím tomu, že keby to spojili s oblbovaním ľudí, že im to zlepší pamäť, umožní jeho vyhľadanie pri nejakom nešťastí... že by si to ľudia sami začali pýtať. Len potom čo bude s tými ľuďmi čo to odmietnu? Už v niektorých filmoch bolo ukázané, že časť ľudí ktorá sa odmietla riadiť ich pravidlami, sa musela skrývať pod zemou v kanáloch...
Je isté, že by nejaký prísny systém sledovania (čipy, kamery) dokázal odstrániť väčšinu trestných činov (zlé vlastnosti človeka asi nie), ale potom by sa to už začalo podobať skôr na nejaký program, kde je presne určené čo, kde, ako a súkromie by vlastne prestalo existovať.
0 0
icemonika icemonika

icemonika je offline (nepripojený) icemonika

nikto...zatiaľ :)
misomiso Pozri príspevok
Neviem, v akom veku ste vy, ale mna pred tymto ochrani prirodzena smrt.
mam 22

ako píše omega2.0 čo budúce generácie ľudí??

a čo po smrti??? možnosti je veľa! najväčšia sranda by bola reinkarnácia a to by sme na tom boli fakt zle, ak svet speje týmto smerom

ale vážne, boli by sme sebeckí, keby sme sa na všetko vykašľali. a ako som už písala, každý musí bojovať v rámci svojích možnosti.
0 0
icemonika icemonika

icemonika je offline (nepripojený) icemonika

nikto...zatiaľ :)
Bastian Pozri príspevok
Dúfam, že sa to nikdy nestane... bolo by to pre ľudstvo strašné, keby bolo povinné nechať si implantovať nejaký čip. Aj keď verím tomu, že keby to spojili s oblbovaním ľudí, že im to zlepší pamäť, umožní jeho vyhľadanie pri nejakom nešťastí... že by si to ľudia sami začali pýtať. Len potom čo bude s tými ľuďmi čo to odmietnu? Už v niektorých filmoch bolo ukázané, že časť ľudí ktorá sa odmietla riadiť ich pravidlami, sa musela skrývať pod zemou v kanáloch...
Je isté, že by nejaký prísny systém sledovania (čipy, kamery) dokázal odstrániť väčšinu trestných činov (zlé vlastnosti človeka asi nie), ale potom by sa to už začalo podobať skôr na nejaký program, kde je presne určené čo, kde, ako a súkromie by vlastne prestalo existovať.
alebo skutočne skončíme v kanáloch
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Ako by sa dalo bojovať proti tým megaspoločnostiam? Jediný kto dokáže ťahať nitky sú práve oni. Vedia vyvolať šialenstvo aby ľudia začali kupovať, predávať, bojovať...

Dalo by sa vôbec dosiahnuť to, aby ľudia prestali nakupovať v niektorých obchodoch, niektoré značky, neotvárali si účty v niektorých bankách, netankovali na niektorých čerp. Staniciach, nepozerali niektoré TV stanice atď.? Boli by ľudia schopný sa takto spoločne dohodnúť na niečom takomto? Otázne je, či by to malo nejaký efekt. Zisky by im určite klesli, ale asi by ich to nepoložilo na kolená. Potom by hľadali cesty ako „stratený“ zisk dohnať, čo by pocítili ľudia na vlastnej koži...
0 0
icemonika icemonika

icemonika je offline (nepripojený) icemonika

nikto...zatiaľ :)
Bastian Pozri príspevok
Ako by sa dalo bojovať proti tým megaspoločnostiam? Jediný kto dokáže ťahať nitky sú práve oni. Vedia vyvolať šialenstvo aby ľudia začali kupovať, predávať, bojovať...

Dalo by sa vôbec dosiahnuť to, aby ľudia prestali nakupovať v niektorých obchodoch, niektoré značky, neotvárali si účty v niektorých bankách, netankovali na niektorých čerp. Staniciach, nepozerali niektoré TV stanice atď.? Boli by ľudia schopný sa takto spoločne dohodnúť na niečom takomto? Otázne je, či by to malo nejaký efekt. Zisky by im určite klesli, ale asi by ich to nepoložilo na kolená. Potom by hľadali cesty ako „stratený“ zisk dohnať, čo by pocítili ľudia na vlastnej koži...
zrejme sme v labyrinte, z ktorého niet úniku. ale ak nič nespravíme, pasivita nás pohlti. neviem ale ja nechcem, aby som si v starobe vyčítala, že som sa len prizerala, kam svet speje. a už vôbec nechcem, aby mi ti vyčítali moje deti.
0 0
icemonika icemonika

icemonika je offline (nepripojený) icemonika

nikto...zatiaľ :)
som zavisla na porade

o chvíľu mám písomku a ešte som sa do toho nepozrela kvôli porade
0 0
omega2.0 omega2.0

omega2.0 je offline (nepripojený) omega2.0

icemonika Pozri príspevok
som zavisla na porade

o chvíľu mám písomku a ešte som sa do toho nepozrela kvôli porade
Som velmi rad, ze ta aj tato tema na porade zaujala, ale mala by si sa aj ucit.
0 0
icemonika icemonika

icemonika je offline (nepripojený) icemonika

nikto...zatiaľ :)
omega2.0 Pozri príspevok
Som velmi rad, ze ta aj tato tema na porade zaujala, ale mala by si sa aj ucit.
šak už idem!!! a držte mi všetci palce!!!
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Bastian Pozri príspevok
Dalo by sa vôbec dosiahnuť to, aby ľudia prestali nakupovať v niektorých obchodoch, niektoré značky, neotvárali si účty v niektorých bankách, netankovali na niektorých čerp. Staniciach, nepozerali niektoré TV stanice atď.? ...
Musím sa pochváliť, že mne sa to darí.... Asi 3 mesiace sa mi úspešne darí bojkotovať jednu z našich TV a a už vyše roka nenakupujem v 2 obch. spoločnostiach.....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať