Zavrieť

Porady

Nezamestnaný a dohoda

Pekný deň, prosím Vás môže mi niekto poradiť, ak zamestnám zamestnanca na dohodu o vykonaní práce a je evidovaný na úrade práce - musí mať príjem 800 Sk týždenne a pracovný čas 16 h? Ak má vyšší príjem, alebo ak viac hodín do týždňa robí, kto za to zodpovedá? Zamestnanec alebo zamestnávateľ? A čo ak sa neprizná k tomu že je evidovaný?
Usporiadat
INGRID KRIŽANOVSKÁ INGRID KRIŽANOVSKÁ
Janka6685
Tak sa pýtam znova: ak mu tú daň zrazím a on si potom urobí DP, tú daň mu vrátia?
ak nebude mať iné príjmy a príjem z DoVP nepresiahne nezdaniteľnú časť na danovníka
tak áno
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
INGRID KRIŽANOVSKÁ
ak nebude mať iné príjmy a príjem z DoVP nepresiahne nezdaniteľnú časť na danovníka
tak áno
Ďakujem. To som chcela vedieť.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Mám ešte jednu otázku ohľadom "nezamestnaných a dohôd": Ak je človek evidovaný na ÚP a začne pracovať na dohodu o VP musí to ísť oznámiť ÚP. Musí si ale túto povinnosť splniť aj evidovaný, ktorý z ÚP nepoberá žiadne dávky? A platí pre neho aj to, že nesmie zarobiť viac ako 800,- týždenne a odrobiť viac ako 16 hod. týždenne?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Musí to oznámiť, aj keď nepoberá žiadne dávky a platí pre neho hranica 64 hodín a 3200 Sk mesačne. 800 Sk a 16 hod.týždenne platilo do 31.3.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
somij
Musí to oznámiť, aj keď nepoberá žiadne dávky a platí pre neho hranica 64 hodín a 3200 Sk mesačne. 800 Sk a 16 hod.týždenne platilo do 31.3.
3200,- je hrubý príjem, však?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Áno .
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
somij
Áno .
Nebolo by výhodnejšie, ak by sa taký človek odhlásil z ÚP? Bol by dobrovolne nezamestnaný a vtedy by za neho štát platil zdravotné poistenie? Alebo sa mýlim?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Zatiaľ by platil, ale od 1.8. nie.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Či vlastne myslíš, že by nebol na úrade práce a mal by pracovný pomer do 3200 Sk a do 64 hodín ? To by nebol dobrovoľne nezamestnaný, ale zamestnaný. Myslím, že by nemal o nič prísť, iba ak o možnosť bezplatných školení. Takže je asi lepšie sa z ÚP odhlásiť.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
No dúfam, že je to tak, lebo to zisťujem pre svokru a keď to nebude dobré, tak bude zle

Keby som mohla poprosiť milých poraďákov, aby sa k tomuto vyjadrili...Ďakujem
0 0
evae evae

evae je offline (nepripojený) evae

tych 3200,- je maximum, nemoze mat viac. ja mam tiez asi dvoch co takto odrobia raz za cas par hodin.
a fakt to musia hlasit? teda nie je to moja vec, ale myslim, ze ti moji to nehlasili
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Či to musia hlásiť - pozri príspevok č.43.
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

somij
Či to musia hlásiť - pozri príspevok č.43.
Musia nahlásiť na úrad práce každú zmenu, t.z. aj to že pracuje na DVP. Ak by to neurobil tak nesplní menovaný § a jeho práca je považovaná za nelegálnu prácu so všetkými následkami pre neho aj organizáciu.
0 0
ekin ekin

ekin je offline (nepripojený) ekin

ak splnia podmienky, tak ano, cize podaju DP, maju nárok /ak majú/ na odpoč.položku a požiadajú o vrátenie...A v máji to dostanú späť
0 0
Slavka Slavka

Slavka je offline (nepripojený) Slavka

Podľa môjho názoru, sa za dohodu platia peniaze za dohodnutú prácu a hodiny , prémie sa vyplacajú zamestnancom na pracovnú zmluvu, neviem ako by si to obhajovala pred kontrolou , že dohodárom dávate prémie. Kvalifikovali by to ako obchádzanie zákona / neplatenie odvôdov do soc. poisťovne/, tak to funguje aspoň u nás.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Vrátim sa k mojej otázke: mala by sa osoba evidovaná na ÚP, ktorá nepoberá žiadne dávky odhlásiť, keď chce pracovať na DoVP ak chce zarobiť viac ako 3200,- a odrobiť viac ako 64 hod. za mesiac? Malo by to pre ňu nejaké nevýhody? Prosím poraďte mi, lebo je to pre moju svokru. Prosííííííííííííííííííííííí íím
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Je niekte v zákone že DoVP s nezamestnaným sa uzatvárajú len na 1 mesiac?
0 0
garter garter

garter je offline (nepripojený) garter

Luna
Je niekte v zákone že DoVP s nezamestnaným sa uzatvárajú len na 1 mesiac?
To nie je dané, môžeš aj do konca roka. Len musíš dodržať neprekročiť limit 300 hodín ročne a ešte ustanovenie § 6 ods. 2 písm. d zákona č. 5/2004 o službách zamestnanosti (ako to tu už bolo spomínané - najviac 64 hodín mesačne a nepresiahnúť mesačný príjem 3200,-- Sk)
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Mám teraz kontrolu zo SP a tvrdia vraj ,že dohody musia byť uzatvorené len na 1 mesiac.Čo vy nato? Ja mám uzatvorené DoVP s nezamestnaným v trvaní od 1.5.2005 do 30.6.2005.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Majú to nejako pomýlené. Ak ide o dohodu o vykonaní práce, tak predsa nikde nie je napísané, že tá práca musí byť dokončená za mesiac. Alebo to myslia len u nezamestnaného? Ale ani tak si neviem predstaviť, z čoho vychádzajú!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať