Zavrieť

Porady

Nezamestnaný a dohoda

Pekný deň, prosím Vás môže mi niekto poradiť, ak zamestnám zamestnanca na dohodu o vykonaní práce a je evidovaný na úrade práce - musí mať príjem 800 Sk týždenne a pracovný čas 16 h? Ak má vyšší príjem, alebo ak viac hodín do týždňa robí, kto za to zodpovedá? Zamestnanec alebo zamestnávateľ? A čo ak sa neprizná k tomu že je evidovaný?
Usporiadat
vieraaaa vieraaaa

vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

tweedle Pozri príspevok
dobrý deň,
zamestnali sme na dohodu človeka evidovaného na úrade práce. Akú najvyššiu mzdu mu môžeme dať? Koľko hodín môže odpracovať mesačne?
Najviac môže zarobiť 136,38 €, hodiny nie sú obmedzené z dôvodu úradu práce, ale Zákonníkom práce.
Aj tu sa rozoberali dohody a ostatné náležitosti okolo nich:
http://www.porada.sk/t141035-dohoda-...ani-prace.html
http://www.porada.sk/t132666-dohoda-...ani-prace.html
http://www.porada.sk/t94812-p15-doho...-cinnosti.html
4 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
tweedle Pozri príspevok
Tých 136,38 je v hrubom alebo v čistom?
Odpoveď je tu:
http://www.porada.sk/t119475-p2-neza...-a-dohoda.html
(príspevok č. 17 od veronikasad)
4 0
vieraaaa vieraaaa

vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

Napr.
Rozšírenie okruhu fyzických osôb, ktorým sa zabezpečuje stravovanie a ktorým bude zamestnávateľ prispievať na stravovanie
Podľa § 152 ods. 7 písm. c) Zákonníka práce zamestnávateľ so súhlasom zástupcov zamestnancov

rozširuje okruh byzických osôb
o spoločníkov a konateľov s.r.o, ak nie sú zamestnancami v pracovnom pomere a zamestnancov pracujúcich pre spoločnosť na základe dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru,
ktorým zabezpečí stravovanie a ktorým bude prispievať na stravovanie podľa odseku 3 tohto paragrafu. Podľa tohto odseku zamestnávateľ prispieva na stravovanie v sume najmenej 55 % ceny jedla, najviac však na každé jedlo do sumy 55 % stravného poskytovaného pri pracovnej ceste v trvaní 5 až 12 hodín, podľa osobitného predpisu.

Podpis štatutárneho zástupcu spoločnosti: .........................

Súhlas zástupcov zamestnancov: J. Hraškovie ........................
A. Nováková .......................
X. Xxxxxxxxxxx .......................
Z. Zyyyyyyyyyy .......................

Horná Dolná 21. 6. 2010
(úpravu si treba troška učesať, lebo mi ju to rozhodilo)
3 0
Zvalik Zvalik

Zvalik je offline (nepripojený) Zvalik

večná optimistka, ale už na hrane ... ...viac
dohoda o vykonaní práce - najvyššia odmena 136,38€ a nesmie presiahnuť 350 hod. v kalendárnom roku
2 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
gven75 Pozri príspevok
Ahojte, prosím o potvrdenie: Takže zamestnali sme dohodárov na DoVP (sú evidovaný na ÚP):
1. zmluvu majú od 15.6. do 31.8.2010, no neoznámili to na ÚP... čo môžu urobiť ak to neoznámili? šef odomňa chce, aby som im urobili novú zmluvu iba čisto pre ÚP od dnešeného dátumu, no evidovaný v SP sú od 15.6., viem, že to nemôžem, no neviem čo iné urobiť???
viď príspevok č. 39 (brčko):http://www.porada.sk/t86108-p4-podpo...-z-dohody.html
2. Môžu mať dohody o VP vystavené ako: odmenu majú 1,7 €/hod a splatná je mesačne... tak sme to dali môže byť??? PROSIM!!! áno
3. a tá max odmena 136,38 € ked su odmenovaní mesačne, tak stačí ak to dodržím v mesiaci nie, myslím, že sa nemyslí celková odmena za celu dohodu??? odmenu 136,38 Eur treba dodržiavať mesačne
ĎAKUJEM ZA SKORU ODPOVEĎ!!! SURNEEEE!!! ))
v texte
2 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
gven75 Pozri príspevok
Ahojte, prosím o potvrdenie: Takže zamestnali sme dohodárov na DoVP (sú evidovaný na ÚP):
1. zmluvu majú od 15.6. do 31.8.2010, no neoznámili to na ÚP... čo môžu urobiť ak to neoznámili? šef odomňa chce, aby som im urobili novú zmluvu iba čisto pre ÚP od dnešeného dátumu, no evidovaný v SP sú od 15.6., viem, že to nemôžem, no neviem čo iné urobiť??? v tomto prípade by som doporučila, ak už na ÚP odovzdali dohody od dnešného dátumu, spraviť ešte jednu od 15.6. do včera, ak ich ešte neodovzdali, tak doporučujem urobiť DoVP od 15.6., kedy boli aj prihlásený na SP.2. Môžu mať dohody o VP vystavené ako: odmenu majú 1,7 €/hod a splatná je mesačne... tak sme to dali môže byť??? PROSIM!!!
3. a tá max odmena 136,38 € ked su odmenovaní mesačne, tak stačí ak to dodržím v mesiaci nie, myslím, že sa nemyslí celková odmena za celu dohodu???
ĎAKUJEM ZA SKORU ODPOVEĎ!!! SURNEEEE!!! ))
no neodovzdali asi ešte nijake dohody a ak odovzdaju tie od 15.6. tak nebude z toho problem, ked to mali urobiť už deň pred nástupom???
Podľa mňa, ak neoznámili úradu deň vopred, že nastupujú na dohodu, úrad práce ich vyradí z evidencie (myslím si, že je to § 36 ods. 1 písm. n) zákona č. 5/2004 Z. z. o zamestnanosti v znení neskorších predpisov)
2 0
vieraaaa vieraaaa

vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

Stravné dohodárom môžete poskytnúť na základe par. 152 ods. 7 písm. c) Zákonníka práce.
viď téma na porade - prísp. č. 7 od "Lubaba"
http://www.porada.sk/t140585-dohodar...ml#post1409606
2 0
vieraaaa vieraaaa

vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

gven75 Pozri príspevok
OK rozumiem, no ak to nemáme nikde spísané ani v interných predpisoch proste len im to zapíšme do DoVP??? bude to OK, proste je to dobrá vôľa zam-ľa nie?
7) Zamestnávateľ môže po prerokovaní so zástupcami zamestnancov
a) upraviť podmienky, za ktorých bude zamestnancom poskytovať stravovanie počas dovolenky, prekážok v práci, alebo inej ospravedlnenej neprítomnosti zamestnanca v práci,
b) umožniť stravovať sa zamestnancom, ktorí pracujú mimo rámca rozvrhu pracovných zmien za rovnakých podmienok ako ostatným zamestnancom,
c) rozšíriť okruh fyzických osôb, ktorým zabezpečí stravovanie, a ktorým bude prispievať na stravovanie podľa odseku 3.

Zo zákona nevyplýva poskytovať stravovanie, len ak by si mala zástupcov zamestnancov a bolo by to prerokované s nimi a podchytené.
_________
<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><o:p>Ale zamestnávateľ to musí mať odsúhlasené zástupcami zamestnancov, príp. odbormi, číže to treba prerokovať, urobiť zápis a dať podpísať zástupcom zamestnancov alebo odborov. Nestačí to uviesť do DoVP.</o:p>
Odsúhlasené to musí byť pred tým, ako začnete poskytovať stravu týmto dohodárom.
2 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

keri Pozri príspevok
Ma narok nezamestnaný na odpočet nezdanitelnej ciastky?
Student ukoncil strednu skolu v roku 2008/2009, od septembra 2010 nastupuje na VS. Momentalne nie je prihlaseny na UP. Zamestnali sme ho na dohodu, ma narok na odpocitelnu polozku?
Dakujem.
Má, ak podpíše u vás vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov (a nemá ho súčasne podpísané u iného zamestnávatela)
2 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

wiktoria1989 Pozri príspevok
ahojte ja by som sa chcela spitat ze ja som si zmenila trvali pobyt a dostavam 62,50eur na byvanie.a chodim sa aj halasit chodila som aj na brigadu v marci som dostala 120,06eur a zastavili mi v socialke tich 62,50eur.a chcela by som sa opitat ze na urade prace kde sa chodim hlasit povedali mi ze pozeraju hrubu a nie cisti zarobok.136,52 sa mi zda je hruba a cista je 120,05eur.a ja jedno nechapem ze preco mi zastavili penieze co dostavam ked som mala viplatu 120,06eur.dufam ze mi viete poradit.dakujem ahojte
Pretože už si si svojím pričinením vyriešila svoju hmotnú núdzu a zarobila si si, preto ti zastavili dávku v hmotnej núdzi.

http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a...ml?page_id=226
2 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

tweedle Pozri príspevok
Tých 136,38 je v hrubom alebo v čistom?
v hrubom
1 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
altt Pozri príspevok
aahojte...a čo v prípade ak ma manžel zamestná na dohodu o vykonaní práce - ja budem na UP a poberať podporu... jasné že v dohode bude min. mzda....musia byť aj hodiny dodržané?? ide o to, že mame obchodík a budem tam sedieť ja nie manžel...(denne cca 8 hod.)takže to bude určite viac ako tých 350 hod. ročne.. chcela by som dobrať podporu a potom začať podnikať..takže ide o tých 6 mesiacov.... môžu manžela nejako pokutovať..alebo ako sa to rieši v takomto prípade?? čo odporúčate?
Na dohodu o vykonaní práce nesmieš prekročiť zákonom stanovenú hranicu - teda 350 hodín. Ak by sa tak stalo a prišla by mu kontrola napr. z Inšpektorátu prácu môže dostať pokutu.
V dohode nemôžeš mať minimálnu mzdu, keď si evidovaná na úrade práce môžeš maximálne za mesiac zarobiť 136,38 Eur v hrubom, aby ťa nevyradili.
Tých 350 hodín môžeš mať aj za obdobie tých 6 mesiacov, treba si to vyrátať, koľko mesačne ti vychádza hodín odpracovať.
1 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

gven75 Pozri príspevok
Ahojte, prosím o potvrdenie: Takže zamestnali sme dohodárov na DoVP (sú evidovaný na ÚP):
1. zmluvu majú od 15.6. do 31.8.2010, no neoznámili to na ÚP... čo môžu urobiť ak to neoznámili? šef odomňa chce, aby som im urobili novú zmluvu iba čisto pre ÚP od dnešeného dátumu, no evidovaný v SP sú od 15.6., viem, že to nemôžem, no neviem čo iné urobiť??? v tomto prípade by som doporučila, ak už na ÚP odovzdali dohody od dnešného dátumu, spraviť ešte jednu od 15.6. do včera, ak ich ešte neodovzdali, tak doporučujem urobiť DoVP od 15.6., kedy boli aj prihlásený na SP.
2. Môžu mať dohody o VP vystavené ako: odmenu majú 1,7 €/hod a splatná je mesačne... tak sme to dali môže byť??? PROSIM!!!
3. a tá max odmena 136,38 € ked su odmenovaní mesačne, tak stačí ak to dodržím v mesiaci nie, myslím, že sa nemyslí celková odmena za celu dohodu???
ĎAKUJEM ZA SKORU ODPOVEĎ!!! SURNEEEE!!! ))
len doplnenie
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mzdarka renca Pozri príspevok
len doplnenie
K doplneniu. Platí novela zákona o službách v nezamestnanosti - prácu na dohodu uchádzač o zamestnanie nahlasuje na UP pred začiatkom výkonu práce. Ak tak neurobil - porušil podmienky a bude vyradený z evidencie. UP je prepojený so SP, ak odišla prihláška dohodára UP vyradí uchádzača aj spätne - ak na to pri kontrole príde ...
1 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Podľa mňa je zodpovedný zamestnanec. Tá obmedzená suma je asi kôli tomu, aby ľudia, čo sú evidovaný nezarábali "kopu" peňazá a popri tom brali aj sociálku. Ale počkaj aj na názor iných. Ja vychádzam z toho, že takto je to logické.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Podľa mňa je zodpovednosť na oboch stranách. Zamestnávateľ sa dohodne so zamestnancom - aj na hodinách aj na mzde. Zamestnanec je ale zodpovený za to, že prekročenie týchto limitov oznámi Úradu práce, kde je evidovaný. V každom prípade, ak by som bola zamestnávateľ, nepridelila by som prácu na viac hodín a nedala by som viac peňazí, ako je uvedené v dohode. Dohoda je dohoda a má sa dodržať. Limity sú správne uvedené - max. 16 hod a 800,- Sk za týždeň. Keď neoznámi, že je nezamestnaný, je to jednoznačne jeho problém.
0 0
Peťo Peťo

Peťo je offline (nepripojený) Peťo

Pozri novelizáciu zákona č. 5/2004 Z.z. o službach zamestnanosti § 6 ods.2 písm. d. - povoleny rozsah najviac 64 hod. mesačne a mzda resp. odmena max. 3200 Sk mesačne/od 1.4.2005/. Je to skoro to isté, ale nie je to isté. Pekný deň. Peťo.
0 0
Vikina Vikina

Vikina je offline (nepripojený) Vikina

Ďakujem pekne za odpovede, pomohli ste mi. :p
0 0
gita gita

gita je offline (nepripojený) gita

Aká to bude dohoda? Jednorázová o vykonaní práce a potom ju obnovovať?
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Mam jednu otazocku: akurat robim zamestnancom vyplaty a mam jednu pracovnicku na dohodu,- z uradu prace. takze sa mam riadit tymi 16 hod. a 800,- Sk tyzdenne cize 64 hod. a 3 200,- Sk mesacne??
To znamena ze na vyplatnej paske moze mat max.3 200 Sk?? Lebo u nas dostava kazdy este aj premie,tak to by som chcela vediet ci jej tam tie premie mozem dat, lebo to by jej potom vyslo viac ako 3 200,-. ???????
Naposledy upravil nikulik : 12.05.05 at 05:08 Dôvod: oprava
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať