Zavrieť

Porady

Dohoda o vykonaní práce

Prosím o radu. Som od 1.1.2010 nezamestnaný a poberám dávku v nezamestnanosti. Chcel by som vykonávať aspoň prácu na dohodu o vykonaní práce. Môžem podpísať takúto dohodu s viacerými zamestnávateľmi? Aká môže byť max. výška odmeny na každej z dohôd? Nestratím nárok na dávku resp. podporu po uplynutí 6 mesiacov?
Usporiadat
books books

books je offline (nepripojený) books

bocho Pozri príspevok
Prosím o radu. Som od 1.1.2010 nezamestnaný a poberám dávku v nezamestnanosti. Chcel by som vykonávať aspoň prácu na dohodu o vykonaní práce. Môžem podpísať takúto dohodu s viacerými zamestnávateľmi? Aká môže byť max. výška odmeny na každej z dohôd? Nestratím nárok na dávku resp. podporu po uplynutí 6 mesiacov?
Evidovaný na úrade práce môže max. zarobiť 136,38 EUR.
Takže keď podpíšete dohody,tak to musí byť suma zo všetkých dohôd spolu.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

bocho Pozri príspevok
Prosím o radu. Som od 1.1.2010 nezamestnaný a poberám dávku v nezamestnanosti. Chcel by som vykonávať aspoň prácu na dohodu o vykonaní práce. Môžem podpísať takúto dohodu s viacerými zamestnávateľmi? Aká môže byť max. výška odmeny na každej z dohôd? Nestratím nárok na dávku resp. podporu po uplynutí 6 mesiacov?
Môžeš uzatvoriť dohodu o vykonaní práce alebo dohodu o pracovnej čunnosti aj s viacerými zamestnávateľmi, avšak treba dať pozor na max. limit a to je 136,38 € mesačne. Ak prekročíš limit, vyradia ťa z evidencie.
0 0
veronika_bb veronika_bb

veronika_bb je offline (nepripojený) veronika_bb

Vedeli by ste mi poradit, ci je vyhodnejsie (pre obidve strany) s evidovanym na UP uzavriet zmluvu o pracovnej cinnosti, alebo o vykonani prace? Tiez by ma zaujimalo, ci za takehoto "zamestnanca", s ktorym podpisem jednu zo spomenutych zmluv, platim ako s.r.o. nejake odvody a ak ano, tak ake. Resp. je druha strana - "zasmestnanec" povinny nieco mesacne odvadzat? Pripominam, ze je evidovany na UP. Dakujem vopred!
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

veronika_bb Pozri príspevok
Vedeli by ste mi poradit, ci je vyhodnejsie (pre obidve strany) s evidovanym na UP uzavriet zmluvu o pracovnej cinnosti, alebo o vykonani prace? Tiez by ma zaujimalo, ci za takehoto "zamestnanca", s ktorym podpisem jednu zo spomenutych zmluv, platim ako s.r.o. nejake odvody a ak ano, tak ake. Resp. je druha strana - "zasmestnanec" povinny nieco mesacne odvadzat? Pripominam, ze je evidovany na UP. Dakujem vopred!
DovP sa uzatvára na jednorázovú činnosť vymedzenú výsledkom, napr. vykosenie trávnika, vymaľovanie kancelárie ....., rozsah prác by nemal presiahnuť 350 hodín ročne u jedného zamestnávateľa

DoPČ sa uzatvára na príležitostnú opakujúcu sa činnosť vymedzenú druhom práce, rozsah prác nesmie prekročiť 10 hodín týždenne podľa Zákonníka práce

aj z jednej aj z druhej dohody dohodár neplatí žiadne odvody, iba zamestnávateľ a to garančné poistenie vo výške 0,25% a úrazové poistenie 0,8%.

výška odmeny nie je pre dohody ohraničená, avšak ak sú dohodári vedení na Úrade práce ako uchádzači o zamestnanie - výška je od 07/2010 - 136,50 eur, ak prekročia tento limit budú vyradení z evidencie uchádzačov.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronika_bb Pozri príspevok
Vedeli by ste mi poradit, ci je vyhodnejsie (pre obidve strany) s evidovanym na UP uzavriet zmluvu o pracovnej cinnosti, alebo o vykonani prace? Tiez by ma zaujimalo, ci za takehoto "zamestnanca", s ktorym podpisem jednu zo spomenutych zmluv, platim ako s.r.o. nejake odvody a ak ano, tak ake. Resp. je druha strana - "zasmestnanec" povinny nieco mesacne odvadzat? Pripominam, ze je evidovany na UP. Dakujem vopred!
Poberá aj dávky v hmotnej núdzi ?
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Timka1 Pozri príspevok
Môžeš uzatvoriť dohodu o vykonaní práce alebo dohodu o pracovnej čunnosti aj s viacerými zamestnávateľmi, avšak treba dať pozor na max. limit a to je 136,38 € mesačne. Ak prekročíš limit, vyradia ťa z evidencie.
Timka tento limit platí aj pre 21 ročného mládenca, ktorý neberie podporu? Je bez podpory,
ale evidovaný na ÚPSV a R. Nespĺňal 2 roky z 3 posledných - mal dobu určitú a chýbal mu 1 mesiac. Ďakujem za odpoveď.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

terezamaria Pozri príspevok
Timka tento limit platí aj pre 21 ročného mládenca, ktorý neberie podporu? Je bez podpory,
ale evidovaný na ÚPSV a R. Nespĺňal 2 roky z 3 posledných - mal dobu určitú a chýbal mu 1 mesiac. Ďakujem za odpoveď.
Terezka, limit platí pre každého evidovaného uchádzača o zamestnania, bez ohladu či poberá alebo nepoberá dávku v nezamestnanosti.

Čo sa týka toho chýbajúceho mesiaca, mal na to myslieť predtým než sa išiel zaevidovať. mesiac sa prihlásiť ako obrovolne poistená osoba v nezamestnanosti a potom sa hlásiť na UP.
2 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

terezamaria Pozri príspevok
Timka tento limit platí aj pre 21 ročného mládenca, ktorý neberie podporu? Je bez podpory,
ale evidovaný na ÚPSV a R. Nespĺňal 2 roky z 3 posledných - mal dobu určitú a chýbal mu 1 mesiac. Ďakujem za odpoveď.
podľa Zákona o zamestnanosti §6 ods. 2 písm. d), ak uchádzač o zamestnanie evidovaný na úrade práce vykonáva zárobkovú činnosť, tak jeho mzda alebo odmena nesmie presahovať 65% sumy životného minima pre jednu plnoletú fyzickú osobu ......

od júla 2010 je ŽM 185,38 €
65% - 120,49 €
poistné 16,01 €
preddavky na daň 0
čiže spolu je to 120,49 + 16,01 + 0 = 136,50 €

od 07/2010 je táto suma 136,50 € a platí pre každú plnoletú fyzickú osobu
1 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
veronikasad Pozri príspevok
Terezka, limit platí pre každého evidovaného uchádzača o zamestnania, bez ohladu či poberá alebo nepoberá dávku v nezamestnanosti.

Čo sa týka toho chýbajúceho mesiaca, mal na to myslieť predtým než sa išiel zaevidovať. mesiac sa prihlásiť ako obrovolne poistená osoba v nezamestnanosti a potom sa hlásiť na UP.
Ďakujem. A musí mať Dohodu o vykonaní práce, či môže mať aj Dohodu o pracovnej činnosti, pokiaľ dodrží ten limit?
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

terezamaria Pozri príspevok
Ďakujem. A musí mať Dohodu o vykonaní práce, či môže mať aj Dohodu o pracovnej činnosti, pokiaľ dodrží ten limit?
to záleží od toho akú činnosť vykonáva, vyššie som popísala rozdiel medzi DOVP a DoPČ v príspevku číslo 5
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

terezamaria Pozri príspevok
Ďakujem. A musí mať Dohodu o vykonaní práce, či môže mať aj Dohodu o pracovnej činnosti, pokiaľ dodrží ten limit?
Terezka, záleží od druhu vykonávanej práce. Ak poberá dávku v hmotnej núdzi, je výhodnejšia dohoda o vykonaní práce (jednorázová činnosť). nezapočítavajú do príjmu celú sumu.
1 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Timka1 Pozri príspevok
to záleží od toho akú činnosť vykonáva, vyššie som popísala rozdiel medzi DOVP a DoPČ v príspevku číslo 5
Timka ovládam rozdiely medzi DoVP a DoPČ, len som myslela, či náhodou nemajú podmienku, že to musí byť DoVP. Díky moc.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

terezamaria Pozri príspevok
Timka ovládam rozdiely medzi DoVP a DoPČ, len som myslela, či náhodou nemajú podmienku, že to musí byť DoVP. Díky moc.
Uchádzač o zamestnanie môže mať obidva druhy dohôd.
1 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

terezamaria Pozri príspevok
Timka ovládam rozdiely medzi DoVP a DoPČ, len som myslela, či náhodou nemajú podmienku, že to musí byť DoVP. Díky moc.
nie nemajú podmienku, pre úrad práce je to jedno, len ak by poberal dávku v hmotnej núdzi ako písala Veronika, tak vtedy je lepšia DoVP
1 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
veronikasad Pozri príspevok
nezapočítavajú do príjmu celú sumu.
?????????????????Veronika ako to myslíš? Ďakujem.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

do príjmu na posúdenie výšky dávky v hmotnej núdzi sa nezapočítava

- príjem z príležitostných činností, náhodné a jednorazové príjmy a príjmy získané na základe dohody o vykonaní práce do výšky 2-násobku životného minima získané za 12 mesiacov

- príjem z DoPČ sa započitáva vo výške 75 %
3 0
veronika_bb veronika_bb

veronika_bb je offline (nepripojený) veronika_bb

Timka1 Pozri príspevok
DovP sa uzatvára na jednorázovú činnosť vymedzenú výsledkom, napr. vykosenie trávnika, vymaľovanie kancelárie ....., rozsah prác by nemal presiahnuť 350 hodín ročne u jedného zamestnávateľa

DoPČ sa uzatvára na príležitostnú opakujúcu sa činnosť vymedzenú druhom práce, rozsah prác nesmie prekročiť 10 hodín týždenne podľa Zákonníka práce

aj z jednej aj z druhej dohody dohodár neplatí žiadne odvody, iba zamestnávateľ a to garančné poistenie vo výške 0,25% a úrazové poistenie 0,8%.

výška odmeny nie je pre dohody ohraničená, avšak ak sú dohodári vedení na Úrade práce ako uchádzači o zamestnanie - výška je od 07/2010 - 136,50 eur, ak prekročia tento limit budú vyradení z evidencie uchádzačov.
DAKUJEM!
0 0
veronika_bb veronika_bb

veronika_bb je offline (nepripojený) veronika_bb

veronikasad Pozri príspevok
Poberá aj dávky v hmotnej núdzi ?
Davky v hm. nudzi myslim nepobera.

Este jedna otazka, ked uzavrieme Dohodu o prac. cinnosti, musi byt ta praca pravidelna alebo moze byt prilezitostna? Vedie sa k tomuto evidencia prac. cinnosti? Dakujem!
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

veronika_bb Pozri príspevok
Davky v hm. nudzi myslim nepobera.

Este jedna otazka, ked uzavrieme Dohodu o prac. cinnosti, musi byt ta praca pravidelna alebo moze byt prilezitostna? Vedie sa k tomuto evidencia prac. cinnosti? Dakujem!
evidencia dochádzka musí byť vedená aj pre dohodárov, ak nebudete mať pre nich prácu, nebudú pracovať a tým pádom môžu mať rozdielnu sumu odmeny v jednotlivých mesiacoch a dokonca môžu mať aj nulu ak v daný mesiac nepracujú, preto na dohodách uvádzam nie mesačnú odmenu, ale hodinovú odmenu
0 0
bobekoad bobekoad

bobekoad je offline (nepripojený) bobekoad

Pri dohode o pracovnej cinnosti dohodar neplati teda žiadne odvody a ako je to s danou z prijmu? Zamestnavatel mu vyplati sumu uz po zdaneni alebo si ju dohodar este musi danit dodatocne v ramci DP. Dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať