Zavrieť

Porady

DPH na faktúrach z Čiech - prosím poraďte mi

IMS IMS

IMS je offline (nepripojený) IMS

Poprosila by som o radu, som SZČO, neplatca DPH, nakúpila som textil -tovar v Čechách v 4 rôznych firmách. Dve firmy mi účtovali aj DPH do faktúry a dve nie, čo s tým mám teraz robiť? Ďakujem za odpoveď
Usporiadat
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Zlata Pozri príspevok
Ahoj poraďáci, prosím o vysvetlenie § 69 ods.2. Zmiatla ma posledná veta: ...zdaniteľná osoba nie je povinná platiť daň, ak je zahraničná osoba platiteľom. (učinnosť od 1. januára 2008).

Dostala som faktúru z Čiech na služby (grafické práce) dodané na a využívané na SK. Dodávateľ je pláca DPH v Čechách a účtuje nám s DPH. My sme plátcami DPH.
Zlata Pozri príspevok
Grafické práce k výstave, ktorá sa konala na Slovensku.
Český dodávateľ nám vyrobil samolepiace logá našich dodávateľov, ktoré sme nalepili na panely na stánku.
Viete mi uviesť aj príklad k čomu sa vzťahuje ! 69 odst. 2?
Ďakujem.
Zo zákona vyplýva, že pokiaľ je zahraničná osoba platiteľom dane, nie ste povinní odvádzať DPH.
Musíte sa pozrieť na definíciu pojmu platiteľ. Tá vyplýva z §4 ods. 5 zák. 222/2004 Zz. V jeho zmysle je platiteľom zdaniteľná osoba registrovaná pre daň v SR.
Váš český partner, pokiaľ nemá pridelené IC DPH na Slovensku, nie je platiteľom dane. Pokiaľ má pridelené IC DPH v Českej republike, na účely slov. zákona sa považuje za osobu identifikovanú pre daň v inom čl.štáte EU.
0 0
tamik tamik

tamik je offline (nepripojený) tamik

Prepáčte betakam je nosič také niečo ako CD DVD skrátka prepisovacie zariadenie napr. na dabig tak povedané ľudovo aby ste to pochopili nahratie prepisu alebo prekladu na medium./sa teraz nerobím za múdru / ale podstata je DPH aspoň pre mňa skrátka je to služba
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
Zlata Pozri príspevok
Grafické práce k výstave, ktorá sa konala na Slovensku.
Český dodávateľ nám vyrobil samolepiace logá našich dodávateľov, ktoré sme nalepili na panely na stánku.
Viete mi uviesť aj príklad k čomu sa vzťahuje ! 69 odst. 2?
Ďakujem.
§ 15 ods. 4 zákona o DPH hovorí následovné:
Miestom dodania kultúrnych, umeleckých, športových, vedeckých, výchovných, vzdelávacích, zábavných a podobných služieb vrátane ich organizovania a služieb s nimi súvisiacich je miesto, kde sa tieto služby fyzicky vykonajú.

ak bola služba poskytnutá s tým súvisiaca potom jednoznačne je miesto dodania na území SR...vy ste osobou povinou platiť daň

§ 69 ods. 2 hovorí laicky to že ak vy ste podnikateľ na území Sr a predmet dane v poskytnutých službách vrátane tovaru s montážu je tu (v tuzemsku) potom ste osobou povinnou zaplatiť daň za zahraničnú osobu ktorá tu nie je registrovaná za platiteľa DPH (za každého podnikateľa zo zahraničia)
0 0
Maja2 Maja2

Maja2 je offline (nepripojený) Maja2

Tiez poprosim o radu. Mam fakturu z Ciech a je od neplatcu DPH, tzn. vycislena bez DPH. My sme platci DPH. Ako to bude vyzerat v danovom priznani? Nebudem dopocitavat dan a nepojde mi to do ziadneho riadku? Co intrasta? Poradite? Dakujem.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Maja2 Pozri príspevok
Tiez poprosim o radu. Mam fakturu z Ciech a je od neplatcu DPH, tzn. vycislena bez DPH. My sme platci DPH. Ako to bude vyzerat v danovom priznani? Nebudem dopocitavat dan a nepojde mi to do ziadneho riadku?
Nie. Nejedná sa o intrakomunitárne nadobudnutie a teda predmetná dodávka nie je predmetom dane na Slovensku. V daňovom priznaní nič nepremietate.

K intrastatu skúste v inej Porade, nie v sekcii DPH.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať