Zavrieť

Porady

MKSOFT

Mama troch dospelých detí
A máte niekto skúsenosti s takýmto programom? Práve dnes som sa o ňom dopočula a samé chvály.
Usporiadat
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

cactus Pozri príspevok
A ešte okomentujem tú tvoju vetu, že sa ti do toho nechce...?
Lenže budeš musieť, pretože BDE končí a už sa budú venosť iba SQL.
Veď ja viem. tuším už od nového roka budem musieť na to naskočiť. Ale aj tak sa mi do toho nechce,tak to odkladám na poslednú možnú chvíľu.

A je pravda že sa tam nedaju previesť moje predkontacie a pod. z BDE?
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Ahojte, ja mám JU v BDE a PU uz v SQL a sú tam nejaké veci iné. Ale dá sa na to zvyknúť. Len taký detail: pri písaný DIČ a IČ DPH v BDE stačilo v DIČ napísať SK a číslo, v sql to musíte písať dvakrát.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
mariana11 Pozri príspevok
Veď ja viem. tuším už od nového roka budem musieť na to naskočiť. Ale aj tak sa mi do toho nechce,tak to odkladám na poslednú možnú chvíľu.

A je pravda že sa tam nedaju previesť moje predkontacie a pod. z BDE?
ja som problém nemala, dalo sa všetko poprevádzať

Tinika Pozri príspevok
Ahojte, ja mám JU v BDE a PU uz v SQL a sú tam nejaké veci iné. Ale dá sa na to zvyknúť. Len taký detail: pri písaný DIČ a IČ DPH v BDE stačilo v DIČ napísať SK a číslo, v sql to musíte písať dvakrát.
v SQL stačí kliknúť na tri bodky v napísanom IČO a samo ti to prenesie aj s SK do IČ DPH, nemusíš to písať 2x
0 0
pali-Po pali-Po

pali-Po je offline (nepripojený) pali-Po

Potreboval by som poradit s mk-softom ako sa da nastavit aby mi na Z uzavierke zobrazovalo ktory zamestnanec mi kolko nablokoval , osobne ucty pokladnikov mam vytvorene... dakujem za kazdu radu .
0 0
zsazsula zsazsula

zsazsula je offline (nepripojený) zsazsula

Lenže budeš musieť, pretože BDE končí a už sa budú venosť iba SQL.[/quote]




Od kedy končí BDE ja som o tom ani nevedela mohli by ste k tomu niečo konkretnejšie napísať bola by som rada .
0 0
zsazsula zsazsula

zsazsula je offline (nepripojený) zsazsula

Od kedy končí BDE ja som o tom ani nevedela mohli by ste k tomu niečo konkretnejšie napísať bola by som rada .[/quote]



Posúvam........................
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Odpoviem ti, čo mi povedal môj dodávateľ programu, že udržiavať ho ešte budú, ale viac sa budú venovať SQL.

Ak si pozornejšie pozrieš ich stránku, tak je to jasné. BDE už tak často neaktualizujú. SQL rozšírili aj o JÚ, čo doteraz nemali. Vylepšujú ho a aj ostatné produkty v SQL. Myslím si, že prechod z BDE na SQL užívateľom BDE prejde, keď aj nie automaticky, tak určite za nejaký poplatok. Neviem, netvrdím to. Ja som si zakúpila SQL z dôvodu, že keď som si založila s.r.o. nemohla som používať pôvodný program a aj keď by mi ho boli previedli tak za nejaký poplatok, takže som volila kúpiť si celkom nový produkt a mať po problémoch.

Mám aj výhrady voči SQL a hlavne nie som spokojná s archiváciou. Nedajú sa robiť také zálohy ako to bolo v BDE. A tiež má aj iné muchy, ale pomaly si zvykám.

Opýtaj sa priamo u zdroja. Určite ti fundovanejšie odpovedia ako ja.
0 0
zsazsula zsazsula

zsazsula je offline (nepripojený) zsazsula

Ďakujem Ti ja som si BDE zakúpila pred 2 rokmi nevedela som o tom tak dokedy ešte budem mocť tak to tak aj ostane . Určite zasa zaplatím celú čiastku za SQL .No čo už
0 0
idet idet

idet je offline (nepripojený) idet

zsazsula Pozri príspevok
Ďakujem Ti ja som si BDE zakúpila pred 2 rokmi nevedela som o tom tak dokedy ešte budem mocť tak to tak aj ostane . Určite zasa zaplatím celú čiastku za SQL .No čo už
Prechod z verzie BDE na SQL je v sucasnosti zdarma, za predpokladu zaplatenych upgradov za BDE.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Dnes som prešla v JU z bde na sql, tak idem študovať. Ale je to skoro rovnaké. Prosím Vás, v PU si vediete kód predkontácie cez aké znaky? čísla, alebo písmena? Prosím, môže mi niekto sem hodiť účtovný rozvrh, aby som sa mala o čo oprieť? Ďakujem veľmi pekne
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Dobrý deň, kto vie robiť v mksfofte mzdy? Prosím, mám študenta na dohodu, odpracoval 21 dní (7m.) má mesacný plat 8300. Program sám neprepočíta 8300/30x21? to musím ručne zadávať? A kde sa dá nastaviť, že dohodár odrobí len 4 hod. denne? Dakujem za rady
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Tinika Pozri príspevok
Dobrý deň, kto vie robiť v mksfofte mzdy? Prosím, mám študenta na dohodu, odpracoval 21 dní (7m.) má mesacný plat 8300. Program sám neprepočíta 8300/30x21? to musím ručne zadávať? A kde sa dá nastaviť, že dohodár odrobí len 4 hod. denne? Dakujem za rady
Konečne mi naskočil net, tak ti odpoviem ako to robím ja v SQL.

Do personáonych údajov v prvom stlpci si nahodíš všetko čo treba a potom typ pomeru dáš D, rozvrhnutie prac. času dáš x, obdobie si dáš iba od......., čiastku dáš 8000?, to patrí k mesačnej mzde, ale až by si chcela hodinovú tak dáš H a čiastku napr. 400 Sk /hod., na odvodoch odšktáš podľa toho, či je to dôchodca, študent, či platí ZP a aké SP.....

Potom si otvoríš mzdy nahodíš buď počet dní alebo počet hodín a výpočet by si mala mať hotový.

Nie je to nič zložité.

ešte by som bola zabudla na predkontáciu miezd v číselníkoch, ktorú si musíš tiež zadať, ale nie je to nič zložité. Všetko sa odvíja od predkontácie miezd a je to rovnaké vo všetkých programoch.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

cactus Pozri príspevok
Konečne mi naskočil net, tak ti odpoviem ako to robím ja v SQL.

Do personáonych údajov v prvom stlpci si nahodíš všetko čo treba a potom typ pomeru dáš D, rozvrhnutie prac. času dáš x, obdobie si dáš iba od......., čiastku dáš 8000?, to patrí k mesačnej mzde, ale až by si chcela hodinovú tak dáš H a čiastku napr. 400 Sk /hod., na odvodoch odšktáš podľa toho, či je to dôchodca, študent, či platí ZP a aké SP.....

Potom si otvoríš mzdy nahodíš buď počet dní alebo počet hodín a výpočet by si mala mať hotový.


Nie je to nič zložité.

ešte by som bola zabudla na predkontáciu miezd v číselníkoch, ktorú si musíš tiež zadať, ale nie je to nič zložité. Všetko sa odvíja od predkontácie miezd a je to rovnaké vo všetkých programoch.
V pers. údajoch mi stále hlási že mám zle rodné číslo u dohodárov, u zam. nie.
A ako je to s tým prepočítaním mesačnej mzdy na odpracované dni? Musím ručne zadať? Lebo mi to neprepočítalo. Počíta mi daň z 8300.

A k dôchodcovi alebo študentovi myslíš to garančné a úrazové zaškrtnúť hej? ďakujem
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Tak som to nejako dokopala ale u dohodárov mi stále hlási, že rodné číslo je pravdepodobne nesprávne. Neviem prečo.
A výkazy do SP, ZP berú aj tie ktoré vytlačím priamo z programu? A prečo pri výkaze do ZP už nie je ponuka Riadny, Opravný, Doplnkový ale len nový a opravný??Ďakujem
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Tinika Pozri príspevok
V pers. údajoch mi stále hlási že mám zle rodné číslo u dohodárov, u zam. nie.
A ako je to s tým prepočítaním mesačnej mzdy na odpracované dni? Musím ručne zadať? Lebo mi to neprepočítalo. Počíta mi daň z 8300.

A k dôchodcovi alebo študentovi myslíš to garančné a úrazové zaškrtnúť hej? ďakujem
Tinika Pozri príspevok
Tak som to nejako dokopala ale u dohodárov mi stále hlási, že rodné číslo je pravdepodobne nesprávne. Neviem prečo.
A výkazy do SP, ZP berú aj tie ktoré vytlačím priamo z programu? A prečo pri výkaze do ZP už nie je ponuka Riadny, Opravný, Doplnkový ale len nový a opravný??Ďakujem
s tým RČ neviem, čo máš, ale odpracované dni si predsa zadáš, keď ideš nahodiť mzdu a tam ti ponúka vysvietený štvorček na dni a hodiny, Keď napr, pracoval 20 dní a každý deň odpracoval napr. 2 hodiny, tak dáš 20 dní a 44 hodín. ale krátenie mzdy alebo lepšie povedané, platenie na základe hodín, musíš dať do zmluvy, že má napr. 300 Sk na hodinu a takto to musíš zadať aj do personálnych a nie mesačnú mzdu 8300 Skca potom ti to už bude počítať podľa hodín....


A výkazy môžeš tlačiť hneď z programu a sú správne, tak ako majú byť...
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

A prosím ťa ešte jedna rada, kde si viem doplniť meno, kto vyplnil formulár na SP a ZP? Ďakujem
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Tinika Pozri príspevok
A prosím ťa ešte jedna rada, kde si viem doplniť meno, kto vyplnil formulár na SP a ZP? Ďakujem
Hneď v úvodnej maske si zadáš prístupové práva cez systémové služby a uvedieš sa ako užívateľ a uveď sa aj ako správca.
Naposledy upravil cactus : 23.10.08 at 14:18
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Ahoj, ešte jednu otázočku. Výplatný termín mám k posl. dňu mesiaca, nasledujúceho po danom mesiaci, čiže za 7.m, do 31.8.. Robila som prehľad na daňový úrad a tam mi za 7.m. napísalo dátum zrazených preddavkov 31.7. to nemá byť 31.8.? Kde sa dá nastaviť, kedy je vyplatný termín? Neviem, či vieš čo myslím.Ďakujem
A prehľad tiež akceptujú vytlačený z programu, alebo musí byť originalny.
Naposledy upravil Tinika : 23.10.08 at 17:14
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Tinika Pozri príspevok
Ahoj, ešte jednu otázočku. Výplatný termín mám k posl. dňu mesiaca, nasledujúceho po danom mesiaci, čiže za 7.m, do 31.8.. Robila som prehľad na daňový úrad a tam mi za 7.m. napísalo dátum zrazených preddavkov 31.7. to nemá byť 31.8.? Kde sa dá nastaviť, kedy je vyplatný termín? Neviem, či vieš čo myslím.Ďakujem

Klikneš na mzdy - vyroluje sa ti medzinými aj konštanty miezd a v tej tabuľke si zadáš deň výplaty.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

cactus Pozri príspevok
Hneď v úvodnej maske si zadáš prístupové práva cez systémové služby a uvedieš sa ako užívateľ a uveď sa aj ako správca.
Dala som sa ako správca a stále mi píše len, že tlačivo vyplnil mzdový účtovník

Vypla som program a už je to ok.
Naposledy upravil Tinika : 23.10.08 at 17:53 Dôvod: Doplnenie
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať