Zavrieť

Porady

MKSOFT

Mama troch dospelých detí
A máte niekto skúsenosti s takýmto programom? Práve dnes som sa o ňom dopočula a samé chvály.
Usporiadat
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

cactus Pozri príspevok
Klikneš na mzdy - vyroluje sa ti medzinými aj konštanty miezd a v tej tabuľke si zadáš deň výplaty.
Ak si dám konštanty miezd a kliknem napr. na 7 mesiac a zadám deň výplaty 31 tak do prehľadu mi stále hodí dátum 31.7. nie 31.8.
Naposledy upravil Tinika : 23.10.08 at 17:55
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Tinika Pozri príspevok
Ak si dám konštanty miezd a kliknem napr. na 7 mesiac a zadám deň výplaty 31 tak do prehľadu mi stále hodí dátum 31.7. nie 31.8.
Ja mám napr. nahodený deň 25-tého dňa v mesiaci a nemám s tým problém.
Ešte by si mohla dať deň výplaty pri zaúčtovaní miezd, pretože aj tam sa ťa na to pýta, ja som to síce neskúššala, ale je taká možnosť, vyskúšaj.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

cactus Pozri príspevok
Ja mám napr. nahodený deň 25-tého dňa v mesiaci a nemám s tým problém.
Ešte by si mohla dať deň výplaty pri zaúčtovaní miezd, pretože aj tam sa ťa na to pýta, ja som to síce neskúššala, ale je taká možnosť, vyskúšaj.
Sak ja ked tam 31 den tak mi da 31., ale za 9.m. 30.9. a nie 31.10.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Tinika Pozri príspevok
Sak ja ked tam 31 den tak mi da 31., ale za 9.m. 30.9. a nie 31.10.
no, jasné, pretože september má iba 30 dní, tak asi preto..................
skús tam dať 30 tridsiatku
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

cactus Pozri príspevok
no, jasné, pretože september má iba 30 dní, tak asi preto..................
skús tam dať 30 tridsiatku
Asi si ma nepochopila. Za 9 mesiac vyplácam mzdu k 31.10. ale na výkazoch mi dá 30.9. a na prehľade tiež.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Predtým som používala MRP a pred tlačením prehľadov mi vyskočila tabuľka, kde som zadala kto vyplnil formulár a tiež deň určený na výplatu príjmov a dátum vyplnenia výkazu. A mimochodom sa menilo niečo? Lebo predtým do sociálky bol výkaz riadny, opravný a dodatočný a teraz len nový a opravný.

Už som asi otravná.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Tinika Pozri príspevok
Asi si ma nepochopila. Za 9 mesiac vyplácam mzdu k 31.10. ale na výkazoch mi dá 30.9. a na prehľade tiež.
Tinika Pozri príspevok
Predtým som používala MRP a pred tlačením prehľadov mi vyskočila tabuľka, kde som zadala kto vyplnil formulár a tiež deň určený na výplatu príjmov a dátum vyplnenia výkazu. A mimochodom sa menilo niečo? Lebo predtým do sociálky bol výkaz riadny, opravný a dodatočný a teraz len nový a opravný.

Už som asi otravná.
Tinika, tak fakt neviem, prečo ti to takto robí...., že ti dáva 30. 9. , ale skúsila si to zadať pri zaúčtovaní miezd?

A už ti uvádza meno vo výkazoch?
0 0
zuzina.z zuzina.z

zuzina.z je offline (nepripojený) zuzina.z

Tinika aku verziu pouzivas .... BDE alebo SQL?

V SQL sa den vyplaty nastavuje takto: Mzdy - Konstanty miezd (na kazdy mesiac je mozne nastavit oddelene tieto konstatny) - vyberies konkretny mesiac napr. 9/2008 (otvoris cez Ctrl + Enter) - v casti Ostatne (vpravo dole) mas moznost nastavit Den vyplaty .... ak nezadas nic resp. 0 = program berie posledny den aktualneho mesiaca , ak zadas konkretne cislo,napr. 30 tak program to chape ako 30ty den nasledujuceho mesiaca.

V dolnej casti okna su aj pomocky,ze co sa mas zadat do koknretneho okienka, na ktore sa nastavis.

V BDE to nastavis cez Nastavenia - Ciselniky - Mzdy - Konstanty miezd - zalozka Ostatne - a asi 8 okienko zhora je urcene pre Den vyplaty.
0 0
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

Tinika rodne čísla majú určité pravidlá,tak skús si pozrieť či ti to sedí : Prvých šesť číslic určuje dátum narodenia a pohlavie vo formáte rrmmdd (napr. 701020 označuje dátum narodenia 20. októbra 1970), keď ženy majú k mesiacu narodenia prirátané číslo 50 (tzn. 706020 označuje ženu narodenú 20. októbra 1970). Zvyšok rodného čísla sa spravidla oddeľuje lomítkom, každý človek narodený v príslušný deň by ho mal mať iný. Na Slovensku však napriek tomu existuje ešte viac ako 20 000 duplicitných rodných čísel, čo spôsobuje problémy v informačných systémoch inštitúcií spracúvajúcich tieto údaje (napríklad zdravotné poisťovne).

Do 1. januára 1954 za lomítkom nasledovali tri cifry, potom pribudla štvrtá cifra, ktorá umožnila jednoduchú kontrolu preklepov pri zadávaní čísla: prideľujú sa len také rodné čísla, ktoré sú (všetkých 10 číslic zapísaných ako jedno číslo) bezo zvyšku deliteľné jedenástimi - § 2 ods. 5 zákona č. 301/1995 Z. z. o rodnom čísle hovorí:

(5) Rodné číslo pridelené osobe narodenej po 1. januári 1954 je desaťmiestne so štvormiestnou koncovkou; pritom celé desaťmiestne rodné číslo musí byť bezo zvyšku deliteľné číslom 11.

Koncovka rodného čísla je prideľovaná systematicky, takže sa z nej dá vyčítať oblasť, kde sa človek narodil.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Ahojte kočky, v práci mi blbol pc, tak som sa tu nemohla dostať a prihlásiť. Tak som to nejak dokopala a už tomu aj rozumiem, veľmi vam ďakujem za rady a hlavne cactus.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Ahojte, chcem sa spýtať, to v sql už nie je ani podklad pre daňové priznanie z dani z príjmov? Pozerám, že je tam menej tlačových zostáv.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

cactus Pozri príspevok
Máš pravdu, Tinika.
aj ja som to zistila, ale myslím si, že to ešte dorobia, kým bude čas na DP.
Mám pripravených pár poznámok, ktoré sa im chystám poslať mailom a dúfam, že budú na ne reflektovať a neprijmu to negatívne.

Som za to, aby každý, kto začal používať SQL verziu, zosumarizoval svoje pripomienky a poslal na MKSOFT.
ano som za.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Zálohoval už niekto z vás na USB kľúč? Ak áno, môžte sa podliť so skúsenosťami?
0 0
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

cactus Pozri príspevok
Zálohoval už niekto z vás na USB kľúč? Ak áno, môžte sa podliť so skúsenosťami?

Ja to tak robím uz par rokov.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
mariana11 Pozri príspevok
Ja to tak robím uz par rokov.
určite v BDE, lenže zabudla som napísať, ze je to SQL
0 0
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

SQL mam zatial len demo verziu ale aj tam to robim. a manzel ma tiez SQL - sklad a tiez zalohuje na kluc. Medzi BDE a SQL je rozdiel len v tom ze v SQL sa uz neda F9 vybrat kde to chces zalohovat,ale musis to tam napisat.
Naposledy upravil mariana11 : 07.12.08 at 09:02
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
mariana11 Pozri príspevok
SQL mam zatial len demo verziu ale aj tam to robim. a manzel ma tiez SQL - sklad a tiez zalohuje na kluc. Medzi BDE a SQL je rozdiel len v tom ze v SQL sa uz neda F9 vybrat kde to chces zalohovat,ale musis to tam napisat.
aha, napísať....
Lenže aj som napísala, aj tak mi to nechcelo zálohovať... Niekde robím chybu???, ale kde? v čom?
0 0
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

cactus Pozri príspevok
aha, napísať....
Lenže aj som napísala, aj tak mi to nechcelo zálohovať... Niekde robím chybu???, ale kde? v čom?

Blba otazka,ale mas kluc zastrceny? Skontroluj ci mas spravny priecinok zadany
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
mariana11 Pozri príspevok
Blba otazka,ale mas kluc zastrceny? Skontroluj ci mas spravny priecinok zadany
Srtaré zálohy z BDE mám pekne podľa firiem.
ale z SQL odkedy tam nie sú tie 3 bodky, tak sa mi to nedarí a nedarí....
Aj som ručne vypísala Removable disk.... a nič. Zálohuje mi to jedine do softu, dáta a firma.
0 0
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

Nepis tam Removable disk.. to je aj disketa,CD a DVD.... musis napisat len pismeno . Pozri si tento pocitac a tam by si to mala najst pod akym pismenom ho mas. Ak H tak tam napis H:\
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať