Zavrieť

Porady

zdravotná poisťovňa!!

chcem sa spýtať takú vec:
v zdravotnej poisťovni som zistila že k výpisu z DP trepa vypísať výkaz preddavkov na daň. Mosc sa v týchto veciach nevyznám tak sa pýtam :
Obdobie tam vypisujem od 1.7.2005?
Ked mám základ dane 107 000, to tam vypíšem a ten vymeriavací základ sa tam delí na upravený a neupravený? čo tam? je to pre mňa suma 6500, ?
a tá výška preddavku je 910, ?
Usporiadat
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
<TABLE class=content_table><TBODY><TR><TD align=middle>Zdravotná poisťovňa</TD><TD align=middle>Kód</TD></TR><TR><TD>Spoločná zdravotná poisťovňa , a.s.</TD><TD>
21
</TD></TR><TR><TD>Dôvera zdravotná poisťovňa , a.s.</TD><TD>
23
od 1.1.2010 kód=24</TD></TR><TR><TD>Apollo zdravotná poisťovňa , a.s.</TD><TD>
24
od 1.1.2010
</TD></TR><TR><TD>Všeobecná zdravotná poisťovňa , a.s.</TD><TD>
25
</TD></TR><TR><TD>Union zdravotná poisťovňa , a.s.</TD><TD>
27
</TD></TR></TBODY></TABLE>
<HR>
Naposledy upravil Melnick : 30.11.10 at 20:25
4 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ak si dobre pamätám, Dôvera má kód 24. Inak si myslím, že ak to tam neuvedieš nič sa nestane (ja kód poisťovne nikdy nepíšem).
2 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Melnick Pozri príspevok
<TABLE class=content_table><TBODY><TR><TD align=middle>Zdravotná poisťovňa</TD><TD align=middle>Kód</TD></TR><TR><TD>Spoločná zdravotná poisťovňa , a.s.</TD><TD>
21


</TD></TR><TR><TD>Dôvera zdravotná poisťovňa , a.s.</TD><TD>
23


</TD></TR><TR><TD>Apollo zdravotná poisťovňa , a.s.</TD><TD>
24
</TD></TR><TR><TD>Všeobecná zdravotná poisťovňa , a.s.</TD><TD>
25


</TD></TR><TR><TD>Union zdravotná poisťovňa , a.s.</TD><TD>
27


</TD></TR></TBODY></TABLE>

<HR>
Citujem sama seba mala som takto uložené čísla poisťovní, pri vkladaní som opravila kód poisťovne na 23 a veru zle.

Zdravotná poisťovňa Dôvera spracováva doručené doklady ako napr. mesačné výkazy, hromadné oznámenia platiteľov, ročné zúčtovania za zamestnancov centrálne. Je potrebné, aby ste v dávkach 514 - mesačné výkazy, 601 - hromadné oznámenia, 541 - ročné zúčtovania za zamestnancov a 542 – oznámenia o ročných zúčtovaniach za zamestnancov používali nasledovné kódy:

  • 2300 - pre mesačné výkazy a hromadné oznámenia podávané za poistencov zdravotnej poisťovne Dôvera za obdobie do 12/2009 (vrátane)
  • 24nn - pre mesačné výkazy a hromadné oznámenia podávané za poistencov zdravotnej poisťovne Apollo za obdobie do 12/2009 (vrátane). Ide o Váš pôvodne používaný kód, kde nn označuje príslušnosť platiteľa poistného k pobočke.
  • 2400 - pre mesačné výkazy a hromadné oznámenia podávané za obdobie od 1/2010 (vrátane)
2 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Melnick Pozri príspevok
Viete čo ma poplietlo ? EZU neurobím, ani keď sa p.....m s kódom 24 . Môj superprogram mi ani výkaz neexportuje - hneď mi chlási, že mám zlý kód poisťovne. "Just" som to teraz skúšala. Tí ľajdáci si ma zajtra nedajú za klobúk.

Reni ja nejdem spať, ale brúsiť si jazyk.
No neviem, aký máš program, ale ja som si pre týchto zmenách sama vo všetkých programoch kódy prepísala a nahrala sama. Tak sa na to kuk, aby si si zbytočne nerobia robotu s brúsením.....
1 0
Adula Adula

Adula je offline (nepripojený) Adula

Tiež som to vypisovala, najskôr som sa pýtala na zdravotnej poisťovni: základ dane-107000,-, neupravený je 1/2 z 107000 a upravený je 78000/je to vlastne najmenší základ za rok, z ktorého sa preddavok platí 14% z 78000 je 10920,- Sk/12mesiacov je 910,-. Pa . Adula
0 0
Jano1961 Jano1961

Jano1961 je offline (nepripojený) Jano1961

Neviem čo treba vypisovať,ale podľa mňa ak je základ 107 000.-Sk delí sa to
dvoma to jest 53500.-Sk. Budeš odvádzať ZP 910.-Sk.
0 0
ajula1 ajula1

ajula1 je offline (nepripojený) ajula1

toto všetko viem ide mi o vypísanie tlačiva neviem či to mám dobre? že kde čo napísať?
0 0
ajula1 ajula1

ajula1 je offline (nepripojený) ajula1

a to obdobie sa tam píše teda od 1.7.2005?
0 0
Adula Adula

Adula je offline (nepripojený) Adula

Jasne, že budeš odvádzať 910 sk, ale má sa to tak vypísať riadok 9 - 14%, riadok 10 107000, riadok 11 - 533500, riadok 12, 78000, riadok 13 - 910, a od 01.07.2005.Pa. Adula
0 0
ajula1 ajula1

ajula1 je offline (nepripojený) ajula1

dík adula tak to mám správne chcela som sa uistiť či to chápem správne...
dík moc si zlatá...
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

Výkaz preddavkov na poistné na verejné ZP som našla iba na internetovej stránke VšZP, potrebovala by som ešte takýto výkaz do APOLLA, neviem to na ich stránke nájsť. Nevie niekto pridať na PORADu takéto výkazy do všetkých ZP?Určite by to pomohlo mnohým, nakoľko do 8.4. treba odoslať Výpis z Daň.priznania ako súčasť Výkazu preddavkov...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Zatiaľ takéto tlačivo má Všeobecná ZP, Sidéria - Istota, Spoločná ZP.
Naposledy upravil lenkak : 04.04.05 at 17:21 Dôvod: doplnenie prílohy
0 0
EFA EFA

EFA je offline (nepripojený) EFA

Výkaz stačí poslať do 30.6.2005.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Do zdrav. poisťovní do 8. 4. iba do SP do 30.6.
0 0
misa2 misa2

misa2 je offline (nepripojený) misa2

ja by som sa rada opytala, ze v pripade, ked som bola SZCO v roku 2004 iba 5 mesiacov (dovtedy nezamestnana), tak ze ci sa vymeriavaci zaklad bude delit len tymi 5 mesiacmi, alebo 12 ? vopred vdaka.
Naposledy upravil misa2 : 04.04.05 at 18:59
0 0
anka anka

anka je offline (nepripojený) anka

Na stranke VSZP som nasla, že ten výkaz preddavkov staci poslat do 30.6.2005.
0 0
Origos Origos

Origos je offline (nepripojený) Origos

Ahojte!!

Ja teraz nechcem odpovedať, ale chcel by som využiť situáciu a opýtať sa: Toto všetko sa vzťahuje aj na mňa?? Živnosť mám od 1.1.2005, alebo až po 1. roku(tzn. od r.2006) mám na mysli ten výpočet.
0 0
Velettka Velettka

Velettka je offline (nepripojený) Velettka

Je aj na apolle, pojdes na zamestnavatela, tlaciva a uplne na spodku strany si musis zadat pobocku a HLADAJ, tam to najdes )
0 0
Velettka Velettka

Velettka je offline (nepripojený) Velettka

a Zuzka má pravdu, zdravotná do 8.4 a sociálna do 30.6
0 0
EFA EFA

EFA je offline (nepripojený) EFA

Výpis z DPFO do 8.4.2005, výkaz do 30.6.2005. Vo výkaze sa označí, či výpis je alebo nie je súčasťou výkazu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať