Zavrieť

Porady

Omega zahraničie

Neviete mi poradiť, či sa dá v omege účtovať zahraničný daňový doklad - napr. fa, ak bola uhradená v hotovosti v ten istý deň cez zahraničnú pokladňu tak, aby mi to išlo do DPH. V zahraničných došlých faktúrach je na to kód 73 - služba poskytnutá v zahraničí od platcu dane. Ja by som tento kód chcela použiť v pokladni zahr.. Ide o doúčtovanie januára, a nechcem to pridávať do faktúr, hoci tam by to patrilo. Ďakujem všetkým omegákom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    Samozrejme, že to ide. Nakontuješ si to v pokladni tak, ako keby si kontovala faktúru, len namiesto 311, či 321 použiješ 211

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    babenko1
    Samozrejme, že to ide. Nakontuješ si to v pokladni tak, ako keby si kontovala faktúru, len namiesto 311, či 321 použiješ 211
    Účtovanie mi je jasné, skôr som myslela, ako mám ten kód 73 dostať do zahraničnej pokladne. Lebo teraz ho mám len v zahraničných DF. Vďaka.

    UCET je offline (nepripojený) UCET

    UCET
    tonkat
    Účtovanie mi je jasné, skôr som myslela, ako mám ten kód 73 dostať do zahraničnej pokladne. Lebo teraz ho mám len v zahraničných DF. Vďaka.
    musíš sa dostať do číselníka vzorov a nadstaviť sa na ten vzor 73 a v záložke platnosť nadstaviť, že platí aj pre zPD nie len pre zDF. do číselníka vzorov za dostaneš daš si pridaj nový účtovný zápis v okruhu zDF a v hornej ľavej časti klikneš na lupu a dostaneš na do číselník vzorov planých v zDF nadstavíš na na vzor 73 dáš oprav aktivuješ záložku platnosť a dopíšeš k zDF aj zPD.
    dúfam, že som to napísal zrozumitelne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.