Zavrieť

Porady

Povinné zmluvné poistenie-plnenie

Zdravím vospolok.Chcel by som Vás poprosiť o radu.
Pri dopravnej nehode som bol poškodený.Stál som na červenú a zozadu do mňa napálil kamion.Naštastie sa nikomu nič nestalo.Kedže sa spoza volantu vytackal opitý šofér,volal som políciu.
Vinník aj ja máme PZP v Kooperative.Moje vozidlo má 14 rokov-VW Golf.Po obhliadke bola vyčíslená totálna škoda-náklady na opravu by boli 93.000 Sk bez DPH. Zajtra sa to hodlám odovzdať na likvidáciu poisťovni.
Nemáte niekto skúsenosť akko poisťovňa postupuje v takýchto prípadoch?Jeden známy hovoril,že mi vyplatia len cenu vraku-je to pravda?Fakticky som prišiel o vozidlo,do ktorého som predtým investoval nemalé financie a ak mi vyplatia cenu vraku,čo si za to kúpim? Ďakujem za každú radu!
Usporiadat
Tica242 Tica242

Tica242 je offline (nepripojený) Tica242

Dobrý deň. Potrebovali by sem poradadiť. Asi zhruba pre necelym rokom sme mali nehodu. Zaparkovali sme auto pred obchodnym domom a počas našho nakupu naše auto naburalo do druheho zlyhala ručna brzda. K činu bola volana policia všetko vyfotili všetko sa dalo do poisťovni s tým že už je to vyriešene. Naše auto malo veľkú škodu rozbytý zadný kufor a blatník a auto druheho poškodeneho malo len vypadnute hmlove svetlo kedže to bolo vyšie auto. Inak žiadne ine znamky škody tam neboli.Prvy telefonat od pani bol taky že škoda na aute bola zhruba vo vyške 750 eur a naša poisťovňa im preplatila len 300eur. Tak od nas žiadala doplatenei rozdielu. Vyhraža sa nam že nas da na sud. Po asi 2 mesiacoch nam od nich prišiel list že nas žiadaju vyplatenie rozdielu čo už teda nebolo 300 ale niejakych 160 a teraz pred nedavnom nam prišiel papier od ich advokátky. Kedže sme odmietli zaplatiť tak sme odpísali že mi sme si všetky svoje zákonom dané povinnosti splnili na čas. No a včera nam prišiel papier o žalobe s platobnym rozkazom kde od nas chcu aby sme vyplatili 164 eur a plus mame zaplatiť náhradu trovov právneho zastupenia čo je 72 eur. Žalovaní niesme len mi ale aj naša poisťovňa. Boli sme na poisťovni tak že oni voči tejto žalobe podávau odvolanie a bolo nam povedane že stačí len to jedno odvolanie že mi sa už odvolávať nemusíme. Ešte som zabudla povedať že v žalobe je uvedaná lož kde dotyčny klamal a uviedol že sa s nami dohodol že nezavolame k nehode políciu, ale samozrejem že polícia pri nehode bola aj to zdokumentovala kedže ju volal priamo poškodeny. Čo máme robiť ďalej ale ako sa bude postupovať ďalej. Sme s toho na nervy
Ďakujem za skoru odpoveď.
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

Tica242 Pozri príspevok
Dobrý deň. Potrebovali by sem poradadiť. Asi zhruba pre necelym rokom sme mali nehodu. Zaparkovali sme auto pred obchodnym domom a počas našho nakupu naše auto naburalo do druheho zlyhala ručna brzda. K činu bola volana policia všetko vyfotili všetko sa dalo do poisťovni s tým že už je to vyriešene. Naše auto malo veľkú škodu rozbytý zadný kufor a blatník a auto druheho poškodeneho malo len vypadnute hmlove svetlo kedže to bolo vyšie auto. Inak žiadne ine znamky škody tam neboli.Prvy telefonat od pani bol taky že škoda na aute bola zhruba vo vyške 750 eur a naša poisťovňa im preplatila len 300eur. Tak od nas žiadala doplatenei rozdielu. Vyhraža sa nam že nas da na sud. Po asi 2 mesiacoch nam od nich prišiel list že nas žiadaju vyplatenie rozdielu čo už teda nebolo 300 ale niejakych 160 a teraz pred nedavnom nam prišiel papier od ich advokátky. Kedže sme odmietli zaplatiť tak sme odpísali že mi sme si všetky svoje zákonom dané povinnosti splnili na čas. No a včera nam prišiel papier o žalobe s platobnym rozkazom kde od nas chcu aby sme vyplatili 164 eur a plus mame zaplatiť náhradu trovov právneho zastupenia čo je 72 eur. Žalovaní niesme len mi ale aj naša poisťovňa. Boli sme na poisťovni tak že oni voči tejto žalobe podávau odvolanie a bolo nam povedane že stačí len to jedno odvolanie že mi sa už odvolávať nemusíme. Ešte som zabudla povedať že v žalobe je uvedaná lož kde dotyčny klamal a uviedol že sa s nami dohodol že nezavolame k nehode políciu, ale samozrejem že polícia pri nehode bola aj to zdokumentovala kedže ju volal priamo poškodeny. Čo máme robiť ďalej ale ako sa bude postupovať ďalej. Sme s toho na nervy
Ďakujem za skoru odpoveď.
pytala si sa uz tu
http://www.porada.sk/t172015-vymahan...po-nehode.html
naco spamujes dalsie temy ?
1 0
Natalia07 Natalia07

Natalia07 je offline (nepripojený) Natalia07

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. Poisťovňa nám vyplatila určité plnenie, ako náklady na zaobstaranie nového vozidla a cenu nového vozidla, ale až po následnej výzve, ktorú som jej adresovala, avšak ani tak mi nepreplatila všetky náklady. Konkrétne na služby právnika - ktorý mi vyhotovil výzvu, a nepreplatila mi celú faktúru za náhradné vozidlo? Je možné tento rozdiel si vymáhať aj od vinníka nehody - podotýkam bol opitý, teda ak by to malo nejaký vplyv??? Ďakujem za skorú odpoveď.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať