Zavrieť

Porady

Zostatok fin.prostriedkov na účtoch v ZŠ na konci roka 2007

Ahojte všetci,

vie mi niekto poradiť? V ZŠ zostali peniaze zo ŠR na výdavkovom účte. Zriaďovateľom je obec. Viem, že nevyčerpané prostriedky môžu dočerpať do 31.03.2008 na prevádzku ale nemali ich previesť na konci roka 2007 na účet obce a v novom roku ich ďalej čerpať?
Kontrola na to poukázala ako na porušenie rozpočtovej discip.

Nemôžem nikde nájsť nejaké usmernenie.

Prosím pomôžte mi.
Moc,moc,moc,moc ďakujem
Usporiadat
janasiv janasiv

janasiv je offline (nepripojený) janasiv

dobre a teraz naopak: môžu sa prenášať aj originálky?
0 0
susann2 susann2

susann2 je offline (nepripojený) susann2

janasiv Pozri príspevok
dobre a teraz naopak: môžu sa prenášať aj originálky?
Môžu, ale to si treba dohodnúť so zriadovateľom, lebo nie je zo zákona povinný ich vrátiť. Takže môžete ich vrátiť, aj zriaďovateľ vám ich môže vrátiť späť po 1.1., ale treba rátať aj s tým, že nemusí.
0 0
janasiv janasiv

janasiv je offline (nepripojený) janasiv

Ďakujem. A prenesené kompetencie nevyčerpané je nám povinný vrátiť?
0 0
susann2 susann2

susann2 je offline (nepripojený) susann2

janasiv Pozri príspevok
Ďakujem. A prenesené kompetencie nevyčerpané je nám povinný vrátiť?
Áno, to sú účelové peniaze z kapitoly školstvo, tie si nemôže zriaďovateľ ponechať.
0 0
tanina11 tanina11

tanina11 je offline (nepripojený) tanina11

Chcem sa spýtať, sme rozpočtovka, máme karty na PHM, pri uzatvorení zmluvy sme museli zložiť zábäzpeku cca 150 EUR. Teraz mi vysia na 314 na konci roku. Tento účet vraj nemôže mať zostatok, kam by som to mala preúčtovať?
0 0
monka111 monka111

monka111 je offline (nepripojený) monka111

ahojte poraďáci! chcem sa opýtať, ako mám správne postupovať v nasledovnej situácií: sme RO, máme zamestnané dve kuchárky, ktorým mzdu refakturujem inému subjektu, ich mzdy sa vôbec neodzrkadľujú v plnení rozpočtu, momentálne nastala situácia, že daný subjekt neodložil euríky na ich mzdu a ja im nemám z čoho mzdu vyplatiť /vraj ich pošle až koncom januára 2011/. decembrové mzdy školských zamestnancov mám odložené na depozitnom účte, ale pre ne nemám. obec mi už poslala dotáciu na január 2011 ale na účet výdavkový, otázka, čo je menšie zlo, ak depozit presuniem na výdavkový a požičiam si peniaze z dotácie, alebo presuniem z výdavkového na depozit zasa len a len požičané. z akého účtu vlastne musia byť vyplatené mzdy za december v rozpočtovej organizácii? toto je fakt nezávidenia situácia...prosím poraďte. ĎAKUJEM
0 0
kunkelovaa kunkelovaa

kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

Na depozit musia ísť len peniaze na mzdy z prenesených kompetencií. úhradu decembrových miezd v januári za originálne kompetencie je možné realizovať z rozpočtu roku 2011.
0 0
monka111 monka111

monka111 je offline (nepripojený) monka111

ďakujem chápem, ale ja si vždy na depozit odkladám aj decembrové mzdy na originálne kompetencie, keďže v januári väčšinou bývajú veľké finančné problémy na obci. ešte by som rada vedela z akého účtu mám uhradiť decembrové výplaty, či z depozitného /tam ich mám odložené/ alebo z výdavkového /kam by som ich musela presunúť/?

akosi sa mi to po hodine uležalo v hlave.....podľa mňa: keďže mzdy decembrové na OK by mali byť čerpané z rozpočtu na rok 2011 uhradené musía byť z výdavkového účtu a keďže sme jedna organizácia, tak všetky mzdy, či už PK alebo OK, ktoré sú odložené na depozite musia byť presunuté na výdavkový a z tadiaľ vyplatiť decembrové výplaty, uvažujem správne? prosím
Naposledy upravil monka111 : 05.01.11 at 16:56
0 0
Elinam Elinam

Elinam je offline (nepripojený) Elinam

Chcem poprosiť o radu. Na silvestra 31.12 som robila prevody na účtoch a bolo ich dosť. z účtu soc.fondu som na výplaty na účet prenesených previedla o 1€ menej.ale prevod na depozit išiel v správnej výške aby sme vynulovali účty posledná išla úhrada dodávateľ.faktúry a tam som úhrádzala ,,všetko" čo zostalo na účte ale ... platba dodávateľovi išla o 1€ menej. ak požiademe o opravu faktúry aby bola fakturovaná len na uhradenú sumu zostane nám nedočerpaný rozpočet . . kedy bol bežný rok tak to zo SF prevediem na prenesené a douhradím ten rozdiel ale teraz
na konci roka. ja viem že som urobila chybu ale snáď sa to dá vyriešiť.Ďakujem
0 0
kunkelovaa kunkelovaa

kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

monka111 Pozri príspevok
ďakujem chápem, ale ja si vždy na depozit odkladám aj decembrové mzdy na originálne kompetencie, keďže v januári väčšinou bývajú veľké finančné problémy na obci. ešte by som rada vedela z akého účtu mám uhradiť decembrové výplaty, či z depozitného /tam ich mám odložené/ alebo z výdavkového /kam by som ich musela presunúť/?

akosi sa mi to po hodine uležalo v hlave.....podľa mňa: keďže mzdy decembrové na OK by mali byť čerpané z rozpočtu na rok 2011 uhradené musía byť z výdavkového účtu a keďže sme jedna organizácia, tak všetky mzdy, či už PK alebo OK, ktoré sú odložené na depozite musia byť presunuté na výdavkový a z tadiaľ vyplatiť decembrové výplaty, uvažujem správne? prosím
Podľa mňa treba mzdy za PK uhradiť z depozitného účtu (veď keď si peniaze presúvala na depozit, použila si aj rozpočtovú klasifikáciu, teda vo výdavkoch rozpočtu už sú). Mzdy z OK by som uhradila tiež z depozitu (predsa už tiež sú v čerpaní 2010). A tie mzdy, na ktoré ti nevyšlo na depozite, by som uhradila z výdavkového účtu. Na rozpočtovú klasifikáciu sa tak dostanú do roku 2011.
0 0