Zavrieť

Porady

Poznámka na doklade z ERP "Bez fiškálu"

1. Vie mi niekto povedať, čo znamená poznámka na doklade z ERP "Bez fiškálu"? Nie je to niečo také, ako skúšobný blok, keď chcú zaučiť obsluhu?
2. Na aké iné "poznámky" na dokladoch z ERP, ktoré znamenajú, že je to niečo ako "skúšobný blok" si treba dávať pozor?
Nerada by som pri daňovej kontrole zistila, že som sa nechala od niekoho nachytať a do nákladov a DPH som dala doklady, ktoré nie sú daňovými dokladmi. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Doklad z ERP je faktúra podľa par. 71/5 z o DPH. FA musí obsahovať všetky náležitosti podľa uvedeného par. 71.
    "Skúšobné" bloky nekumulujú v GT1, GT2. To znamená, že sa nepočítajú do obratu.

    Z pohľadu Vás, ako odberateľa, Vás nezaujíma, či je tam napísané FA, či ide o fiškál, pretože tento doklad z ERP nevyžaduje označenie, že ide o FA.
    Obsahuje:
    - označenie dodavateľa, poradové číslo bločku, dátumu dodania, množstvo druh tovaru, ZD, DPH .........(prečítať par.)...

    Doklad ERP obsahuje i DKP- reg. číslo pokladne, zaregistrovanej na DU. Ak chýbajú niekt. náležitosti, treba zavolať do konk. predajne a povedať, že ste nedostali daňový doklad, pretože nesplňa potrebné náležitosti daň. dokladu a preto požadujete vystaviť nový doklad....(s radosťou Vám ho vystavia, keď človek na niečo takéto príde)

    jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

    jaja99
    Llívia Pozri príspevok
    1.
    2. Na aké iné "poznámky" na dokladoch z ERP, ktoré znamenajú, že je to niečo ako "skúšobný blok" si treba dávať pozor?
    Nerada by som pri daňovej kontrole zistila, že som sa nechala od niekoho nachytať a do nákladov a DPH som dala doklady, ktoré nie sú daňovými dokladmi. Ďakujem.
    Mne sa stalo, že bolo na doklade napísané kópia. A to si dotyčný nežiadal vystaviť opis. Radšej sme ho nepoužili.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    jaja99 Pozri príspevok
    Mne sa stalo, že bolo na doklade napísané kópia. A to si dotyčný nežiadal vystaviť opis. Radšej sme ho nepoužili.
    Súhlasím. Niekt. obchodníci sú vynaliezaví a poriadne.

    Pr. Idem si kúpiť mikrovlnku. Šikovný predavač, si uvedomí, ooohaa. pred hodinou som predal takúto istú. Šup do registračky, a vystaví kopiu dokladu. Má jedno dodanie tovaru v ERP, a dve "tržby".

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Dana K. Pozri príspevok
    mne sa stalo ,že som mala bloček, na ktorom bolo napísané NEPLATNÝ DOKLAD
    Korunky putujúce rovno do vrecka - no nie vždy hľadaj za tým majiteľa.

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    a ďalšie spôsoby "neblokovania":
    - predávajúci vystaví doklad v nulovej hodnote a ručne naň dopíše sumu, ktorú mu zaplatíte,
    - predávajúci nahodí sumu tovaru do ERP, a keď vidí, že na doklad nečakáte, tak ho jednoducho taký rozblokovaný zruší.

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Z archívu Porady cez Google
    Aňa
    15-07-04, 05:59 PM
    V bývalom zamestnaní sme predávali tovar cez fiškálny modul, to znamená že tovar sme vyberali zo skladu cez počítač a hneď sme tlačili bločok cez kasu. Na bločku boli všetky náležitosti.
    ekin
    19-07-04, 06:05 PM
    fiškálny modul je vlastne počítačová ERP - niektoré učto-softy majú prepracované vstupy i vystupy tak, ze sú prepojené. Vsetko je individuálne - treba zistit u dodávatela vlastného učto-softu, aký fišk.modul odporuča, aby dochádzalo k priamemu prepojeniu napr. na sklad...
    Udaje, ktore sa potom uvadzaju v hlavičke dodacich listov či potvrdeni z fiškálu - o tie sa postara dodávatel - on ich vám zadá do dokladov, vy ale najprv pojdete na DU s udajmi od dodavatela fiškálu, a DU poznaci do predloz.dokladov DKP, aby to bolo zaregistrovane v PC... Nie je to nic osobitne, postup takmer zhodny s nakupom a instalaciou ERP. Len to prepojenie s ucto a vystup cez klasicku alebo inu tlaciaren..

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Dav Pozri príspevok
    Z archívu Porady cez Google
    Aňa
    15-07-04, 05:59 PM
    V bývalom zamestnaní sme predávali tovar cez fiškálny modul, to znamená že tovar sme vyberali zo skladu cez počítač a hneď sme tlačili bločok cez kasu. Na bločku boli všetky náležitosti.
    ekin
    19-07-04, 06:05 PM
    fiškálny modul je vlastne počítačová ERP - niektoré učto-softy majú prepracované vstupy i vystupy tak, ze sú prepojené. Vsetko je individuálne - treba zistit u dodávatela vlastného učto-softu, aký fišk.modul odporuča, aby dochádzalo k priamemu prepojeniu napr. na sklad...
    Udaje, ktore sa potom uvadzaju v hlavičke dodacich listov či potvrdeni z fiškálu - o tie sa postara dodávatel - on ich vám zadá do dokladov, vy ale najprv pojdete na DU s udajmi od dodavatela fiškálu, a DU poznaci do predloz.dokladov DKP, aby to bolo zaregistrovane v PC... Nie je to nic osobitne, postup takmer zhodny s nakupom a instalaciou ERP. Len to prepojenie s ucto a vystup cez klasicku alebo inu tlaciaren..
    A nápis "bez fiškálu" znamená čo? Že to bol vytlačený niečo ako skúšobný blok (teda že sa neráta do obratu v pokladni)?

    Poznámka na doklade z ERP "Bez fiškálu"

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.