Zavrieť

Porady

druzstevny podielnicky list - ucet cennych papierov?

Dobry den,

vedeli by ste mi niekto poradit - dedkovi prislo z polnohospodarskeho druzstva (prenajima kusok role druzstvu za 322 sk/rocne), ze co najskor ma dodat nejake nove ciselne oznacenie uctu majitela, ktory si musi otvorit u clenov Centralneho depozitara (ktorymi su obchodnici s cennymi papiermi alebo banky).
O aky ucet sa to vlastne jedna...? Pride do banky a spravi si obycajny ucet a da druzstvu cislo uctu alebo o co tu prosim ide? Mozem dat za neho druzstvu trebars moje cislo uctu v banke a bude to chodit tam (lebo pri 300 korunach strati dost na poplatkoch banke...).

Dakujem za radu.

PS: neviem, do ktorej temy som to mal dat, tak som to dal sem... :|
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nicola je offline (nepripojený) Nicola

    Nicola
    Akurat mi volala sestra a vysvetlovala mi, ze dnes bola na Mileticovej ul. v stredisku cennych papierov na 4. poschodi urobit ucet, kvoli podielnickemu listu. Tiez mame nejake pozemky,ktore prenajimame. Zaplatila tusim 170 korun a to cislo uctu posle do druzstva, kde mame pozemky a tam by nam mali pripisat vlastnicke akcie. A viem ze tam dnes uteklala, lebo to ma nejaku casovu splatnost, a ak to clovek neurobi, tak akcie prepadaju druzstvu. Takze skus v stredisku cennych papierov.

    ata je offline (nepripojený) ata

    ata
    Tiež mám podobné starosti,čo sa týka účtu na cenné papiere.Dostala som sa k tomu dedičstvom po mojich starých rodičoch,no vôbec sa v tejto problematike nevyznám. Bola som sa pýtať v banke,mňa oblial pot,keď mi v SLSP zahlásili,že za zriadenie takého účtu chcú 560,sk.Nemôže ním byť môj osobný účet .V PD mi potom ponúkli ešte jednu možnosť ,členskou prihláškou,vložiť svoje podiely do majetku družstva,a tým sa stať jeho podieľnikom.Neviem ,čo je pre mňa výhodnejšie,tak ešte stále váham.
    Nech dedka aspoň teší,že nie je sám
    s týmito starosťami .Ahojko!!!

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Ak mal dlhopisy z kupónky, tak asi aj tam je nejaký účet a ten stačí nahlásiť. Ja viem, že moja mama to tak má už od neviem ktorého roka. A asi je to v poriadku, lebo družstvo ju už viac neoslovilo.

    ormika je offline (nepripojený) ormika

    ormika
    Ahojte, neviem či vám pomôžem ešte s nejakou odpoveďou, ale my s manželom sme si zriaďovali takýto účet. Postup otvorenia je nasledovný: prídete do hocijakej banky a oňpoviete im, že si chcete zriadiť majetkový účet vedený v stredisku cenných papierov. A oni vám ho zriadia. Niekde sú veľké poplatky za vedenie, inde si musíte zriadiť k majetkovému účtu aj osobný účet. Mám obvolaných asi 6 bánk. My sme si zriadili majetkový účet vo VÚB, za zriadenie sa neplatí, a neplatí sa ani ročný poplatok, len tam je podmienka si zriadiť osobný účet k majetkovému účtu, t.znamená, že ten, na koho bude majetkový účet, tak na jeho meno musí byť aj osobný účet. Za zriadenie osobného účtu sa platí cca 500 Sk ako vklad na účet a potom sa mesačne platí cca 40 Sk za vedenie osobného účtu. K účtu dostávate platobnú kartu a iné výhody. A potom sme číslo majetkového účtu nahlásili na družstvo. Všetko sa vybavilo asi za hodinu. Prajem príjemné vybavovanie. A ozaj, treba si zvážiť, akú hodnotu majú tie podiely alebo ceniny na družstve, či sa to vôbec oplatí a či nebude lepšie ich predať niekomu. Lebo je dosť možné, že na poplatkoch v banke zaplatíte viacej ako je hodnota cenných papierov. Takže taká je moja skúsenosť, možno som vám pomohla. Majte sa pekne.

    saglucka je offline (nepripojený) saglucka

    saglucka
    No moja mamina mala taký istý problém, zdedila nejaké polia na Záhorí a tiež si mala otvoriť účet. Bola tam, tuším na ulici 39.augusta a povedali jej že sa jej to neoplatí, že viac bude platiť za ten účet ako budú peniaze čo dostane od družstva. Volala teda na to družstvo a povedali jej tam , že ten účet si vôbec nemusí otvárať, že jej ten papier museli poslať lebo je to nový zákon ale že aby si ten účet určite nezakladala, lebo na tom viac stratí. Takže by som Vám poradila zavolať na družstvo a spýtať sa či je ten učet nevyhnutný.
    Tolko čo viem od mojej maminy

    druzstevny podielnicky list - ucet cennych papierov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.