Zavrieť

Porady

Dodanie služby /reklama z tretieho štátu/

Firma zo Švajčiarsa fakturovala Slovenskej firme za služby/Reklamnú publikaciu/. Faktúra je vystavená v SK.
Poradte prosím čo s DPH???
Faktúra je vystavená samozrejme bez dane.
Dosť to súri, prosím poradte!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    Samozdaniť!!! zahrnúť na vstup aj na výstup ku dňu vzniku daňovej povinnosti, t.j. dátum vystavenia faktúry

    Daduľa je offline (nepripojený) Daduľa

    Daduľa
    Myslíte že samozdaniŤ?? Mna mili že to je treti štát, nie EU, možem si aj nárokovat od štátu?? Ja som myslela že len zdaním.
    A ešte dátum vystavenia je 20.03.2008 a dostala sm ju až dnes 21.04.2008.Podat Dodatočne alebo to mozem dat do IV/2008?
    človiečik Vladimír Ozimý
    Daduľa Pozri príspevok
    Myslíte že samozdaniŤ?? Mna mili že to je treti štát, nie EU, možem si aj nárokovat od štátu?? Ja som myslela že len zdaním.
    A ešte dátum vystavenia je 20.03.2008 a dostala sm ju až dnes 21.04.2008.Podat Dodatočne alebo to mozem dat do IV/2008?
    pri tzv. katalogových službách uvedených v par. 15 ods. 8 kde patria aj reklamné služby sa rovnako riadime v EU ako aj voči tretím krajinám. Nárok na odpočet vám rieši par. 49 ods. 2 písm b) a par. 51 ods 1 písm. b). Nikde nemáte napísané že ak je to z tretích krajín nárok na odpočet nevzniká. Odpočítať si daň môžete ak ste daň odviedli na výstupe a evidujete službu v evidencii podľa par. 70. Dokonca v takomto prípade nepotrebujete ani faktúru. Treba to jednoznačne zahrnúť do daňového priznania za tretí mesiac, vtedy vám vznikla daňová povinnosť.

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    Vladimír Ozimý Pozri príspevok
    pri tzv. katalogových službách uvedených v par. 15 ods. 8 kde patria aj reklamné služby sa rovnako riadime v EU ako aj voči tretím krajinám. Nárok na odpočet vám rieši par. 49 ods. 2 písm b) a par. 51 ods 1 písm. b). Nikde nemáte napísané že ak je to z tretích krajín nárok na odpočet nevzniká. Odpočítať si daň môžete ak ste daň odviedli na výstupe a evidujete službu v evidencii podľa par. 70. Dokonca v takomto prípade nepotrebujete ani faktúru. Treba to jednoznačne zahrnúť do daňového priznania za tretí mesiac, vtedy vám vznikla daňová povinnosť.
    Ja mám podobný prípad, len sa jedná o reklamu na internete z členského štátu EU a rovnaký problém - fa je z apríla a konateľ mi ju doniesol včera, takže opravné Problém je v tom, že on tú faktúru nechce platiť. Objednal si tú službu, pričom si nevšimol cenu za ponúkanú službu. Lenže nekonal a teraz je už podľa mňa neskoro a neostane mu nič iné, len to zaplatiť.

    Dodanie služby /reklama z tretieho štátu/

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.