Zavrieť

Porady

Objednané auto a nákup diskov

Máme objednané auto do firmy - potvrdenú objednávku od predajcu, ale osobné auto fyzicky príde až koncom mája. Toto auto budeme brať potom na leasing.

otázka : Môžem si dať do nákladov nákup diskov z Al zliatin teraz, keď de facto mám "iba" potvrdenú objednávku od autopredajcu ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    Neviem, možno sa mýlim ale objednávky nespĺňa podmienky daňového dokladu.
    Je to len objednávka, skutočná cena na faktúre môže byť iná. Aj keď máš záväznú objednávku, napr.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Jess a nebolo by lepšie tie disky zahrnúť do ceny auta . Dá sa dohodnúť s predajcom .

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Zitka, auto bude od jedného a disky od druhého, takže nedá sa ..... ale ja to tiež tvrdím, že pokým nemám nejakú zmluvu- leasingovú alebo kúpnu, tak nemôžem tie disky kúpiť. Čo, keď sa "niečo" stane a nakoniec z kúpy zíde, no nie ?

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    Táto problematika sa tu už riešila, je to 50 na 50.
    Niekto tvrdí dať priamo do nákladov niekto ako TH automobilu.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    jess
    Zitka, auto bude od jedného a disky od druhého, takže nedá sa ..... ale ja to tiež tvrdím, že pokým nemám nejakú zmluvu- leasingovú alebo kúpnu, tak nemôžem tie disky kúpiť. Čo, keď sa "niečo" stane a nakoniec z kúpy zíde, no nie ?
    Jess , je to jasné , že na neexistujúce auto , nemôžeš kúpiť disky a dať to do nákladov . Určite niekto na Teba nalieha , ale riaď sa Tvojim rozumom.

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    jess
    Zitka, auto bude od jedného a disky od druhého, takže nedá sa ..... ale ja to tiež tvrdím, že pokým nemám nejakú zmluvu- leasingovú alebo kúpnu, tak nemôžem tie disky kúpiť. Čo, keď sa "niečo" stane a nakoniec z kúpy zíde, no nie ?
    Kúpiť sa to dá, len do obdržania automobilu by to malo byť na zásobách.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    andrej_rv
    Kúpiť sa to dá, len do obdržania automobilu by to malo byť na zásobách.
    Keď náhodou nekúpia auto , tak potom čo ?

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Ja, keď som vlani kupovala auto a v tom istom roku aj zimné pneumatiky spolu s diskami - oboje som započítala do obstarávacej ceny auta. Netrúfla som si to dať do priamych nákladov, lebo ako bolo spomenuté vyššie - disky bez auta sú na dve veci ...

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Zita5
    Keď náhodou nekúpia auto , tak potom čo ?
    Tak to bude materiál na sklade, kým to niekomu nepredajú. Ak naozaj auto nekúpia, tak zrejme si nebudú viazať peniaze v nejakých diskoch. Ale ak auto kúpia, najčistejší spôsob by bol pripočítať cenu diskov do obstarávacej ceny (aj keď by sa dalo pošpekulovať o nejakom daňovo výhodnejšom riešení ).

    ata je offline (nepripojený) ata

    ata
    Andrej ,aké daňovo výhodnejšie riešenie máš ma mysli?Je to súčastne aj môj problém,len s tým rozdielom,že my sme kúpili najskôr Auto a následne ďalší rok disky,kôli jednodukšej manipulácii pri prechode zo zimných pneu na letné.Tiež by som to najradšej dala do nákladov jednorázovo,ale ako čítam more príspevkov ,názory sa líšia......Ak vieš o nejakej priechodnej alternatíve,určite ma poteší. Dakujem. Ata

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    ata
    Andrej ,aké daňovo výhodnejšie riešenie máš ma mysli?Je to súčastne aj môj problém,len s tým rozdielom,že my sme kúpili najskôr Auto a následne ďalší rok disky,kôli jednodukšej manipulácii pri prechode zo zimných pneu na letné.Tiež by som to najradšej dala do nákladov jednorázovo,ale ako čítam more príspevkov ,názory sa líšia......Ak vieš o nejakej priechodnej alternatíve,určite ma poteší. Dakujem. Ata
    ata, ale ak si pozrieš § 29 ods. 1 Zákona o DzP tak dúfam že nemáš disky drahšie ako 30000,- Ak áno, musíš odpisovať. Ale "normálne" disky sa do tej ceny musia zmestiť, takže do réžie jednorázovo alebo odpisuj ako je v bode 2 §29

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.