Zavrieť

Porady

Chorvátsko-Slováci-Češi a pašteky

pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Musel som reagovať.
Pan Mihál má úplnu pravdu, pri dnešnom kurze 4,30 za HRK by bolo asi zbytočné tam potraviny vláčiť.
Ľudia ! uvedomte si že slovo DOVOLENKA je od slova DOVOLIŤ SI !!!
keď na to nemám tak tam neidem .
A to že sa proti opatreniu o konzervách sa tak postavili Češi -tak to svedčí o ich paštekovej kultúre !!! stačí zájsť na pláž v Tučepi a je to vidieť,/ešte aj pašteky a detske plienky plávu vo vode/
Na druhej strane stačí navštíviť nočny klub v Makarskej a hľa...samá slovenčina.
Tak že prajem každému kto chce trento rok stráviť D O V O L E N K U v Chorvátsku nech si to užijete , lebo ja si to užijem prebalovanim Jakubka.
PS: Nikdy viac pašteky!
Naposledy upravil pivko : 06.06.08 at 08:35
Usporiadat
amakov amakov

amakov je offline (nepripojený) amakov

Tento rok idem prvý krát do HR 5-členná rodina, aby sme mohli tam byť 2 týždne, dovoliť si ísť na nejaký fakultatívny výlet a aj pozrieť nejaké pamiatky
prenajali sme si domček , spolu s 2 ďalšími rodinami. Tých peňazí nie je nazvyš a samozrejme človek sa snaží ušetriť aj tak, že si prinesie potraviny z domu s tým, že tam si dokúpi ovocie, chlieb..., len to najnutnejšie. Ja to absolutne nepovažujem za nejakú záťaž, že tam musím variť, dá sa to robiť celkom v pohode, ale to si vopred naplánujem už doma čo tam budem variť, čo k tomu potrebujem, urobím si doma jedálniček. A na príprave jedla sa podieľame všetci v čase, keď je najväčšia horúčava, netrvá nám to dlhšie ako 1 hodinu a aj pri tom zažijeme kopec srandy.1-2 dni sme si vyhradili na miestne špeciality. Tak sme boli pred 2 rokmi v ITA. A na reči typu -ak nemám na riadnu dovolenku, tak tam ani nejdem - myslím si, že pojem riadna dovolenka - každý môže chápať inak a ja tú našu dovolenku považujem za riadnu t. j. plnohodnotnú ,a už sa na ňu teším. Hlavna vec, že budeme všetci spolu. A na záver,paštety nejem ani doma, ale ak to má niekto rád, absolutne sa nečudujem.Každý sa predsa zariadi podľa toho, ako mu to pasuje.
0 0
bonam bonam

bonam je offline (nepripojený) bonam

Paštéty nejem ani doma, neviem prečo by som ich mal teperiť do Chorvátska. Vlani som bol cenami v Chorvátsku milo prekvapený cenou melónov, keď v čase nášho odchodu stáli v Tescu 19,90 Sk a v Chorvátskom Interspare 0,99 Kuny. cca 3,7,2007. Takisto maso bol rozdiel cca 10% pliecko, krkovička,stehno. Keď už turista chce variť na dovolenke, treba sa pri nákupe surovín sústrediť na supermarkety mimo letovísk. V chorvátsku doporučujem "lignje na žaru, alebo rybu zubatac(zubáč). Z vín Graševina Kutjevo. Malvazie už mám po krk. je kyslá a poriadne drahá.
Takže DOBRODOŠLI. MNE DOVOLENKU V cHORVáTSKU NEPOKAZí ANI TÁ SKUTOČNOSŤ, KEBY POVOLILI LEN PLAVKY A ZUBNÚ KEFKU.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
bonam Pozri príspevok
Paštéty nejem ani doma, neviem prečo by som ich mal teperiť do Chorvátska. Vlani som bol cenami v Chorvátsku milo prekvapený cenou melónov, keď v čase nášho odchodu stáli v Tescu 19,90 Sk a v Chorvátskom Interspare 0,99 Kuny. cca 3,7,2007. Takisto maso bol rozdiel cca 10% pliecko, krkovička,stehno. Keď už turista chce variť na dovolenke, treba sa pri nákupe surovín sústrediť na supermarkety mimo letovísk. V chorvátsku doporučujem "lignje na žaru, alebo rybu zubatac(zubáč). Z vín Graševina Kutjevo. Malvazie už mám po krk. je kyslá a poriadne drahá.
Takže DOBRODOŠLI. MNE DOVOLENKU V cHORVáTSKU NEPOKAZí ANI TÁ SKUTOČNOSŤ, KEBY POVOLILI LEN PLAVKY A ZUBNÚ KEFKU.
Ako zakladateľ témy chem povedať že viem že sú rodiny ktoré si vobec nemožu dovoliť dovolenku pri mori , ale mne nešlo ani o tie pašteky, ale o to že ako som už v téme Chorvátsko a novinky pri vycestovaní písal že potraviny pri dnešnom kurze 4,30 Sk/HRK su naozaj v Zadare v obchodoch Kaufland,Intespar , Lidl, LACNEJŠIE!!! ako u nás.
A maju tam určite ešte lepšie pašteky a dobroty ako u nás.
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
pivko Pozri príspevok
Ako zakladateľ témy chem povedať že viem že sú rodiny ktoré si vobec nemožu dovoliť dovolenku pri mori , ale mne nešlo ani o tie pašteky, ale o to že ako som už v téme Chorvátsko a novinky pri vycestovaní písal že potraviny pri dnešnom kurze 4,30 Sk/HRK su naozaj v Zadare v obchodoch Kaufland,Intespar , Lidl, LACNEJŠIE!!! ako u nás.
A maju tam určite ešte lepšie pašteky a dobroty ako u nás.
To je Vas nazor, preco ho vnucujete inym? Su napriklad ludia, ktori sa aj tu v inych temach nadraduju nad cinanov a nikdy by u nich nekupili ani handru na zem. Preco potom niekoho nutit aby si kupil maso u ineho ako toho svojho masiara. To len na okraj. Pre mna je zase cudak ten, co na aute vezie bicykel. Naco, ved pozicovni je tam dost. Aj ja napriklad rad varim. Cely rok na to nemam cas. Preco by som si to nemohol dovolit cez dovolenku. Vobec ma nezujima co si o mne kto mysli. Ked to chcem robit tak to robit budem.
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
bonam Pozri príspevok
Takže DOBRODOŠLI. MNE DOVOLENKU V cHORVáTSKU NEPOKAZí ANI TÁ SKUTOČNOSŤ, KEBY POVOLILI LEN PLAVKY A ZUBNÚ KEFKU.
100% súhlas
0 0
amakov amakov

amakov je offline (nepripojený) amakov

pivko Pozri príspevok
Ako zakladateľ témy chem povedať že viem že sú rodiny ktoré si vobec nemožu dovoliť dovolenku pri mori , ale mne nešlo ani o tie pašteky, ale o to že ako som už v téme Chorvátsko a novinky pri vycestovaní písal že potraviny pri dnešnom kurze 4,30 Sk/HRK su naozaj v Zadare v obchodoch Kaufland,Intespar , Lidl, LACNEJŠIE!!! ako u nás.
A maju tam určite ešte lepšie pašteky a dobroty ako u nás.
Táto téma je dobrá aj na to, že nám odovzdajú skúsennosti tí, ktorí tam už boli na dovolenke. No ak tam idete 1. krát ťažko je rátať s tým, že potraviny budú lacnejšie ako u nás, takže vďaka za každú dobrú radu.
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
Dnes rano som v radiu pocul spravu, ze na stadione INTERu v Blave vystupi akysi spevak. Meno neviem, ani ma nezujima. Vraj si zo sebou privezie okrem ineho plne vybavenu kuchynu s obrovskymi chladnickami, kucharom a vsetkym potrebnym. Chudak, naco k nam ide, ked nema na to, aby si u nas zasiel do restauracie. Zeby u nas aj tie pasteky kupil drahsie, ako u nich doma?
A to sa na neho pride pozriet aspon 50000 ludi. To musi byt silny zazitok pozerat na takeho chudaka.
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

Ideme autom do Chorvatska, mame hotel a polpenziu.
poradte čo zobrať do auta so sebou - minerálky, jablká..čo také do rezervy?
Poradíte čo dobré podniknúť tam ako obedy?
Ideme do Puly.
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

A na reči typu -ak nemám na riadnu dovolenku, tak tam ani nejdem - myslím si, že pojem riadna dovolenka - každý môže chápať inak a ja tú našu dovolenku považujem za riadnu t. j. plnohodnotnú ,a už sa na ňu teším. Hlavna vec, že budeme všetci spolu.

Nechápem, ako si vôbec môže niekto dovoliť dehonestovať ľudí, ktorí si takýmto spôsobom užijú dovolenku. Dovolenka, ak nie je v min. 5 ***** a all incl. to je niečo podradné? Zvyčajne tí, ktorí sa takto vystatujú idú na dovolenku raz, dva krát za život a všetkým dookola x rokov rozprávajú svoje úžasné zážitky z "riadnej dovolenky". Ja osobne idem radšej 2 x za sezónu (hoc aj s paštikami) a idem si užiť poriadnu dovolenku so slniečkom, morskou vodou a predovšetkým s ľudmi, s ktorými je mi dobre. Leštenie zlatých kľučiek a livrejovaných lokajov kľudne prenechám snobom . Všetkým želám krásnu rodinnú pohodovú dovolenku
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Pohar Pozri príspevok
Ideme autom do Chorvatska, mame hotel a polpenziu.
poradte čo zobrať do auta so sebou - minerálky, jablká..čo také do rezervy?
Poradíte čo dobré podniknúť tam ako obedy?
Ideme do Puly.
Nebrať nič, minerálky v Ch sú o pár drobných drahšie ako u nás a aspoň ich vyskúšate. Taká Jana či Jamnica nemajú chybu.

Detto ovocie.

Na obedy beztak chodiť nebudete, možno sem tam nejaká menšia pizza za 30-40 kuna, alebo čevapi za 50...
0 0
johny1805 johny1805

johny1805 je offline (nepripojený) johny1805

Ja som absolvoval dovolenku s rodinou v Tučepoch 1997, bola fajn, pretože bolo tesne po vojne a ešte tam nebolo toľko turistov. Pre nenáročných dobrá voľba, pokiaľ Vám vyhovuje Chorvátsko.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Chorvátsko je aj pre náročných turistov, závisí, aké miesto, ubytovanie a služby si vyberieš. Tak ako v iných destináciach, aj tu nájdeš všehochuť.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Jozef Mihál Pozri príspevok
Nebrať nič, minerálky v Ch sú o pár drobných drahšie ako u nás a aspoň ich vyskúšate. Taká Jana či Jamnica nemajú chybu.

Detto ovocie.

Na obedy beztak chodiť nebudete, možno sem tam nejaká menšia pizza za 30-40 kuna, alebo čevapi za 50...
Jamnica je OK, ale dobré je aj Karlovačko veliko točeno...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať