Zavrieť

Porady

Vypadávanie vlasov

Chcem vás poprosiť, či má niekto skúsenosti s prípravkami na liečbu vypadávania vlasov, prípadne miniečo poradiť. Môj syn (17 r.) mal odmalička husté tvrdé vlasy a teraz sa mu začali viditeľne prerieďovať od čela až po vrch hlavy. Boli sme u kožnej, tá nám povedala, že sa s tým nedá nič robiť, že to bude rodové, ale u nás nikto v takom veku nestrácal vlasy. Zmenili sme kožnú, druhá mu predpísala vodičky, mastičky, ale žiaden výsledok nevidím. Povedala, že veková hranica sa posúva aj v tomto smere. Ja sa nechcem s tým zmieriť, a aj synovi to začína vadiť, nemôže sa hociako ostrihať a učesať aby nemal z toho komplexy. Oproti vážnym chorobám, ktoré tu trápia niektorých z vás je to asi banálny problém, ale keby sa dalo pomôcť, bola by som povďačná veľmi. Ďakujem.
Usporiadat
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

B.Korbanova Pozri príspevok
keď je reč o liekoch, tiež by som si tým istá nebola, je verejné tajomstvo, že veľká väčšina liekov v skutočnosti iba potláča príznaky a farmácia je jeden z najlepších biznisov.
S tým súhlasím, ale každý sa na to inak díva.
0 0
Estetic Estetic

Estetic je offline (nepripojený) Estetic

wagner Pozri príspevok
Tiež mi padali vlasy a išla som ku kožnému lekárovi. Od júna beriem tbl. a napísal mi prípravok na masáž vlasov. Všetko robené v lekárni, platí za to zdravotná poisťovňa. Ja platím iba za recept. Vlasy mi prestali padať a na miestach, kde som mala veľmi riedke vlasy už vidno, že začínajú vlasy rásť. Netvrdím, že kto má peniaze, že nemôže míňať na vitamíny a im podobné prípravky. Ale kamarátka má lekáreň a vysvetlila mi už dávno, že rôzne prípravky ako vitamíny a pod. sú len oblbováky na ľudí a žráč peňazí. (aj firmy musia z niečoho žiť ) Takže žiadne umelé vitamíny nekupujem, liečim si svoje choroby liekmi a vitamíny iba prírodné - ovocie, zelenina. Tiež sa hovorí, že by sme mali jesť to, čo sa u nás a v našom okolí dopestuje. Nejem teda žiadne pomaranče, mandarínky a podobné dovozové ovocie. Ani tie striekané paradajky dovezené od neviem kade -to si radšej zaplatím a kúpim si novácke paradajky dopestované blízo nás. Toť môj názor.
Hovorí sa všeličo,napr.aj to,že bylinka,ktorú potrebuješ,začne rásť na Tvojom dvore.Niet nad domácu lekáreň.U nás je už veľký problém napísať rozpisové vodičky,lekárne ich robia len výnimočne,škoda,boli dobré.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Estetic Pozri príspevok
Hovorí sa všeličo,napr.aj to,že bylinka,ktorú potrebuješ,začne rásť na Tvojom dvore.Niet nad domácu lekáreň.U nás je už veľký problém napísať rozpisové vodičky,lekárne ich robia len výnimočne,škoda,boli dobré.
lebo lekáreň je už len o zisku.....
0 0
Estetic Estetic

Estetic je offline (nepripojený) Estetic

lujza.j Pozri príspevok
lebo lekáreň je už len o zisku.....
Alebo o problémoch pri používaní alkoholu v prevádzkach.
0 0
ďatelinka ďatelinka

ďatelinka je offline (nepripojený) ďatelinka

Nedá mi nereagovať...mám 43, vlasy mi padajú cca 23 rokov, od kedy som priviedla deti na svet...padajú permanentne, dorastajú, ale mám ich riedke, a málo, nekvalitné...Neviem s čím tento stav súvisí, lebo je čas, keď sú aj lesklé, aj celkom pekné..Kaderníčka mi vraví aby som ich mala rada aké sú...že cítia že sa k nim nechovám ako by si zaslúžili...Neviem, vyskúšala som všetko, babské rady, bylinky, odvary, preplachy, lieky, čaje, drahé medikamenty, vodičky...Od liekov idem len do kíl...lebo všetky majú v základe B-éčko, ktoré podnecuje chuť do jedla. Droždie milujem od detstva, takže ho jem často..a nič...Stres posledné obdobia držím v povzdiali, naučila som si držať odstup, pre vlastné zdravie...tak neviem....Keď sú krátke, ešte viac vidieť že sú riedke a nekvalitné, trošku dlhšie aspoň zväzujem do štipca..čo už..medzi ľudí nejak musím :-( Je to des...na chlapov bez vlasov sme si zvykli v pohode, a fakt to niektrým aj sekne....ale čo my???? Súhlasím s názorom, že je v tom aj genetika...Vraj vlasy dedíme po starých rodičoch....u mňa to sedí...stará mama mala síce 4 vlasy v piatich radoch, polodlhé zviazané v uzlíku, ale mala76 rokov a umrela s tmavými vlasmi...mala pár šedivých....ja zatiaľ nemám ani jeden...:-) No čo už...zdá sa nemôžme mať všetko...
0 0
Estetic Estetic

Estetic je offline (nepripojený) Estetic

ďatelinka Pozri príspevok
Nedá mi nereagovať...mám 43, vlasy mi padajú cca 23 rokov, od kedy som priviedla deti na svet...padajú permanentne, dorastajú, ale mám ich riedke, a málo, nekvalitné...Neviem s čím tento stav súvisí, lebo je čas, keď sú aj lesklé, aj celkom pekné..Kaderníčka mi vraví aby som ich mala rada aké sú...že cítia že sa k nim nechovám ako by si zaslúžili...Neviem, vyskúšala som všetko, babské rady, bylinky, odvary, preplachy, lieky, čaje, drahé medikamenty, vodičky...Od liekov idem len do kíl...lebo všetky majú v základe B-éčko, ktoré podnecuje chuť do jedla. Droždie milujem od detstva, takže ho jem často..a nič...Stres posledné obdobia držím v povzdiali, naučila som si držať odstup, pre vlastné zdravie...tak neviem....Keď sú krátke, ešte viac vidieť že sú riedke a nekvalitné, trošku dlhšie aspoň zväzujem do štipca..čo už..medzi ľudí nejak musím :-( Je to des...na chlapov bez vlasov sme si zvykli v pohode, a fakt to niektrým aj sekne....ale čo my???? Súhlasím s názorom, že je v tom aj genetika...Vraj vlasy dedíme po starých rodičoch....u mňa to sedí...stará mama mala síce 4 vlasy v piatich radoch, polodlhé zviazané v uzlíku, ale mala76 rokov a umrela s tmavými vlasmi...mala pár šedivých....ja zatiaľ nemám ani jeden...:-) No čo už...zdá sa nemôžme mať všetko...
Ano,genetika je v tomto prípade veľmi silná a nedá sa prekabátiť,ale proces sa dá zdržať.Hlavne výkonnými biostim.lasermi a mesotherapiou so špeciálnymi roztokmi.Keby bol v tomto prípade laser na predpis,určite by som mu dala prednosť pred všetkými liekmi.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ďatelinka Pozri príspevok
Nedá mi nereagovať...mám 43, vlasy mi padajú cca 23 rokov, od kedy som priviedla deti na svet...padajú permanentne, dorastajú, ale mám ich riedke, a málo, nekvalitné...Neviem s čím tento stav súvisí, lebo je čas, keď sú aj lesklé, aj celkom pekné..Kaderníčka mi vraví aby som ich mala rada aké sú...že cítia že sa k nim nechovám ako by si zaslúžili...Neviem, vyskúšala som všetko, babské rady, bylinky, odvary, preplachy, lieky, čaje, drahé medikamenty, vodičky...Od liekov idem len do kíl...lebo všetky majú v základe B-éčko, ktoré podnecuje chuť do jedla. Droždie milujem od detstva, takže ho jem často..a nič...Stres posledné obdobia držím v povzdiali, naučila som si držať odstup, pre vlastné zdravie...tak neviem....Keď sú krátke, ešte viac vidieť že sú riedke a nekvalitné, trošku dlhšie aspoň zväzujem do štipca..čo už..medzi ľudí nejak musím :-( Je to des...na chlapov bez vlasov sme si zvykli v pohode, a fakt to niektrým aj sekne....ale čo my???? Súhlasím s názorom, že je v tom aj genetika...Vraj vlasy dedíme po starých rodičoch....u mňa to sedí...stará mama mala síce 4 vlasy v piatich radoch, polodlhé zviazané v uzlíku, ale mala76 rokov a umrela s tmavými vlasmi...mala pár šedivých....ja zatiaľ nemám ani jeden...:-) No čo už...zdá sa nemôžme mať všetko...
o padaní vlasov som tu už čo-to popísala, za pá dní mám toľko rokov čo ty ak chceš pohľadaj moje staré príspevky....a k tomu Bvitamínu len toľko...to, že ti chutí jesť je len v tvojej hlave....viem to Bkomplex forte užívam denne, prečo by si mala pribrať ked........B-KOMPLEX DRG 100 ZENT

Výživový doplnok obsahuje komplex vitamínov skupiny B.
Vitamíny skupiny B sú nevyhnutné pre správne fungovanie metabolizmu. Ich nedostatok sa môže prejaviť napr. pri dlhodobom strese, pomáhajú pri únave, prasknutých kútikoch úst a aftách, či zápalových ochoreniach nervov.
0 0
Ador Ador

Ador je offline (nepripojený) Ador

B.Korbanova Pozri príspevok
Ador ty tu pises o Minoxidile a Finasteride. Ten minoxidil este dajme tomu... aj ked pre ludi s citlivejsou pokozkou to nemusi byt z dlhodobejsieho hladiska prijemne. Je koncentrovany s alkoholom a moze drazdit a vysusovat pokozku. Ja to mam vyskusane na sebe, ze som ho musela pouzivat s prestavkami. Finasterid je podla mna hnus. Je ucinny, mozno nie ako minoxidil, ale pre zeny nepouzitelny a ako muz by som sa mu asi tiez vyhybala. Vsetci vieme preco. Ja som pouzivala kozmetiku s aminexilom, co je ale slaby odvar Minoxidilu a tiez na baze alkoholu.. cize slabsi efekt a podobne podrazdenie a vysusenie pokozky hlavy.
Ohladom Nanogenu: Ja som ho objavila po dlhej dobe pouzivania vlakien toppiku. A maju ho aj v lekarni. Zaujimalo by ma ci ho pouzivas a ake mas s nim skusenosti v porovnani s Toppikom?? Aj ked keratinove vlakna maju obe znacky, Nanogen ma podla mna sirsiu ponuku pripravkov, ktore liecia vypadavanie vlasov napr. Serum s rastovym faktorom na vodnej baze, ktore je vraj ucinnejsie ako sam minoxidil a nedrazdi pokozku hlavy, mam odskusane. A tiez vyzivove doplnky proti vypadavaniu vlasov. Nerobim tu reklamu, ale inak sa to neda napisat. Nejake postrehy?
Ako som písal, finasterid nie je vhodný pre ženy a pre mužov má vedlajšie účinky, avšak po vysadení by sa všetko malo vrátiť do normálu, ale nie som toho zástanca samozrejme. Minoxidil je pravda že nie je čisto prírodný (na báze alkoholu), ale jediné čo pomáha, aj ked som už oťukal ten Nanogen a vyzerá že majú novú technológiu na prírodnej báze . Zatial som ho nevyskúšal a ani ich vlákna. Toppik je u mna zatial ok, ale nebránim sa
0 0
Ador Ador

Ador je offline (nepripojený) Ador

ďatelinka Pozri príspevok
Nedá mi nereagovať...mám 43, vlasy mi padajú cca 23 rokov, od kedy som priviedla deti na svet...padajú permanentne, dorastajú, ale mám ich riedke, a málo, nekvalitné...Neviem s čím tento stav súvisí, lebo je čas, keď sú aj lesklé, aj celkom pekné..Kaderníčka mi vraví aby som ich mala rada aké sú...že cítia že sa k nim nechovám ako by si zaslúžili...Neviem, vyskúšala som všetko, babské rady, bylinky, odvary, preplachy, lieky, čaje, drahé medikamenty, vodičky...Od liekov idem len do kíl...lebo všetky majú v základe B-éčko, ktoré podnecuje chuť do jedla. Droždie milujem od detstva, takže ho jem často..a nič...Stres posledné obdobia držím v povzdiali, naučila som si držať odstup, pre vlastné zdravie...tak neviem....Keď sú krátke, ešte viac vidieť že sú riedke a nekvalitné, trošku dlhšie aspoň zväzujem do štipca..čo už..medzi ľudí nejak musím :-( Je to des...na chlapov bez vlasov sme si zvykli v pohode, a fakt to niektrým aj sekne....ale čo my???? Súhlasím s názorom, že je v tom aj genetika...Vraj vlasy dedíme po starých rodičoch....u mňa to sedí...stará mama mala síce 4 vlasy v piatich radoch, polodlhé zviazané v uzlíku, ale mala76 rokov a umrela s tmavými vlasmi...mala pár šedivých....ja zatiaľ nemám ani jeden...:-) No čo už...zdá sa nemôžme mať všetko...
Presne pre tieto prípady sú zahusťovače vlasov ako Toppik. Toto nie je reklama, mne to neuveriteľne pomohlo s mojou psychikou, keďže môj prípad je genetický a teda sa musím zmieriť aj pri správnej životospráve či používaní mastičiek a tabletiek len so spomalením. Vlákna boli pre mňa ako vykúpenie
0 0
ďatelinka ďatelinka

ďatelinka je offline (nepripojený) ďatelinka

lujza.j Pozri príspevok
o padaní vlasov som tu už čo-to popísala, za pá dní mám toľko rokov čo ty ak chceš pohľadaj moje staré príspevky....a k tomu Bvitamínu len toľko...to, že ti chutí jesť je len v tvojej hlave....viem to Bkomplex forte užívam denne, prečo by si mala pribrať ked........B-KOMPLEX DRG 100 ZENT

Výživový doplnok obsahuje komplex vitamínov skupiny B.
Vitamíny skupiny B sú nevyhnutné pre správne fungovanie metabolizmu. Ich nedostatok sa môže prejaviť napr. pri dlhodobom strese, pomáhajú pri únave, prasknutých kútikoch úst a aftách, či zápalových ochoreniach nervov.
No na margo toho priberania...s váhou problém nemám...ale vždy keď nasadím nejaké medikamenty na vlasy, každý jeden mám na hory B-éčiek od B2 po B12 a jediné čo je efekt, je zvýšená chuť do jedla...inak nič....čo bežne keď ich neužívam nie je....Takže aj organizmy máme odlišné, u teba to možno nefunguje tak...Keď som to riešila s magistrou v lekárni, že chcem skôr aktivátory alebo ampule povedzme Revalmax / má tiež B-čko ale používa sa vtieraním...síce smrdí hrozne, ale raz mi to už padanie trochu zastavilo...tak skúšam druhýkrát...podľa návodu každý druhý deň na noc....uvidíme...Takže magistra sa len usmiala a povedala B-éčko je v každom jednom prípravku na vlasy...lebo práve nedostatok B a A spôsobuje vypadávanie a nekvalitu....chuť do jedla je vedľajší účinom B..vitamínu....
riešením sú u nás žien ak klipy s ľudskými vlasmi...ale tie sa tiež nedajú používať denne...namáha to vlastné vlasy, ktoré sú oslabené, a potom vypadávajú vlasy na tých miestach, kde sa pripínajú....to skôr len na príležitosť, na vytvorenie účesu...tak ako hlásateľky v telke :-)
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

mate porobene lekarske vysetrenia okrem ineho aj stitnu zlazu / vlastna skusenost - vlasy sa mi doslova sypali/
0 0
B.Korbanova B.Korbanova

B.Korbanova je offline (nepripojený) B.Korbanova

u každého je to iné, váčšinou sa ľuďom behať po vyšetreniach nechce, lebo je to zdľhavé a výsledok neistý
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

nesuhlasim, potom vlasy nevypadavaju chorobne, len tak normalne alebo prechodne a to je o inom
0 0
Marek55 Marek55

Marek55 je offline (nepripojený) Marek55

B.Korbanova Pozri príspevok
u každého je to iné, váčšinou sa ľuďom behať po vyšetreniach nechce, lebo je to zdľhavé a výsledok neistý
ja by som kľudne behal, vlasy mi za to stoja, no u mňa je prekážkou kožná, ktorá si zaryte stojí za tým že sa stým nedá nič spraviť, a prosíkať ju nebudem aby mi povedala čo s tým. Ako môžu mať doktorky také obmedzené názory? Vidím že veľa ľudí pochodí u doktoroky rovnako.
Naposledy upravil Marek55 : 29.10.12 at 13:56
0 0
Estetic Estetic

Estetic je offline (nepripojený) Estetic

Otázka je,aká je diagnoza.Ak je to androgenna alopecia,tak samozrejme behať môžete a dá sa s tým spraviť veľa,ale nie na zdravotnú poisťovňu.
0 0
B.Korbanova B.Korbanova

B.Korbanova je offline (nepripojený) B.Korbanova

Marek55 Pozri príspevok
ja by som kľudne behal, vlasy mi za to stoja, no u mňa je prekážkou kožná, ktorá si zaryte stojí za tým že sa stým nedá nič spraviť, a prosíkať ju nebudem aby mi povedala čo s tým. Ako môžu mať doktorky také obmedzené názory? Vidím že veľa ľudí pochodí u doktoroky rovnako.

doktori tiež nevedia všetko....
0 0
kom0dus kom0dus

kom0dus je offline (nepripojený) kom0dus

podla seba co mozem povedat, tiez mi vypadavaju vlasy, ale zistil som, ze ak sa stravujem zdravsie, tj viacej ovocia zeleniny menej mastne jedla, tak tie vlasy vypadavaju menej..
tak isto, chodil som sa casto strihat, teda vzdy, ked mi vlasy podrastli som zasiel to skratit.. ale potom mi neskutocne padali vlasy
teraz som sa nebol strihat asi 6 mesiacov, a klop klop hlavu mam ako hrivu.

a co mi mozno pomaha, mna zvykne koza na hlave svrbiet, ale strasne. Mam citlivu pokozku na sampony, ale pomaha mi, ak si na noc celu hlavu namazem niveou alebo este lepsie obycajnou indulonou. Cez vlasy to vtriem do pokozky ... ranu umyjem ale potom ma hlava nesvrbi ani vlasy nevypadavaju.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

kaivorus Pozri príspevok
myslím si, že najlepšie by bolo si zistiť v akej forme je podkožie, či tam sa nenachádzajú epidermity, phytotermidy , microspora, atď a nebodaj aj papilomavírus,..

šampóny v takomto prípade spôsobujú - odstraňovače vlasov...

ak sa neodstránia tieto baktérie nemôžete mať úspech na dlhú dobu...
bude to beh na dlé obdobie...
Na koho sa obrátiť?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Do pozornosti, posúďte.

Aj rast vlasov a ich kvalita závisí od zdravej činnosti ľadvín. Preto sa iba zasmejem, keď počujem dennodenne od niekoho ako sa sťažuje, že sa mu zhoršuje kvalita vlasov, lámu sa, strapkajú sa im konce, vypadávajú a chce to riešiť zmenou šampónu, podľa práve aktuálnej reklamy. Ale ľudia nechápu, že šampón nezmení podstatne kvalitu ich vlasov. Musíme pochopiť, že od energie v ľadvinách závisí, či sa nám zlepší stav vlasov . O ľadvinách sa vie, že „ľúbia“ slané, ale ani soli nesmie byť priveľa, lebo tá ich zasa poškodzuje.
http://www.centrumctm.sk/post/oblicky-z-pohladu-tcm-49/
0 0
juliakordula juliakordula

juliakordula je offline (nepripojený) juliakordula

korela , suhlasim s tebou. uz 4 mesiace mi vo velkom mnozstve padaju vlasy , tak som sla na preventivnu kontrolu, kde mi urobili krve testy a zobrali mi moc. z vysledkov mi zistili ze mam v krvi kyselinu mocovu a v moci zapal. zobrala som aj ant. ale oblicky stale bolia...... neeviem ako mam postupovat , lebo bola som na koznom a aj u lekara a ti mi povedali ze to mam zo stresov a nic so mnou nerobia .... Ďakujem za rasdu....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať