Zavrieť

Porady

Vypadávanie vlasov

Chcem vás poprosiť, či má niekto skúsenosti s prípravkami na liečbu vypadávania vlasov, prípadne miniečo poradiť. Môj syn (17 r.) mal odmalička husté tvrdé vlasy a teraz sa mu začali viditeľne prerieďovať od čela až po vrch hlavy. Boli sme u kožnej, tá nám povedala, že sa s tým nedá nič robiť, že to bude rodové, ale u nás nikto v takom veku nestrácal vlasy. Zmenili sme kožnú, druhá mu predpísala vodičky, mastičky, ale žiaden výsledok nevidím. Povedala, že veková hranica sa posúva aj v tomto smere. Ja sa nechcem s tým zmieriť, a aj synovi to začína vadiť, nemôže sa hociako ostrihať a učesať aby nemal z toho komplexy. Oproti vážnym chorobám, ktoré tu trápia niektorých z vás je to asi banálny problém, ale keby sa dalo pomôcť, bola by som povďačná veľmi. Ďakujem.
Usporiadat
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
rypa Pozri príspevok
ahoj, mne padajú vlasy už od pôrodu, je tomu už 2 roky. Konečne som sa odhodlala ísť k lekárovi, ktorý mi urobil krvné testy ale nič nezistil a povedal, že sa s tým musím zmieriť. A pritom som úplne zdravá, tak tomu nechápem. Vyskúšala som už lieky, ampulky, zdravú stravu už prevádzkujem viac ako rok a pol, stres nemám. Tak neviem.
Mne po pôrode vypadávali vlasy tiež. Každé ráno som sa budila s tým, že na vanúši bolo kopu vlasov a keď som si ich umývala to bola hrôza. Bolo to spôsobené aj tým, že som dlho kojila jedno aj druhé dieťa. Mne osobne pomohlo to, že som si po každom umytí votrela do vlasov rozšľahané vajce s lyžičkou oleja, zabalila hlavu do igelitu a uteráka. Nechala som to pôsobiť niekedy aj hodinu, potom som vlasy opláchla už len čistou vodou. Toto trvalo snáď 2 mesiace a bolo po probléme.
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Tiež som mala problém s vypadávaním vlasov. U mňa to spôsobovala štítna žľaza. Aj teraz, po jej odstránení, mi vlasy padajú, ale už menej a rastú nové. Kožná lekárka mi povedala, že je v poriadku, ak denne vypadne menej ako 200 vlasov. Neviem, nepočítala som ich, ale 200 vlasov mi určite denne nevypadne.
2 0
Lenamária Lenamária

Lenamária je offline (nepripojený) Lenamária

Na vypadávanie vlasov je tiež dôležité udržiavať správnu hladinu železa. Chudokrvnost , ktorá je z dôvodu nedostatku železa tiež vedie k vypadávaniu vlasov. Zdrojom železa je libové červené maso, sušené ovoce, ryby, sója, brokolica.
2 0
wildsammy wildsammy

wildsammy je offline (nepripojený) wildsammy

Overená liečebná metóda vypadávania vlasov a obnova rastu vlasov pre mužov bežne dostupnými prípravkami:

1) Folixil anti-DHT tablety, oplatí sa väčšie balenie (1/deň)
2) Bioscalin výživné tablety (1/deň, užívať ako doplnok k Folixil anti-DHT tabletám)
3) Folixil aktivačný šampón (striedať s iným neutrálnym šampónom, napr. od VICHY Dercos-posilující šampón)
4) Alpecin kofeinový prípravok alebo Bioscalin čistiaca vlasová voda (aplikovať každý deň, nepoužívať zároveň s bodom 5)
5) VICHY Dercos Aminexil pre mužov (3/týždeň) alebo Regaine 5% roztok (2/deň, nepoužívať zároveň s bodom 4)
6) AVON naturals maska pre poškodené vlasy (1/týždeň)
7) Alpicort stimulačný roztok pre mužov (1-2/týždeň)

Trvanie liečby 12 mesiacov. Pred začatím liečby a pred koncom liečby kontrola hustoty a hrúbky vlasov.
Naposledy upravil wildsammy : 31.12.07 at 00:14
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ador Pozri príspevok
Urcite nie je lahke zistit pricinu padania vlasov, moze ist o stravu, najma alergeny, stres atd ako docasne padanie alebo o alopeciu trvalu, ta sa zisti ak sa pozrie na otca po pripade dedka ci maju uz vlasy vypadnute pretoze je dedicna a moze zacat aj skor da sa iba spomalit. Z osobnych skusenosti pri trvalej alopecii, co sa tyka najma navratenia sebadovery pouzivam na už riedke vlasy www.toppik.sk, a da sa aj kombinovat s roznymi medikamentami ako je minoxidil ci nanogen na vypadavanie vlasov
toto čo je za reklamu?
vlasy sú presne také ako sa o ne staráme umývame fénujeme žehlíme a podobne, ako sa stravujeme.....darmo budú moji rodičia vlasáči ked ja zjem za deň zrnko ryže a dve špagety mám 40+ a nikdy som nemala také dobré vlasy ako teraz...moje decko má presne vlasy také ako sa o ne stará iba fénované iba žehlené....jemné o ničom...jejbio otec vlasatec s brčkavými vlasmi....
na výživu vlasov z vnútra stačí zopár vitamínov, ktoré si človek kúpi v lekárni...čo aj užívam, takže mňa tu neohúriš tvojou reklamou.... nejednoduchšie je ponúkať drahé produkty...
1 0
Estetic Estetic

Estetic je offline (nepripojený) Estetic

Rozhodne treba skúsiť prísť na dôvod padania vlasov,následne lokálna liečba a celková vitamínová liečba.Silný biostimulačný laser je výborný a keby ho preplácali poisťovne bola by to u mňa prvá voľba.No a posledná možnosť je mesotherapia,čiže priame vpravenie účinnej látky do kože vlasov.
1 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Estetic Pozri príspevok
Rozhodne treba skúsiť prísť na dôvod padania vlasov,následne lokálna liečba a celková vitamínová liečba.Silný biostimulačný laser je výborný a keby ho preplácali poisťovne bola by to u mňa prvá voľba.No a posledná možnosť je mesotherapia,čiže priame vpravenie účinnej látky do kože vlasov.
Tiež mi padali vlasy a išla som ku kožnému lekárovi. Od júna beriem tbl. a napísal mi prípravok na masáž vlasov. Všetko robené v lekárni, platí za to zdravotná poisťovňa. Ja platím iba za recept. Vlasy mi prestali padať a na miestach, kde som mala veľmi riedke vlasy už vidno, že začínajú vlasy rásť. Netvrdím, že kto má peniaze, že nemôže míňať na vitamíny a im podobné prípravky. Ale kamarátka má lekáreň a vysvetlila mi už dávno, že rôzne prípravky ako vitamíny a pod. sú len oblbováky na ľudí a žráč peňazí. (aj firmy musia z niečoho žiť ) Takže žiadne umelé vitamíny nekupujem, liečim si svoje choroby liekmi a vitamíny iba prírodné - ovocie, zelenina. Tiež sa hovorí, že by sme mali jesť to, čo sa u nás a v našom okolí dopestuje. Nejem teda žiadne pomaranče, mandarínky a podobné dovozové ovocie. Ani tie striekané paradajky dovezené od neviem kade -to si radšej zaplatím a kúpim si novácke paradajky dopestované blízo nás. Toť môj názor.
1 0
Genesis.SVK Genesis.SVK

Genesis.SVK je offline (nepripojený) Genesis.SVK

Osobne radim nerobit s tym nic a len sa s tym zmierit ... Genetiku v tomto case a priestore este nejde prekabatit ... aj ked sa vam to moze zdat nefer musite si uvedomit ze tento svet nikdy fer nebol ... su jedicne ktore sa rodia krasne, zdrave, inteligentne s vysokou schopnostou adaptacie a bez vaznych genetickych chorob a potom su tu take co dostanu od prirody len utrpenie a s tym nikto z nas nic nespravi (zatial)

Na svete do dnesneho dna je jedina vec co sa da kupit proti vypadavaniu vlasov a co ako tak funguje a to su inhibitory DHT finasterid alebo dutasterid. NEODPORUCAM BRAT kvoli dost neprijemnym moznym ucinkom ako ireverzibilne porusenie sexualnych funkcii alebo depresii okrem ineho (vlastna skusenost). Treba si uvedomit ze DHT ma v tele vela funkcii. Taktiez si treba uvedomit ze 5 alfa reduktaza nepremiena len testosteron na DHT ale zasahuje do metabolizmu aj inych steroidnych hormonov. Tak ci tak je to riziko a navyse vobec nemusi pomoct.

ostatne veci sa neoplati vobec kupovat. Je to len vynosny biznis. Bohuzial na ludskom utrpeni sa da velmi dobre zarabat co vela ludi velmi zneuziva.

Moja rada. Vystrihat nakratko a snazit sa s tym zmierit.

Keby okrem transplantacie nieco fungovalo myslite si ze by napr bruce willis bol plesaty ? Mal takmer neomedzene financne zdroje a aj tak mu nepomohlo nic na trhu co by mu jeho vlasy zachranilo.

Nic okrem finasteridu a dutasteridu nepomoze ... hoc aky suplement alebo liek kupis su to len vyhodene peniaze ... minoxidil ma len minimalnu ucinnost neoplati sa vobec kupovat jedine len ak pre dobry pocit ze nieco si clovek dava na hlavu ... ale to sa uz daleko viac oplati pitie zeleneho a zihlavoveho caju ... pomoct to pomoze len minimalne ale aspon ma clovek lepsi pocit ze sa snazi s tym padanim nieco robit.

Ešte je dobre zistit ci tvoj syn nahodou neposiluje a neberie latky typu anabolicke steroidy alebo kreatin ktore vyrazne urychluju vypadavanie vlasov. Dnesna mladez hlavne v posilovniach velmi casto pouziva kreatin a dokonca aj anabolicke steroidy su velmi rozsirene a lahko zohnatelne. Kreatin moze byt pritomny v mnohych pripravkoch na posilovanie od proteinov gainerov a hlavne v predtreningovych pumpach.
Naposledy upravil Genesis.SVK : 12.09.12 at 11:55
1 0
Lenamária Lenamária

Lenamária je offline (nepripojený) Lenamária

Na vypadávanie vlasov sa osvedčilo užívanie vitamínu B6. 100 Mg vitamínu B6 denne u niekoho riednutie vlasov zastaví.Nesmie sa brať vo vačšej dávke bez konzulácie s lekárom. Vačšie množstvo môže pôsobiť toxicky najma vtedy, keď užívanie trvalo dlhšiu dobu a preto sa vždy poraďte s lekárom.
1 0
kaivorus kaivorus

kaivorus je offline (nepripojený) kaivorus

radšej so servítkou, ale pravdivo, ...ten, ktorý hľadá správnosť riešenia odstranovania zdr. problémov, na rôznych úrovniach bytia... ...viac
myslím si, že najlepšie by bolo si zistiť v akej forme je podkožie, či tam sa nenachádzajú epidermity, phytotermidy , microspora, atď a nebodaj aj papilomavírus,..

šampóny v takomto prípade spôsobujú - odstraňovače vlasov...

ak sa neodstránia tieto baktérie nemôžete mať úspech na dlhú dobu...
bude to beh na dlé obdobie...
1 0
Estetic Estetic

Estetic je offline (nepripojený) Estetic

juliakordula Pozri príspevok
korela , suhlasim s tebou. uz 4 mesiace mi vo velkom mnozstve padaju vlasy , tak som sla na preventivnu kontrolu, kde mi urobili krve testy a zobrali mi moc. z vysledkov mi zistili ze mam v krvi kyselinu mocovu a v moci zapal. zobrala som aj ant. ale oblicky stale bolia...... neeviem ako mam postupovat , lebo bola som na koznom a aj u lekara a ti mi povedali ze to mam zo stresov a nic so mnou nerobia .... Ďakujem za rasdu....
Tak pokiaľ je zápal preliečený a ste v rekonvalescencii,tak kožná dá len lokálnu liečbu.Vo všeobecnosti celkovo zdravý organizmus má aj zdravé vlasy,pokiaľ vlasy začnú ,,z ničoho nič" padať,niečo sa deje,nie je to len tak a treba zvážiť čo nás oslabilo.Môže to byť zápal,neopravené zuby,zle korigovaná očná vada,nadhraničné stresy,prechodený infekt,alergie atd.Treba preliečiť a počkať kým sa zotavia vlasy,trvá to vždy určitý čas,nejde to zo dňa na deň.A psychika hrá veľkú rolu v tomto prípade.
Predošlé vety sa nevzťahujú na androgennu alopeciu mužov,to je hlavne dedičná záležitosť.
1 0
Estetic Estetic

Estetic je offline (nepripojený) Estetic

kom0dus Pozri príspevok
podla seba co mozem povedat, tiez mi vypadavaju vlasy, ale zistil som, ze ak sa stravujem zdravsie, tj viacej ovocia zeleniny menej mastne jedla, tak tie vlasy vypadavaju menej..
tak isto, chodil som sa casto strihat, teda vzdy, ked mi vlasy podrastli som zasiel to skratit.. ale potom mi neskutocne padali vlasy
teraz som sa nebol strihat asi 6 mesiacov, a klop klop hlavu mam ako hrivu.

a co mi mozno pomaha, mna zvykne koza na hlave svrbiet, ale strasne. Mam citlivu pokozku na sampony, ale pomaha mi, ak si na noc celu hlavu namazem niveou alebo este lepsie obycajnou indulonou. Cez vlasy to vtriem do pokozky ... ranu umyjem ale potom ma hlava nesvrbi ani vlasy nevypadavaju.
V tomto prípade je zrejmé,že sa jedná o chronický zápal v oblasti kože hlavy,vhodné by bolo testovanie na kožnom a skúsiť určiť,prečo hlava svrbí.Chronický zápal oslabuje vlasové korienky a potom vlasy viac padajú.Padanie vlasov je téma,ktorá v sebe zahrna viac kožných a celkových diagnoz.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

dám aj sem...zaujímavá stránka
http://www.vypadavanie.net/vypadavanie-vlasov
1 0
dexterXXL dexterXXL

dexterXXL je offline (nepripojený) dexterXXL

ahoj,
vypadavanie vlasov suvisi hlavne s produkciou hormonov v tele. kokretne testosteronu.
do urcitej miery sa to da ovlyvnit liekmi. ktore dokazu zabranit prave ucinkom testosteronu, konkretne jedneho jeho derivatu na vlasove korienky.
ale pozor, ak vlasovy korienok raz odumrie nie je mozno ho obnovit.

Pripravky su PROSCAR alebo FINASTERID. treba sa informovat v lekarni a samozrejme aj poradit s lekarom ohladne davkovania.

ale viem o tom ze padanie vlasov sposobuje napriklad este aj depresia. v tomto pripade by to bolo fajn, pretoze vlasy ktore vypadaju z psychickej priciny, za nejaky cas narastu.

pocul som ze je efektivne nanasat na vlasy kofein, alebo uzivat vela kofeinu. ten sposobuje lepsie prekrvenie vlasovych korienkov a tym padom aj zastavenie padania vlasov. ale ver vsetkemu...
0 0
uko uko

uko je offline (nepripojený) uko

je aj taká povera, že neonove svetlo spôsobuje vypadavanie.ale to je asi blbosť. mám bratrancov a známych, čo v podobnom veku začali strácať vlasy, ale oni to majú rodove. vyriešili to tak,že sa strihajú mašinkou na veľmi krátko. teraz je to veľmi moderné, mnohým chalanom to aj pristane a dievčatám sa to páči. dokonca je to aj pohodlné, najmä v lete. nech to skúsi. možno urobí z nevýhody výhodu.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

uko
je aj taká povera, že neonove svetlo spôsobuje vypadavanie.ale to je asi blbosť. mám bratrancov a známych, čo v podobnom veku začali strácať vlasy, ale oni to majú rodove. vyriešili to tak,že sa strihajú mašinkou na veľmi krátko. teraz je to veľmi moderné, mnohým chalanom to aj pristane a dievčatám sa to páči. dokonca je to aj pohodlné, najmä v lete. nech to skúsi. možno urobí z nevýhody výhodu.
Ďakujem za radu, striháme sa aj my na krátko, ale práve vtedy mu viacej vidno tie prázdne miesta na hlave. Neviete, ako sa dá zistiť, či je korienok odumretý, alebo nie?
0 0
Anička Anička

Anička je offline (nepripojený) Anička

Tonkat,
sama som bojovala od septembra s týmto problémom, ale buď som mala šťastie, alebo dobrú kožnú lekárku, ktorá mi predovšetkým urobila krvné testy, ktoré vylúčili rôzne ochorenia, potom ma liečila injekciami / panthenol ? /, vodičkou Alpicor. Doporučila mi kúpiť si lieky Revalid /850,- Sk/ a šampón Anaphase /360,- Sk/. Keď injekcie nezabrali ,tak nasadila radikálnu liečbu Disulonom /chemoterapeutikum/, ale po polroku je na mojej hlave vlasov akurát.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Anička
Tonkat,
sama som bojovala od septembra s týmto problémom, ale buď som mala šťastie, alebo dobrú kožnú lekárku, ktorá mi predovšetkým urobila krvné testy, ktoré vylúčili rôzne ochorenia, potom ma liečila injekciami / panthenol ? /, vodičkou Alpicor. Doporučila mi kúpiť si lieky Revalid /850,- Sk/ a šampón Anaphase /360,- Sk/. Keď injekcie nezabrali ,tak nasadila radikálnu liečbu Disulonom /chemoterapeutikum/, ale po polroku je na mojej hlave vlasov akurát.
Ďakujem za radu, Revalid syn užíval, ale len jedno balenie za 850,-, možno to bolo málo, ale výsledok nebol žiadny. Budem konzultovať s kožnou, čo si poradila. Ten panthenol by mohol byť aj v tabletkách, nevieš, či je to jedno?. Skúsili by sme to aj bez lekárky, aspoň zatiaľ, bývajú tam strašné rady.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Viem, že strašne stres vplýva na práve vypadávanie vlasov, treba sa vrátiť aj trochu k bylinkovým čajom a ľahšej strave (na čas)- očiste organizmu. Určite ako bývala zs by som úplne na doktorov nedala. Je jasné, že genetika robí svoje, ale treba trochu organizmus usmerniť.
Ja som trochu oklamala genetiku a dala som z pása dole 14 cm za 3 mesiace a nebola ani hladovka ani lieky.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Bionda
Viem, že strašne stres vplýva na práve vypadávanie vlasov, treba sa vrátiť aj trochu k bylinkovým čajom a ľahšej strave (na čas)- očiste organizmu. Určite ako bývala zs by som úplne na doktorov nedala. Je jasné, že genetika robí svoje, ale treba trochu organizmus usmerniť.
Ja som trochu oklamala genetiku a dala som z pása dole 14 cm za 3 mesiace a nebola ani hladovka ani lieky.
Tak to by ma veľmi zaujímalo tých 14 cm, ako sa ti to podarilo. Ak to nieje tajomstvo, napíš. Mám eminentný záujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať