Zavrieť

Porady

Pokladňa, haliere, zaokrúhľovanie

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Mám taký zaujímavý problémik: Pokladničný bločok z ERP, sú na ňom 2 položky - jedna je za 114,10 (cena s DPH), jedna je za 27,40 - t.j. spolu je to 141,50 čo sa dá vykryť existujúcimi mincami, t.j. vydať z kasy. Lenže!: do nákladov dávam len tú položku 114,10 - teda aj z kasy dám len 114,10 - a to už predsa nemôžem, bo 10 halierničky nám zrušili! čo včúľ?
Usporiadat
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Mikolajova Pozri príspevok
Ahojte v pokladni mám stav 13230,9 ako začiatočný stav k 01.01.2006 môžem tento stav nakoľko sa nezhoduje so skutočnosťou upraviť cez interný doklad?
nič iné ti neostáva....
Inak - natíska sa otázka: ako sa robila fyzická inventúra pokladne k 31.12.0605 ?
Naposledy upravil liba2 : 08.03.07 at 06:40
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Inventúru myslíš k 31.12.2005? Neviem lebo takto som to zdedila, kvôli tomu likvidujem veci, ktoré mi nesedia. Môže byť cez účty 0,4 SK 549 AE/ 211 AE?
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Ako tak uvažujem asi bude lepšie cez 548. Čo poviete?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Mikolajova Pozri príspevok
Ako tak uvažujem asi bude lepšie cez 548. Čo poviete?

ak potrebuješ pridať 10 hal., potom 211/648, ak haliere ubrať, potom 548/211 ako pripoč.položku k ZD
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Len som prišla nato, že to musím urobiť cez VPD nakoľko pri tom internom sa mi nezmenila pokladničná kniha.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Mikolajova Pozri príspevok
Len som prišla nato, že to musím urobiť cez VPD nakoľko pri tom internom sa mi nezmenila pokladničná kniha.

Nevadí, napokon tie peniaze fyzicky pravdepodobne aj boli vydané / prijaté.
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Prosím ťa a nevedela by si mi poradiť ak má firma voči konateľovi finančné záväzky (249) a konateľ sa rozhodne, že tieto výpomoci nechce vrátiť ale urobí darovaciu zmluvu. Ako to má vplyv na s.r.o. myslím prijatie peňažného daru a aký vplyv na konateľa, ktorý dar poskytuje.
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Keby ich vrátila, tak sa "daňovo" nič nedeje, ak príjme dar musí ho zdaniť.
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Prosím Vás aký paragraf sa na to vzťahuje?
0 0
martinius martinius

martinius je offline (nepripojený) martinius

Mikolajova Pozri príspevok
Prosím Vás aký paragraf sa na to vzťahuje?
§ 17 Všeobecné ustanovenia o zisťovaní základu dane - pri určení základu dane u daňovníka účtujúceho v sústave podvojného účtovníctva sa vychádza z výsledku hospodárenia (výnosy - náklady). Účtovanie darovania viď v postupoch účtovania napr.§ 33 :
Dlhodobý nehmotný majetok a dlhodobý hmotný majetok nadobudnutý bezodplatne sa účtuje na ťarchu účtu účtovej skupiny 04 – Obstaranie dlhodobého majetku so súvzťažným zápisom v prospech účtu 384 – Výnosy budúcich období a účet časového rozlíšenia sa rozpúšťa do výnosov vo vecnej a časovej súvislosti so zaúčtovaním odpisov rovnakým spôsobom ako v § 56 ods. 12. Bezodplatne nadobudnutý dlhodobý hmotný majetok, o ktorom sa účtuje v účtovej skupine 03 sa účtuje so súvzťažným zápisom v prospech účtu 648 – Ostatné výnosy z hospodárskej činnosti.
__________________
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Ale v tomto prípade sa jedná o prijatý peňažný dar.
0 0
Adkah Adkah

Adkah je offline (nepripojený) Adkah

Ahojte poradaci. Citala som tuto temu a chcem sa opytat. Ja uctujem v JU a riesim dilemu, ako zaokruhlit dennu pasku z ERP. Mam napr. Celková suma je 3298,80 DPH 525,60 a zaklad dane je 2773,20. Na paske mam rovnaku DPH ako v PC ale neviem ci mozem upravit zaklad dane. Ked zaokruhlim celkovu sumu na 3299,-
Su to potraviny a na tej paske su nahadzovane aj vratenie a zaloha flias. Prosim Vas vsetkych o pomoc. Dakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Adkah Pozri príspevok
Ahojte poradaci. Citala som tuto temu a chcem sa opytat. Ja uctujem v JU a riesim dilemu, ako zaokruhlit dennu pasku z ERP. Mam napr. Celková suma je 3298,80 DPH 525,60 a zaklad dane je 2773,20. Na paske mam rovnaku DPH ako v PC ale neviem ci mozem upravit zaklad dane. Ked zaokruhlim celkovu sumu na 3299,-
Su to potraviny a na tej paske su nahadzovane aj vratenie a zaloha flias. Prosim Vas vsetkych o pomoc. Dakujem.
Halierové zaúčtuješ na 548. Nezaokruhlíš ani ZD ani daň.
0 0
Adkah Adkah

Adkah je offline (nepripojený) Adkah

Tweety Pozri príspevok
Halierové zaúčtuješ na 548. Nezaokruhlíš ani ZD ani daň.
Uctujem v Jednoduchom uctovnictve.
0 0
Adkah Adkah

Adkah je offline (nepripojený) Adkah


Ospravedlnujem sa v zlej teme som sa opytala, az teraz som si to vsimla.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Adkah Pozri príspevok
Uctujem v Jednoduchom uctovnictve.
TAk potom výdavok neovplyvň. dph.
0 0
Adkah Adkah

Adkah je offline (nepripojený) Adkah

Tweety Pozri príspevok
TAk potom výdavok neovplyvň. dph.
Asi sa nerozumieme. Ten doklad je ako prijem (trzba ERP) a na konci pasky je nezaokruhlena suma, (neviem ci to nejako suvisi ale ona aj zalohuje flase a su tam nejake +,.- zalohovanie flias). Tieto flase su NZD. Len potrebujem radu ci mozem upravit ZD a prisposobit si ho.Ako som pisala v prispevku predtym alebo ako. Nebude to nejaky problem? Dik.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Adkah Pozri príspevok
Asi sa nerozumieme. Ten doklad je ako prijem (trzba ERP) a na konci pasky je nezaokruhlena suma, (neviem ci to nejako suvisi ale ona aj zalohuje flase a su tam nejake +,.- zalohovanie flias). Tieto flase su NZD. Len potrebujem radu ci mozem upravit ZD a prisposobit si ho.Ako som pisala v prispevku predtym alebo ako. Nebude to nejaky problem? Dik.
Takže je to pre Teba tržba, tú môžeš zaokrúhliť na celú sumu, ale s dph nič nerob.
0 0
Adkah Adkah

Adkah je offline (nepripojený) Adkah

Tweety Pozri príspevok
Takže je to pre Teba tržba, tú môžeš zaokrúhliť na celú sumu, ale s dph nič nerob.
Tweety, velmi pekne dakujem. Dost si mi pomohol.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Adkah Pozri príspevok
Dost si mi pomohol.

Oj, oj, keď ja som dievča.
Naposledy upravil Tweety : 22.01.08 at 13:28
0 0
Načítať ďalšie