Zavrieť

Porady

Aké máte skúsenosti s podlahovým kúrením ?

Ahojte, chcela by som vaše skúsenosti s podlahovým kúrením, chcela by som si ho dať v celom dome. Nie je s tým problém ani v spálňach ? Chcela by som ho tam hlavne z estetického hľadiska, keďže spalne mam umiestnené v podkroví a svetlosť je tam riešená buď balkónovými dverami, alebo strešnými oknami, a jednoducho si neviem predstaviť radiátor len tak na stene. Hlavne sa bojím toho vírenia prachu, nemajú s tým problém ani alergici?

Ďakujem za vaše rady
Usporiadat
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Ja mám podlahové v celom dome, aj pod laminátom aj pod dlažbami a som spokojná, dá sa krásne nastaviť po jednotlivých izbách...na byte sme mali radiátor a môžem povedať, že sa to nedá porovnať, nieje tak suchý vzduch je to dobré...
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

rendi Pozri príspevok
Mas podlahove kurenie ?
nemam nemam ani dom, ani manzelku ... dokonca ani psa
len depresiu mam teraz.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
chandler Pozri príspevok
nemam nemam ani dom, ani manzelku ... dokonca ani psa
len depresiu mam teraz.
Čaba neblázni .... kukni jak je vonku krásne
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

Modroocko Pozri príspevok
Ja by som do detskej izby vôbec nedávala laminátovú podlahu. Príliš sa šmýka. A deti sú živé tvory. Mojej kolegyni sa na tom šmykol syn a zlomil si ruku tak, že mu ju museli klincovať. Už nikdy v živote ju nebude mať takú ako pred úrazom. Po tomto zážitku prikryla kolegyňa podlahu kobercom.

Ja mám v detskej izbe korkovú podlahu, výborná vec, nešmýka sa, je teplá, tlmí hluk od večného skákania a pobehovania, ani si neviem predstaviť, že by som tam mala čosi iné.
presne tak...
ale ak by mala kolegyna podlahove kurenie tak ten laminat kobercom nemoze zakryt.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

sway Pozri príspevok
Čaba neblázni .... kukni jak je vonku krásne
tak dobre
ja viem ze rendi to nemyslela zle ... urcite tym nechcela povedat, ze ked nemas podlahove kurenie ani psa tak do toho nekecaj
.
inac pytat sa ludi co maju podlahove kurenie ci je dobre alebo zle asi nema velky zmysel lebo keby si mysleli ze je zle tak by si ho nedavali
ved ono ani nie je zle... ale do niektorych miestnosti je podla mna vhodnejsi radiator.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

chandler Pozri príspevok
tak dobre
ja viem ze rendi to nemyslela zle ... urcite tym nechcela povedat, ze ked nemas podlahove kurenie ani psa tak do toho nekecaj
.
inac pytat sa ludi co maju podlahove kurenie ci je dobre alebo zle asi nema velky zmysel lebo keby si mysleli ze je zle tak by si ho nedavali
ved ono ani nie je zle... ale do niektorych miestnosti je podla mna vhodnejsi radiator.
do kupelne aj aj. s tym suhlasim.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Ninna Pozri príspevok
do kupelne aj aj. s tym suhlasim.
...aj ja - to som zabudla povedať, že to tak máme
0 0
rendi rendi

rendi je offline (nepripojený) rendi

chandler Pozri príspevok
nemam nemam ani dom, ani manzelku ... dokonca ani psa
len depresiu mam teraz.
Ale ved to nebolo v zlom, a uz vobec som ti nechcela sposobit depresiu, len ma zaujimalo cim mas podlozeny svoj nazor
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

rendi Pozri príspevok
Ahojte, chcela by som vaše skúsenosti s podlahovým kúrením, chcela by som si ho dať v celom dome. Nie je s tým problém ani v spálňach ? Chcela by som ho tam hlavne z estetického hľadiska, keďže spalne mam umiestnené v podkroví a svetlosť je tam riešená buď balkónovými dverami, alebo strešnými oknami, a jednoducho si neviem predstaviť radiátor len tak na stene. Hlavne sa bojím toho vírenia prachu, nemajú s tým problém ani alergici?

Ďakujem za vaše rady
Keď sme sa pri stavbe nášho domu rozhodovali, aké kúrenie dáme, tiež sme zháňali pre a proti či klasické alebo podlahovka. Preštudovala som množstvo odborného materiálu, prešli sme niekoľkými výstavami a v podstate sme na rozhodnutie mali rok a pol. Taktiež som zbierala aj skúsenosti od iných. Rozhodlo to, keď sme sa na názor opýtali architektov, ktorí nám projektovali dom a dokončili svoj nový s podlahovým kúrením. Po ročnej vlastnej skúsenosti povedali, že dom idú predať a postaviť nový s klasickým kúrením. Pani architektka je alergička a v dome počas vykurovacieho obdobia nemohla existovať. Neviem, na aké alergény je alergická p. architektka, ale keďže máme dcéru tiež alergičku, rozhodnutie bolo jednoznačné.
Iba v kúpeľniach, kde máme aj klasický rebríkový je podlahovka.
0 0
rendi rendi

rendi je offline (nepripojený) rendi

sway Pozri príspevok
...aj ja - to som zabudla povedať, že to tak máme
no do kupelne sme planovali podlahove plus ten rebrikovy radiator, na uteraky
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

JankaO Pozri príspevok
Keď sme sa pri stavbe nášho domu rozhodovali, aké kúrenie dáme, tiež sme zháňali pre a proti či klasické alebo podlahovka. Preštudovala som množstvo odborného materiálu, prešli sme niekoľkými výstavami a v podstate sme na rozhodnutie mali rok a pol. Taktiež som zbierala aj skúsenosti od iných. Rozhodlo to, keď sme sa na názor opýtali architektov, ktorí nám projektovali dom a dokončili svoj nový s podlahovým kúrením. Po ročnej vlastnej skúsenosti povedali, že dom idú predať a postaviť nový s klasickým kúrením. Pani architektka je alergička a v dome počas vykurovacieho obdobia nemohla existovať. Neviem, na aké alergény je alergická p. architektka, ale keďže máme dcéru tiež alergičku, rozhodnutie bolo jednoznačné.
Iba v kúpeľniach, kde máme aj klasický rebríkový je podlahovka.
A ten prach na ktory su alergicky architekti si myslite že sa v kobercoch nedrží?
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

rendi Pozri príspevok
Ale ved to nebolo v zlom, a uz vobec som ti nechcela sposobit depresiu, len ma zaujimalo cim mas podlozeny svoj nazor
jaaaj tak tak to je vsetko inac
nazor mam podlozeny dlhorocnym studiom a praxou ale zase sa nespecializujem na kurenie, hned na zaciatku som pisal ze ludia co tomu rozumeju hovoria ze radiatory su najlepsie (tym som myslel kurenarov a tzb)
.
ale ak ta zaujima to s tou alergiou a prachom tam je to jednoznacne aj bez studia a skusenosti - logicky prach neostava na podlahe ale stupa s teplym vzduchom hore.
ak je toto hlavne co ta zaujima tak sa radsej porad z alergologickou ako zo stavbarmi, urcite ma take pripady.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

Ninna Pozri príspevok
A ten prach na ktory su alergicky architekti si myslite že sa v kobercoch nedrží?
no ved prave to ze drzi... a to je dobre lebo nelieta vzduchom a nedrazdi ale caka v koberci na povysavanie. na laminatovej podlahe sa zase spravia chumaciky (pudlikovia) a zalezu pod postel, ale ak ten vzduch ide vlastne zo spodu tak alergeny dviha hore.

fakt je toto skor na poradu na primar.sk
0 0
ROMBOR ROMBOR

ROMBOR je offline (nepripojený) ROMBOR

obycajny chlap so vsetkymi chlapskymi slabostami a starostami, milujuci svoju rodinu a vaziaci si svojich priatelov ... co viac dodat ...viac
ja mam uz projekt na kurenie hotovy - po niekolko mesacnom dohadovani s projektantom, rodinou, poradakmi, odbornymi clankami, firmamy a inymi sme navrhli spodne podlazie komplet podlahovka (obyvacka, kuchyna, WC+kupelna, hostovska izba a technicka miestnost) ... na poschodi sme dali podlahovku len do kupelni+WC, .... spalna, detska izba 1 a detska izba 2 maju klasicke kurenie radiatorove ...
naprojektovane to je, uvidime, ako to dopadne pocas realizacie )) ...
r
0 0
lakon lakon

lakon je offline (nepripojený) lakon

rendi Pozri príspevok

Hmm .. ale tak akú podlahu dám na to v spálni a hlavne v detských izbách, tam sa mi dlažba nejako nehodí
Vo svojej podstate na podlahovku nieje problem so ziadnou podlahovou krytinou, ktora znasa tepelne namahanie. Pokial je spravne nadinenzovana a spravena. Povrchove materialy s vyssim tepelnym odporom to teplo v podlahe neuzavru, ale trva dlhsie kym sa prehreju, a to teplo sa dostane na povrch, takze maju vyssiu tepelnu zotrvacnost, ale treba dat pozor, aby odizolovanie podlahovky zo spodu, a hlavne okolo stien nemalo nizzsi tepelny odpor ako krytina, lebo teplo je potvora, a aj ked ma tendenciu stupat, vzdy voli cestu najmensieho odporu.
Je pravda ze na laminatove podlahy sa podlahovky dimenzuju velmi tazko a nikto neda za to ruku do ohna, lebo na laminatoch sa tepelny odpor neuvadza, asi aj preto ze nieje konstantny. Aj mne povedal jeden praktik, co mi to kreslil, ze to som si mohol vymysliet radsej koberec, aspon by vedel co ma dimenzovat, ale mam to zrealizovane a nieje ziaden problem. Len netreba zabudnut na to, ze je nevhodne pouzit tu klasicku podlozku pod podlahovku.
Drevo nieje vhodne z dovodu vysusovania.
Co sa tyka toho virenia prachu, cim rychlejsie prudenie tym skor a viac sa prach viri, a skuste si sami odpovedat kedy dochadza k rychlejsiemu prudeniu ci pri nizkoteplotnom podlahovom kde sa vzduch ohrieva hlavne salavou zlozkou na nizsie teploty a pozvolna stupa, alebo pri radiatoroch, kde sa vzduch ohrieva na vyssie teploty a na zaklade fyzikalnych zakonov prudi cez ohrevne teleso, a po ochladeni zase klesa.
Osobne si myslim ze viac prachu rozvirite tym ze sa po podlahe pohybujete ako v dosledku podlahoveho vykurovania.
0 0
rendi rendi

rendi je offline (nepripojený) rendi

No ja si myslím , že najlepšie vie poradiť práve ten čo to podlahové kúrenie ma. Nie nejaký zamestnanec firmy, alebo kúrenár, ktorý realizuje jeden druh a teda preferuje len to čo realizuje. Práve človek, ktorý to denne užíva, vie povedať klady a zápory. Iné je sa rozhodnúť a dať si to na základe toho, že to odporučil odborník a iné keď to máte vyskúšané na vlastnej koži. Týmto som nechcela samozrejme nikoho uraziť, obraňujem len svoju otázku
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Ninna Pozri príspevok
A ten prach na ktory su alergicky architekti si myslite že sa v kobercoch nedrží?
Nikde som prach ani alergiu na prach nespomínala, takže nechápem otázku.
0 0
Modroocko Modroocko

Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac
chandler Pozri príspevok
nemam nemam ani dom, ani manzelku ... dokonca ani psa
len depresiu mam teraz.


Ale no tak. Hlavu hore!
0 0
Modroocko Modroocko

Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac
sway Pozri príspevok
Čaba neblázni .... kukni jak je vonku krásne
Ty neblázni! Veď vonku prší ...
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

No neprší všade u nás je nádherne slnečno...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať