Zavrieť

Porady

Rozpočet na stavbu

Ahojte, moze mi niekto poradit?
Staviame dom, klasika obdlznik 9x10 m, sedlova strecha. Ziadne balkony, ziadne stresne okna. Strecha na jednej strane je predlzena na pristresok na auto.
Dom nam stavia firma, ktora deli stavbu na kluc na 3 etapy: 1 etapa je hruba stavba so strechou, bez okien. 2. etapa je to vsetko dalsie az po nastahovanie a 3. etapa su terenne upravy.

Pri napocitavani rozpoctu nam bolo povedane, ze celkovo nas dom vyjde na cca 3,7 mil. Prvu etapu sme prekrocili o 400tis., coho sme si samozrejme vedomi, pretoze sme sa rozhodli pre veci ktore sme pri napocitavani rozpoctu neplanovali.
Rozpocet druhej etapy sme dostali teraz a dom celkovo vychadza na 4,5 mil. (ak samozrejme nieco neprekrocime v tejto etape). Mna na rozpocte tejto druhej casti zaraza napr. zateplenie a omietnutie domu - prenajom lesenia 45 000,- nie je to prehnane? Ja teda nemam predstavu ako dlho tam to lesenie planuju ale ocakavam cenu za den a priblizny odhad kolko dni ho budu potrebovat, nie?
Taktiez cena za vnutorne omietky je 289 tis. Sk, plocha je 460m2.
Napriklad iba podmurovanie rohovej vane a spodku sprchovych kutov je 12tisic Mohla by som tak donekonecna pokracovat. Su podla vas tieto ceny "premrstene", alebo je to standard? Rozpocet sme mali robeny v marci a stavat sa zacalo v aprili t.r.

Este ma zaujimaju napr. ceny za elektricku pripojku + instalaciu - projekt elektriky do celeho domu mame na 175 tis., ustredne kurenie 195 tis, voda a kanalizacia 55 tis., plynoinstalacia, plyn. kotol vratane regulacie, dymovodu, snimacov 175 tis.

Velmi by mi pomohli vase skusenosti a nazory aspon na tychto par cisiel ktore som tu uviedla.

Vdaka ;-)
Usporiadat
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Twiggy Pozri príspevok
a zas v tomto prispevku mimo temy - neviete, ci protiradonova izolacia (85m2) moze realne aj s robotou (polozenim?) stat 48 tis. SK? aku ma farbu? lebo mame tam nieco cierne, co je prikryte po celej ploche (aj pod prvym radom ytongu) takou bielou "handrou" jak to ja volam, teda kvalitou mi to pripomina handru ale za svet neveim ci to je to protiradonove, alebo nie? budem sa na to vazenych panov pytat, len ked som laik nechcem aby ma vodili za nos vo vyuctku je ze Fatrafol protiradonova izolacia
Cez firmu moze. Normalne si chlapi pytaju 100/m2 za polozenie izolacie(a samotna izolacia stoji 80-120/m2 tusim), mne za to polozili 2 vrstvy cez seba. Ta protiradonova neizoluje proti vode, takze treba na nu este jednu hydroizolacnu vrstvu. Neviem aku mas ty polozenu, ci asfaltovu naozaj, alebo iny typ. Je folia, ktora je aj proti vode, aj proti radonu, ale to nieje asfaltova, natavovacia.
0 0
Twiggy Twiggy

Twiggy je offline (nepripojený) Twiggy

AndrejG Pozri príspevok
Cez firmu moze. Normalne si chlapi pytaju 100/m2 za polozenie izolacie(a samotna izolacia stoji 80-120/m2 tusim), mne za to polozili 2 vrstvy cez seba. Ta protiradonova neizoluje proti vode, takze treba na nu este jednu hydroizolacnu vrstvu. Neviem aku mas ty polozenu, ci asfaltovu naozaj, alebo iny typ. Je folia, ktora je aj proti vode, aj proti radonu, ale to nieje asfaltova, natavovacia.
Aj ty travis noc na internete?
Dakujem, budem sa na to pytat. Co je vlastne co, lebo tu handru nechapem, ci chrani tu protiradonovu, alebo ta samotna handra je to protiradonove. Zaujima ma to preto lebo som na tom videla zahasene spaky z cigariet
0 0
focus3ccd focus3ccd

focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

Twiggy Pozri príspevok
Diky ;-)
Focus, ty si odbornik, ktory elektriku do domov aj robi, alebo odbornik ktory sa "len" vyzna? Potrebovala by som hned jednu radu - tvoj nazor na vyuctovanie nasej "elektriky" do domu... pozemok sme kupili so vsetkymi IS, pripojky boli zaslepene. nebola skrina ani nic ine, len proste kabel ktory trcal zo zeme. Vo vyuctovani mam, ze:
Elektricka pripojka - hlavny privod - 26,5 bm - 14800,-
El. pripojka - napojenie EMS 3 500,-
Dodavka a montaz elektrom. skrine a revizna sprava - 17 500,-
Chranicky do objektu - 1800,-

Priznam sa, okrem elektromerovej skrine neviem, co je tam napocitane a ci je to realne.

a zas v tomto prispevku mimo temy - neviete, ci protiradonova izolacia (85m2) moze realne aj s robotou (polozenim?) stat 48 tis. SK? aku ma farbu? lebo mame tam nieco cierne, co je prikryte po celej ploche (aj pod prvym radom ytongu) takou bielou "handrou" jak to ja volam, teda kvalitou mi to pripomina handru ale za svet neveim ci to je to protiradonove, alebo nie? budem sa na to vazenych panov pytat, len ked som laik nechcem aby ma vodili za nos vo vyuctku je ze Fatrafol protiradonova izolacia
Co sa tyka pripojky, tak neviem presne urcit, ci je to dobra cena, to ja neocenujem, ani neprojektujem, ale zalezi hlavne od toho, kadial je ta pripojka vedena. Moze byt v zemi, pod spevnenou plochou, nespevnenou plochou, to znamena, ci ides s nou pod chodnikom, alebo musis rozvrtat cestu, co je spevnena plocha a tam to vychadza podstatne drahsie, potom moze byt vzdusna pripojka, a este moze byt aj robena pretlakom popod komunikaciu, co je najdrahsie, ale v tvojom pripade to urcite nie je popod komunikaciu, lebo pretlak stoji nieco okolo 2000,- za meter.
Ta cena by mohla zodpovedat pripojke v zemi vratane vykopu, polozenia chraniciek a zakopu.

el. pripojka a napojenie, EMS, to by mali zrealizovat elektrarne, a maju myslim
podobnu taxu ako uvadzas.

dodavka a montaz elektrom. skrine: Standardne sa dodava skrina bez elektromera /dodavka energetiky/ , cize moze byt dvojtarifna, alebo jednotarifna - nocny, deny pruud, alebo len jedna taxa. Zalezi, aky vysoky istic je na vstupe a pod. Ci je spodstavcom, alebo bez, a ci je potrebna konstrukcia na zamurovanie do betonu atd.
Musel by som vidiet cast projektu. Ale tieto skrinky, napriklad VEREX Zilina ponuka od 3927,- bez dane za elektr. skrinku s isticom 25A.
Revizna sprava moze stat cca 2000,-
17500,- sa mi zda prehnane vela...
Urob jednoduchu vec, posli ten projekt v elektronickej forme napr. do firmy kovel a oni si vyberu co potrebuju, a ocenia ti to. My take skrinky nevyrabame, su to typove skrinky. Podla schemy, ti hociaky velkoobchod urobi cenu. Vy v Blave mate myslim Icenter hagard verex a pod.

Chranicky do objektu, tazko porovnavat cenu, zase by som musel vidiet cast projektu, aka vzdialenost, kadial, aky priemer chranicky, atd.

Tie ceny mozu byt rozne, bez projektu by som len strielal...
Naposledy upravil focus3ccd : 22.07.08 at 06:11
0 0
mladymuz mladymuz

mladymuz je offline (nepripojený) mladymuz

ja som zaplatil pri NR za ca 10 m kabla od stlpa + skrina s isticom a elektromerom + cela montaz vratane reviznej spravy 15 tis korun.(marec 2008)
To uz bola taka cena, ze mohla byt o trosku nizsia ale dostal som velmi dobre referencie. Nahanali oni mna, kedy to mozu prist urobit.
0 0
focus3ccd focus3ccd

focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

mladymuz Pozri príspevok
ja som zaplatil pri NR za ca 10 m kabla od stlpa + skrina s isticom a elektromerom + cela montaz vratane reviznej spravy 15 tis korun.(marec 2008)
To uz bola taka cena, ze mohla byt o trosku nizsia ale dostal som velmi dobre referencie. Nahanali oni mna, kedy to mozu prist urobit.
Uz aj s elektrarnami?
A skrinka bola s podstavcom, alebo bez?
Jednotarif, dvojtarif?
Vyska privodneho istica?
Hrubka privodneho kabla?
V chranicke, alebo zakopany v pieskovom lozku? - vyhoda chranicky do buducna, mozes zmenit prierez priv. kablu....

Rad sa v cenach poucim. My projektujeme velke stavby, a zaciname vzdy na trafaku a ten ma VN pripojku, co je ina kava.....
Naposledy upravil focus3ccd : 22.07.08 at 06:57
0 0
mladymuz mladymuz

mladymuz je offline (nepripojený) mladymuz

ten poplatok cca 4 tis korun bez DPH (nepamatam si presne) zaplatil pri podpise zmluvy este byvaly majitel, nakolko zmluva bola robena este predtym ako sme to kupili.

teraz nemam tie udaje pri sebe ale asi jedine co si pamatam tak skrinka je klasicka s 25A isticom..ostatne asi len z reviznej spravy vecer ked budem doma

Inak ked citam tie cisla co si chce ta stavebna firma nauctovat za stavbu domceka tak by som okamzite zrusil zmluvu a nepokracoval s nimi.
Tie peniaze stoja za namahu aby clovek riesil minimalne cenove ponuky a nakup materialu svojpomocne. Vsade sa nachadzaju aj vseliaki lokalni majstri s ktorymi by sa dalo dohodnut. Samozrejme stavba sa tym moze trosku opozdit ale za usetreny povedzme milion korun to stoji za to.
Naposledy upravil mladymuz : 22.07.08 at 06:57
Resize of P1050209.jpg  
0 0
focus3ccd focus3ccd

focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

mladymuz Pozri príspevok
ten poplatok cca 4 tis korun bez DPH (nepamatam si presne) zaplatil pri podpise zmluvy este byvaly majitel, nakolko zmluva bola robena este predtym ako sme to kupili.

teraz nemam tie udaje pri sebe ale asi jedine co si pamatam tak skrinka je klasicka s 25A isticom..ostatne asi len z reviznej spravy vecer ked budem doma

Inak ked citam tie cisla co si chce ta stavebna firma nauctovat za stavbu domceka tak by som okamzite zrusil zmluvu a nepokracoval s nimi.
Tie peniaze stoja za namahu aby clovek riesil minimalne cenove ponuky a nakup materialu svojpomocne. Vsade sa nachadzaju aj vseliaki lokalni majstri s ktorymi by sa dalo dohodnut. Samozrejme stavba sa tym moze trosku opozdit ale za usetreny povedzme milion korun to stoji za to.
No pockaj, pockaj, toto nie je elektromerovy rozvadzac a ani ziadne elektrarenske meranie. Ak to dobre vidim na obrazku je zasuvkova skrina, ktora sluzi ako docasne elektricke zariadenie (staveniskovy rozvadzac) a tam plati uplne ina sadzba a sluzi len na zrealizovanie stavby. Potom to budes musiet zrusit a osadit do plota elektromerovy rozvadzac.
Aby si si nenarobil este problemy.
Mozno ze sa mylim, ale hodnotim len ten obrazok....
Mozno ze z opacnej strany je elektromer....
0 0
mladymuz mladymuz

mladymuz je offline (nepripojený) mladymuz

elektromer s isticom je je vo vnutri tej skrine aby bolo mozne nan pozerat z vonku od ulice. Podla vyjadrenia elektrikarov tak odtialto uz len potiahnem kabel do domoveho rozvadzaca a celej rozvodnej skrine v dome. Bud si to tam necham na tej hranici pozemku alebo kupim novu skrinu a zamurujem do plota.
0 0
focus3ccd focus3ccd

focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

to je potom ok!, je to presne tak.
0 0
focus3ccd focus3ccd

focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

mladymuz Pozri príspevok
elektromer s isticom je je vo vnutri tej skrine aby bolo mozne nan pozerat z vonku od ulice. Podla vyjadrenia elektrikarov tak odtialto uz len potiahnem kabel do domoveho rozvadzaca a celej rozvodnej skrine v dome. Bud si to tam necham na tej hranici pozemku alebo kupim novu skrinu a zamurujem do plota.
Ked to mas novostavbu, este by som ti potom poradil osadit do tejto elektromerovej skrine zvodic bleskovych prudov. V case dnesnych silnych burok by som ho urcite tam dal. Elektrarne s tym vraj nemaju problem.
0 0
focus3ccd focus3ccd

focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

Skus pozriet sem, je tam aj teoria.
h t t p : / / w w w . d e h n . s k / i n d e x . h t m

dal som to s medzerami,nakolko nemozem do prispevku dat html odkaz, lebo este nemam 15 prispevkov. pekna pytlovina.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Twiggy Pozri príspevok
Aj ty travis noc na internete?
Dakujem, budem sa na to pytat. Co je vlastne co, lebo tu handru nechapem, ci chrani tu protiradonovu, alebo ta samotna handra je to protiradonove. Zaujima ma to preto lebo som na tom videla zahasene spaky z cigariet
Vacsinou noc, ano. Pracujem na internete.
0 0
Twiggy Twiggy

Twiggy je offline (nepripojený) Twiggy

Mladymuz, my mame takuto istu skrinu. Vraj je plastova, podla nejakych najnovsich smernic, a ked dostaviame tie nozky na kt. stoji sa odpilia a zamuruje sa do plota. Vpredu nie je to okienko, ale elektromer je normalne vnutri.
Focus, vdaka. Tento tyzden sa mame stretnut s inym elektrikarom, ktory by nam mal naprojektovat rozvody do celeho domu a spravit kalkulaciu, uvidime, ci pojdeme pod tych firmou rozpoctovanych 175 tis. alebo nie.
Inak je svata pravda, najlepsie si robit vsetko sam, zhanat, dozorovat. My sme mali predstavu, ze ked to zadame firme a zaplatime si za to, bude vsetko ficat, aj vyzerat. Namiesto toho mame na stavbe usmudlaneho Lacka ktoreho pravidelne stretavame pofajcievat a nic nerobit, peniaze mame naratane akokeby nam to stavalo 5 chlapov, nie jeden, atd...
Focus, robi vasa firma rozvody aj do malych RD? Mohli by ste mi nieco teoreticky napocitat aj vy? Pre porovnanie, nech rozhodim viacero ponuk a potom si vyberieme.
0 0
Twiggy Twiggy

Twiggy je offline (nepripojený) Twiggy

focus3ccd Pozri príspevok
Ked to mas novostavbu, este by som ti potom poradil osadit do tejto elektromerovej skrine zvodic bleskovych prudov. V case dnesnych silnych burok by som ho urcite tam dal. Elektrarne s tym vraj nemaju problem.
Staci mi zavolat akehokolvek elektrikara a bude vediet co po nom chcem?
0 0
focus3ccd focus3ccd

focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

Twiggy Pozri príspevok
Mladymuz, my mame takuto istu skrinu. Vraj je plastova, podla nejakych najnovsich smernic, a ked dostaviame tie nozky na kt. stoji sa odpilia a zamuruje sa do plota. Vpredu nie je to okienko, ale elektromer je normalne vnutri.
Focus, vdaka. Tento tyzden sa mame stretnut s inym elektrikarom, ktory by nam mal naprojektovat rozvody do celeho domu a spravit kalkulaciu, uvidime, ci pojdeme pod tych firmou rozpoctovanych 175 tis. alebo nie.
Inak je svata pravda, najlepsie si robit vsetko sam, zhanat, dozorovat. My sme mali predstavu, ze ked to zadame firme a zaplatime si za to, bude vsetko ficat, aj vyzerat. Namiesto toho mame na stavbe usmudlaneho Lacka ktoreho pravidelne stretavame pofajcievat a nic nerobit, peniaze mame naratane akokeby nam to stavalo 5 chlapov, nie jeden, atd...
Focus, robi vasa firma rozvody aj do malych RD? Mohli by ste mi nieco teoreticky napocitat aj vy? Pre porovnanie, nech rozhodim viacero ponuk a potom si vyberieme.
175?????
Keby som nemakal teraz v turecku a nemal doma rozrobene podkrovie, tak som hned u teba a este aj usetris.
My take male rozvody nerobime, ale nie je to nic zlozite. Za dozoru elektrikara ti to spravi aj tvoj muz....
Rad by som videl ten projekt na chalupu.
Ja som kamosovi zohnal material za 30litrov na chalupku 10x9 s podkrovim, cize kvazi dve podlazia a pracu mu ponukaju taktiez za 30, takze spolu nejakych 60.

Ale nie je instalacia ako instalaciu, raz sme vyrabali rozvadzac pre vilu, kde len ten samotny rozvadzac vychadzal 400 tisic. Lenze chlap mal vsade radio, na kazde svetlo dialkove ovladanie, roletove a zaluziove jednotky, svetelne sceny, napr. ze si stlacis tlacidlo a rozsvieti sa ti len cela chodbicka ku zachodu a pod.

Je to ako s autami, kupis aj za 300 litrov, aj za 2 melouny a vyssie.....
0 0
focus3ccd focus3ccd

focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

Twiggy Pozri príspevok
Staci mi zavolat akehokolvek elektrikara a bude vediet co po nom chcem?
Myslim, ze sikovny elektrikar nemoze mat najmensi problem. Chalupy je najjednoduchsia cast elektriky........
Ak by mal problem, najdi druheho.
0 0
Twiggy Twiggy

Twiggy je offline (nepripojený) Twiggy

Focus no ja ti to oscanujem ked bude prilezitost, chces?
Fakt nam povedal 175 tis. a to je vraj este dobra cena Ziadne zaluzie ani nic na dialkove ovladanie ani televizory a somariny ako opisujes mat nebudeme, klasicka domacnost s jednym PC, televizorom a jedine co som este chcela je urobit zabezpecenie a na to mi vraj dohodi nejakeho bezpecaka ktory sa venuje alarmom atd., a toho mam napocitaneho na 55 tis.
Konecne slovo sme nepovedali, takze v tomto pripade som spokojna, ze usetrime.
No, skoda ze si v Turecku
0 0
focus3ccd focus3ccd

focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

Twiggy Pozri príspevok
Focus no ja ti to oscanujem ked bude prilezitost, chces?
Fakt nam povedal 175 tis. a to je vraj este dobra cena Ziadne zaluzie ani nic na dialkove ovladanie ani televizory a somariny ako opisujes mat nebudeme, klasicka domacnost s jednym PC, televizorom a jedine co som este chcela je urobit zabezpecenie a na to mi vraj dohodi nejakeho bezpecaka ktory sa venuje alarmom atd., a toho mam napocitaneho na 55 tis.
Konecne slovo sme nepovedali, takze v tomto pripade som spokojna, ze usetrime.
No, skoda ze si v Turecku
No ak ti to nenarobi vela problemov, tak to oscanuj a posli.
Aj tak je dobre to mat v elektronickej forme. Ja , prve co som urobil, tak som oscanoval komplet celu dokumentaciu. A hodilo sa, uz sa mi tam premlelo vela ludi a keby nebola oscanovana, tak mam vsetky dokumentacie dotrhane, zaspine, umastene, nekompletne atd. Poznam ludi. Vytlacil som zo 4 pare, vzdy ciste nove a tie som pouzival na vypracovanie CP.
Ja som si dokonca vyziadal export z archicadu do autocadu. V nom vacsinou projektujem, takze male zmeny, upravy a vycitavanie kot bolo pre mna hracka a nemusel som nikomu platit prachy za upravu projektu.......
Zaroven je to super podklad pre vypracovanie ponuk pre kurenarov. Poslem to mailom a nie je problem.

ak bude time urcite kuknem.
0 0
focus3ccd focus3ccd

focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

Ani mail mi to nedovolilo poslat, snad teraz, po 15 prispevkoch.
focus3ccd@gmail.com
0 0
Twiggy Twiggy

Twiggy je offline (nepripojený) Twiggy

focus3ccd Pozri príspevok
No ak ti to nenarobi vela problemov, tak to oscanuj a posli.
Aj tak je dobre to mat v elektronickej forme. Ja , prve co som urobil, tak som oscanoval komplet celu dokumentaciu. A hodilo sa, uz sa mi tam premlelo vela ludi a keby nebola oscanovana, tak mam vsetky dokumentacie dotrhane, zaspine, umastene, nekompletne atd. Poznam ludi. Vytlacil som zo 4 pare, vzdy ciste nove a tie som pouzival na vypracovanie CP.
Ja som si dokonca vyziadal export z archicadu do autocadu. V nom vacsinou projektujem, takze male zmeny, upravy a vycitavanie kot bolo pre mna hracka a nemusel som nikomu platit prachy za upravu projektu.......
Zaroven je to super podklad pre vypracovanie ponuk pre kurenarov. Poslem to mailom a nie je problem.

ak bude time urcite kuknem.
OK, ak budem mat cestu k svokrovi, lebo doma scanner zatim nemame, oscanujem. A mas pravdu, celu dokumentaciu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať