Zavrieť

Porady

Rozpočet na stavbu

Ahojte, moze mi niekto poradit?
Staviame dom, klasika obdlznik 9x10 m, sedlova strecha. Ziadne balkony, ziadne stresne okna. Strecha na jednej strane je predlzena na pristresok na auto.
Dom nam stavia firma, ktora deli stavbu na kluc na 3 etapy: 1 etapa je hruba stavba so strechou, bez okien. 2. etapa je to vsetko dalsie az po nastahovanie a 3. etapa su terenne upravy.

Pri napocitavani rozpoctu nam bolo povedane, ze celkovo nas dom vyjde na cca 3,7 mil. Prvu etapu sme prekrocili o 400tis., coho sme si samozrejme vedomi, pretoze sme sa rozhodli pre veci ktore sme pri napocitavani rozpoctu neplanovali.
Rozpocet druhej etapy sme dostali teraz a dom celkovo vychadza na 4,5 mil. (ak samozrejme nieco neprekrocime v tejto etape). Mna na rozpocte tejto druhej casti zaraza napr. zateplenie a omietnutie domu - prenajom lesenia 45 000,- nie je to prehnane? Ja teda nemam predstavu ako dlho tam to lesenie planuju ale ocakavam cenu za den a priblizny odhad kolko dni ho budu potrebovat, nie?
Taktiez cena za vnutorne omietky je 289 tis. Sk, plocha je 460m2.
Napriklad iba podmurovanie rohovej vane a spodku sprchovych kutov je 12tisic Mohla by som tak donekonecna pokracovat. Su podla vas tieto ceny "premrstene", alebo je to standard? Rozpocet sme mali robeny v marci a stavat sa zacalo v aprili t.r.

Este ma zaujimaju napr. ceny za elektricku pripojku + instalaciu - projekt elektriky do celeho domu mame na 175 tis., ustredne kurenie 195 tis, voda a kanalizacia 55 tis., plynoinstalacia, plyn. kotol vratane regulacie, dymovodu, snimacov 175 tis.

Velmi by mi pomohli vase skusenosti a nazory aspon na tychto par cisiel ktore som tu uviedla.

Vdaka ;-)
Usporiadat
mladymuz mladymuz

mladymuz je offline (nepripojený) mladymuz

cena elektriky za štandard v dome je veľmi, veľmi premrštená v priemere sa pohybuju rozvody v malych domoch do 100 tis
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Co sa tyka elektriky, mna stala po znamosti 140tis., material za nakupne ceny zo skladu, praca za symbolicke peniaze, kedze islo o velmi dobreho znameho. Firma by mi to nacenila na 250tis. minimum. A nemyslim si, ze je to nejaky extra nadstandard, v kazdej izbe nejake tie svetla, internet, satelit, par zastrciek...klasika.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Pockat, 160, zabudol som na kable na net a satelit.
0 0
timmo1 timmo1

timmo1 je offline (nepripojený) timmo1

...ak mám poradiť, tak ich rýchlo vykopnite a skúste pozháňať niečo sami, treba sa veľa pýtať, veľa behať, zháňať a šetriť každú korunu a nie platiť takéto firmy, ktoré zneužívajú vašu laickosť...držím Vám palce
0 0
timmo1 timmo1

timmo1 je offline (nepripojený) timmo1

Twiggy Pozri príspevok
Co vsetko musi byt, aby sa mohlo omietat? teraz sa nam uzavrie hruba stavba a nastupia profesisti a potom snad uz ano, nie?
Sorry ja som fakt laik do stavby...
Ale mohli by mi tito tvoji urobit aspon ponuku a viem si ich predbezne zarezervovat.
Tento nam pocital strojove omietky.
My pocitame, ze este nas bude stat vela zariadenie, terasa, pristresok, dlazby, teren atd., prave preto niesme ochotni preplatit niekomu lesenie za 45 tisic. To im potom mozem platit aj lopaty, kelne, vrtacky...

Je nejaky vhodny sposob akym poslat firmu niekam a nemusiet sa bat ze tam naschval nieco poondeju?
...uvediem jeden príklad na lešenie, idem stavať, tak som si zohnal, teda kúpil v stavebnom bazári 3 sady haki lešenia za 8 tisíc(cca 9m stena) a to keď postavím tak ho môžem predať.....skúste možno tak nejak !!!
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Mňa elektroinštlácia stála 76 tisíc (práca + materiál). V každej miestnosti mám asi 10 zástrčiek, tv, telefon, internet a alarm. Cena bola v r. 2006. Spotrebovalo sa asi 700 m káblov (rôznych druhov samozrejme). A to som nekupoval ja, ale dodal elektrikár.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

smith Pozri príspevok
Mňa elektroinštlácia stála 76 tisíc (práca + materiál). V každej miestnosti mám asi 10 zástrčiek, tv, telefon, internet a alarm. Cena bola v r. 2006. Spotrebovalo sa asi 700 m káblov (rôznych druhov samozrejme). A to som nekupoval ja, ale dodal elektrikár.
To mas dobre, ja som minul 2km kablov, bez alarmu.
0 0
focus3ccd focus3ccd

focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

AndrejG Pozri príspevok
Co sa tyka elektriky, mna stala po znamosti 140tis., material za nakupne ceny zo skladu, praca za symbolicke peniaze, kedze islo o velmi dobreho znameho. Firma by mi to nacenila na 250tis. minimum. A nemyslim si, ze je to nejaky extra nadstandard, v kazdej izbe nejake tie svetla, internet, satelit, par zastrciek...klasika.
Rad by som videl tie nakupne ceny zo skladu. To poznam.....
Ak mas polozkovite ceny z toho skladu, tak hod nieco, len tak pre srandu skontrolujem.....

My sme velka firma, mame 20, 30, 40 aj 50 % zlavy , tak ze si neviem predstavit, aka je to ta nakupna cena.....
0 0
Karas Milan Karas Milan

Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

AndrejG Pozri príspevok
To mas dobre, ja som minul 2km kablov, bez alarmu.

Ahoj Andrej.

A ty si drotár ? Keby som ta zobral , že dom 15x15 má
- dĺžku stien max 120 m
- na prípojky dáš (prehnane) 500 m
- to máš na KAŽDEJ stene 13 káblov ??

Ka Mil
0 0
focus3ccd focus3ccd

focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

Jednoduchy priklad. Ceny zakladne s DPH vo verex zilina.
Vyslovene len ako vzor. Otvorte si to v exceli a kalkulujte.
Mozno ze som zabudol na nejaku drobnost, ale velke polozky su tam snad vsetky vratane prepatovej ochrany aj prudovych chranicov.....

www.strihvidea.szm.sk/elektrovzor.xls

Priratajte si len kabelaz na slaboprud... Kto kolko coho potrebuje...

Nikto nie je 100%, ak tam mam chybu, opravte ma.
Naposledy upravil focus3ccd : 23.07.08 at 08:48
0 0
focus3ccd focus3ccd

focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

Normalne po tychto clanckoch uvazujem, ze sa dam na podnikanie a zacnem zarabat na chalupkach. Ved to je lepsie zaplatene ako projekcia.....
0 0
aknelh aknelh

aknelh je offline (nepripojený) aknelh

aký je rozdiel medzi ističom 25A a 25B?
0 0
focus3ccd focus3ccd

focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

aknelh Pozri príspevok
aký je rozdiel medzi ističom 25A a 25B?
25B som este nevidel.
Moze byt oznacenie:
B25A
B-charakteristika pre vedenia
25A - prudova hodnota 25 A

Niekedy sa zvykne pouzivat C25A, ktory ma trochu oneskorenu charakteristiku vypinania 5-10 nasobok prudu.
Je to vhodne, ked spoza toho istica je napajana napriklad garaz, a z nej ked napajas nejaky cinkular,zvaracku, alebo elektricku pilu, ktora ma vacsie zaberove prudy, tak ti nebude vyhadzovat hlavny istic, pri kazdom rezani. Samozrejme aj vyvody v garazi su s charakteristikou "C"
0 0
aknelh aknelh

aknelh je offline (nepripojený) aknelh

Ďakujem, tak som to poplietla. Asi hovorili B25 a ja som si to prehodila...
0 0
T1971 T1971

T1971 je offline (nepripojený) T1971

Dobrý deň, neviete mi povedať približe do akej sumy sa dostanem pri prerábaní elektroinštalásie v 4.izbovom byte? Robiť sa to bude hlavne kôli el.varnej doske a možno klimatizácia.Bude sa to prerábať myslím na 380.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

focus3ccd Pozri príspevok
Rad by som videl tie nakupne ceny zo skladu. To poznam.....
Ak mas polozkovite ceny z toho skladu, tak hod nieco, len tak pre srandu skontrolujem.....
Vsetko to riesil otec, ktory je elektrikar a bral to od kamarata, s ktorym robi od skoly pokial viem. Pochybujem, ze by mal potrebu ma okradat. V tej cene su uz aj 2 rozvodne skrine.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Karas Milan Pozri príspevok
Ahoj Andrej.

A ty si drotár ? Keby som ta zobral , že dom 15x15 má
- dĺžku stien max 120 m
- na prípojky dáš (prehnane) 500 m
- to máš na KAŽDEJ stene 13 káblov ??

Ka Mil
No len na internet a satelit som kupil 500m kablov a vsetko minul, este par metrov som dokupoval. Zo strechy mam do rozvodne vyvedenych napr. 16 koaxialov, pre 4 druzice x 4 kable. Odtial do kazdej izby v dome koax aj net(v obyvacke 2x). Na pozemku je mensi domcek ako fitko, asi 15m od domu, tam som tiez tahal vsetko z hlavneho domu, net, satelit aj elektriku samozrejme. Vsade mam rezervy, v kuchyni je vsetko napojene samostatne(spotrebice), v pivnici mam pripojku na kotol a tiez rezervu na TC, keby som niekedy daval.

Co sa tyka pripojky k domu, ta ma iba par metrov, od stlpa mozno 10m kabel do skrine, ktora je v plote iba 3m od domu. Vsetko ostatne je tahane v dome, vela sme tahali v podkrovi nad buducim sdk, aby sme nemuseli zasekavat tolko do steny, tam sa toho tiez minulo viac vdaka tomu, atd...
0 0
focus3ccd focus3ccd

focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

AndrejG Pozri príspevok
Vsetko to riesil otec, ktory je elektrikar a bral to od kamarata, s ktorym robi od skoly pokial viem. Pochybujem, ze by mal potrebu ma okradat. V tej cene su uz aj 2 rozvodne skrine.
Oceloplechova rozvodnica pod omietku stoji cca 1500,- v tom nie je problem.
Asi nemas skusenost, ako znami vedia okradat.
Tak ani nepatraj po tom, lebo potom vznikaju rodinne problemy a zbytocne sa rozhadaju najlepsi kamarati....


Raz si na to spomenies.
0 0
focus3ccd focus3ccd

focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

AndrejG Pozri príspevok
No len na internet a satelit som kupil 500m kablov a vsetko minul, este par metrov som dokupoval. Zo strechy mam do rozvodne vyvedenych napr. 16 koaxialov, pre 4 druzice x 4 kable. Odtial do kazdej izby v dome koax aj net(v obyvacke 2x). Na pozemku je mensi domcek ako fitko, asi 15m od domu, tam som tiez tahal vsetko z hlavneho domu, net, satelit aj elektriku samozrejme. Vsade mam rezervy, v kuchyni je vsetko napojene samostatne(spotrebice), v pivnici mam pripojku na kotol a tiez rezervu na TC, keby som niekedy daval.

Co sa tyka pripojky k domu, ta ma iba par metrov, od stlpa mozno 10m kabel do skrine, ktora je v plote iba 3m od domu. Vsetko ostatne je tahane v dome, vela sme tahali v podkrovi nad buducim sdk, aby sme nemuseli zasekavat tolko do steny, tam sa toho tiez minulo viac vdaka tomu, atd...
jj, da sa aj tak. Kazdy podla financii, ale na skodu to urcite nie je.
Raz sa budes usmievat.....
Ale tazko to vysvetlis niekomu, co chce momentalne len svietit a mat zasuvku...
0 0
Twiggy Twiggy

Twiggy je offline (nepripojený) Twiggy

focus3ccd Pozri príspevok
Oceloplechova rozvodnica pod omietku stoji cca 1500,- v tom nie je problem.
Asi nemas skusenost, ako znami vedia okradat.
Tak ani nepatraj po tom, lebo potom vznikaju rodinne problemy a zbytocne sa rozhadaju najlepsi kamarati....


Raz si na to spomenies.
Asi som najcerstvejsim prikladom, ako rodina dokaze osr... vlastnu rodinu :-) nestiti sa nicoho, a to sme do toho sli s tym ze "na vas zarabat nebudem, dam minimalnu marzu". A len na hrubej stavbe, odhadujem zatial, trhol na nas (za 2 mesiace) pol miliona najlepsi kamarati sme neboli, ale veru, ani nebudeme
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať