Zavrieť

Porady

Rozpočet na stavbu

Ahojte, moze mi niekto poradit?
Staviame dom, klasika obdlznik 9x10 m, sedlova strecha. Ziadne balkony, ziadne stresne okna. Strecha na jednej strane je predlzena na pristresok na auto.
Dom nam stavia firma, ktora deli stavbu na kluc na 3 etapy: 1 etapa je hruba stavba so strechou, bez okien. 2. etapa je to vsetko dalsie az po nastahovanie a 3. etapa su terenne upravy.

Pri napocitavani rozpoctu nam bolo povedane, ze celkovo nas dom vyjde na cca 3,7 mil. Prvu etapu sme prekrocili o 400tis., coho sme si samozrejme vedomi, pretoze sme sa rozhodli pre veci ktore sme pri napocitavani rozpoctu neplanovali.
Rozpocet druhej etapy sme dostali teraz a dom celkovo vychadza na 4,5 mil. (ak samozrejme nieco neprekrocime v tejto etape). Mna na rozpocte tejto druhej casti zaraza napr. zateplenie a omietnutie domu - prenajom lesenia 45 000,- nie je to prehnane? Ja teda nemam predstavu ako dlho tam to lesenie planuju ale ocakavam cenu za den a priblizny odhad kolko dni ho budu potrebovat, nie?
Taktiez cena za vnutorne omietky je 289 tis. Sk, plocha je 460m2.
Napriklad iba podmurovanie rohovej vane a spodku sprchovych kutov je 12tisic Mohla by som tak donekonecna pokracovat. Su podla vas tieto ceny "premrstene", alebo je to standard? Rozpocet sme mali robeny v marci a stavat sa zacalo v aprili t.r.

Este ma zaujimaju napr. ceny za elektricku pripojku + instalaciu - projekt elektriky do celeho domu mame na 175 tis., ustredne kurenie 195 tis, voda a kanalizacia 55 tis., plynoinstalacia, plyn. kotol vratane regulacie, dymovodu, snimacov 175 tis.

Velmi by mi pomohli vase skusenosti a nazory aspon na tychto par cisiel ktore som tu uviedla.

Vdaka ;-)
Usporiadat
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

focus3ccd Pozri príspevok
Oceloplechova rozvodnica pod omietku stoji cca 1500,- v tom nie je problem.
Asi nemas skusenost, ako znami vedia okradat.
Tak ani nepatraj po tom, lebo potom vznikaju rodinne problemy a zbytocne sa rozhadaju najlepsi kamarati....


Raz si na to spomenies.
Ano, prazdna skrina stoji mozno 1500, ale aj s isticmi a vsetkym vsudy?
0 0
focus3ccd focus3ccd

focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

AndrejG Pozri príspevok
Ano, prazdna skrina stoji mozno 1500, ale aj s isticmi a vsetkym vsudy?
To bol len priklad. Inak s isticmi a vsetkym vsudy asi nie.
Prazdna skrinka stoji bez dane naprikl. od vyrobcu moeller 5 modulova 160,- ale do tej nedas nic.
A napriklad 42 modulova elegantna s dymovymi dvierkami stoji 1654,- bez dph
A kolko co stoji dovnutra, si pozri v mojom rozpocte o stranku spat.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

focus3ccd Pozri príspevok
To bol len priklad. Inak s isticmi a vsetkym vsudy asi nie.
Prazdna skrinka stoji bez dane naprikl. od vyrobcu moeller 5 modulova 160,- ale do tej nedas nic.
A napriklad 42 modulova elegantna s dymovymi dvierkami stoji 1654,- bez dph
A kolko co stoji dovnutra, si pozri v mojom rozpocte o stranku spat.
Skrinka je tusim 96-modulova a cely dom ide cez prudove chranice. Este stale si myslis, ze 100tis. za material bolo vela?
0 0
focus3ccd focus3ccd

focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

AndrejG Pozri príspevok
Skrinka je tusim 96-modulova a cely dom ide cez prudove chranice. Este stale si myslis, ze 100tis. za material bolo vela?
Jasne ze to je vela, pozri si moj vzorovy rozpocet co som sem prilozil.
Prikladam este raz www.strihvidea.szm.sk/elektrovzor.xls
Je tam cena za kombinovany prudovy chranic s nadprudovou ochranou. za cenu CHRAN2p 16/1N/0.03B PFL7/FL7 1600,- bez dane a bez zlavy.
Skrinka 96 modulova stoji 3966,- bez dane a bez zlavy. Skus si ju v tom rozpocte zamenit za tu co tam bola.
obj.cislo POD 96M BF-U-4/96-C IP30 BI

Podotykam, ze tie ceny su bez zliav.
A kolkoze mas tych chranicov?
Ved stacia zo 3-4 a za nimi nasekas vyvodove isticove okruhy.

Nechapem stale, kde beries tych 100 litrov. Otvor si ten moj vzorovy vypocet sekni tam 20% zlavu, co daju takmer kazdemu a budes mat aj s velkou skrinkou cenu 45 581,-
s troma chranicmi, 5 okruhov zasuvkovych a dva svetelne aj s prepatovou ochranou.
0 0
Twiggy Twiggy

Twiggy je offline (nepripojený) Twiggy

Ja ked pozeram tieto vase vypocty (focus a tie tvoje) tak sa mi chce plakat.
To fakt neexistuje normalny cestny clovek ktory vsetko spravi za normalnu marzu? Ja nemam rproblem zaplatit za robotu, ale ked mi niekto nauctuje beton ktory buhvikde daval, lebo u nas nie je, tak ma chyta hysteria
0 0
focus3ccd focus3ccd

focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

Twiggy Pozri príspevok
Ja ked pozeram tieto vase vypocty (focus a tie tvoje) tak sa mi chce plakat.
To fakt neexistuje normalny cestny clovek ktory vsetko spravi za normalnu marzu? Ja nemam rproblem zaplatit za robotu, ale ked mi niekto nauctuje beton ktory buhvikde daval, lebo u nas nie je, tak ma chyta hysteria
Ja ked robim niekomu fusku, tak za material nepytam nic, vybavim zlavu, a maximalne poviem, nech nieco prihodi kamaratovi, co robi vo velkoobchode, co mi tu zlavu dal.
Pytam len za robotu. Ale som asi moc poctivy. Pride euro, mozno budem nuteny sa zmenit.

Viem ze firmy si prihadzuju na material, samozrejme aj nasa. Ale to sme zase na zaciatku diskusie, bud to spravi firma za velky peniaz, alebo mas s tym starost, musis sa dopracovat cez kamaratovych kamaratov ku kamaratom, byt otravna a vybavis urcite este aj zlavu.

Mne napriklad tiez ces "manzelkinu sesternicu priatela" sme mali urobenu cenu na kurenie. On mi predaval rozdelovac na 7 okruhov za 5200,- uz vratane zlavy. pozrel som typ, zavolal vyrobcovi a kupil som 8 okruhovy za 3500,-
a este mi ju doniesol az domov - samozrejme zadarmo.
Tak kolko chcel na mne sklbnut, ked on ako velkoodberatel ma este zlavu....

Nie je co komentovat.
0 0
Twiggy Twiggy

Twiggy je offline (nepripojený) Twiggy

Hej, vcera sme sa stretli s jednym plynarom ktory nam chce kotol a plyn spravit za 175 tisic, dal rozpocet material a praca a povedala som OK, ak si material zozeniem lacnejsie, pracu im preplatim a on ze tak to nie... vraj mam dat kontakt, kto mi to da lacnejsie, ti to vyfakturuju tomuto sikulakovi a on potom vyfakturuje mne. Opytala som sa ci za cenu aku si s dotycnym dohodnem a vysmial ma, ze samozrejme ze nie. Oni to tak nerobia, a nikto to tak vraj nerobi. Focus, asi si fakt divny
0 0
focus3ccd focus3ccd

focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

Twiggy Pozri príspevok
Hej, vcera sme sa stretli s jednym plynarom ktory nam chce kotol a plyn spravit za 175 tisic, dal rozpocet material a praca a povedala som OK, ak si material zozeniem lacnejsie, pracu im preplatim a on ze tak to nie... vraj mam dat kontakt, kto mi to da lacnejsie, ti to vyfakturuju tomuto sikulakovi a on potom vyfakturuje mne. Opytala som sa ci za cenu aku si s dotycnym dohodnem a vysmial ma, ze samozrejme ze nie. Oni to tak nerobia, a nikto to tak vraj nerobi. Focus, asi si fakt divny
U nas vo firme je bezne, ze zakaznik pyta cenu za material polozkovite, cenu za prace polozkovite a cenu za projekt polozkovite. A on sa potom rozhodne, co z toho rozpoctu bude po nas chciet.
Tiez to nie je spravodlivost.....

No ked nechce kseft, prave to je to, ze sa horsie hladaju takyto ludia.
Ale nakoniec usetris. Hovorim ide len o prachy. Ale ja nekrestanske prachy nikomu zadarmo nedam. My ludia ich musime pritlacit s cenami dole. Niekto si urobi inziniersku skolu, je zodpovedny, aby chalupa stala a nespadla, a ten by mal zarobit.Taky velakrat ledva zarobi 20 litrov. A nejaky suflikant s ucnovky si kludne vypyta 3000 korun za den a ked krivo namuruje, tak este mi nada. Aj to sa mi stalo.....

A este mi sused hovoril prihodu. Chlapik velky frajer na kotle prisiel zapajat a vraj ani nevedel co poriadne robi. Hlavne ze si dobre zapytal. Nakoniec to ten sused urobil sam a zistil, ze to je len nejaky zamocnik, co si urobil nejaky 2mesacny kurz na zapajanie kotlov a zrazu velky kurenar za velke prachy. Toto ma serie.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

focus3ccd Pozri príspevok
Jasne ze to je vela, pozri si moj vzorovy rozpocet co som sem prilozil.
Prikladam este raz www.strihvidea.szm.sk/elektrovzor.xls
Je tam cena za kombinovany prudovy chranic s nadprudovou ochranou. za cenu CHRAN2p 16/1N/0.03B PFL7/FL7 1600,- bez dane a bez zlavy.
Skrinka 96 modulova stoji 3966,- bez dane a bez zlavy. Skus si ju v tom rozpocte zamenit za tu co tam bola.
obj.cislo POD 96M BF-U-4/96-C IP30 BI

Podotykam, ze tie ceny su bez zliav.
A kolkoze mas tych chranicov?
Ved stacia zo 3-4 a za nimi nasekas vyvodove isticove okruhy.

Nechapem stale, kde beries tych 100 litrov. Otvor si ten moj vzorovy vypocet sekni tam 20% zlavu, co daju takmer kazdemu a budes mat aj s velkou skrinkou cenu 45 581,-
s troma chranicmi, 5 okruhov zasuvkovych a dva svetelne aj s prepatovou ochranou.

Tych prudovych chranicov bolo viac, presne si to uz ani nepamatam. Ale v tomto sa az tak nevyznam, nechal som to na otca, kedze je elektrikar a mohol sa na tom dome "vyblaznit". Inak v tom tvojom rozpocte je dom ktory ma spotrebu 600m a cenu 53tis. Ja som mal spotrebu 2,5x taku.

A poviem ti, preco som si isty, ze ma ten znamy neobtiahol. Lebo on odo mna tie peniaze nezobral, dostal som kable s tym, ze mi povedal, kolko by ma stali keby som ich platil.
0 0
digido digido

digido je offline (nepripojený) digido

Ahoj Twiggy a aj AndrejG.

Náhodou som nasiel Tvoj problem so stavbou a rozpoctom. Len tak zbezne som si precital odpovede a rady citatelov.....ale chcel by som si povedat svoj nazor.... Najprv k tomu rozpoctu,
-neviem v akej lokalite stavias ten dom, co hra tiez dost velku ulohu,
-neviem aky mas projekt na ten dom (trieda komfortu)
-pises o cenach ponuk, ale neviem ake materialy su pouzite na stavbe co robi dost velky cenovy rozdiel (napr. vypinace od fa. ABB su podstatne drahsie ako od fa. Legrand a tiez su aj v roznej cenovej relacii a tride kvality a komfortu)
ta cena za elektroinstalaciu ktoru uvadzas moze byt teda aj dost nizka a aj neprimerana. To co pise AndrejG vo svojom rozpocte sa mi zdá dost malo na el.maleho rodinneho domu, ked by mala byt praca podla sucasnych noriem a vyhlasok a ako takeho komfortu. Ale o tom sa diskutovat dlho.
- zalezi aj na firme ktora danu oblast prace realizuje (napr. v BA zakaznik dokaze dobre zaplatit za kvalitnu pracu a samozrejme aj materialy)
- cena za elektroinstalaciu v priemernom rodinnom dome sa pohybuje cca nad 140.000,- skk
- cana za vodoinstalaciu cca nad 100.000,- skk (vratane sanity, vana, wc, baterie atd.)
Ale stale je to o materialoch, kvalite prace a potom ta cena.
Uz len pri vodoinstalacii je rozdiel ci su rozvody z pozinkovaneho mat, plastov, alebo z plastohlinik. Uz len ked si spocitas kolko zaplatis za vodovodne baterie kde tie lacnejsi stoja od 800,-skk a tie kvalitnejsie ako napr. HansaGrohe radovo od 10.000,-skk
Na zaver by som len zhrnul, ze tazko sa posudzuje takto cez chat a ine je ked ma clovek pred sebou vykresy, rozpocty a ake materialy si zakaznik vybral, alebo aku ma predstavu.
Ahojte
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

digido Pozri príspevok
To co pise AndrejG vo svojom rozpocte sa mi zdá dost malo na el.maleho rodinneho domu, ked by mala byt praca podla sucasnych noriem a vyhlasok a ako takeho komfortu. Ale o tom sa diskutovat dlho.
Ved ja som pisal, ze som to mal po znamosti a pracu tiez. Ponuku od firmy som mal 2x taku.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
AndrejG Pozri príspevok
Ano, ja som mal s firmou dohodu najprv na hrubu stavbu, aj cenu. A schvalne som cakal, az kym vsetko dorobili, kym som im povedal, ze pokracovat nebudu. Vedel som, ze ked im to poviem skor, budu len problemy. Proste jednu kapitolu treba uzavriet a potom nebude problem.
Ono je to tak že firmu tým že ju vyženieš zo stavby po dokončení hrubej stavby nenaserieš. To je finančne najlukratívnejšia časť stavby.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Karas Milan Pozri príspevok
Ahoj Andrej.

A ty si drotár ? Keby som ta zobral , že dom 15x15 má
- dĺžku stien max 120 m
- na prípojky dáš (prehnane) 500 m
- to máš na KAŽDEJ stene 13 káblov ??

Ka Mil
Známy minul 4 km káblu ale ten dom aj svietil lepšie ako slnko. napr všetky svetlá v dome sa dali zapnúť a vypnúť pri vchode do domu.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Twiggy Pozri príspevok
Asi som najcerstvejsim prikladom, ako rodina dokaze osr... vlastnu rodinu :-) nestiti sa nicoho, a to sme do toho sli s tym ze "na vas zarabat nebudem, dam minimalnu marzu". A len na hrubej stavbe, odhadujem zatial, trhol na nas (za 2 mesiace) pol miliona najlepsi kamarati sme neboli, ale veru, ani nebudeme
Pridaj a riadne!!!
0 0
Twiggy Twiggy

Twiggy je offline (nepripojený) Twiggy

220870 Pozri príspevok
Pridaj a riadne!!!

???
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

220870 Pozri príspevok
Ono je to tak že firmu tým že ju vyženieš zo stavby po dokončení hrubej stavby nenaserieš. To je finančne najlukratívnejšia časť stavby.
Mne neslo o to ich nasrat. Pri hrubej stavbe mi dali iba nieco vyssiu cenu ako keby som to managoval sam cez roznych zivnostnikov. Tam nebolo o com, kedze som nemal tolko casu sa tomu venovat. Na dokoncovacky mi dali 2x taku cenu ako by ma to stalo vlastnym managovanim, takze tiez nebolo o com.
0 0
minesos minesos

minesos je offline (nepripojený) minesos

Dobry nakolo mam stavebnu firmu tak tieto ceny tu strielali o zavratnych vysok,len omietka ta ta vychadza na nejakych 200 sk/m² s materialom,tak neviem si predstavit co tam Vam kto nacenil.Ak potrebujete pomoc tak Vam skusim poradit
00421908301382
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

minesos Pozri príspevok
Dobry nakolo mam stavebnu firmu tak tieto ceny tu strielali o zavratnych vysok,len omietka ta ta vychadza na nejakych 200 sk/m² s materialom,tak neviem si predstavit co tam Vam kto nacenil.Ak potrebujete pomoc tak Vam skusim poradit
00421908301382
A auto zasa stoji 400tis. aj s volantom. Aha, pockaj, tych aut je viac na vyber a kazde ma inu cenu. Rovnako aj omietok je tolko roznych druhov, ze povedat, ze omietka stoji 200/m2 aj s materialom...Mna stal iba material cez 100/m2. Stroj a snek dalsie peniaze. Poznas niekoho kto bude omietat za 70-80/m2? Aj s pred-pripravami?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
AndrejG Pozri príspevok
Teraz je presne ten cas sa s firmou rozlucit. Ja som tiez staval s firmou hrubu stavbu a potom ich poslal kade lahsie, ked som videl co mi nacenili dalej. Poviem ti len priklady, omietky ti nacenili 630/m2, ja som zobral dost drahu partiu(robia velmi pekne), na material vybavil 40% zlavu a m2 ma bude stat 300. V tom je ale maltovanie rozvodov, sietkovanie a vsetky tie pripravne prace okolo.

Lesenie som nechal chlapov vyrobit z dreva ostalo na stavbe, dostali pekne zaplatene, tak im snad nebudem este aj lesenie platit, potom si to mozem aj sam urobit.

A tak by som mohol pokracovat...ked to zadas jednotlivo zivnostnikom, alebo aj firmam po etapach, tak usetrite min. 50% z ceny na kluc. A to uz stoji za to venovat tomu pol roka casu na studium a kontrolu prac, aspon po praci.
Nadväzujem na túto tému .Asi o dva mesiace ideme robiť vnútornú omietku .Mám dve ponuky :

1. Buď 4 eura za m2
1. Alebo 4 eura /hod.

Čo na to hovoríte ?
0 0
Twiggy Twiggy

Twiggy je offline (nepripojený) Twiggy

Zita,
co vsetko je v tej cene?
My sme mali vnutorne omietky strojove, fantasticky urobene, m2 vysiel cca 350,- praca+material (sietkovanie, rohove listy).
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať