Zavrieť

Porady

Likvidujem cesťák

Ak mi môže niekto pomôcť - uznali by ste miestenku na rýchlik do 200 km 2. trieda ako náhradu cestovných výdavkov podľa zákona 283/2002? Ak áno, (alebo ak aj nie) - kde to nájdem čierne na bielom? Vďaka. Oli.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    krnacova
    Ak mi môže niekto pomôcť - uznali by ste miestenku na rýchlik do 200 km 2. trieda ako náhradu cestovných výdavkov podľa zákona 283/2002? Ak áno, (alebo ak aj nie) - kde to nájdem čierne na bielom? Vďaka. Oli.
    Ja by som to uznala. Zákonom o cestovných náhradách nie sú špecifikované podmienky pre poskytovanie cestovných výdavkov a ani samotný pojem cestovné výdavky. Cestovnými výdavkymi sa rozumejú všetky výdavky zamestnanca, ktoré vynaložil v súvislosti s konanou pracovnou cestou (cestovné lístky, miestenky, lôžka, miestna doprava, taxi). Nikde som nenašla ani to, že by som mu nemohla preplatiť 1. triedu, keď ju použije (ak to nevylučuje interná smernica).

    Lydium je offline (nepripojený) Lydium

    mladá ale učenlivá Lydium
    Neviem, či sa to dá nájsť niekda čierne na bielom ale u nás vo firme ich bežne preplácame. Osobne nemám problém s tým, že je to preukázatelný výdavok, ktorý zamestnancovi vznikol. Veď niektoré vlaky sú povinne miestenkové....Ale toto je skôr taký osobný názor ako je to u nás.

    Shaman je offline (nepripojený) Shaman

    muž Shaman
    Aby sme sa rozumeli - chceš dať príplatok do nákladov alebo chceš na základe rýchlikového príplatku vystaviť cestovný príkaz?

    Lebo akosi v tom nemôžem nájsť zmysel...

    Máš vôbec cestovný lístok ku ktorému bol vystavený ten príplatok?

    Shaman je offline (nepripojený) Shaman

    muž Shaman
    Ja jedine ak by bol spolu s cestovným lístkom.
    Inak by to bolo ako keby firma čo jazdí na motorke dala do nákladov vodu do ostrekovača

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Evanka
    Ja by som to uznala. Zákonom o cestovných náhradách nie sú špecifikované podmienky pre poskytovanie cestovných výdavkov a ani samotný pojem cestovné výdavky. Cestovnými výdavkymi sa rozumejú všetky výdavky zamestnanca, ktoré vynaložil v súvislosti s konanou pracovnou cestou (cestovné lístky, miestenky, lôžka, miestna doprava, taxi). Nikde som nenašla ani to, že by som mu nemohla preplatiť 1. triedu, keď ju použije (ak to nevylučuje interná smernica).
    Já sa plne stotožňujem s touto odpoveďou .

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    samozrejme je to uznateľný náklad - ak sa teda jednalo o služobnú cestu slúžiacu na firemné účely. je jedno či je to na 15km či na 500km

    Tvoja otázky by sedela napríklad by preplácaní cestovného rozhodcom, kde sú kluby usmernené, že rozhodcom majú preplácať cestovné podľa priložených cestovných dokladov - konkrétne do 50 km osobný vlak, do 200km rýchlik a nad 201 km IC či miestenku...

    krnacova je offline (nepripojený) krnacova

    krnacova
    Odpoveď pre Shamana: Mám cestovný lístok na 146,- Sk a zvlášť miestenkový lístok na 15,- Sk. Nebolo mi celkom jasné či tento miestenkový lístok môžem uznať zamestnancovi ako cestovný náklad podľa zákona o cestovných náhradách, pretože zákon o tom bližšie nepojednáva. Dík Vám všetkým. Oli.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Nekomplikujte to zbytočne. Zákon nikdy nebude takto detailne riešiť takéto banality. Jednoducho je to cestovná náhrada a hotovo. Ja by som ani minútu neváhal, čo to tam zahranúť, či už ako zamestnanec, ktorý vyplňuje cesťák alebo ako schvaľovateľ. Hádam nechcete, aby zamestnanec počas cesty stál na chodbe vlaku bez miestenky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.