Zavrieť

Porady

Koľko firiem stíhate?

Tak ma napadlo,že koľko firiem sa dá fyzicky zvládnuť, keď je na to človek sám. Teda SZČO, nie účtovnícka firma so zamestnancami. Viem, že je to rozdiel účtovať nejakého živnostníka s pár dokladmi mesačne a nejakou väčšou firmou.
Usporiadat
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
PU: 9x mesační DPH + 5x štvrťroční DPH + jedno JU (manželovi, aby som nevyšla z cviku)
z toho 2 sú dosť veľké (cca po 2,5 šanona mesačne), a 2 pomerne veľké (3 mesiace do 2 šanónov),
ostatné asi tak čo mesiac to šanón a dve firmy jeden rok = jeden šanón.
Našťastie MZDY si robia buď sami alebo naše mzdárky


Dnes som si otvorila HN a čo tam bolo napísané: Smith je legenda
reku, veď my to vieme, ale odkiaľ to oni vedia

Neveríte: HN 30.7. strana 8
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Rozalka Pozri príspevok
PU: 9x mesační DPH + 5x štvrťroční DPH + jedno JU (manželovi, aby som nevyšla z cviku)
z toho 2 sú dosť veľké (cca po 2,5 šanona mesačne), a 2 pomerne veľké (3 mesiace do 2 šanónov),
ostatné asi tak čo mesiac to šanón a dve firmy jeden rok = jeden šanón.
Našťastie MZDY si robia buď sami alebo naše mzdárky


Dnes som si otvorila HN a čo tam bolo napísané: Smith je legenda
reku, veď my to vieme, ale odkiaľ to oni vedia

Neveríte: HN 30.7. strana 8
Daj link.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Mesačné DPH 5x
Štvrťročné dph 26x
Mzdy 20x

PÚ 13x
JÚ 18x

A daňové priznania koncoročné: cca. 60-65
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Rozalka Pozri príspevok
PU: 9x mesační DPH + 5x štvrťroční DPH + jedno JU (manželovi, aby som nevyšla z cviku)
z toho 2 sú dosť veľké (cca po 2,5 šanona mesačne), a 2 pomerne veľké (3 mesiace do 2 šanónov),
ostatné asi tak čo mesiac to šanón a dve firmy jeden rok = jeden šanón.
Našťastie MZDY si robia buď sami alebo naše mzdárky


Dnes som si otvorila HN a čo tam bolo napísané: Smith je legenda
reku, veď my to vieme, ale odkiaľ to oni vedia

Neveríte: HN 30.7. strana 8
Mala si na mysli toto:

http://hn.hnonline.sk/2-26114730-k10000_detail-0a
0 0
Vranová Vranová

Vranová je offline (nepripojený) Vranová

No ja 9 firiem....5x PU + mzdy, 4 krát JU + mzdy...! 1 x s.r.o. /..doteraz 35 šanónov cca/, 1 x s.r.o. /..11 šanónov/. Robím sama, keď idú štvrť- ročný platcovia tak 2 brigádničky!. Koncoročné daňové 26.
Naposledy upravil Vranová : 05.08.08 at 18:29
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

smith Pozri príspevok
Vo všeobecnosti:

Predstava o práci externého účtovníka, ktorý nie je prítomný pri dianí vo firme, je asi taká ako opisuješ.
Vždy ma prekvapuje, aj keď na to by som asi mal už zvyknúť, keď klient príde napr. s dokladmi za 1/2 rok a chce výsledky do týždňa s poznámkou "... veď vy to iba nahádžete to počítača...."

To, že sa dostanú do toho povestného šanóna, zakladača pekne vytriedené, chronologicky uložené, podľa druhu... zaberie najviac času. Až potom príde na rad pátranie po podstate dokladov. Čo vlastne básnik chce povedať s tým-ktorým dokladom.

Samotné "nahadzovanie" do počítača je časovo najmenej náročná fáza práce. Nahadzovanie som zámerne dal do úvodzoviek, totiž nestačí poznať účtovnícky program. Program neúčtuje namiesto účtovníka. To každý účtovník musí vedieť sám, čo kam účtovať.

Asi toľko v kocke.
Myslel som si...
Ešte pred pár rokmi som účtoval všetko ručne a na koniec aj cez program. A nie je to len o nahadzovaní. Účtovnícky program to viacmenej uchová a pamätá si vzťahy medzi jednotlivými dokladmi a prípadmi. V hlave to musí mať však samotný účtovník (ako píšeš).

m.hladka Pozri príspevok
"rickman", popiš ty svoju prácu "iné" , koľko stíhaš?
Ja nie som účtovník . Do tejto debaty som sa zapojil, pretože účtovníctvo mi tak trochu chýba .

No. A zapojil som sa aj preto, pretože si myslím, že by sa to dalo robiť aj inač (celý tento postup práce). Svoju myšlienku Vám prezradím, len potrebujem poznať ešte odpoveď na jednu otázku: väčšina dokladov je napísaná ručne alebo vytlačená/napísaná strojovo? Pri ručných - sú väčšinou čitateľné?
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

JA sa priznám, mám iba 3 vačšie, a sú rôznorodé. (2 PU, 1 JU) a
JU-maloobchod, služby, prenájmy, neustále obstarávanie nehnut.
PU-veľkoobchod (A-čko účtovanie)

PU-výroba (B-čko), robím i sklad (našťastie málo druhov zásob, pedantne, aby mi sedelo účto so skladom), rozpočty, kalkulácie (mesačné-začínajúca výroba), cudzie meny, tuzemsko, dodanie EU, DHM, kt. sa neustále mení, doprava (bez spotreby v TP, kt. musím neustále sledovať a prehodnocovať) stovky hotovostných dokladov v Sk, valut. pokladňe, intastaty, úvery, 4 účty...... A toto účto milujem, lebo tu mám vždy čo robiť, je tu variabilita a nie je to tuctové

Igelitky nerátam, a mňa duplom (ja vo svojom mám bordel, ale hrozný )
0 0
Vranová Vranová

Vranová je offline (nepripojený) Vranová

smith! To , že si dobrý účtovník a znaly zákonov, tak si myslím, že mi tu dajú zapravdu všetci! Ale, že si dobrý herec a vynikajúco zaplatený, tak to si sa potom nepochválil??? Čudujem sa Ti, že vôbec robíš ešte účtovníka s takým príjmom!! Och ty beťárisko!!!
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
betka Pozri príspevok
Igelitky nerátam, a mňa duplom (ja vo svojom mám bordel, ale hrozný )
Veľký súhlas.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
rickman Pozri príspevok
Svoju myšlienku Vám prezradím, len potrebujem poznať ešte odpoveď na jednu otázku: väčšina dokladov je napísaná ručne alebo vytlačená/napísaná strojovo? Pri ručných - sú väčšinou čitateľné?
Je to asi tak 50:50
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Vranová Pozri príspevok
smith! To , že si dobrý účtovník a znaly zákonov, tak si myslím, že mi tu dajú zapravdu všetci! Ale, že si dobrý herec a vynikajúco zaplatený, tak to si sa potom nepochválil??? Čudujem sa Ti, že vôbec robíš ešte účtovníka s takým príjmom!! Och ty beťárisko!!!
To ešte mať takú pleť a vlasy, a naozaj sa môžem tváriť, že som to ja.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

smith Pozri príspevok
Veľký súhlas.
šuster chodí bosý a krajčír nahý nie? pre samú prácu nemáte na svoju čas
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
smith Pozri príspevok
To ešte mať takú pleť a vlasy, a naozaj sa môžem tváriť, že som to ja.
Smith, ale pri takom množstve klientov musíš byť aj tak milionár, no nie? Možno si na tom lepšie ako Will
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
cloe Pozri príspevok
Smith, ale pri takom množstve klientov musíš byť aj tak milionár, no nie? Možno si na tom lepšie ako Will
A sme doma, pri našej večnej téme: Ohodnotenie práce účtovníka.

U niektorých to funguje asi tak, že napr. účtujem autoservis (malý na dedine - sused) neplatí. Dám opraviť auto - neplatím. Pred 2 týždňami sa mi to oplatilo. Oprava bola v hodnote asi tak za zaúčtovanie 2 rokov komplet.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
smith Pozri príspevok
Vo všeobecnosti:

Samotné "nahadzovanie" do počítača je časovo najmenej náročná fáza práce. Nahadzovanie som zámerne dal do úvodzoviek, totiž nestačí poznať účtovnícky program. Program neúčtuje namiesto účtovníka. To každý účtovník musí vedieť sám, čo kam účtovať.
rickman Pozri príspevok
... vezme šanón, sadne k počítaču, nahadzuje veci
Niektorí klienti si myslia, že to si počítač sám všetko "nahádže"
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Igelitky nerátam, a mňa duplom (ja vo svojom mám bordel, ale hrozný )[/quote]

Keď mi ohlásia daňovú kontrolu na moje účto, tak ozeleniem ako tento smajlík, len ten úsmev mi asi zamrzne.
Mal z vás niekto už dańovú kontrolu? Pristupujú daniari nejak prísnejšie pri kontrole účtovnej firmy?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
smith Pozri príspevok
A sme doma, pri našej večnej téme: Ohodnotenie práce účtovníka.

U niektorých to funguje asi tak, že napr. účtujem autoservis (malý na dedine - sused) neplatí. Dám opraviť auto - neplatím. Pred 2 týždňami sa mi to oplatilo. Oprava bola v hodnote asi tak za zaúčtovanie 2 rokov komplet.
Toto veľmi nahlas nehovor!
Veď Ty vieš prečo.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
cloe Pozri príspevok
Mal z vás niekto už dańovú kontrolu? Pristupujú daniari nejak prísnejšie pri kontrole účtovnej firmy?
Mali sme ich za tie roky niekoľko.
Aj takú, ktorá veľmi závidela tie sumy na našich faktúrach, lebo od nasledujúceho roka sa jedna z nich stala živnostníčkou, prebrala túto firmu podlezením ceny. Už za polkou roka začali nariekať, či ich nevezmem späť na milosť, lebo menovaná im robila len DPH, nemali žiadne výsledky, o zisku/strate ani netušili. Tak som ich vzala späť, rozrobený rok spravila nanovo. Nemohla som ich nechať v kaši, robím ich od 1992.

Nedávno na inej DK v inom meste pani kontrolórka podotkla: máte nejaké drahé účtovníctvo, nie??? prečo si ho nedáta robiť v našom meste?

Ak aj ten názor má, nemusí to vešať daňovému subjektu na nos. Čo si o tom myslíte?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Rozalka Pozri príspevok
Toto veľmi nahlas nehovor!
Veď Ty vieš prečo.
Dokladovo samozrejme všetko je vysporiadané. Ja mám faktúru od neho, a on odo mňa.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Rozalka Pozri príspevok
Nedávno na inej DK v inom meste pani kontrolórka podotkla: máte nejaké drahé účtovníctvo, nie??? prečo si ho nedáta robiť v našom meste?

Ak aj ten názor má, nemusí to vešať daňovému subjektu na nos. Čo si o tom myslíte?
Ja mám inú skúsenosť, o ktorej sa moc nahlas nemôžem hovoriť - písať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať