Zavrieť

Porady

Koľko firiem stíhate?

Tak ma napadlo,že koľko firiem sa dá fyzicky zvládnuť, keď je na to človek sám. Teda SZČO, nie účtovnícka firma so zamestnancami. Viem, že je to rozdiel účtovať nejakého živnostníka s pár dokladmi mesačne a nejakou väčšou firmou.
Usporiadat
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

hľadala som, ale asi neuspešne. tak to ešte skúsim...
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Môžno v týchto témach nájdeš aspoň čiastočnú odpoveď:

http://www.porada.sk/t22469-mate-hotove-vlastne-dp.html

http://www.porada.sk/t2956-posuskajte-kolko-pytat.html

v tomto zase ceny:

http://www.porada.sk/t71171-cennik-u...ok-2008-a.html
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Má pravdu, v týchto témach konkrétne čísla o tom, kto koľko firiem stíha sa nepíše. A ani nik to nenapíše, pretože je to asi také malé obchodné tajomstvo.
Myslím si, že každý si vie oceniť svoje sily a podľa toho sa rozhodne, či vie spracovať viac, alebo menej firiem, aby mohol pracovať dobre a kvalitne.
Záleží to aj od veľa iných faktorov. Je to individuálne.
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Záleží aj od veľkosti účtovníctva jednotlivých klientov. Niektorý klient môže zabrať väčšinu času a niektorí zase napríklad hodinku mesačne. Ale tak účtovníci môžete sa podeliť aj o tieto informácie. Ja zatiaľ ešte nemám také skúsenosti.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
30 firiem a sme na to dvaja.
0 0
ivako ivako

ivako je offline (nepripojený) ivako

Ja mám deväť firiem, z toho 5 na PÚ a 4 JÚ. 2 mám väčšie s.r.o., ktoré mi zaberajú najviac času. Teraz mám tak ukurát aj časovo aj finančne, takže ostatné ponuky už neberiem. Treba trošku aj oddychovať.
0 0
invest invest

invest je offline (nepripojený) invest

ivako Pozri príspevok
Ja mám deväť firiem, z toho 5 na PÚ a 4 JÚ. 2 mám väčšie s.r.o., ktoré mi zaberajú najviac času. Teraz mám tak ukurát aj časovo aj finančne, takže ostatné ponuky už neberiem. Treba trošku aj oddychovať.
popri zamestnaní, alebo ako hlavnú činnosť?
0 0
ivako ivako

ivako je offline (nepripojený) ivako

som SZČO
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Ja mám 10 PU + mzdy, z toho sú 2 veľké aj zahraničné, 4 JU malé - nie obchod. Pracujem sama, je to nárazová práca, ktorú stíham v pohode, ale viac zatiaľ nechcem, aby som sa nepretrhla, lebo okrem toho pomáham manželovi ako konteľka, spoločníčka, sekretárka, korešpodentka, upratovačka a manželka. A taktiež mne manžel pomáha ako konteľ, sekretár, nakupovač - zásobovač.
Zatiaľ stíhame.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Ja robím 12 firiem - platiteľov DPH, z toho je 5 PU.
Okrem toho mám 8 neplatiteľov DPH, ktorých väčšinou spracovávam štvrťročne.
Mzdy robím pre 8 firiem.
Je toho dosť ale pomáha mi dcéra.
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

Vy ste ale včeličky .
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
rickman Pozri príspevok
Vy ste ale včeličky .
Alebo niečo iné........
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

Trúdi?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Samaritáni, bl.í, sp....í, že toľko berieme na seba.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Včeličky by sme chceli byť, ale už sme poniektoré včely.
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

smith Pozri príspevok
Samaritáni, bl.í, sp....í, že toľko berieme na seba.
Toľko veľa alebo toľko málo? Viem - zle. Tak od začiatku (pre všetkých, nie len pre Teba smith):

Moja predstava o Vašich účotvaniach je taká, že si jeden z Vás vezme šanón, sadne k počítaču, nahadzuje veci a snaží sa zistiť, čo sa vlastne stalo - popárovať jednotlivé veci. (a teraz záleží u koho ako) vo väčšine prípadov nejaký doklad chýba a beháte za firmou, ktorú účtujete, nech dodá chýbajúce doklady. Vypisujete mzdové karty, vypočítavate odvody a robíte ďalších X vecí...

Tak? Do tejto témy by sa možno hodilo aj napísať, aký má každý z Vás pracovný postup (teda ak to nie je z kuchyne až príliš).
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
rickman Pozri príspevok
Toľko veľa alebo toľko málo? Viem - zle. Tak od začiatku (pre všetkých, nie len pre Teba smith):

Moja predstava o Vašich účotvaniach je taká, že si jeden z Vás vezme šanón, sadne k počítaču, nahadzuje veci a snaží sa zistiť, čo sa vlastne stalo - popárovať jednotlivé veci. (a teraz záleží u koho ako) vo väčšine prípadov nejaký doklad chýba a beháte za firmou, ktorú účtujete, nech dodá chýbajúce doklady. Vypisujete mzdové karty, vypočítavate odvody a robíte ďalších X vecí...

Tak? Do tejto témy by sa možno hodilo aj napísať, aký má každý z Vás pracovný postup (teda ak to nie je z kuchyne až príliš).
Vo všeobecnosti:

Predstava o práci externého účtovníka, ktorý nie je prítomný pri dianí vo firme, je asi taká ako opisuješ.
Vždy ma prekvapuje, aj keď na to by som asi mal už zvyknúť, keď klient príde napr. s dokladmi za 1/2 rok a chce výsledky do týždňa s poznámkou "... veď vy to iba nahádžete to počítača...."

To, že sa dostanú do toho povestného šanóna, zakladača pekne vytriedené, chronologicky uložené, podľa druhu... zaberie najviac času. Až potom príde na rad pátranie po podstate dokladov. Čo vlastne básnik chce povedať s tým-ktorým dokladom.

Samotné "nahadzovanie" do počítača je časovo najmenej náročná fáza práce. Nahadzovanie som zámerne dal do úvodzoviek, totiž nestačí poznať účtovnícky program. Program neúčtuje namiesto účtovníka. To každý účtovník musí vedieť sám, čo kam účtovať.

Asi toľko v kocke.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
rickman Pozri príspevok
Toľko veľa alebo toľko málo?
To moje číslo je strašne veľa, až hraničiace s nemožným. A niekedy veru mám pocit, že na úkor kvality. (za čo sa aj hanbím).
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
"rickman", popiš ty svoju prácu "iné" , koľko stíhaš?
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
smith Pozri príspevok
To moje číslo je strašne veľa, až hraničiace s nemožným. A niekedy veru mám pocit, že na úkor kvality. (za čo sa aj hanbím).
Je to fakt veľa. Ja som si tiež pribrala dcéru k sebe, aby robila tie veci, ktoré zaberú najviac času, teda triedenie, druhové aj podľa časovej postupnosti.
Aby som mala viac času pri tom "nahazovaní" aj rozmýšľať a dorobiť všetko do konca. Lebo musím povedať, že tiež sa mi stávalo, že som si niekedy pripadala ako diletant a to ma štvalo. Ale aj teraz musím povedať, že veľa zbytočného času mi nezostáva. Ešte dobre, že dnešná technika už odbúrala ručné vypisovanie bločkov, výkazov a pod. To by sa určite nedalo stíhať toľko klientov. Síce spotrebujem neskutočné množstvo cartridge a papiera, ale za úsporu toho času to stojí.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať